Wzmacniacz vintage do bx6

don111

Banned
napisz czy jest jakaś wyraźna różnica między samym HK 680 a tym samym wzmacniaczem podpiętym pod pre out Onkyo... w razie czego możesz sprawdzić jeszcze opcję podpięcia HK normalnie (integrated), pod jedno z wejść liniowych w Onkyo (np tuner, dvd, aux itd), co prawda będą wtedy dwie gałki głośności (w HK ustaw na ok godzinę 10-11 i steruj z amplitunera) ale być może będzie lepiej, bo dodatkowo pracuje przedwzmacniacz w HK
 

kwiatech

New member
Podlaczylem wczoraj HK z onkyo (onkyo: preout front L i R>>>main in L i R )separated. Zapuscilem player i cisza... Po chwili zorientowalem sie, ze odtwarzacz cd musze przepiac z HK do onkyo. Dobra zaczelo grac ale...!! Okazalo sie, ze w HK nic nie jest aktywne tzn. brak mozliwosci jakich kolwiek regulacji. Moge ruszac wszystkimi potencjometrami, od glosnosci po basy, zmieniac zdrodla sygnalu i nic to nie zmienia. Nawet jak galka volume jest na zero. Mam wrazenie, ze gra troche slabiej. Wszystko obsluguje przez onkyo tj. glosnosc itp. Rozumiem, ze w moim przypadku kiedy HK jest ustawiony na separated dzwiekiem zajmuje sie amplituner a wzmacniacz pelni role....?
don111. Sprobowac podlaczyc np do onkyo aux in? A w HK do ktorego out`a? Odtwarzacz cd do HK?
 

kwiatech

New member
To jak ugryzc temat, zeby wszystko mialo rece i noki w KD jak i w stereo?
 

Attachments

  • 805.jpg
    805.jpg
    133,8 KB · Wyś: 2424
  • HK2.jpg
    HK2.jpg
    40,1 KB · Wyś: 185
Ostatnia edycja:

prodigy

New member
Jeżeli chodzi o jakość dźwięku to najlepiej powinno być CD do HK bez Onkyo. Jeżeli chodzi o najlepszą jakość gdy Onkyo połączone z HK tak jak masz teraz spróbuj ustawić na Pure bez żadnych ulepszaczy (rada, którą kiedyś dostałem). Nie wiem jak Twoje Onkyo ale jeżeli ma możliwość kalibracji mikrofonem to spróbowałbym.
 

kwiatech

New member
No tak jak mam aktualnie podlaczone onkyo z HK to slucham w pure audio, ale mam wraznie, ze dzwiek jest gorszy.
prodigy onkyo w moim przypadku zarzadza, ale dzwiekiem we frontach zajume sie juz HK?
 

prodigy

New member
Cyt. Wzmacniacz stereo działający jak końcówka mocy nie posiada dodatkowych funkcji takich jak regulacja podbicia tonów wysokich, niskich; selektora wejść; itp. czasem nie posiada nawet regulacji głośności.

Jeżeli chodzi o dźwięk w frontach jest to dźwięk wzmacniacza z materiału jaki dostał z Onkyo.
 

kwiatech

New member
Skoro jest to dzwiek wzmacniacza to winowajca gorszego dzwieku moze byc jakosc wyjscie pre-out w amplitunerze. No chyba, ze tor przez jaki przechodzi odtwarzacz cd podlaczony do onkyo:/
Moze sproboje podlaczyc jako integrated jak zasugerowal don111 tylko nie za bardzo zrozumialem... :)
'' pod jedno z wejść liniowych w Onkyo (np tuner, dvd, aux itd), co prawda będą wtedy dwie gałki głośności (w HK ustaw na ok godzinę 10-11 i steruj z amplitunera)''
czyli np do onkyo IN AUX>>>>HK OUT (ktore main out?)
 
Ostatnia edycja:

don111

Banned
sorry, z rozpędu napisałem odwrotnie niż powinno być :)

pod pre Onkyo podłącz do wejścia liniowego w HK (np tuner/aux itp) i przełącz na integrated, ustaw gałkę głośności w HK na ok 10-11 godz i steruj głośnością w Onkyo (tylko ustaw tu najlepiej tryb direct lub pure direct, żeby pominąć wszelką obróbkę dźwięku w Onkyo)
 

kwiatech

New member
Dzieki za sprostowanie don111. Jak dotre wieczorem do domu to sprawdze, ale powiem Ci, ze w dotychczasowych ustawieniach Pre-out>>Main in separate w pure audio scena dzwiekowa znikla, dzwiek stal sie plaski. Bardzo mnie to zaskoczylo, gdyz zanim zakupilem wzmacniacz liczylem, ze w takiej konfiguracji, bedzie to gralo w stereo i kd znacznie lepiej. Nawet moja lepsza polowa uslyszala roznice!! Mysle, ze druga opcja podlaczenia, ktora zaproponowales poprawi moj nastroj!
Jesli nie, to zastanawiam sie zeby pociagnac po dwie pary kabli do kazdej z kolumn frontowych L i R tj z HK i 805. Minusy z obu urzadzen polaczyc na stale do kolumn, a plusy podlaczac w zaleznosci od tego, czy ma grac wzmacniacz, czy KD. Wyczytalem na jakims forum, ze jest to ''jakas'' opcja i wyklucza uszkodzenie sprzetu, przez przypadkowe wlaczenie obu urzadzen na raz?!
 

Marc33

New member
Witajcie koledzy i koleżanki,

prośba o poradę zanwców tematu,

szykuje sie podobny dylemat. Będę chciał dokupić wzmacniacz stereo + CD. Obecnia posiadam BX6, BX2 i reszta do 5.1 wszystko działa na HK AVR260 i jakiś DVD marketowe. Powiem wam, że aż dech zapieira jak pomyślę, że w stereo zagra to dużo lepiej. Słucham muzyki rokowej najchętniej lata 70-te. Led Zeppelin, Kansas, i wiele innych. Bardzo lubię rokowe ballady. Przeważnie gitara, prekusja do tego wokale. Lubię tez spokojne brzmienia typu Pink Floyd, Camel, też oregon i wiele innych gatunków kończąc na muzyce elektronicznej. Jeszcze nie wybrałem elektroniku ale myślę o NAD. Marantza odradzają a CA to juz w szcególności. (odradza większość). Sami wiecie sa przeciwnicy i zwolennicy i tak naprawdę wybór uzasadniam uwzględniając większość opini.

Myślałem, że to podłączenie po pre out będzie łatwe i da możliwośc sterowania z pozycji amplitunera a sie okazuje że nie takie to proste. Powiedzcie mi czy to kolega ma takie problemy przy Onkio czy tak jest zawsze?

Ps: Prosze Was podpowiedxcie mi jaka elektronike wybrac do moich BX6 pod kątem preferencji muzycznych oraz pod kątem spięcia (bezproblemowego) z AVR 260. WAŻNA sprawa, mam salon ok 25 m2 ale otwarty na przedpokój ok 10 m2 i dość spore przejęcie między nimi ok 2,5m. Brakuje mi basu a grał pięknie na odsłuchu w ok 16 m2. Aha i jeszcze ostatnia sprawa, stereo chciałbym na początku uzywane. Po pierwsze budżet jest okrojeony w tym okresie, po drugie posłucham dowiem się ja gra dana marka i potem odsprzedam zestaw dołożę i kupie nowy.

z góry dzięki z pomoc
M
 

Marc33

New member
Hej,

dzięki czytałem. Staram się unikac tego typu kolorowych aż nadto ubarwionych opisów. Od dawna wiadomo że sa sponsorowane. Nie wnikam w jakim stopnio i nie mówię ze akurat ta recenzja ale ogólnie większość jest. Unikam tez opisów włąsnie na stronach producenta.

Wolę realne opinie ludzi (znawców) którzy nie mają w wyrazaniu swojej opini interesu i są obiektywnie. Wiadomo że każdy zachwala swoje. No taka ludzka natura, nie wielu z nas przeciez podda krytyce swoich zakupów.

Juz głowa puchnie co do tych opinie i nie wiadomo na co się zdecydować. Jak pisałem wcześneij chciałbym na początku używkę. Myślałem o Arcam a65, nad 320 lub 352, marantz 7001 i CA 640. Brak mi wiedzy jak to gra z bx6 przy muzyce jaka opisąłem wcześneij i tą nieszczęsną kubaturą co niie ma akustyki i bas ucieka. Dopiero jak sie na cos zdecyduję posłucham wpadnie mi do ucha, odsprzedam ii dołożę na najnowszą serię. Nowe to nowe. Sam wygrzewasz, szanujesz itd.

Ogólnie jeśli ktoś pyta o BX6 to sa naprawdę super głośniki. Mnie powalaja z amplitunera AVR 260 + zwykłe DVD. Owszem ma kable supry i analog od Albedo być może to troche pomaga ale jak sie naczytałem że wzmacniacz stereo _ CD daje ogromna różnice to az sie boję i chce to szybko odpalic na uzywce.

dzięi i bardzo prosze wszystkich o pomoc w tym obszarze.

pzdr
M
 

don111

Banned
No to ja się podepnę z pytaniem jak BX6 grają z HK 980. Może ktoś ma / użytkuje taki zestaw?
ktoś kto ma taki zestaw napisze że gra dobrze, tylko taka osoba nie ma pojęcia jak brzmią w porównaniu do takowego wzmacniacza modele wyższej klasy
a takowe możesz kupić 3x taniej, oczywiście z drugiej ręki
osobiście polecam sprawdzone - HK 680 (nie ma porównania do 980), jakiś dobry model Sansui (z BA-F1 i A40 grają świetnie, choć ten drugi jest za słaby do nich), ewentualnie Onkyo 9711 lub HK 665 (topowe dual mono Harmana), tych dwóch ostatnich nie słuchałem jednak z BX6 ale to świetne wzmacniacze i powinny pasować brzmieniowo
 

Marc33

New member
ktoś kto ma taki zestaw napisze że gra dobrze, tylko taka osoba nie ma pojęcia jak brzmią w porównaniu do takowego wzmacniacza modele wyższej klasy
a takowe możesz kupić 3x taniej, oczywiście z drugiej ręki
osobiście polecam sprawdzone - HK 680 (nie ma porównania do 980), jakiś dobry model Sansui (z BA-F1 i A40 grają świetnie, choć ten drugi jest za słaby do nich), ewentualnie Onkyo 9711 lub HK 665 (topowe dual mono Harmana), tych dwóch ostatnich nie słuchałem jednak z BX6 ale to świetne wzmacniacze i powinny pasować brzmieniowo

Hej,

czy HK 680 jest do kupienia? Jaki do tego CD? chodzi też o to aby nie było wszystko z inne bo nie chce mieć kolejnych 2 pilotów pod ręką Czy ten HK +Cd może tez HK obsłuży jeden mój pilot od HK AVR 260?

Co myślisz o Marantz? Lub NAD o którym pisałem wcześniej? Wiem że masz spore w tym doświadczenie i zależy ni na Twojej ale obiektywnej opinii.

dzięki i pzdr
M
 

don111

Banned
HK 680 jest do dostania ale ostatnio rzadko go widać, może na ebay będzie częściej gościł, nie wiem czy będzie działał z pilotem do amplitunera HK
jakie wzmacniacze dobrze z nimi zagrają pisałem wcześniej... z nowych posłuchałbym Arcama i Marantza (tu widziałem już opinie że dobrze grają z BX), CA ok ale jedynie od 740 w górę, Nada bym odpuścił, nie lubię brzmienia ich nowych modeli (stare to inna bajka) choć mogą akurat zagrać nieźle z BX6... w sumie uważam że BX6 nie różnicują aż tak wzmacniaczy jak niektóre inne kolumny, dlatego nie szalałbym cenowo z wyborem wzmacniacza do nich
 
Ostatnia edycja:
Do góry