Wymiana Amplitunera Denon/Harman/Cambridge

lestek

New member
Witam wszystkich serdecznie mam pytanie do was i liczę na miłe wyczerpujące odpowiedzi, a mianowicie mam dylemat co do wymiany mojego amplitunera…posiadam Denon avr 2312, z którego jestem zadowolony i chciałbym go wymienić na nieco nowszy model amplitunera, wymieniam z powodu tego że się przeprowadziłem i zakupiłem meble i stolik rtv, które niestety nie są zbyt głębokie jeśli chodzi o wymiar wiec szukałem na rynku amplitunera niezbyt głębokiego tak mnie więcej 30- 33 cm głębokości, niestety mój ma 38 cm głębokości i do tego dochodzą jeszcze kable z tyłu i jest trochę za głęboki . Oprócz gabarytów sprzętu oczywiście zainteresowały mnie nowe funkcje i możliwości Zastanawiam się nad dwoma lub trzema modelami a Mianowice:

Denon avr x200 wiadomo już jest od paru miesięcy na rynku..moje pytanie :czy jakość dźwięku tego nowego modelu różni się od mojego dotychczasowego i czy można w końcu przewijać MP3 z USB :sad:

Harman Kardon avr 171 – to jest zupełnie nowy model wiec oprócz podstawowych funkcji nie wiem o nim za wiele…niby poosiada „wydajny zasilacz cyfrowy” zainteresowałem się nie bo Harman to harman lecz boje się trochę o jego awaryjność :p

Lub też w miarę funduszy (marzenia) Cambridge Audio AZUR-351R ale o ni nie wiem prawie nic oprócz tego ze to ponoć dobry piecyk w stereo i brak NET/USB

Moje głońiki to Jamo C605 nie mylić z serią s tu podaje link do testu
Jamo - C 605 - Zespoły głośnikowe - Testy sprzętu audio

Słucham 60/40 muzyka/filmy 18 m2
 

Whiplash

New member
Bez reklam
Nie rozumiem tylko dlaczego wybierasz amplitunery o 1-2 polki nizej od obecnego. AVR 2312 to mniej wiecej odpowiednik dzisiejszego X3000, z harmana 370 takze nie wiem skad pomysl wymiany na x2000 o harmanie 170 nie wspomne.. ;)
 
Ostatnia edycja:

lestek

New member
witam , prosiłbym o odpowiedź jaka jest różnica pomiędzy x2000 a 2312 bo niestety mam małe doświadczenie, a na papierze są bardzo do siebie podobne jeśli chodzi o moc
 

libros

New member
Ja nie rozumiem wymiany ampli z powodu mebla rtv. Co za szafke kupiles? Klera? przeciez to sa sprzety klasy 2k czyli ze stolik drozszy :p?

chyba ze zona :D? to rozumiem
 

Whiplash

New member
Bez reklam
Mocowo na papierze to mini system stereo ma 1000w.. Przeczytaj jeszcze raz moj post ze zrozumieniem. Jesli chcesz wymieniac 2312 i odczuc roznice to minimum X4000, Marantz 6007/8, pozatym amplitunery sa raczej podobne wymiarowo, szerokosci maja takie same glebokosc tez podobna. X2000 napewo nie jest krotszy od twojego.

Twoj 2312 ma zasilacz 600w, X2000 - 500w czyli mniejszy. Pojedyncza koncowka mocy tez ma mniejsza moc niz w twoim starym takze wytlumacz mi twoj tok myslenia o wymienie modelu wyzszego na nizszy bo wybacz ale nie rozumiem takiej decyzji..
 
Ostatnia edycja:

lestek

New member
fakt wraz z żoną wybraliśmy stolik RTV Żonie się bardzo podobał , stolik ma 40 cm głębokości avr 2312 ma 38 cm + kable więc trochę odstaje....x2000 ma 33 cm głębokości (sprawdzone w sklepie, zgodnie z instrukcją) a co do zasilnia to że mój avr ma 600W no fakt, ale ja z faktu że mieszkam w bloku nigdy nie przekroczyłem w skali 0-100 75 vol bo jest już dla mnie za głośno ...być może w większym pokoju bym tą skale przekroczył więc wydawało mi się ze 500W będzie idealnie......druga sprawa jest taka że zainteresowałem się ampltunrami w przedziale 2500 zł za tyle samo kupiłem avr2312 tym się kierowałem pisząc ten temat
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Z tych wymienionych faktycznie chyba ten Marantz 5007 byłby najlepszą alternatywą, bo w innym przypadku byś się cofał w kwestii jakości dźwięku, mocy, dynamiki.
 

Whiplash

New member
Bez reklam
Ale mowiac o mocy zasilaczy nie mialem na mysli glosnosci a zdolnosci amplitunera do wysterowania, napedzenia kolumn. Jednym slowem chcesz sie pozbyc porzadnego amplitunera ze wzgledu na rozmiar i wydac 2500zl aby zaoszczedzic 5cm a przy okazji zejsc poziomem o polke tak? Dla mnie jest to calkowicie niezrozumiale ale moze sie nie znam..
 

MKa11

New member
Ale czego nie rozumiesz? ;) "żonie się bardzo podobał" zamyka kwestię...
W tym przypadku rozmiar (i to mniejszy) zastępuje technikę ;)
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
A nie mozesz tego regału odsunąć o te 5 cm od sciany? Wiem, bedzie szpara, ale wtedy spokojnie ziescisz się nawet z obecnym, zyskasz 2500 zł za 5cm odsunięcia. Droga ta szparka ;)
 

maku99

New member
Jeśli możesz, to wrzuć zdjęcie tego stolika. Sorrki za spam nie w temacie, ale ale zaciekawił mnie wątek. Ja zrobiłem miesiąc temu odwrotnie, najpierw denon później szafka ;)
 

WiTT

New member
Bez reklam
Ale czego nie rozumiesz? ;) "żonie się bardzo podobał" zamyka kwestię...
W tym przypadku rozmiar (i to mniejszy) zastępuje technikę ;)

Droga ta szparka ;)
:krol: :blagam::D

Whiplash napisał:
Dla mnie jest to calkowicie niezrozumiale ale moze sie nie znam..
Jak czytam ten temat to też takie odniosłem wrażenie w stosunku do siebie... :D
Ale co tam, kolega ma kase, co my tam forumowicze wiemy na temat sprzętu... ;)
 

lestek

New member
Ok dzięki za informacje…szczerze mówiąc nie spodziewałem się że mój obecny amplituner swego czasu i mam nadzieje że do dziś dzień stoi na dobrym poziomie jeśli chodzi o w kwestie jakości dźwięku, mocy, dynamiki w porównaniu do wyżej wymienionych amplitunerów. Po waszych komentarzach szczerze mówiąc harman avr171 i Denon avr x2000 były by błędnym wyborem no szkoda , myślałem że chociaż x2000 stoi na takim samym poziomie …są to nowe jak dla mnie modele…ze stolikiem coś wymyśle, albo pokombinuje z tylną półką, albo zastosuje kątowy kabel zasilający, kupie HDMI slim, bądź zrezygnuje z bananów na kablach głośnikowych..mam nadzeje że będzie dobrze…dzięki z informacje…
 

Whiplash

New member
Bez reklam
Jak nie masz "pleców" w szafce to przeciez mozesz delikatnie odsunac ja od sciany i bedzie, no bez przesady aby o szafke wymieniac amplituner...
Kolega myslal ze co rok to jest przepasc jakosciowa w modelach ampli? Dodawane sa nowe funkcje ale jakosc brzmienia i wydajnosc raczej zostaje na tym samym poziomie, napewno nie jest tak ze X2000 za 2500 bedzie gral tak jak twoj ktory w momencie premiery kosztowal kolo 3k.
 
Ostatnia edycja:

lestek

New member
A tak z innej beczki pytanko co powiecie na Cambridge Audio Azur 351R ? ciężko znaleźć info o tym sprzęcie...może w przyszłości bym się nad nim zastanowił.....wiem że trzeba by było dołożyć parę stówek..może ktoś z was miał do czynienia z Cambridge Audio
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Ja odsluchiwalem tylko ten model najwyzszy 751 jak dobrze pamietam za okolo 9 tys i jako dzwiekowo fajnie gra i bardzo dobre zasilanie maja te amplitunery wiec potrafia sobie poradzic z wymagajacymi kolumnami. O ile dobrze pamietam to pobor pradu tego akurat modelu to 1800 W czyli nawet wiecej od arcama 750 ktory kosztuje prawie 20 tys, a pobor pradu ma 1500 W. Takze jak na amplituner to jest bardzo mocny.
Ale jak widac wybralem onkyo 5010 bo i wyglad dla mnie ma znaczenie, a pod wzgledem mocy mi wystarcza bo tez ma swoja moc , a te amplitunery pod wzgledem wygladu to dla mnie bardzo nie odpowiadajace mojemu gustowi, podobnie jak i amplitunery NAD. Ale patrzac Nad kontra CA to wolalbym ten ostatni. Ale naprawde warto odsluchac CA bo moze Ci sie spodobac, warunek ze do wygladu nie masz swoich jakis preferencji.
 
Ostatnia edycja:
Do góry