Wybór subwoofera

STELVIO

Well-known member
Bez reklam
Jeśli nie przeszkadza to zostanę przy Y. Teraz działa b.dobrze. Tylko kupię nowe i krótsze.

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka
 

rafa@rafa

Active member
Bez reklam
To zależy jak masz wejścia na subwooferze. Jak masz dwa wejścia to daj Y bo sygnał mocniejszy subwoofer dostanie na Y niż na pojedynczym. Jak masz pojedyńcze, to nie ma tematu.
Ale skoro pytasz, to podejrzewam, że masz wejście na dwa.

Jaki mocniejszy sygnał? Poziom sygnału zależy od kombinacji kalibracji, poziomu głośności ogólnej i sygnału ze ścieżki dźwiękowej a nie kabla
 

Drunk

New member
Bez reklam
z ciekawości zapytam : masz salę gimnastyczną że potrzebujesz dwóch takich subów ?
To typowe pytanie według logiki początkujących w sensie więcej = głośniej, jednak nie o to chodzi. Z czasem dojdziesz do tego sam dlaczego dwa a nie jeden [emoji6]
 

Rudeford

New member
To trochę jak z dużymi kolumnami w mniejszym pomieszczeniu. Większość myśli, że no co ty dyskotekę chcesz robić a to chodzi o swobodę i pełnię dźwięku. Większe skrzynki nie muszą prężyć się jak chudzielec na dyskotece. Oki i duzi się prężą z tego co pamiętam z młodzieńczych wypadów na dyski.
 
Ostatnia edycja:

jurass

Banned
Ok, ale z drugiej strony, taki duży nie da rady się wyprężyć jak za mało miejsca jest i tchu mu też może zabraknąć.
Rudeford jakieś kompleksy a propos młodzieńczego prężenia się dużych? :grin:
 

ralfik77

Member
Bez reklam
Jaki mocniejszy sygnał? Poziom sygnału zależy od kombinacji kalibracji, poziomu głośności ogólnej i sygnału ze ścieżki dźwiękowej a nie kabla
Więcej prądu dostaje, szybciej się wzbudza i głośniej gra.
Ja nie teoretyzuje.
Podłącz sobie i zobacz sam, jak jest na pojedynczym, jak na Y.
Praktyka.
 

lolo2

Well-known member
Bez reklam
Więcej prądu dostaje, szybciej się wzbudza i głośniej gra.
Ja nie teoretyzuje.
Podłącz sobie i zobacz sam, jak jest na pojedynczym, jak na Y.
Praktyka.

No wlasnie teoretyzujesz.

Jak ma dostac wiecej pradu?
Jak podepne do gniazda 230v listwe z 3 wtyczkami a listwe z 5 wtyczkami to w tej drugiej wiecej pradu poplynie?

Co wy za teorie tworzycie?
 

ralfik77

Member
Bez reklam
Masz monolith, podłącz pojedynczym, potem Y. I wtedy będziemy dyskutować.
Ja robiłem takie porównanie i wnioski takie, jak przedstawiłem powyżej.
Jak widać, nie tylko ja mam takie wnioski.
 

lolo2

Well-known member
Bez reklam
Ja nie mowie ze kabel Y jest zly, ze nie bedzie sie szybciej uaktywnial itp. Bo to jest prawda.

Tylko nie przez to ze nagle wiecej pradu poplynie bo na jednym kablu zrobiles dwa zakonczenia.

LFE jest wejsciem dla kina domowego - - - specjalny kanal. Zazwyczaj w subwoferze pomijany jest przez to filtr dolnoprzepustowy. A odciecie ustawia sie na amplitunerze.

Natomiast podlaczenie 2xRCA do suba pod wejscie L i R to wejscie stereofoniczne. Do wzmacniacza. Sa dwa wejscia poniewaz lewy kanal stereo i prawy kanal stereo moga miec inny bass. W tym wejsciu sygnal przechodzi przez filtr dolnoprzepustowy (poniewaz wzmacniacze takiego filtra "nie posiadaja") i nastepnie sumator sygnalu. To powoduje szybsze zalaczenie suba.
 
Ostatnia edycja:

rafa@rafa

Active member
Bez reklam
...i wcale nie oznacza że to jest "lepiej".

Bo bas ma być tylko tam gdzie jest nagrany w ścieżce dźwiękowej.
 

STELVIO

Well-known member
Bez reklam
To ja już zgłupiałem. Co wybrać. Wiadomo pojedyńczy tylko na LFE jest tańszy. Ale czy gdy go zastosuję to czegoś nie stracę? Oprócz szybszego wybudzania. Ampli ma wyjścia na dwa suby. Tak jak chciałem. Suby mają także dwa podłączenia. Co wy byście w końcu zastosowali. Do stereo subów nie używam. Tylko do kina. To jest sens stosować typ Y?

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka
 

lolo2

Well-known member
Bez reklam
Jak i tak czy siak masz kupowac nowy to doplac te kilka zlotych i kup Y.

Ja bym tak zrobil.
 

STELVIO

Well-known member
Bez reklam
Jeśli typ Y nie przeszkadza to tak zrobię.

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka
 

olejx

New member
Witam. Chciałbym w najbliższych dniach wymienić subwoofer obecnie mam yamaha yst-sw515 w komplecie z zestawem klipsch 7.1 fronty to rp8000, centralny to rp504 boki i tył to seria Synergy b20. Pomieszczenie duże plus 40m2 dodatkowo po obu stronach tv z jednej str otwarta kuchnia a z drugiej korytarz. Ogólnie paskudna akustyka. Ale Jeszce jakis czas tak to będzie wyglądało.
Że względu na cały zestaw klipsch pierwsze co to na myśl przyszedł mi klipsch spl 150. Czy drodzy forumowicze mogli by się wypowiedzieć na jego temat albo doradzić coś w podobnym przedziale cenowym.
Pozdrawiam.
 

donsalieri

Active member
Bez reklam
W cenie ok.3 tyś nie ma lepszego suba do kina, a i do kompletu będzie ładnie pasował.
Pisz do blackninja na priv, u niego ceny dużo lepsze niż w sklepach :)
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Do Klipscha skrzynek, suba też brałbym tylko Klipscha i jak jest opcja na 2 suby, to brać 2, zamiast jednego.
Jak jest dużo więcej floty, to SVS i nic pomiędzy by mnie nie interesowało.

Wejdż sobie na kanał tego gościa:
https://www.youtube.com/channel/UCmViFrABvf-HS35N0yMbfkA

Masz tam testy subów Klipscha, Velosia i generalnie sprzętu do KD.
Jest tam zestawienie dwóch konkretnych subów Klipscha z potworami SVS.
 

lolo2

Well-known member
Bez reklam
W cenie ok.3 tyś nie ma lepszego suba do kina, a i do kompletu będzie ładnie pasował.
Pisz do blackninja na priv, u niego ceny dużo lepsze niż w sklepach :)

Czemu nie ma?

SVS, BK, i jeszcze jedna firma ktorej nie pamietam. zk czy jakos tak.


Kolega jak ma dupna akustyke to szedlbym w 2 suby. Jednym nie wysteruje pomieszczenia.
Moze pomyslec nad dwoma klipschami 112.
 
Do góry