Wzmacniacz vintage do bx6

kwasior21

New member
Witam serdecznie.Potrzebuje porady. Mam 400 zl do wydania i chcilbym za ta kwote nabyc wzmacniacz vintage, bedize to gralo Na oku mam Yamahe ca-710, Yamahe ca-vi m, nie mam pojecia ktory wybrac, moze macie jakies inne typy.Wzmacniacz chce podpiac pod pre-out amplitunera i pod niego podpiac same fronty, reszta zestawu(center+surroundy)jest podpieta pod amplituner, zagra to razem? Bed mogl cieszyc sie stereo jak i filmami przy takim podpieciu?

Pozdrawiam.
 

kwasior21

New member
Zalezy mi na tym , aby nie wydawac duzo pieniedzy na cacko .... ten co podales znowu nie podoba sie mojej zonie. Ultimatum jest niestety, ma byc ladny z wygladu, czysto"na ile sie da" grajcy i najlepiej aby mial"wycieraczki" :))
Ta koncowka mocy , ktora posiadasz spelnia oczekiwania, mozesz napisac za ile takie cos kupie?
Pozdrawiam.
 

don111

Banned
spełnia w 100%, ale to nie te rejony cenowe (czasem się trafia za ok 1000zł na ebay)
z tym "podobaniem" to nie bardzo rozumiem, przecież każdy wzmacniacz wygląda bardzo podobnie, ewentualnie zamiast czarnego może być srebrny ;)
chyba że masz na myśli taki z analogowymi wskaźnikami :)
 

kwasior21

New member
Dokladnie o to mi chodzilo ;) WIesz, kobiety czasem tak maja ze lubia jak im cos tam lata i podskakuje.To rzeczywiscie odpada, szkoda, na allegro jest yamaha ca-vi z uszkodzonym wejsciem sluchawkowym, tylko bardzo malo jest o niej info na necie, (na forach) i nie wiem czy warto sie w nia pchac.
Nie lubie sluchac glosno, nie potrzeba mi potwora co rozsadza mury .... MOze masz jeszcze jakies inne typy, marantz, o teacu tez slyszalem duzo dobrego ... duzo jest sprzetu vintage na allegro, tylko jak zrobic rzeby wybrac w miare dobrze i nie zalowac :/
Pozdrawiam.
 

kwasior21

New member
No i pojawil sie naallegro model sansui a-40, pieknie wyglada. Don teraz pytanie dla CIebie , czy 189 zl to nie za duzo jak na ten wzmacniacz?Warto go brac?

Pozdrawiam.
 

don111

Banned
cena jest w porządku, gra bardzo ładnie, detalicznie, przyjemnie
z wad - niska moc, słabe zaciski głośnikowe
ale mimo wszystko w tej cenie bardzo polecam
 

kwiatech

New member
Jaki wzmaciacz do MA BX6?

Witam wszystkich

Odswieze temat bo nie chce zakladac nowego.
Poszukuje uzywanego wzmacniacza stereo. Bedzie podpiety pod pre-out amplitunera onkyo 805.

Natomiast masuja i pieszcza mi uszy w stereo (na razie czysto fizyczny zwazek z 805 w trybie stereo) zakupione calkiem niedawno MA BX6 w pieknym kolorze valnut vinyl. Zestaw w nablizszej przyszlosci ma byc powiekszony o glosniki surrond 2xBXFX, BX Center. Potem sub - ale to inny temat. Nawet po wygrzaniu kolumn rewelacji na amplitunerze w stereo sie nie spodziewam dlatego decyzja - wyciagnac z tych slicznotek co sie da.

Odtwarzacz cd to na dzien dzisiejszy piekny "czolg" grundig cd7550!

Na sprzet planuje przeznaczyc ok 700 (jesli by byla jakas rewelacja dzwiekowa w cenie do 1k moge sie poswiecic).
Chcialbym znalesc jakis "zloty srodek", ale chyba bedzie ciezko (brak sprecyzowanego jednego gustu muzycznego). Muzyki chce sluchac w trybie (pure direct - "bez ulepszaczy").
Muzyka wszystko po trochu: elektroniczna (jarre, mike oldfield, siemone, air, rouskopp, mum, kitaro), muzyka filmowa (Hans zimmer, james horner, steve jablonski, ) pop, soul (dire straits, Tracy Chapman, , sade itp), jazz, blues (m.in. dr house - polecam, Michael Buble itp ), spokojna i klimatyczna - chillout klimaty RAM cafe, po energiczna i z wykopem.

Chcialbym, zeby kazdy instrument w przestrzeni znajdowal swoje miejce i mogl go "dotknac", przestrzen, scena, Czysty i miesisty bas, vocale wyrazne (kazda chrypka cmokniecie), stopa perkuski wyrazna, bebny, trabki, dzwoneczki, muskanie palcamistrun gitary, cykanie itp. Czy wymagam za duzo...?!

Po przewertowaniu roznych forow i wielu wypowiedziach mam zamet w glowie, dlatego prosze o pomoc! Na odsluch nie mam na co liczyc, no chyba, ze ktos z okolic katowic ma BX6 i chcialby mnie zaprosic na odsluch :)

Sprzety, ktore biore pod uwage:
Sansui (A40 za slaby chyba, Sansui BA-F1 (trafic go uzywanego to chyba jak trafic w totka), AU-X201.) - jakie inne modele proponujecie?
Denon PMA-1560 (ciezko go dostac)
Denon PMA-920?
HK680, 690 (ciezko je dostac)
Jungson JA-88C (ciezko go dostac)
Nad 3060, 3240PE , C320 - podobno lepsza pod gazdym wzgledem od 3240Pe oprocz sceny muzycznej?), 3130

Moze jakis marantz?

Co sadzicie o w/w wzmaciaczch, oraz jakie inne modele proponujecie z firm powyzej? Chyba do Bx6 to tylko trzymac sie w/w merek?
Don111 domyslam sie, ze odsluchales troche tego sprzetu i masz bx6, wiec Ciebie tez prosze o wypowiedz.
Prosze rowniez o opinie innych posiadaczy w/w glosnikow z jakimi systemami graja.
Jestem w stanie sie wstrzymac z zakupem jesli ktoregos modelu nie ma aktualnie np na allegro, a wart jest zakupu. Az tak napalony to nie jestem <lol>

Pozdrawiam wszystkich zainteresowanych tematem i prosze o pomoc!
Marcin

Ps. O kurcze ale sie rozpisalem :)
 
Ostatnia edycja:

don111

Banned
moja rada - poczekaj na konkretne Sansui (od x-50x /x-51x w górę - czyli seria 7 lub 9, lub jakąś końcówkę mocy), ewentualnie na HK 680, ale pierwsza opcja lepsza :)
Nady raczej nie, za ciepły dźwięk (a z tym c320 to chyba żart, może i ciut bardziej rozdzielczy, bardziej suchy bym powiedział ale brak w nim zupełnie nasycenia i soczystości w stosunku do starszych modeli, również nie ten bas i dynamika )
 

kwiatech

New member
Dzieki za zaintersowanie tematem don111. No to czekam az sie pojawi jakis ciekawy model. Patrzac na te wszystkie oznaczenia sansui to mozna sie pogubic. Rozumiem, ze myslisz o modelach np Au x-501, x-511? W klubie milosnikow sansui na innym forum duzo osob chwali modele x-701, 901 (ale to juz chyba inna polka cenowa i rarytas). Mozesz mi podac konkretne modele w kolejnosci jakimi sie powinienem zainteresowac.
I jeszcze jedno. Zeby podlaczyc wzmacniacz do amplitunera onkyo to PRE OUT 805 laczymy z LINE IN sansui? Jak wtedy bedzie wygladalo sterowanie glosnoscia? Pozdrawiam
 

don111

Banned
jeśli wzmacniacze nie mają wejścia main-in lub amp in to pozostaje podłączyć do line in
wtedy masz 2 gałki głośności, w amplitunerze i wzmacniaczu, najlepiej ustawić potencjometr we wzmacniaczu trochę poniżej połowy np na godzinę 10 i głośnością sterować pilotem od amplitunera

odnośnie modelów to po prostu celuj w jak najwyższy na ile pozwoli budżet, nie powiem Ci czym się różni np x701 o x711, bodajże w klubie Sansui na audiostereo ktoś opisywał różnice pomiędzy serią 01 i 11 na przykładzie 901 (o ile dobrze pamiętam)
tymczasowo możesz sobie kupić na próbę np x201 za 200zł :)
 

kwiatech

New member
Witam
No i stalo sie :) Od dzisiaj stalem sie szczesliwym posiadaczem HK680. Sprzeta zakupilem z miesiac temu na ebay.de.
Stan idealny, mucha nie siada. Pilot i oryginalna instrukcja w komplecie.:eek:k:
A gra... i tu zaczyna sie najwazniejsza czesc tematu!!
Po prostu to co uslyszalem po podlaczeniu moich bx6 przeszlo moje najsmielsze oczekiwania!
Na pierwszy ogien poszla Adele. Piekna przestrzen, Glos Adele stal sie naprawde "mocny". Wlosy na rekach mi sie zjerzyly. W pierwszej chwili nie moglem uwierzyc, ze to wciaz moje bx6!
Kolejna plyta to Hugh Laure - No i tu tez sie zmienilo na plus :) Gitara, fortepian, ustna harmonijka, perkusja - miodzio.
Emilie simone - marsz pingwinow. Dzwoneczki, kazde slowo Simone wdziera sie wyraznie do uszu. Skrzypce, odglosy wody. itp. Swietna plyta na zimowe wieczory przy swiecach :) POLECAM
Wszystkich tych co sluchaja muzyki w stereo na amplitunerze kina domowego zachecam do zakupu wzmacniacza stereo! Nie wiecie co tracicie. Roznica jest kolosalna! Zaczniecie odkrywac na nowo swoje kolekcje vinyli i plyt kompaktowych.
Chcialbym podziekowac wszystkim za sugestie co do wzmacniacza, a w szczegolnosci Tobie don111. Moze kiedys pomysle nad jakims sansiu z wyzszej polki ale poki co...:popcorn:
Pozdrawiam
 

don111

Banned
fajnie, że opisałeś wrażenia i że jesteś zadowolony :)
HK 680 to faktycznie świetny wzmacniacz, miło go wspominam, teraz cieszy ucho mojego brata, podłączony pod jego MA BR6 :)
może w końcu do niektórych dotrze że słuchanie muzyki na amplitunerze kina domowego to pomyłka, albo kiepskie wysterowanie kolumn (kłamliwe dane techniczne) albo sama jakość dźwięku pozostawiają dużo do życzenia
 

kwiatech

New member
Witam
Przyszla pora na podlaczenie HK do onkyo 805 przez pre-out.
W zwiazku z tym prosze o pomoc w podlaczeniu. Wzmacniacz HK posiada main-in. Rozumiem, ze nalezy przestawic w HK przelacznik z integrated na separated i z gniazd main-in R i L do onkyo? I teraz sie pojawia pytanie, gdzie mam je podlaczyc? W 805 znajduja sie gniazda preout osobno dla kazdych z glosnikow: front, center itp i osobne preout R i L zone 2 i 3. Jesli ktos dokonywal takiego podlaczenia akurat w onkyo to prosze rowniez o ustawienia w menu - jesli takowe sa potrzebne.
Nie chce zeby cos poszlo z dymem!
Bede wdzieczny za pomoc.
 

Attachments

  • onkyo.jpg
    onkyo.jpg
    193,6 KB · Wyś: 121
Do góry