Wybór subwoofera

przemko77

Well-known member
Bez reklam
Ja miałem suba o konstrukcji pasmowo-przepustowej ,taki rodzaj wymusza wręcz aby subwoofer znajdował się obok głośników frontowych ,aby uniknąć "dziury w paśmie" .Najlepsze efekty były u mnie jak sub znajdował się pomiędzy kolumnami frontowymi .W przypadku konstrukcji bas-reflex lub zamkniętej położenie nie jest aż tak bardzo krytyczne
Natomiast bardzo bym uważał na umieszczanie suba w narożnikach ścian (kątach) .W przypadku kina domowego używanie suba może jeszcze zaakceptować, natomiast w przypadku stereo sprawa jest wielce dyskusyjna .Ja jestem gorącym przeciwnikiem używania tego typu sprzętu w systemach stereofonicznych ,obecnie jest spory wybór kolumn które praktycznie nagłośnią każdy metraż
 

STELVIO

Well-known member
Bez reklam
Wcześniej znajomy kupił klipscha 110sw a ja teraz 112sw. Mam nadzieję że się sprawdzi. Teraz muszę go dobrze ustawić i skalibrować z ampli. Przydałby się jakiś poradnik jak ustawić fazę czy Hz i ten Gain. Może w sobotę mi się uda.[emoji3]
d8c3a93cc5e8427f20627b03da0eb901.jpg
 

JuliuszCezar

New member
dwa subwoofery

Czy ktoś ma doświadczenie z dwoma subwooferami w systemie. Mój obecny subwoofer firmy kef na 20 calowym głośniku stał się pełnoletni i już ledwo zipie, więc muszę kupić nowy. Zastanawiam się na systemie dwóch tanich subwooferów np. Klipsch R-10SW do ampli marantz SR7012 gra to w 22 m2
 

donsalieri

Active member
Bez reklam
Kef 20 cali? podaj model
Jeśli masz takiego potwora z mocnym zejściem to myżlę że małe suby cie nie zadowolą.
Jak Klipsch to celuj wyżej, SPL-120 lub ze starszej serii R112SW
 

STELVIO

Well-known member
Bez reklam
Ja mam zestaw 5.1 Taga Harmony. I już także chciałem zmienić stary sub tagi na coś lepszego. Kupiłem tego klipscha R-112 SW co jest wyżej na zdjęciu. Różnica kolosalna. Ale koledzy z innego forum podpowiedzieli mi abym podłączył sobie też ten stary subwoofer. I tak zrobiłem na próbę. Znowu różnica kolosalna. Tak mi się to spodobało że szukam drugiego klipscha. Pokój 17m2. Ważna dobra kalibracja i umiejscowienie. Mam starego denona 1713. Wszystko daje radę. Pełne wypełnienie basem. Teraz zestaw 5.2 .Dla mnie petarda. I polecam.
 

JuliuszCezar

New member
Kalibracja jasne ważna nawet bardzo. Problem z tym umiejscowieniem, u mnie jeden z subwooferów musi stać w koncie pokoju, obok lewej kolumny frontowej jakbym nie meblował musi tam być. I to mnie właśnie niepokoi bo jak tam dam teraz jeden subwoofer to bas nie gra dobrze, jest go dużo ale jakiś taki rozlazły. Wole zdecydowanie bardziej sprężysty, szybki. Może przy dwóch będzie lepiej. Chodzi mi o to aby w filmach czuć było bas, a nie tylko słuchać głośnych ponurych mruków dobiegających z subwoofera. W poprzednim poście jest oczywiście błąd mój obecny subwoofer jest na 20 cm głośniku z basrefleksem w dół.
 

macinek

New member
Też miałem klipscha 112 sw, ale elektronika mi padła i sub wyłączał się przy głośniejszym słuchaniu, pomagało tylko wyjęcie wtyczki. Teraz szukam dobrej ceny na svs PB-1000 ;)
 

STELVIO

Well-known member
Bez reklam
Też miałem klipscha 112 sw, ale elektronika mi padła i sub wyłączał się przy głośniejszym słuchaniu, pomagało tylko wyjęcie wtyczki. Teraz szukam dobrej ceny na svs PB-1000 ;)
Kurcze ja nie dawno kupiłem nowy. Mam nadzieję że to nie jest jakiś standard z tą elektroniką. I co naprawili Ci. Wszystko ok?
 

macinek

New member
Gwarancja skończyła mi się w grudniu a pod koniec stycznia padł:sad: Naprawa to koszt 500-600 zł w zależności od kursu dolara. Na części czekasz koło 2 tygodni. Ja się w to nie bawiłem i sprzedałem go. Teraz albo svs pb-1000 albo sb-2000
 

STELVIO

Well-known member
Bez reklam
Gwarancja skończyła mi się w grudniu a pod koniec stycznia padł:sad: Naprawa to koszt 500-600 zł w zależności od kursu dolara. Na części czekasz koło 2 tygodni. Ja się w to nie bawiłem i sprzedałem go. Teraz albo svs pb-1000 albo sb-2000
Spoko. Ale od razu chyba Ci to nie poszło? Bo sub super. Szkoda by było .
 

macinek

New member
Padł po dwóch latach do tego czasu hulał super i byłem mega zadowolony. Czytałem że po wymianie nowa płytka też potrafi paść po roku więc nie bawiłem się w naprawy tylko sprzedałem.
 

JuliuszCezar

New member
Niewiele się od was dowiedziałem w temacie użycia dwóch subwooferów, jednak wskazówka aby aby zainteresować się subwooferami firmy SVS zaowocowała chęcią przetestowania ich suba. Niestety tylko jednego bo żaden ze sklepów w mojej okolicy nie ma dwóch na stanie. Mam obiecane że na weekend uda się pożyczyć :)
 

STELVIO

Well-known member
Bez reklam
A czego dokładnie chciałeś się dowiedzieć? Zapytałeś ogólnie czy ktoś miał doświadczenie z dwoma subami. I co dalej? Konkretne pytania, konkretne odpowiedzi. [emoji16]
 

Drunk

New member
Bez reklam
Dwa paradoksalnie łatwiej ustawić niż jeden, jednak ustawienie to nie powinno być przypadkowe o czym informuje również wielu producentów w instrukcji obsługi. Ponadto większość początkujących nie potrafi subwoofera dobrze ustawić, próbując wymusić na nim efekty(podkręcając głośność), których nie jest w stanie wygenerować. Na przykład mój szwagier chcąc się popisać (soundbar Trufla z subem) podkręca dumnie przed seansem głośność i nie ważne że jest to marnej jakości kolumna i tylko zagłusza całość dudnieniem i nic poza tym.
 

JuliuszCezar

New member
STELVIO jak masz umieszczone w pokoju te dwa swoje suby ? Jak zrozumiałem masz dwa różne, jeżeli oba działają to dlaczego chcesz kupić kolejnego klipscha ? Jest jakiś audio dyskomfort czy tylko estetyka kuleje ?
Znalazłem stronke sponsorowaną przez svs z porcją porad dla miłośników dwóch subów, zwłaszcza polecane rozmieszczenie subów w przeciwległych rogach pokoju bardzo mi się spodobało, bo może się to udać też u mnie.
 

STELVIO

Well-known member
Bez reklam
STELVIO jak masz umieszczone w pokoju te dwa swoje suby ? Jak zrozumiałem masz dwa różne, jeżeli oba działają to dlaczego chcesz kupić kolejnego klipscha ? Jest jakiś audio dyskomfort czy tylko estetyka kuleje ?

Znalazłem stronke sponsorowaną przez svs z porcją porad dla miłośników dwóch subów, zwłaszcza polecane rozmieszczenie subów w przeciwległych rogach pokoju bardzo mi się spodobało, bo może się to udać też u mnie.
Na pewno lepiej jest jak są dwa te same. Teraz u mnie i tak jest super. Całe pomieszczenie wypełnione basem. Ale głównie chodzi mi o estetykę. Po przeciwnych stronach po przekątnej też może być. Kalibracja to ustawi.
4fa9a6e379a404c7f0d9c262f967796e.jpg
 
Do góry