Wymiana Amplitunera Denon/Harman/Cambridge

Whiplash

New member
Bez reklam
Tak rewelacja, w stereo imponujaco bo 2x 131w ale przy pieciu koncowkach obciazonych moc spada do 36w a to jest smiech na sali przy klasie AVR370, to X2000 ktory kosztuje 2400 osiga 5x53w.. nawet Marantz Slim 1604 ma podobna moc.. Nie oszukujmy sie z tym ze postawili na stereo w amplitunerze kinowym, poprostu kombinacje z zasilaczem nie wyszly na dobre..
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
5x 36 W - ja tam nie chcialbym takiego amplitunera...
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

Whiplash

New member
Bez reklam
No tak "imponujace" moce osiagaja Harmany X70 a dokladnie 370 dlatego irytuje mnie ciagle polecanie "jedynej slusznej marki" w kazdym mozliwym temacie dot. KD/Stereo.
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Kolego ale niech chwala i niech polecaja Ty masz swoj rozum i swoje myslenie na ten temat i to jest najwazniejsze...
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

-paulo-

New member
Tak rewelacja, w stereo imponujaco bo 2x 131w ale przy pieciu koncowkach obciazonych moc spada do 36w a to jest smiech na sali przy klasie AVR370, to X2000 ktory kosztuje 2400 osiga 5x53w.. nawet Marantz Slim 1604 ma podobna moc.. Nie oszukujmy sie z tym ze postawili na stereo w amplitunerze kinowym, poprostu kombinacje z zasilaczem nie wyszly na dobre..

Drogi kolego czy ty wogóle słuchałeś tego Harmana w systemie 5.0 lub w stereo ?
Rzucanie cyferkami i porównywanie ich z innymi producentami wg mnie jest bezsensowne i wprowadza tylko i wyłącznie zamieszanie. Jedyną wartościową oceną czy ampli KD gra dobrze jest jego ODSŁUCH:bober:Każdy ma indywidualne oczekiwania od sprzętu więc najlepiej zweryfikować je samemu.

Zakupiłem AVR370 2 miesiące temu. Ampli pracuje narazie z kolumnami JBLES100 w stereo i gwarantuje Ci jak odsłuchasz to na 90% mocy, bębenki Ci wypadną pomijając fakt że taki odsłuch jest możliwy gdzieś gdzie nie masz sąsiadów za ścianą. W stereo ten ampli naprawdę robi dobre brzmienie.

Komfortowym (głośnym, dynamicznym, pozwalającym na zabawę lub głośne posłuchanie muzyki) odsłuchem dla użytkownika wg mnie (bazując na odsłuchu w stereo w zestawie 2xJBLES100 pokój ok.35m2, prostokąt) jest moc ok. 80 W na kanał. Przy stereo masz ok 160 W mocy w pokoju.
Jeżeli podłączysz do tego ampli 5 głośników, załóżmy przy 80% mocy czyli 5x(53Wx0.8) wychodzi ok. 145 W w pokoju. Tyle mocy dostarcza wówczas nasz system hi-fi. Dla komfortowego odsłuchu lub obejrzenia filmu jest to moc w zupełności wystarczająca.

Takie stwierdzenia że 5x36W jest to śmiech na sali są komentarzami które nic nie wnoszą do sprawy a jedynie zaciemniają obraz potencjalnej osobie szukającej ampli KD.

Wiadomo iż HK podaje moc użyteczną (nie przesadza z handlowymi wartościami mocy jak robią to inni producenci). Proponuje zaufać inżynierom dźwięku którzy znają się na swojej robocie i na pewno projektują sprzęty które robią dobre brzmienie zarówno w stereo jak i w KD.

Oczywiście nie lansuje tu w żaden sposób marki Harman Kardon. W przypadku mojej osoby lubię brzmienie HK i na pewno z nim zostanę. Jeżeli ktoś lubi brzmienie innych producentów to powinien przy nich zostać.

Jeżeli chodzi o moc to nie ważne jaki to będzie ampli trzeba zadać sobie pytanie czy daną moc wykorzystamy a jeżeli nie to po co inwestować w ampli które dają np. do 5x75W co daje 375 W w pokoju.
Drodzy forumowicze zapewniam was że jak dam w palnik z kolumnami stereo z AVR370 powiedzmy na 90% mocy co daje nam ok. 0.9x130Wx2 = 235 W nie wytrzymacie nawet 3 minut.

Najlepszą oceną czy dany ampli nam wystarcza mocowo jest jego odsłuch, puszczenie tego na dużym poziomie głośności i zweryfikowanie czy to nam wystarczy.

Dodam jeszcze, iż jak puszczę sobie ten zestaw na 90% to jak leci bass na kolumny do światło w pokoju przygasa :D Ampli ma naprawdę duży zapas prądowy.

Pozdro 4all.
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Moj stary amplituner onkyo jak jeszcze mieszkalem w bloku i salon mialem 18 m + dobrych kilka metrow kuchni, nigdy nie bylo rozkrecone wiecej jak jakies na maxa 65% i bez zadnych przygwizdow byl to model i w pokoju czlowiek sie czul jakby byl w srodku akcji wiec jak piszesz ze przy 90% HK musi byc odkrecony zeby uszy to odczuly to w cale to zadna rewelacja. Do tego o mocy jak piszesz to tylko odnosisz sie do glosnosci przy 90% mocy. A to nie jest dobre, wiele osob na 90% to jeszcze nie sluchalo swoich amplitunerow. Druga sprawa przy takiej glosnosci to nawet dobre wzmacniacze stereo juz nie graja tak jak graja np przy 70% swojej mocy - chodzi o jakosc dzwieku. Do tego dochodzi fakt ze amplituner musi swoje ciagnac z sieci i musi miec odpowiednia moc zeby pociagnal odpowiednie kolumny inaczej nie da rady uzyc wymagajaych kolumn i nie wspomne juz o 4 omowych... Tobie sie podoba innym nie i tak ma byc , kazdy ma swoje zdanie i nikomu ono nie musi pasowac, bo w Twoim wypadku ma Tobie pasowac w przypadku kolegi Whiplasha jemu ma pasowac, a w przypadku moim mi sie ma podobac. Ale bez sensu jest pisac ze moc, a tym samym to ile potrafi amplituner z siebie wyciagnac jest bez naczenia bo wtedy onkyo 5010 nie ciganeloby 1160 W z sieci, Arcam 750 nie ciagnalby z sieci 1500 W, a CA 751 nie ciagnalby 1800 W tylko kazdy z nich by sobie pobieral 800W i mialby wszystko w glebokim powazaniu. Dla mnie dobry amplituner powinien byc odkrecony na maxa na 70% i powinien tak juz grac ze wiecej juz do szczescia nikomu nie powinno brakowac , bo przy takiej glosnosci jeszcze jest w stanie zagrac na poziomie jesli chodzi o jakosc dzwieku , bo im glosniej tym wieksze znieksztalcenia slychac i to tez mozna na testach wyczytac nawet przy wzmacniaczach stereofonicznych...
 
Ostatnia edycja:

Whiplash

New member
Bez reklam
Kolego Paulo nie masz obsolutnie racji w tym co mowisz, a twoja wypowiedz podyktowana jest emocjami ktore wynikly z tego ze skrytykowalem Twoj amplituner za ktory zaplaciles kupe pieniedzy a mocowo odpowiada podstawowym modelom innych marek.

Mylisz pojecia, bo ja przytaczam wartosci mocy realnej przy obciazeniu 5 koncowek a nie max. moce jednej koncowki. Dalej, non stop opierasz swoja wypowiedz o odlsuch stereo na parze kolumn, w stereo ten amplituner ma moc pokazna bo 2x130w i tu go nie krytykuje, problem pojawia sie przy jednoczesnym obciazeniu 5 koncowek, wtedy moc spada drastycznie a dlaczego, bo zasilacz jest nie wydajny. Chodzi o sam fakt, im drozszy sprzet tym wydjaniejszy a tym czasem mamy sprzet za 3000zl ktory wydajnoscia w 5.1 moze sie rownac podstawowym modelom, np. AVR70. Moc amplitunera nie przeklada sie w glownej mierze na jego glosnosc a wydajnosc, mozliwosc wysterowania wymagajacych kolumn. Zobacz sobie jaki pobor pradu maja topowe modele. Podlacz sobie 5 konkretnych i wymagajacych kolumn a sie przekonasz czy to twoje 36w nie okaze sie za male.. Wogole, jakich argumentow Ty uzywasz, sumujesz moce koncowek przy 90% glosnosci, co to ma do rzeczy? Wnioskujesz ze jesli w stereo jest ok to w 5.1 jak bedzie w sumie 140w to bedzie wystarczjaco, kolego mylisz pojecia mocy a glosnosci nie wspominajac o wysterowaniu kolumn.

Skoro wg. ciebie moc nie ma zadnego znaczenia to po co kupowales ampli za +3000zl, trzeba bylo kupic najtanszego AVR70 ktory de facto ma wieksza moc od twojego bo 5x40w i mialbys te sam efekt...
 
Ostatnia edycja:

lestek

New member
hej wracając do tematu, w weekend miałem okazje sprawdzić nowe amplitunerki Denona x2000 i x3000 i rzeczywiście muszę przyznać rację, że x2000 wydawał mi się słabszym sprzętem (jeśli chodzi o dzięki, dynamikę .....itp) w porównaniu do mojego avr2312 dopiero x3000 można powiedzieć że grał podobną barwą do mojego...sprzedawca powiedział, że brawa jest troszkę inna niź "te starsze wersje" miał raczej na myśli na myśli wersje xx12 moim zdaniem grał jakby trochę góra była bardziej wyostrzona (coś w tym stylu)...zagrały one z KLIPSCH REFERENCE RF, z powodów logistycznych nie miałem możliwości sprawdzenia na własnych kolumnach) jeśli chodzi o kwestie multimedialne to zbyt krótki czas aby wszytko sprawdzić, ale wydaje mi się że aż takiej rewolucji nie ma...szkoda że nie przewija plików po USB (czy to takie trudne do zrobienia)...ogólnie rzecz pisząc moim zdaniem nie opłaca mi się wymieniać 2312...dziękuje za rady ..jak coś to piszcie ..fajnie bedzie
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Kolego Paulo nie masz obsolutnie racji w tym co mowisz, a twoja wypowiedz podyktowana jest emocjami ktore wynikly z tego ze skrytykowalem Twoj amplituner za ktory zaplaciles kupe pieniedzy a mocowo odpowiada podstawowym modelom innych marek.

Mylisz pojecia, bo ja przytaczam wartosci mocy realnej przy obciazeniu 5 koncowek a nie max. moce jednej koncowki. Dalej, non stop opierasz swoja wypowiedz o odlsuch stereo na parze kolumn, w stereo ten amplituner ma moc pokazna bo 2x130w i tu go nie krytykuje, problem pojawia sie przy jednoczesnym obciazeniu 5 koncowek, wtedy moc spada drastycznie a dlaczego, bo zasilacz jest nie wydajny. Chodzi o sam fakt, im drozszy sprzet tym wydjaniejszy a tym czasem mamy sprzet za 3000zl ktory wydajnoscia w 5.1 moze sie rownac podstawowym modelom, np. AVR70. Moc amplitunera nie przeklada sie w glownej mierze na jego glosnosc a wydajnosc, mozliwosc wysterowania wymagajacych kolumn. Zobacz sobie jaki pobor pradu maja topowe modele. Podlacz sobie 5 konkretnych i wymagajacych kolumn a sie przekonasz czy to twoje 36w nie okaze sie za male.. Wogole, jakich argumentow Ty uzywasz, sumujesz moce koncowek przy 90% glosnosci, co to ma do rzeczy? Wnioskujesz ze jesli w stereo jest ok to w 5.1 jak bedzie w sumie 140w to bedzie wystarczjaco, kolego mylisz pojecia mocy a glosnosci nie wspominajac o wysterowaniu kolumn.

Skoro wg. ciebie moc nie ma zadnego znaczenia to po co kupowales ampli za +3000zl, trzeba bylo kupic najtanszego AVR70 ktory de facto ma wieksza moc od twojego bo 5x40w i mialbys te sam efekt...

Dokladnie tak jak piszesz, dlatego przytoczylem kilka marek zeby pokazac ile pobieraja pradu topowe amplitunery kilku marek.
 

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
lestek odniosłem takie samo wrażenie jak Ty. Denon X3000 gra już całkiem przyzwoicie. Też uważam, że Denon zmienił brzmienie przynajmniej w stosunku do seri xx11 i xx12. Teraz ma już więcej wysokich i gra trochę żywiej.
 

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
Tak rewelacja, w stereo imponujaco bo 2x 131w ale przy pieciu koncowkach obciazonych moc spada do 36w a to jest smiech na sali przy klasie AVR370, to X2000 ktory kosztuje 2400 osiga 5x53w.. nawet Marantz Slim 1604 ma podobna moc.. Nie oszukujmy sie z tym ze postawili na stereo w amplitunerze kinowym, poprostu kombinacje z zasilaczem nie wyszly na dobre..
Czytałem ten test i jego wyniki są podważane już w komentarzach :)
 

Whiplash

New member
Bez reklam
No ja tam nie widze zadnych tego typu komentarzy pod testem :) Sa dwa i to podobne do mojego. Blackninja nie wydaje mi sie aby ten test byl ustawiony, jakos testuja inne modele HK i wyniki sa normalne. Sam wiesz ze zmieniono zasilacz w X70 i widac tego efekty. Ja nie mowie ze ta moc jest nie wystarczajaca, moze i jest ale na wzmacniacz z najnizszej polki, a nie na kawal ampli za +3000zl zgodzisz sie ze mna? To najtanszy AVR70 dysponuje 4 w wiecej bo 5x40w, AVR170 dysponuje 5x45w no to chyba cos tu nie gra skoro 370 ma 5x36w

Harmany nigdy nie byly zasypane nowymi gadzetami ale rekompensowalo to dobre brzmienie i wydajnosc pradowa, przyklad AVR 360 dysponuje 5x69w i to jest moc adekwatna do klasy i ceny amplitunera.
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Ja sie z tym zgadzam co piszesz.. i jestem bardzo ciekaw jak zagra nastepca denona 4520 bo byc moze bedzie bardziej zywy i wiecej gory bedzie mial od 4520, a jakby mial juz wieksza moc,a tym samym mial mozliwosc poboru pradu z sieci na poziomie okolo 1200 W to juz czlowiek ma zagwostke wybierajac pomiedzy onkyo 5010 lub jego nastepca, a nastepca 4520. Ale mysle ze zasilanie w denonach jest zuplenie inne niz w onkyo, arcamie czy CA i denon nie bedzie mial mozliwosci takiego poboru pradu z sieci. Ale jak to mowie pozyjemy - zobaczymy:)
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

lestek

New member
sorki ze tak powiem się zapytam ...koledzy piszą ogólnie o nowych harmanach bo piszecie o avr 170 a czy avr 171 to jak rozumiem model wyżej tak ?
 

-paulo-

New member
Kolego Paulo nie masz obsolutnie racji w tym co mowisz, a twoja wypowiedz podyktowana jest emocjami ktore wynikly z tego ze skrytykowalem Twoj amplituner za ktory zaplaciles kupe pieniedzy a mocowo odpowiada podstawowym modelom innych marek.

Mylisz pojecia, bo ja przytaczam wartosci mocy realnej przy obciazeniu 5 koncowek a nie max. moce jednej koncowki. Dalej, non stop opierasz swoja wypowiedz o odlsuch stereo na parze kolumn, w stereo ten amplituner ma moc pokazna bo 2x130w i tu go nie krytykuje, problem pojawia sie przy jednoczesnym obciazeniu 5 koncowek, wtedy moc spada drastycznie a dlaczego, bo zasilacz jest nie wydajny. Chodzi o sam fakt, im drozszy sprzet tym wydjaniejszy a tym czasem mamy sprzet za 3000zl ktory wydajnoscia w 5.1 moze sie rownac podstawowym modelom, np. AVR70. Moc amplitunera nie przeklada sie w glownej mierze na jego glosnosc a wydajnosc, mozliwosc wysterowania wymagajacych kolumn. Zobacz sobie jaki pobor pradu maja topowe modele. Podlacz sobie 5 konkretnych i wymagajacych kolumn a sie przekonasz czy to twoje 36w nie okaze sie za male.. Wogole, jakich argumentow Ty uzywasz, sumujesz moce koncowek przy 90% glosnosci, co to ma do rzeczy? Wnioskujesz ze jesli w stereo jest ok to w 5.1 jak bedzie w sumie 140w to bedzie wystarczjaco, kolego mylisz pojecia mocy a glosnosci nie wspominajac o wysterowaniu kolumn.

Skoro wg. ciebie moc nie ma żadnego znaczenia to po co kupowales ampli za +3000zl, trzeba bylo kupic najtanszego AVR70 ktory de facto ma wieksza moc od twojego bo 5x40w i mialbys te sam efekt...


Czyli jak wcześniej wspomniałem, wogóle nie słuchałeś tego sprzętu chociażby w systemie 5.0 a znów rzucasz cyferkami...

Kolego a moc jest mocą i sumowanie mocy z każdej końcówki jest jak najbardziej PRAWIDŁOWE.
Nie pisz takich głupot, bo od razu widać że z elektryką nie miałeś nic do czynienia. A jak miałeś to pewnie miałeś słabe oceny ;) Skoro z ampli na każdy głośnik leci jakiś dźwięk to z pewnością ma on jakąś moc w danym punkcie pracy (dany poziom głośności) więc sumowanie tej mocy z każdego głośnika jest poprawne dlaczego ? bo wówczas w pokoju taką będziesz mieć MOC !!! - tyle.

Jeżeli chodzi o jakieś moce o których ty piszesz - realne tak to nazwałeś, to ja przytoczyłem moce nie maksymalne ale moce w danym punkcie pracy.
5x36 W jest mocą maksymalną jaką przytoczyłem na 80% głośności czyli 5x36x0.8 - w poprzednim poście współczynnik 0.8 został zamieniony na buźkę. Nie była to wcale moc maksymalna.

Jeżeli chodzi o zasilacz to na tle innych producentów to może winę za mniejszą moc w systemie 5.0 ponosi zasilacz ale Harman Kardon 370 był jedynym ampli który się nie wyłączał się po 10 minutach grania z kolumnami JBL ES100 tak jak to robiły ampli innych producentów których tu przytaczacie (mowa rzecz jasna o tej samej półce ampli). Te kolumny należą do grupy "ciężkich" gdyż ich impedancja przy ok 110 Hz spada do 3 Ohm.
Jak pokażesz mi ampli w cenie do 2800 zł (bo za tyle kupiłem mój egzemplarz) który uciągnie takie obciążenie (z takim samym wyposażeniem jakie ma AVR370) to będę wdzięczny....
 

Whiplash

New member
Bez reklam
Ale Ty ciagle polegasz na odsluchu stereo z tego co piszesz nigdy nie podlaczyles 5.0 a sie do mnie rzucasz, podlacz sobie 4x ES100 i do tego jakis konkretny central i zobacz wtedy czy bedzie tak rewelacyjnie jesli amplituner bedzie musial napedzic 5 osobnych!!! kanalow.

Ty sumujesz moce, a ja mowie o czyms calkiem innym. Mam na mysli efektywnosc czyli wydajnosc pojedynczej koncowki ale przy obciazeniu 5.. Sadzisz ze jesli w 5.1 moc kazdej koncki spada do 36w to taka kolumna jak ES100 bedzie odpowiednio wysterowana przez amplituner?

Pozatym zadalem Ci pytanie na ktore nie odp. Skoro moc sie nie liczy tak do konca to po co kupowales 370a nie 70 ktora mocowo jest taka sama?
 
Panowie nie chcac siac zametu, ale u mnie 370tka gra z setem 5.1 i idzie jej to calkiem fajne. Kolumny to ma rx wiec jest co napedzic. Dochodze co prawda do 80% lub 90% jak chodzi o odkrecenie galki bo lubie glosno posluchac i szczerze bez emocjonalnego kontekstu moge powiedziec ,ze ampli jak najbardziej wychodzi obronna reka z kazdego odsluchu. Jesli ktos chce zakupic ten klocek i nie jest pewny zapraszam do siebie na ciasto,kawe i pare godzin dobrej zabawy przy odsluchu.

Wysyłane z mojego HTC Vision za pomocą Tapatalk 2
 

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
No ja tam nie widze zadnych tego typu komentarzy pod testem :) Sa dwa i to podobne do mojego. Blackninja nie wydaje mi sie aby ten test byl ustawiony, jakos testuja inne modele HK i wyniki sa normalne. Sam wiesz ze zmieniono zasilacz w X70 i widac tego efekty. Ja nie mowie ze ta moc jest nie wystarczajaca, moze i jest ale na wzmacniacz z najnizszej polki, a nie na kawal ampli za +3000zl zgodzisz sie ze mna? To najtanszy AVR70 dysponuje 4 w wiecej bo 5x40w, AVR170 dysponuje 5x45w no to chyba cos tu nie gra skoro 370 ma 5x36w

Harmany nigdy nie byly zasypane nowymi gadzetami ale rekompensowalo to dobre brzmienie i wydajnosc pradowa, przyklad AVR 360 dysponuje 5x69w i to jest moc adekwatna do klasy i ceny amplitunera.
Komentarze pod testem:
" bagiennik
Dodane 11.14.2013
do Maciek Producent nie, bo słuchałem tego ampli w sklepie, wymiata w stereo i w kinie, sam koniecznie posłuchaj ale kpi może tester :) wiesz za mało sypnęli na reklamy w tym numerze czy cóś.

Maciek
Dodane 11.14.2013
Ten Harman ma niższą moc przy pięciu kanałach od modelu podstawowego AVR70 za 1/3 ceny. Czy producent kpi sobie z klientów?


"

Słuchałem AVR370 i wymiata niemiłosiernie, zadałem sobie nawet trud podłączenia 7 podlogowek i nic nie siada. Zdaje mi się, że jednak coś się testerowi omsknęło.
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Komentarze pod testem:
" bagiennik
Dodane 11.14.2013
do Maciek Producent nie, bo słuchałem tego ampli w sklepie, wymiata w stereo i w kinie, sam koniecznie posłuchaj ale kpi może tester :) wiesz za mało sypnęli na reklamy w tym numerze czy cóś.

Maciek
Dodane 11.14.2013
Ten Harman ma niższą moc przy pięciu kanałach od modelu podstawowego AVR70 za 1/3 ceny. Czy producent kpi sobie z klientów?


"

Słuchałem AVR370 i wymiata niemiłosiernie, zadałem sobie nawet trud podłączenia 7 podlogowek i nic nie siada. Zdaje mi się, że jednak coś się testerowi omsknęło.
Jak tak podchodzic do sprawy to teraz by wychodzilo ze kazdy test to jest byc moze z pomylka, a chyba tak nie jest, mysle ze wiedzial gosc co pisal..
A odnosnie co kolega wczesniej pisal jaki amplituner dalby rady do trzech tysiecy napedzic kolumny JBL, to mysle ze onkyo w tej cenie tez spokojnie da rade, CA najtanszy tez mysle ze da rade i Arcam najtanszy tez da rade... wiec kilka by sie znalazlo. Mysle ze wiekszym wyzwaniem dla amplitunerow jest jak sobie daja rade w kinie przy podlaczeniu 5.1 czy 7.1...
 
Ostatnia edycja:
Do góry