wybor subwoofera - velodyne,klipsch i AE

RwVision

New member
No tak w skrócie - Rel T5 okazał się dla mnie idealny

A tak dłużej to:

- Bas - Oczywiście jest wyczuwalny. W stereo bardzo dobrze intergruje się z głośnikami, jest dynamiczny i dosyć mocny. Zero dudnienia, bardzo dobre "mruczenie" jakiego oczekiwałem. Trzeba też mieć na uwadze, że z czasem dźwięk powinien się jeszcze poprawić.

-Fimy- Jak najbardziej spełnia swoje zadanie, tak samo w grach. Słychać niskie tony muzyki, wybuchy i wszelkie uderzenia we właściwy dla mnie sposób. Fani bardziej ciągnącego się basu na pewno coś by tu zarzucili, ale dla mnie jest to w 100% zadowalające brzmienie.

- W porównaniu do tańszych subów - przede wszystkim brak dudnienia, nadmiernego basu, który ciągnie się po ścianie aż do głowy, która od tego boli. Jakość drgań jest lepsza, nie czuć tego ciągnięcia się, uczucia buczenia. Zamiast tego mamy bas pulsacyjny, słychać zmiany jego natężenia. Jeśli komuś zależy na jakości dźwięku, to na pewno doceni droższy sprzęt. Jeśli np. komuś nie przeszkadzają dudniące ściany- oby jak najgłośniej buczało - to może pozostać przy czymś tańszym

- Moc - Jak na moje 21m jest jej ze sporym zapasem. Nawet przy cichym odsłuchu cały czas subwoofer jest bardzo odczuwalny. Przy średnim odsłuchu jest idealnie (mam moc ustawiona na ok 75%). Gdybym chciał wkurzyć sąsiadów, to na pewno sub by to zrobił po podkręceniu głosu

- Wygląd i podłączenie - Super sprawa z jednoczesnym podłączeniem lfe + wysokopoziomowe. Idealne rozwiązanie dla mnie. Sub lekko wspiera zasięg basu frontów, a po dodaniu lfe pokazuje swoją prawdziwą moc.
Wygląd skrzynki jest naprawdę elegancki i co najważniejsze - sub jest bardzo mały, szybko wpasował się pomiędzy meble w rogu.

Sub jak najbardziej godny polecenia, mając ponad 1 tys. do wydania, naprawdę warto poszukać oferty na T5. Dźwięk jest super jakości, bas kontrolowany i schodzi tam gdzie powinien. No, chyba, że szukamy czegoś naprawdę kinowego lub mamy dużo większy pokój.

Na koniec chciałbym zaznaczyć, że to oczywiście moje prywatne spostrzeżenia, nie było mi dane obcować z droższymi sprzętami, więc także mogę się na czymś nie znać. Tutaj liczyła się dla mnie jakość(wraz z mocą), integracja ze stereo oraz brak męczącego dudnienia. Co oczywiście się sprawdziło:)

Podziękowania dla użytkownika Scrollek, za bardzo ciekawą ofertę nowego nabytku i kontakt!
 
Ostatnia edycja:

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
W 100% się z Tobą zgadzam. Szczególnie polecam podłączenie lfe + wysokopoziomowe. Moim zdaniem dużo lepiej niż tylko lfe.
 

RwVision

New member
Dokładnie.

Miałbym tylko takie małe pytanie - czy jest różnica w ustawieniu mocy sub'a na 75% vs 90-100% i wyciszeniu go w amplitunerze?

(Wg mnie, wyższe ustawienie mocy nie powinno nic dawać, ale z ciekawości zapytam.)
 

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
Ja mam ustawioną moc na około godziny 11. Odcięcie lfe 120hz, wysokopoziomowe około 60hz. Jaki masz amplituner, kolumny? przy kalibracji miałeś tylko podłączone lfe?
 

RwVision

New member
Ampli to na razie najsłabsza część zestawu - stary pioneer, który jednak jakoś daję radę. Będę szykował się na zakup coś pokroju twojego marantza albo denona. Kolumny Jamo c 93, które już trochę się wygrzały i graja dla mnie bardzo dobrze - nawet same.

Ampli daje na kolumny (LARGE) oraz lfe 150hz (nie ma wyboru 120, tylko 100 - 150), a lfe odcinam w subie na ok 60hz. Przy kalibracji powinno byc tylko podlaczone lfe, jednak z tym poczekam do wymiany ampli na lepszy. Dzis manualnie ustawialem poziomy i odciecia, gdzie musial po prostu wycofac troche sam sub w stosunku do kolumn i porownac brzmienia odciec. Takie ustawienie wyszlo dla mnie najkorzystniejsze.

Na pewno odcinasz lfe na 120hz a wysoko na 60hz, a nie na odwrot?
 
Ostatnia edycja:

3echo

Member
Bez reklam
RwVision utwierdziłeś mnie w przekonaniu,że dla mnie ten sub też będzie najlepszym wyborem.Posiadam amplituner Onkyo HTR 558 który kupiłem w zestawie z małymi kolumienkami.Zestaw to Onkyo HTS 4505.Fronty wymieniłem na MA BX2 i jest ok,ale w muzyce brakuje mi szybkiego basu.W filmach ten sub który posiadam(Onkyo SKW-558 ) jest ustawiony na połowę,a jak oglądam filmy to sąsiad wysyła sms-a z pytaniem co oglądam.Jak to w bloku.Dlatego nie zależy mi na dudnieniu i drganiach tylko bardziej na kontroli.Metraż trochę większy bo 25m2.
 

RwVision

New member
A ma być zawsze small, wtedy co bass lepiej schodzi w dół? Co to daje tak naprawdę. Albo wpisać na sztywno ustawienia z książki, albo ustawić tak jak ucho się podoba.

Z tego co czytalem to powinno byc na small, ale nie przy relu. Najlepiej i najprosciej opisze to tak:

Jesli zmienie fronty z large na small... no to wtedy bas jest znikomy:)

A gdy odciecie na subie dawalem nizej, mialem odczuwalnie slabszy bas pomiedzy 60-50Hz. Jak na moj ampli to raczej lepiej sie nie ustawi tej konfiguracji.

3echo - No to u mnie to samo - do bloku sub idealny. Chociaż, jak pisałem - sąsiedzi tez go na pewno wyczują czasem hehe
 
Ostatnia edycja:

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
A ma być zawsze small, wtedy co bass lepiej schodzi w dół? Co to daje tak naprawdę. Albo wpisać na sztywno ustawienia z książki, albo ustawić tak jak ucho się podoba.

Tak, ma być na small, a jak wolisz swoje ustawienia, to znaczy, że masz skiepszczony słuch i nie wiele ma to wspólnego z referencyjnym brzmieniem, czyli takim, jaki jest faktycznie, a właśnie taki brzmi najlepiej. Nikt nikomu też nie broni kręcić i majstrować suwakami, można sobie skręcić suba na maxa, niskie na maxa i hulaj dusza, ale to bedzie Twoja preferencja, a tu chodzi o referencje.
Poświeć czas i przeczytaj dokładnie podwieszone wątki kalibracyjne, rok wałkowaliśmy ten temat.

Zacznij od tego:
http://www.hdtv.com.pl/forum/amplit...acja-i-ustawienie-kina-domowego-poradnik.html
 
Ostatnia edycja:

Grisza HD

New member
Z tego co czytalem to powinno byc na small, ale nie przy relu. Najlepiej i najprosciej opisze to tak:

Jesli zmienie fronty z large na small... no to wtedy bas jest znikomy:)

A gdy odciecie na subie dawalem nizej, mialem odczuwalnie slabszy bas pomiedzy 60-50Hz. Jak na moj ampli to raczej lepiej sie nie ustawi tej konfiguracji.

3echo - No to u mnie to samo - do bloku sub idealny. Chociaż, jak pisałem - sąsiedzi tez go na pewno wyczują czasem hehe

To ja wolę więcej basu.
 
Do góry