Xbox 360 czy PS 3

Bob Budownic

New member
Co do wyboru miedzy konsolami, to polecę Xboxa 360. Jak dla mnie na plus lepsza grafika ( w koncu ATI), lepszy pad, lepsze tytuły ( sprawa indywidualna ), ostatnie wersje bezawaryjne, nie rysuje płyt, ( jak jakis delikwent zmienia położenie konsoli z poziomego na pion w trakcie odczytu płyty, to nic dziwnego ze sie porysuje ) na minus głosna praca, moze troszkę wkurzać. W sieci nie gram wiec nie zabieram głosu.
 

Flick

New member
Gry, tutaj wiadomo co by nie mowic wieksza bibloteke ma x
Chyba nie jesteś zorientowany w temacie, zobaczyc ile tytułów exclusywnych wychodzi w tym roku na ps3 ile na x-a ;)

Nie bez znaczenia na polskim rynku jest dostepnosc do piratow i tutaj rowniez x jest platforma bardziej przyjazna polskiemu graczowi z wiadomych powodow.
Gry na ps3 odpala sie z dysku wew/zew tracisz kasy na płyty jak w przypadku xboxa ? :) Wystarczy zrzucic po ftp komp - ps3 ;)

100 pen do odpalania kopii

Juz nie trzeba - wystarczy zwykły pendrive na fat32 do zainstalowania CFW ;)
 

kofek

New member
Jakoś nikt nie wspomina o nabędzie BR, który jest dużym plusem PS3.

Polecam kupić obie konsole i problem z głowy, a te wieczne kłótnie o to co lepsze to zwykła dziecinada.
 

Fatal1ty

New member
Jako posiadacz obu konsol postaram się wypowiedź najlepiej jak potrafię.

Przez dłuższy czas miałem tylko PS3, głównie ze względu na blu-ray'a, xboxa kupiłem nie tak dawno w wersji SLIM.

Powiem tak różnica OGROMNA na korzyść Xboxa.

Przede wszystkim pad w Playstation to ogromne nieporozumienie w porównaniu to Xboxa. W zasadzie grając na padzie XB a potem biąrac do reki tego z PS3 to odechciewa się włączać konsolę SONY.

Grafika w grach ZDECYDOWANIE lepsza na Xboxie - mam w domu Assassinsa 2 na PS3 i teraz kupiłem na XBoxa - do momentu, aż sam nie zobaczyłem to nie wierzyłem - KOLOSALNA różnica w szczegółowości, ostrości, krawędziach. Ogólnie to wygląda jak inna gra. NBA 2k12 i 2k11 to samo na Xboxie zupełnie inna grafika (lepsza oczywiście) i można jeszcze wiele gier wymienić... zdecydowanie multiplatformy lepiej wyglądaja na konsoli Microsoftu.

Jeśli chodzi o ekskluziwy to tu i tu są fajne np. PS3 ma Uncharted, ale Xbox ma np. Alana Wake.

Natomiast jeszcze raz chciałbym wrócić do Pada i grafiki, teraz gry kupuje tylko i wylacznie na Xboxa zupelnie inaczej się gra tym padem - znacznie lepiej. PS3 sluży mi głównie do blu-raya.

I właśnie blu-ray to jedyny plus PS3.

Na dzień dzisiejszy mogę powiedzieć że Xbox jest zdecydowanie lepszy i gdybym znów stał przed dylematem kupiłbym Xboxa i jakiś odwarzacz blu-ray które są już coraz tańsze.
 

Whiplash

New member
Bez reklam
Nie zgodze sie ze grafika na Xbox jest lepsza. Niektore gry lepiej wygladaja na X a inne na PS3. Wiekszosc jednak ma podobno grafike na obu platformach.
 

Fatal1ty

New member
Które??? Bo ja teraz porównywałem w necie grafiki to we wszystkich niemal na Xie było lepiej... A mafia 2 to już w ogóle killer.
 

mataman

New member
Bez reklam
Generalnie rzecz biorąc gry multiplatformowe na dzień dzisiejszy wygladaja praktycznie tak samo na obu konsolach. Są oczywiście wyjątki i seria Assassin's Creed jest jednym z nich.
 

Luvczenko

New member
wybieram xboxa ze wzgledu na usługę sieciową i wygodniejszego pada


??? a jaka to usługa sieciowa ze wybrales klocka ?????? chlopaku kup co ci pasuje a nie pisz głupot,zobacz czy znajomi maja Xa albo Ps3 to bedziesz mial przynajmniej gierki od znajoimych o co do gier to na Xa i Ps3 sa perelki w ktore warto zagrac.
 

mataman

New member
Bez reklam
Ano taka która posiada cross game chat i grupy ;) Jest stabilna, nie serwisowania co chwile, z dobrej jakości voice chatem itp itd.
 

Groven26

New member
A ja pozbyłem się XBOXa po pół roku grania na rzecz PS3 i nie żałuję.
Strasznie wkurzała mnie polityka Microsoftu.

Poza tym PS3 można potraktować jako swego rodzaju multimedialne centrum rozrywki. Filmy + muzyka. Te funkcje w przypadku XBOXa są znacznie okrojone.

W zupełności uzasadniona decyzja. Sam jestem użytkownikiem PS3 i nie wyobrażam sobie gdybym miał teraz przesiąść się na Xboxa. Nawet ze względu na pada jaki oferuje Microsoft trudno postawić na jego konsolę.
 

kini0

New member
Bez reklam
Dodam tylko że gry które wyszły na obydwie konsole wyglądają paradoksalnie lepiej na słabszym teoretycznie X360, dlatego że jest łatwiejszy w programowaniu...
Nabywca konsoli powinien rozpatrywać zakup pod kątem exclusive'ów a nie specyfikacji technicznej.
 

wrx

New member
Bez reklam
Tylko nie zaczynajcie fanbojowskich gadek, ok?
Bo zaraz sie zaczna potoki, piksele i inne bzdury, niewidoczne golym okiem.

Mam obie konsole, Xbox od kilku ladnych lat, PS3 od pol roku.
I te pol roku X lezy wylaczony.
Nie wiem, czy potrafie to wytlumaczyc (wole pad od X)...
Jesli wlacze, X, to tylko dla Forza 4, bo GT5 kaleczy mi oczy i przypomina GT, w ktore gralem 12 lat temu. Niestety.

Xbox ma lepszy serwis online, albo ja jestem za glupi, zeby znalezc dema niektorych gier w PSN (a moze musze miec abonament, jak w X?).
To byla pierwsza rzecz, jaka mnie sie rzucila w oczy - brak demo gier, ktore sa/byly na XBL.

Sila PS3 jest BR w cenie i, jak dla mnie, rzecz absolutnie bezkonkurencyjna, czyli Move.
Tym mnie ta konsola kupila w 100%.

Moja rekomendacja: PS3.

Jesli ktos ma jakies argumenty ZA X360, chetnie poczytam.
 

TOMEK-K

New member
A Ja kupiłem na początku grudnia xboxa 360.
Nie miałem nigdy wcześniej konsoli, i zanim kupiłem czytałem rożne porównania.
Nie znalazłem jednoznacznej odpowiedzi, co jest lepsze, więc popytałem znajomych.
Praktycznie tylko dwóch znajomych miało xboxa, natomiast kilkunastu PS3 (pewnie to przypadek) i już się prawie zdecydowałem na tego PS3 ale stwierdziłem że jeszcze pooglądam ten kinekt/Move.

Konsole kupiłem głównie dla dzieci bo ja raczej sporadycznie tylko grałem jakieś gry na komputerze.
Syn ma 7 lat a Córka prawie 3 latka.
I po porównaniu działania Kinekt/Move zdecydowałem się że dla takich małych dzieci właśnie kinekt będzie lepszym rozwiązaniem, że jest po prostu łatwiejszy w obsłudze.

Poz tym porównałem sobie pady tych dwóch konsol i rzeczywiście bardziej pasuje mi ten xboxowy ale to już kwestia gustu.
 
Do góry