xbox one czy naprawdę warto?

Status
Zamknięty.

FoX88

New member
Mimo wszystko te wpisy o 4K 60FPS (powtórka z rozrywki, to samo było przed premierą PS4 Pro) brzmią śmieszne. Macie świeży przykład dotyczący gry ARK: Survival Evolded.

Parę gier będzie chodzić w 4K 60FPS, ale cała reszta będzie jak znam życie w 30 FPSach z opcją w zależności od zaawansowania grafiki i silnika gry: 1440p checkerboard / skalowanie 1080p do 4K / 4K natywne, natomiast poza exami to wątpię żeby ktoś jeszcze dodatkowy profil dla gier tworzył pod 1080p / 60 FPS.

Mimo, że nie jestem jakimś super zwolennikiem PC to jednak fajnie mieć możliwość dany tytuł ograć albo w 1080p 60FPS (na co pozwala w sumie na Ultra nawet GTX 1060 6GB) albo w 4K 30FPS. Jak ograłem ostatnio parę gier w 60 FPSach i odpaliłem tytuł na PS4 Pro z 30FPS, to ciężko mi się było przestawić.

Gadka z czerwca 2017:
"Zamiast celować w 30 fps, tak jak na reszcie konsol, w przypadku Xbox One X celujemy w 60 fps. W przypadku PS4 Pro przez większość czasu będziecie oglądać 30 klatek animacji na sekundę w 1080p. Inaczej będzie na Xbox One X, gdzie zobaczycie dwa razy płynniejszą animację, na poziomie 60 fps, przy rozdzielczości 1080p. Możemy nawet pójść z frameratem wyżej niż 60 fps, ale nie zależy nam na tym (m.in. w związku z tym, że większość wyświetlaczy jest ograniczona na poziomie 60Hz)."

Stan rzeczy na 2 miesiące później..bliżej premiery konsoli:
"Niestety chyba nie wszystko poszło po myśli studia Wildcard. Reżyser gry Jeremy Stieglitz ujawnił, że na Xbox One X ARK: Survival Evolved działa w rozdzielczości natywnej 1440p i z płynnością 30 fps, z ustawieniami opcji graficznych odpowiadającymi "High" na PC.

Autorzy zaznaczyli, że ARK: Survival Evolved może działać na Xbox One X w 60 fps, ale wtedy musimy zadowolić się rozdzielczością 1080p i ustawieniami graficznymi Medium."
 

Piramida

Well-known member
Bez reklam
Pojawiają się pierwsze porównania gier na Xbox One X vs PS4 Pro.
[youtube]x77TOR9HC5Y[/youtube]

Widać dosyć sporą różnicę na korzyść X-a,z tym,że wersja na niego wydaje się (z upływem czasu) podrasowana...

Tutaj np. wygląda nawet lepiej niż na PC :
[youtube]NIZsBjXPp0Y[/youtube]
 

malin1976

Member
Nowy sprzęt wygląda fantastycznie bo nie ma świecącego gooownianego plastiku jak poprzednik oraz pierwsze ps4 . Na pewno kupię ale dopiero po premierze ps5 . Sprzedam wtedy czwórkę po ograniu wszystkiego wartego uwagi , kupię nowego iksboksa i ogram wszystkie hity w oczekiwaniu na jakieś dobre tytuły na ps5 a z tym na początku generacji od zawsze jest kiepsko i dopiero grubo po ok roku warto się będzie zainteresować ps5 . Świetnie jest mieć wybór - tak samo zrobiłem pomiędzy ps3 a ps4 :)
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Normalnie, bez jakiś rewelacji. Sam model jazdy, też bez szału.
Nie jest żle, ale znam lepsze pozycje. Miałem już odinstalować, ale nie wiem jak, bo nie ma w panelu sterowania. Demo waży ponad 20gb.

Na dzień dobry trzeba też wyłączyć większość wspomagaczy, bo się robi z tego słaba arcadówka. Samochody obok też nie reagują na spychanie, no słabe to w singlu. W online może być ciekawiej.

Wreckfest miażdzy pod każdym względem Forze, mimo, że jedzi się po szutrze i generalnie jest destrukcja, to samochody reagują na każde uderzenie, a dodatkowo wszystkie elementy ulegają zniekształceniom. Żeby wygrać trzeba tydzień czwiczyć manewry, nie ma co porównywać.

Czekam teraz na Project Cars 2.
 
Ostatnia edycja:

Pakolo

Active member
Bez reklam
Scorpio też chyba kupię, także jest szansa, że zagramy online.
Najgorsze, że nie pamiętam danych do starego konta xb live i trzeba będę zakładać nowe.



Dobrze, dobrze. Informuj, bo bym zapomniał. Właśnie ściągam.

Ja oprócz konsoli muszę jeszcze tv 4k kupić:)

W Forzie można wyłączyć wspomagacze, włączyć symulację uszkodzeń i gierka robi się przyjemna.

Btw
Dobrze, że jeszcze Wieśka nie ruszyłem:)
Wiedźmin 3: Dziki Gon w 4K. CD Projekt RED pracuje nad aktualizacjami dla Xbox One X i PlayStation 4 Pro - PPE.pl
 

Piramida

Well-known member
Bez reklam
Dobre to Lego City Tajny Agent ? ;)
Chcę kupić jakąś nową gierkę dla siostrzeńca (9 lat) który niedawno dostał Xklocka,ale za bardzo nie widzę innych,ciekawych pozycji oprócz samochodówek i sportowych (ma FIFĘ 17,Forzę Horizon 3,no i Minecrafta).
Z kolei fajniejsze gry... to PEGI 16 czy 18 ;)

[youtube]6cEycOs3olo[/youtube]
 
Status
Zamknięty.
Do góry