xbox one czy naprawdę warto?

Status
Zamknięty.

Piramida

Well-known member
Bez reklam
Jakieś 30 % więcej mocy na Scorpio (niż na PS4 Pro) nie zdziała cudów,ale zobaczymy ;-)
 
Ostatnia edycja:

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Nie wiem czym dla Ciebie jest "cud", ale jak wklejałeś swojego czasu tabelkę z procesorami do PC, pisząc, że wnoszą do zestawu realne korzyści, to w innym tonie pisałeś, a tam nie było aż 30%, bo sporo mniej i wniosło sporo.
30% to bardzo dużo. To kilkanaście klatek mniej od 60.
 

vectra1

Member
Bez reklam
Artykuł dobrze podsumowujący politykę Microsoftu i konfrontację z Sony.
Brak nowych tytułów exclusive, do tego 500 dolców - będzie ciężko.
Autor artykułu policzył cenę konsol po optymistycznym kursie, w polszy pewnie zadzieją się czary i z 500 dolców wyjdzie 2500zł.
Ratować ich może tylko pełne 4K ( co wyjdzie zobaczymy) i sukcesywne dodawanie gier.
Xbox One E3
 

FoX88

New member
Może nie 2500, ale 2300 bardzo prawdopodobne.

Jest to o tyle wkurzające, że na innych stronach jak kiedyś wspomniałem, że nie ma co odrzucać XONE 'S' za ok. 700 zł (bo takie promocje już nieraz były) na rzecz Scorpio, bo Scorpio będzie kosztować przynajmniej 2 tysiące, to dostawałem po głowie za pisanie głupot.

A właśnie taka cena 499€ mi się widziała jak najbardziej realna.

'Ori' - Wiadomo, genialny tytuł, ale na tyle niewymagający graficznie, że i mój PC mu podoła, natomiast generalnie nie wiem co robić dalej pod kątem PC / XONE.

Jako główne źródło do gier używam PS4 Pro, a dodatkowo tylko:
XONE S oraz PC.

Co prawda komputer odpalający np. Wiedźmina 3 na wysokich w FHD, ale stary jak świat, już za rok raczej do sprzedaży aniżeli rozbudowy, i5-2400 Sandy Bridge (6-letni) + RAM 8GB 1333MHz CL9 i jedyne świeże co dokupione to Radeon RX 470 w tamtym roku oraz wymieniona buda, bo chciałem sobie spróbować samemu przełożyć całość oraz zapewnić lepszą wentylację, a Radeon wspomniany to w sumie służy jako koparka na ten moment, to chociaż się spłaca.

Nie wiem czy ..

1. Sprzedawać XONE S oraz aktualnego PC i po prostu złożyć ciekawą maszynę za 2200 zł + kwota sprzedaży XONE S + Kwota sprzedaży PC, więc ok. 3500 zł (obudowa dobra - Zalman Z3 Plus i SSD Dysk 256GB Cruciala już są; więc sam środek tylko do zakupienia: MOBO, GPU, CPU, Zasilacz, RAM)

2. Sprzedać XONE S, PC niech stoi 6-letni jak stał, aż padnie i zakup XONE X do gier Microsoftu oraz raczej też tych Multi, bo powinno być lepiej niż na PS4 Pro. TV to Samsung KS7000.
 

Piramida

Well-known member
Bez reklam
Ciekaw jestem faktycznych porównań z PROsiakiem,ale już wiadomo,że tylko część gier będzie śmigać w natywnym 4K (co zresztą nie jest odkryciem ) :wink:

3880663_Screen_Shot_2016-09-29_at_12.44.09_PM.png
 
Ostatnia edycja:

FoX88

New member
Czyli co, 3500zł na PC? Jeżeli tak, to bazując na używkach PC sprawdzi się lepiej.

No tak by wyszło.

RX 470 mają chore ceny przez kopanie, na luzie 1200-1400 zł, aukcje z wczoraj bez problemu w tych kwotach zeszły, a mam MSI Gaming X, więc najcichszą, najbardziej wydajną wersję.
( Z kartą Radeon kopanie Bitcoinów jest bardzo łatwe. Dlatego ceny kart AMD rosną )

i5-2400, MOBO, zasilacz itd. za jakieś grosze też pójdą, więc w sumie 1500 zł z komponentów PC by można wrzucić, a reszta na waciki.

XONE X kosztuje bazowo załóżmy 2000 zł nawet, XONE S sprzedaż za ok. 500 zł minimum, to uzbiera się w sumie i 4 tysiące na złożenie PC z SSD już posiadanym (Crucial MX100 256GB) i budą Zalman Z3 Plus, która chyba nie jest najgorsza mimo, że budżetówka.

Pytanie tylko czy na PC normalnie gry w HDR działają? Bo pamiętam pół roku temu, że był z tym spory problem, a HDR w grach w większości przypadków wypada naprawdę fajnie i tu XONE S i PS4 Pro działają bezproblemowo.
 
Ostatnia edycja:

rafcio76r

New member
Bez reklam
Myślę, że Xbox Scorpio będzie znakomitym uzupełnieniem dla użytkowników PS4. Osobiście nie jestem zagorzałym zwolennikiem żadnej ze stron. W przeszłości posiadałem różne platformy: PSX, Sega Dreamcast, Xbox pierwszej generacji. Obecnie posiadam na stanie PS3, PS4 oraz PS Vita. Zakupu PS4 Pro zupełnie nie biorę pod uwagę skoro posiadam zwykłe PS4. Docelowo zakupię zapewne Xboxa Scorpio, który - oprócz samych gier - będzie również służył jako odtwarzacz Bluray Ultra HD. Skoro np. taki Player Panasa UB700 kosztuje ok. 1700 zł, to myślę, że warto dołożyć kilka stówek do nowego Xboxa i mieć urządzenie wielofunkcyjne, czyli player UHD i najmocniejszą na rynku konsolę :)
 

japish911

New member
Jak dla mnie xbox, ps4 całościowo strasznie drogo wychodzi i jak dla mnie to trochę przerost reklamy nad właściwą treścią, że tak powiem. Xpudło wiecznie żywe i nadal posiada wiele ponadczasowych gier.
 
Status
Zamknięty.
Do góry