Xbox 360 czy PS 3

kolka29

New member
Marszalek to ze nie trzeba na ps3 gier na plyty nagrywac to zaden rarytas i wiesz dlaczego. Ja wole miec na plycie bo lubie wracac do niektorych tytulow, niz sciagac i predzej czy pozniej usunac by zrobic miejsce dla nastepnych gier.
 

iMarekPL

Member
Arcade 700 + oryginalny nowy dysk 120GB 200 = 900
PS3 Slim z dyskiem 160GB = 1050
Różnica to 150zł a w PS3 dodatkowo mam: wifi, wbudowany akumulatorek w padzie, większy dysk, napęd BD.

Co z tego, że naprawy są tanie (jeśli są, bo nie wiem). Może Ty lubisz oddawać sprzęt do naprawy i czekać, żeby później bać się czy nie złapiesz kolejnego RRODa.
Jeśli mówimy już o koszcie przeróbki to jest on identyczny w obu konsolach a w PS3 nie tracę przy tym gwarancji. I proszę nie mów mi tu, że niby da się przerobić XBOXa bez jej utraty. Bo ja nie mam zamiaru myśleć czy serwis zauważy odklejaną plombę czy nie.
XBOX nawet z grą odpalaną z dysku hałasuje dużo bardziej.
Jeśli wolisz mieć ładowarkę + 4 x AA to ok. Ale ja przynajmniej nie będę zaskoczony w czasie gry, że padły mi baterie i że muszę czekać aż mi się naładują. Podłączam kabelek do pada i gram dalej. :)
 
Ostatnia edycja:

kolka29

New member
Oj tak kolega widze nacisnieniowany. O naprawie napisalem tak se, wiadomo x jest awaryjny ale nie masz sie co cieszyc bo ps3 bezawaryjny nie jest.
Z gwarancja na x po przerobce tez nie ma problemu, wracasz po prostu do najnowszego softu, zreszta jakbys byl zorientowany w temacie to bys sie nie wysmetnial, watek z plombami pomine bo sie osmieszyles w ogole do tego pijac.
Mnie nie sprawa problemu wymiana baterii w padzie jak ty masz z tym jakis problem to moze uposledzony jestes albo co ja nie wiem.
Poza tym z przerobka w ps3 malinowo nie jest jesli chodzi o granie online no chyba, ze sie to zmienio ale wiem wiem to zaden argument bo w rzypadku x tylko flash lt+ narazie jest bezpieczny, jak dlugo zobaczymy.
Nie rozumiem wlasciwie po co napisales posta, nie podrzucilem zadnych argumentow i napisales w cisnuieniowym tonie jakbym zaatakowal wszystkich posiadaczy ps3, co ty 16 pryszczatym fanboyem ps3 jestes czy co.Wiecej luzu czlowiek.
 

cureman

Active member
Bez reklam
Oj tak kolega widze nacisnieniowany. O naprawie napisalem tak se, wiadomo x jest awaryjny ale nie masz sie co cieszyc bo ps3 bezawaryjny nie jest.
Z gwarancja na x po przerobce tez nie ma problemu, wracasz po prostu do najnowszego softu, zreszta jakbys byl zorientowany w temacie to bys sie nie wysmetnial, watek z plombami pomine bo sie osmieszyles w ogole do tego pijac.
Mnie nie sprawa problemu wymiana baterii w padzie jak ty masz z tym jakis problem to moze uposledzony jestes albo co ja nie wiem.
Poza tym z przerobka w ps3 malinowo nie jest jesli chodzi o granie online no chyba, ze sie to zmienio ale wiem wiem to zaden argument bo w rzypadku x tylko flash lt+ narazie jest bezpieczny, jak dlugo zobaczymy.
Nie rozumiem wlasciwie po co napisales posta, nie podrzucilem zadnych argumentow i napisales w cisnuieniowym tonie jakbym zaatakowal wszystkich posiadaczy ps3, co ty 16 pryszczatym fanboyem ps3 jestes czy co.Wiecej luzu czlowiek.

Jako ze od lat jestem graczem i gram tylko na org.grach i jestem posiadaczem xboxa360 jak i ps3 popieram ciebie w 100 procentach bo nie nawidze fanbojstwa ! .Gostek pisze takie bzdury ze glowa boli.Pozdrawiam.
 

mataman

New member
Bez reklam
Arcade 700 + oryginalny nowy dysk 120GB 200 = 900
PS3 Slim z dyskiem 160GB = 1050
Różnica to 150zł a w PS3 dodatkowo mam: wifi, wbudowany akumulatorek w padzie, większy dysk, napęd BD.

Co z tego, że naprawy są tanie (jeśli są, bo nie wiem). Może Ty lubisz oddawać sprzęt do naprawy i czekać, żeby później bać się czy nie złapiesz kolejnego RRODa.


Problem rrod'a od wersji jasper (ta przede slim) nie istnieje.
 

Marszałek

New member
Problem rrod'a od wersji jasper (ta przede slim) nie istnieje.

Problem RROD'a jak najbardziej istnieje na wersji Jasper. Gdyby tak nie było, to Microsoft nie obejmował by tych konsol bardzo kosztowną dla koncernu 3 letnią gwarancją na RROD'a właśnie. Być może nieco zminimalizowano ryzyko, ale problemu nie rozwiązano, bo ta konsola nadal pioruńsko się grzeje i wibruje (zbyt szybkie obracanie płyt DVD) co powoduje pękanie lutów bezołowiowych na płycie głównej. Nagrzana, naprężona i drgająca od napędu DVD elektronika szybko siada, co wcześniej czy później sygnalizowane jest słynnym czerwonym pierścieniem w co drugim Xboxie 360.

Dopiero SLIM ma zupełnie inną konstrukcję (przede wszystkim z niższą temperatura pracy, mniejszym poborem prądu i zerżniętym z PS3 chłodzeniem) i oczywiście MS nie udziela już na niego 3 letniej RROD-gwarancji. Napęd nadal mocno wibruje (nadal napęd bardzo szybko obraca płyty DVD), ale instalowanie gier na dysku w SLIM daje nadzieje, że RROD się nie przydarzy z tego powodu. Gdyby w SLIM dano wolnoobrotowy napęd Bluray to problem w ogóle by zniknął.

Zresztą musimy odczekać przynajmniej jeszcze 1 rok żeby ocenić awaryjność SLIM.
 

abdul89

New member
mam juz drugiego xboxa i jestem z niego zadowolony napewno go nie zmienie chyba ze nowszy model wyjdzie :p co do ps3 nie mam żadnych przeciw wskazań tylko mnie tam denerwuja te małe joystiki robione dla 10 latków :p
 

mataman

New member
Bez reklam
Gry można instalowac na każdej wersji klocka. Jasper ma konstrukcje starą lecz procki w innej technologi w związku z czym jego temp pracy to ok 55C vs ponad 70C starsze wersje. Zapytaj w byle jakim serwisie czy zrrodowanego jaspera widzieli :)

Napęd DVD urywający luty ? hahahahaha
 

Marszałek

New member
Gry można instalowac na każdej wersji klocka. Jasper ma konstrukcje starą lecz procki w innej technologi w związku z czym jego temp pracy to ok 55C vs ponad 70C starsze wersje. Zapytaj w byle jakim serwisie czy zrrodowanego jaspera widzieli :)

Napęd DVD urywający luty ? hahahahaha

Nie napęd, a drgania i wibracje powodowane przez napęd. Xbox posiada DVD, które bardzo szybko wiruje płytą i to do tego w zmienny sposób, aby uzyskać dostatecznie szybki transfer danych. Stąd właśnie dziki skowyt Xbox'a jeśli nie zainstalujemy gry i gramy z płyty. Na wskutek szybkiego obracania płytą DVD, powstają drgania i naprężenia przenoszone na obudowę Xbox'a (stąd hałas) i niestety również na jego delikatną elektronikę na płycie głównej. Delikatność elektroniki to z kolei skutek używania bezołowiowych lutowań. Bezołowiowe lutowania są bardzo wrażliwe mechanicznie i po jakimś czasie wyskakuje RROD lub innego typu usterka. Charakterystyczne jest że jednym ze środków zaradczych stosowanych w punktach serwisowych przeciwko powtórzeniu się RROD jest właśnie usztywnianie specjalnymi wkładami płyty głównej oraz obłożenie jej mocowań gumą, właśnie po to żeby płyta nie drgała od napędu DVD. Można o tym poczytać w ofertach tego typu usług na Allegro. Znam jedną osobę której Jasper doznał RROD'a. Skorzystała oczywiście ze specjalnej 3-letniej gwarancji od Microsoftu na ten feler, ale fakt pozostał: każdy Xbox nie-SLIM, w tym Jasper może z dużym prawdopodobieństwem doznać RROD'a.
 

iMarekPL

Member
Jako ze od lat jestem graczem i gram tylko na org.grach i jestem posiadaczem xboxa360 jak i ps3 popieram ciebie w 100 procentach bo nie nawidze fanbojstwa ! .Gostek pisze takie bzdury ze glowa boli.Pozdrawiam.

Gdybyś przeczytał poprzednie posty to wiedziałbyś, że XBOXa też miałem. Po prostu nie pasuje mi polityka Microsoftu i tyle. Oczywiście Sony też mnie wkurza - usunęli mi Linuxa z PS3.

kolka29 do komfortowego grania dwoma padami potrzebuje 8 akumulatorków i ładowarki zewnętrznej. 2 w jednym padzie, 2 w drugim i cztery na wymianę.
Zaraz walniesz, że dwa pady nie rozładują się w tym samym czasie. Zdziwię Cię. Gram bardzo mało bo może 4-5 razy w miesiącu a nie raz zdarzyło mi się ładować dwa pady w czasie gry jednocześnie.
Jeśli Ty lubisz mając 4 akumulatorki do dwóch padów po każdym graniu je doładowywać to ok. Twoja sprawa. Ja wolę mieć komfort i pewność, że w czasie gry nie spotka mnie niemiła niespodzianka. :)
A swoje głupie teksty sobie daruj...

PS3 nie jest bezawaryjne? Naprawdę? A to mnie zdziwiłeś.
Każdy sprzęt jest w jakimś stopniu awaryjny. A spoglądając na statystyki PS3 jest znacznie mniej od XBOXa. I kupując konsole na to też zwraca się uwagę. Zdziwiony?
 

Akozz

New member
@dredsons

Znowu to fanbojowskie zdjęcie ? Bogata lista ex z których tak naprawdę 3-4 pozycje są ciekawe. Sam nawet w połowę z nich nie zagrasz. A i tak na ps3 najlepiej sprzeda się jakiś kolejny CoD nie wiedzieć czemu.
Najwięcej ciekawych i dobrych tytułów to pozycje multiplatformowe.
 

dredsons

New member
Bez reklam
@dredsons

Znowu to fanbojowskie zdjęcie ? Bogata lista ex z których tak naprawdę 3-4 pozycje są ciekawe. Sam nawet w połowę z nich nie zagrasz. A i tak na ps3 najlepiej sprzeda się jakiś kolejny CoD nie wiedzieć czemu.
Najwięcej ciekawych i dobrych tytułów to pozycje multiplatformowe.
W połowę napeno nie, mam x360 i ps3 , patrząc tylko i wyłącznie exclusivy to napewno kupię:
PS3
inFAMOUS 2
LittleBigPlanet 2
Killzone3 The Last Guardian
MotorStorm Apocalypse Resistance 3
Uncharted 3: Drake’s Deception
Virtua Tennis 4
x360
FORZA4
Gears of war3
Dla mnie róznica jest ogromna, ale jak Ty tego nie dostrzegarz to twój problem.
 
Ostatnia edycja:

kolka29

New member
Gdybyś przeczytał poprzednie posty to wiedziałbyś, że XBOXa też miałem. Po prostu nie pasuje mi polityka Microsoftu i tyle. Oczywiście Sony też mnie wkurza - usunęli mi Linuxa z PS3.

kolka29 do komfortowego grania dwoma padami potrzebuje 8 akumulatorków i ładowarki zewnętrznej. 2 w jednym padzie, 2 w drugim i cztery na wymianę.
Zaraz walniesz, że dwa pady nie rozładują się w tym samym czasie. Zdziwię Cię. Gram bardzo mało bo może 4-5 razy w miesiącu a nie raz zdarzyło mi się ładować dwa pady w czasie gry jednocześnie.
Jeśli Ty lubisz mając 4 akumulatorki do dwóch padów po każdym graniu je doładowywać to ok. Twoja sprawa. Ja wolę mieć komfort i pewność, że w czasie gry nie spotka mnie niemiła niespodzianka. :)
A swoje głupie teksty sobie daruj...

PS3 nie jest bezawaryjne? Naprawdę? A to mnie zdziwiłeś.
Każdy sprzęt jest w jakimś stopniu awaryjny. A spoglądając na statystyki PS3 jest znacznie mniej od XBOXa. I kupując konsole na to też zwraca się uwagę. Zdziwiony?


To ja stary nie mam pojecia jakie ty miales akumulatory, ze tak szybko padaly, moj kumpel ma podobnie, dzien grania i do ladowarki ale to jakies tanie gowno w dodatku juz kilkuletnie. Nie wmowisz mi czlowieku, ze dobrej jakosci akumulatory padaja po dniu, a nawet nie grania. W tej chwili mam tani shit i daje rade tak po 3-4 godzinki grania dziennnie, do 3-4 dni. Nie wciskaj kitu.
Poza tym z twojej wypowiedzi wynika, ze co grasz jednoczesnie uzywajac dwoch padow dlatego jak jeden zdechnie pada i drugi, co ty piepszysz czlowiek.
Nie lubie jak ktos gada trzy po trzy i jeszcze sie trzesie jak ktos inny zwroci uwage, ze bzdury opowiada.
Siedz se tam w domku i tasuj sie nad swoim malinowym padzikiem od Ps3.
Moje glupie teksty sa tylko i wylacznie reakcja na twoje glupie wypowiedzi kolego. Mniej cisnienia wiecej rozumu w nowym roku zycze.
 

afflux

New member
Ja ciągle się zastanawiam Xbox czy PS3

dredsons - do spisu gier na Xbox dodaj Alan Wake, w to chciałbym pograć no cóż ale chyba nie zagram skłaniam się bardziej w stronę PS3.

Pozdrawiam
 

don111

Banned
To ja stary nie mam pojecia jakie ty miales akumulatory, ze tak szybko padaly, moj kumpel ma podobnie, dzien grania i do ladowarki ale to jakies tanie gowno w dodatku juz kilkuletnie. Nie wmowisz mi czlowieku, ze dobrej jakosci akumulatory padaja po dniu, a nawet nie grania. W tej chwili mam tani shit i daje rade tak po 3-4 godzinki grania dziennnie, do 3-4 dni. Nie wciskaj kitu.
Poza tym z twojej wypowiedzi wynika, ze co grasz jednoczesnie uzywajac dwoch padow dlatego jak jeden zdechnie pada i drugi, co ty piepszysz czlowiek.
Nie lubie jak ktos gada trzy po trzy i jeszcze sie trzesie jak ktos inny zwroci uwage, ze bzdury opowiada.
Siedz se tam w domku i tasuj sie nad swoim malinowym padzikiem od Ps3.
Moje glupie teksty sa tylko i wylacznie reakcja na twoje glupie wypowiedzi kolego. Mniej cisnienia wiecej rozumu w nowym roku zycze.
faktycznie jakaś ściema z tymi akumulatorkami od x360
kupiłem baterię (niby 4800mah) i trzyma około 20h (włączone wibracje), można też doładowywać w trakcie grania

co do tego czy PS3 czy XBOX to w sumie ciężka decyzja
najlepiej kupić obie :D
wg mnie lepsze exclusivy ma PS3, ale gry (nowe jak i używki) są sporo droższe
pad - Xbox ma znacznie lepszego
spora wada xboxa (poza najnowszą wersją) jest jednak hałas, trochę przeszkadza
 

HaJaBuSa

New member
Co do pada to się do konca nie zgodzę.Nie jest zły ale w bijatyki to się nie da grać na nim.Ja mam xboxa ale starszego tzn.miałem bo drugi raz wyskoczył mi E74.Jak wyjdzie GOW3 to kupię nową wersje.
 

dredsons

New member
Bez reklam
Ja ciągle się zastanawiam Xbox czy PS3

dredsons - do spisu gier na Xbox dodaj Alan Wake, w to chciałbym pograć no cóż ale chyba nie zagram skłaniam się bardziej w stronę PS3.

Pozdrawiam
Alana nie brałem pod uwagę,poniaważ to gra z ubiegłego roku,pisałem o nadchodzących premierach.
 
Do góry