Wymiana Amplitunera Denon/Harman/Cambridge

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
Jak tak podchodzic do sprawy to teraz by wychodzilo ze kazdy test to jest byc moze z pomylka, a chyba tak nie jest, mysle ze wiedzial gosc co pisal..
To jak gośc się nie myli to jak wytłumaczyć brak tabelki testowej z mocy, we wszystkich jest a w tym nie ma? Czyli jednak pomyłki się zdarzają? :)

Druga sprawa to kopałem trochę po zachodnich stronach i nie znalazłem podobnych pomiarów.
 

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
Trzeba przyznać, że trochę namieszali z tymi nowymi zasilaczami. Było do przewidzenia, że będę zwolennicy i przeciwnicy. Słuchałem avr270 w stereo i nie było się do czego przyczepić. Ale jak by było w 5.1 to nie wiem. Zawsze amplitunery Harmana słynęły z "mocnego" grania. Nie mały dużej mocy w stereo , ale przy obciążeniu kolejnych kanałów na było dużego spadku. Teraz jest trochę inaczej. Duża moc w stereo i już większy spadek mocy. Z jednej strony rozumiem, że chcą iść w stronę lepszego stereo w amplitunerach KD bo takie, są potrzeby rynku, żeby mieć jeden uniwersalny klocek, ale z drugiej strony nie należy zapominać, że jest to amplituner KD i najważniejsze żeby miał kopa w 5.1 czy 7.1. Jak ja szukałem nowego amplitunera to też mocno rozważałem avr370, szczególnie, że blackninja miał na niego dobrą cenę. Po odsłuchu wybrałem Maranzta bo bardziej mi pasowało brzmienie i jednak te kontrowersyjne zasilacze Harmana też pewnie na mnie wpłynęły. A nie powiem zawsze marzył mi się Harman:) A tak przy okazji wiesz może blackninja czy są w planach wyższe model? Przydałby się np. avr470 czy avr670.
 

Whiplash

New member
Bez reklam
Nie wydaje mi sie ze test jest ustawiony. Jakosc inne HK sa chwalone a tu jeden sie trafil? Jak wy panowie rozkrecacie amplituner na 90% mocy aby miec glosno w pokoju to nie swiadczy to o ich efektywnosci za dobrze. Ja moim Denonem doszedlem do -20dB przy skali do +18dB takze ile jeszcze zostalo.
 

Whiplash

New member
Bez reklam
Ja do -20 doszedlem w stereo w trybie Direct. Po zalaczeniu Audyssey to w 5.1 jak do -30db podkrece to juz jest moc! A jak kupowalem 1910 czyli 2009r mowili ze Denon troche brakuje mocy.. Zasilacz 460w, w pomiarach 5x ok 60w.
 

WiTT

New member
Bez reklam
Ja w moim NAD przy normalnym oglądaniu -40, przy -35 potrafi być już głośno, przy -30 koncerty szaleją, przy -25 i więcej jak u black'a, jest już w chacie za głośno :)
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
U Was to są jacyś narwańcy z sąsiadów:) U mnie nigdy nikt nie walił do drzwi. Może dlatego, bo wiedzą że i tak bym nie otworzył:razz:
 

hans2

Banned
-5db z dynamic volume przy frontach o czulosci okolo 86db (faktycznych, nie nominalnych).
mieszkanie, godz po 23 i poki co nie walili do drzwi :)
 

WiTT

New member
Bez reklam
PS. zeszliśmy trochę z tematu, pewnie admin posprząta to odpowiednio:)

Zazwyczaj zschodzilismy z tematu na laski, seks i alkohol, i nikt nie sprzątał, a tu to przynajmniej w temacie audio-video ;)

Dzis zona podkrecila koncert na -20, to w drugiej czesci mieszkania az sie zdziwilem jak to ladnie gra, w salonie niezle łomotało :)

hans - jaką masz skale glosnosci ze przy -5 wytrzymales ;)
 

hans2

Banned
no tą normalną czyli -80 do +18 :)
ale to tez zalezy od materialu, w stereo zazwyczaj nie przekraczam -10.
na -5 to byl akurat koncert chyba troche ciszej nagrany niz inne
 

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
hans2 pisałeś, że z włączonym dynamic volume? Przy takim poziomie głośności po co? Ta opcja raczej się nadaję do cichych wieczornych seansów.
 

hans2

Banned
jak to po co, bo jest jeszcze glosniej :)
na light kompresja dynamiki jest najczesciej nieznaczna ale glosnosc skacze o ladnych pare db
 

Whiplash

New member
Bez reklam
Dziwne bo dla mnie Dynamic vol. o ile jest dobry material czyli CD, DVD, Blu Ray po wlaczeniu scisza calosc. Dlatego ja zawsze mam ta funkcje wylaczona bo dynamika jest o wiele lepsza. Zalaczone mam tylko Audyssey Flat i Dynamic EQ. To wy macie chyba mocne nerwy skoro do - 5 czy 10 dochodzicie, ja na -30 juz mam dosyc :D

Za to na radiu fm Dynamic vol spisuje sie swietnie, ladnie podnosi brzmienie i tu zawsze mam wlaczony.
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
U mnie Dynamic Vol. znacznie poprawia głośność. Z załączonym spokojnie można oglądać na vol. 25 a jak wyłączę to muszę już dać na ok. 40.
 

Whiplash

New member
Bez reklam
To nie wiem, wy macie jakies opcje Light, medium a ja mam Dzien, wieczor i noc... Dzien jest teoretycznie najglosniejszy ale jak go zalacze to de facto glonosc lekko spada w stosunku do Wylaczonego..
 
Ostatnia edycja:

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
Teraz w nowych Denonach i Marantzach tak jest. Jak wcześniej miałem avr1611 to też miałem dzień, wieczór i noc. Zasada działanie jest taka sama, to tylko kwestia nazewnictwa. Ja radia też słucham z załączonym Dynamic vol. light. Jak oglądam film późno wieczorem to też odpalam z dynamic vol. Wtedy przy niższym poziomie głośności lepiej słychać dialogi oraz ciszej nagrane dźwięki, jest więcej szczegółów. Ale z drugiej strony przycisza najgłośniejsze dźwięki (wybuchy itp.) Ale zazwyczaj oglądam filmy trochę wcześniej i nie korzystam z tej funkcji. Volume daje na -20 i jest ogień:)
 
Do góry