[Nasze Zestawy AV] Wzgórze Caparzo

Caparzo

New member
Bez reklam
Ale widać że gustuje w dobrych autach :)


Caparzo nie zmieniaj kolumn na białe teraz jest fajnie :) a odtwarzacz zawsze można kupić za jakiś czas - nikt nie goni.. albo szukać coś z używanych.. kwestia kto co lubi..

Myślę o yamaha a681, a whiplash namawia mnie na wyższy model a1060, żeby muzycznie było dobrze. Zastanawiam się czy skaler 4k mi jest potrzebny :/ te w/w modele akurat mają.
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Bardziej patrz o ile będzie lepiej pod względem muzycznym - dźwiękowym (zwał jak zwał) jak i pod względem mocy.. skaler do 4k to i odtwarzacz BR mają ..
 

Caparzo

New member
Bez reklam
no mają ale nie wszystkie, a te płaskie co są to mi sie nie podobają. Np model a1040 nie ma, a to wysoki model tylko że rocznikowo 2014.
Czemu mówisz o mocy ? w blu jaka jest moc ?
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Miałem na myśli moc w amplitunerze.. bo jesteś zainteresowany amplitunerem "jamaszki" dobrze zrozumiałem ? A co do skalerów to trzeba popatrzeć i czy koniecznie zależy Ci na tym że jakbyś kupił ampl. "jamaszki" to również BR czy dla Ciebie musi być od tego samego producenta.. czy też nie ma to dla Ciebie znaczenia..
 

Caparzo

New member
Bez reklam
nie, ja chce kupić napęd blu ray, ampli mam a860, dlatego chce blu ray pod yamahe

sony nie ma fajnych klocków, marantz 3 tyś a to za dużo, onkyo coś mi się nie podoba, panasonic ma fajny uhd ale chyba nie ma sensu, no i yamaha ma dwa modele fajne a681 i a1060, ten drugi to dobry model do blu i do audio.
 
Ostatnia edycja:

lolek126

Well-known member
Bez reklam
tak to jest jak na szybkiego się czyta.. :) a może coś używanego ?? Czy elektronikę to tylko nową kupujesz tak jak np - ja to robię :)
 

Caparzo

New member
Bez reklam
jest właśnie yamaha a1040 wysoki model, w dobrej cenie, tylko że to blu z 2014r a przez 2,5r zmieniły się i kodeki i pewnie jeszcze jakaś połowa czegoś ;)
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Wiesz są ludzie którzy kupują używaną elektronikę i są zadowoleni, a dzięki temu zawsze można kupić coś wyższego.. :) natomiast sam skaler to nie jest to czym powinieneś się wg mnie kierować.. jak będziesz miał ok ale jak nie to tez tragedii nie ma.. i tak jak dvd nigdy ie będzie jakością BR to tak Br nigdy nie będzie jakością prawdziwego 4k :)
 

Caparzo

New member
Bez reklam
Troche coś tam doposażyłem pokój

za pomocą kosmicznej technologi, co by było prosto i ładnie w miare
image.jpg

image.jpg

image.jpg


z prezentu od Krzyśkaradio też skorzystałem
DSC_2775.jpg

DSC_2776.jpg

DSC_2778.jpg


można ustawić dźwięk wysoko

DSC_2779.jpg


dźwięk średnio

DSC_2780.jpg


dźwięk nisko
DSC_2781.jpg


miała być wersja z bananami, ale
DSC_2784.jpg


ale doradzono że lepiej widełki

DSC_2785.jpg


z drugiej strony był kłucie ściany
DSC_2786.jpg

DSC_2787.jpg

DSC_2788.jpg


a na gotowo wygląda tak :


DSC_8789.jpg


DSC_8790.jpg


DSC_8791.jpg


DSC_8797.jpg


DSC_8801.jpg


DSC_8802.jpg


DSC_8807.jpg


DSC_8808.jpg


DSC_8809.jpg


DSC_8814.jpg


wymiarowo tak jest

7_1.jpg


rozwaliłem też starą ławę, tu przyciąłem, tam wyciąłem, okleiłem białym i pasuje

DSC_8812.jpg


DSC_8813.jpg
 

Caparzo

New member
Bez reklam
pare dni mi zeszło z planem, ustawieniem kolumn, wierceniem, rysowaniem, szpachlowaniem, malowaniem :)

a i moje kable to w moim temacie a nie zagubione gdzieś w innym ;P

jak wszyscy to wszyscy.
a więc:

Po zrodzonym pomyśle w głowie postanowiłem coś wydłubać :eek:k:
a więc zebrałem potrzebny materiał:

image.jpg


image.jpg


image.jpg


Więc tak. Fola carbonowa lana nie drukowana, taką polecił mi savron, potem mamy oplot viablue, cienkie oploty, termokurczki, rurka metalowa znaleziona w castoramie w dziale z konstrukcjami na wieszaki meblowe długość 50 cm fi -25 za 5,40 zł do tego zaślepki 2,4 zł komplet 2 sztuki. Banany nakamichi i krótkie kable na zworki.

Rurka pocięta na 5 cm długości, flexem na imadle :)

image.jpg


docięcie foli carbonowej a następnie wywiercenie otworów w zaślepkach. Wiertło 5 na małe dziurki, na dużą 10 do metalu. Oklejenie folią, przymiarka :wink:

image.jpg


image.jpg


image.jpg


image.jpg


image.jpg


następnie, nawlekanie oploty na kabel, założenie "splitera", założenie małego oploty, skręcane itp itd.
Efekt końcowy

image.jpg


image.jpg


image.jpg


image.jpg


image.jpg


od strony amplitunera zrezygnowałem ze splitera bo to chyba bez sensu
No i za kolumną

image.jpg


image.jpg


druga kolumna tył

image.jpg


w podobny sposób zrobiłem łączenie centralnego z ampli, z uwagi na to że kabel do centrala był grubszy niż ten od frontów, zamiast oplotu musiałem dać termokurczkę, kiedyś to wymienię jak kupie szerszy oplot :/

image.jpg


i na centralu

image.jpg


oraz ampituner

image.jpg


nad opisem kabli pracuje więc biała taśma też zniknie.

koszta
oplot viablue - 6m - 70 zł
termokurczki 6 zł
folia carbon 0,50x150 cm - 19 zł
oploty cienkie 15 zł
wtyk banan 5,5 zł sztuka
rurka 5,5 zł
zaślepki komplet 2,4 zł.

koszt splittera dzieląc rurkę na 10 części każa po 5 cm, plus pare cm foli carbonowej i zaślepki to koszt w przybliżeniu 4 zł. czy to wygląda dobrze ? skoro oryginał kosztuje 40 zł i ma 4 cm długości źle chyba nie wygląda sami oceńcie.
 

alhaz

New member
Figurki miazga! Tylko jedno praktyczne pytanie mam, dużo czasu zajmuje czyszczenie wszystkiego od kurzu? Jak często to robisz? :)
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Caparzo praca pracą - kupa roboty tak jak pisałem.. ale potem masz zadowolenie z tego co zrobiłeś :- ) coś za coś ..
 
Do góry