wybor subwoofera - velodyne,klipsch i AE

RwVision

New member
Witam

Stoję przed wyborem subwoofera do mojego pomieszcenia - 21m kw., amp pioneer + jamo 93c.

Myśle nad modelami:

- Velodyne impact 10
- Klipsch SW110
- AE108

Najbardziej sklanialbym sie ku velodyne, jednak ze sklepu polecono mi dwa pozostale na rzecz impacta 10. Klipsch - bardziej do filmu, natomiast AE do muzyki.

W velodyne obawia mnie tylko jedno - funkcja auto on, gdzie wielu uzytkownikow zglasza, ze przy cichym odsluchu subwoofer wcale sie nie zalacza. Czesto sluchalbym czegos cicho i podejrzewam, ze takze bylby z tym problem.

Ma ktos jakies opinie na ten temat?
 

Yacko

Member
Ja miałem kilka dni Velodyne Impact 12. Dźwiekowo super - bas potężny jak na tą cenę. Jednak posiada też minusy - potrzebny dość mocny sygnał na wybudzenie i zbyt szybkie usypianie (8min) - wzbudzanie trwa około 1s, więc w niektórych sytuacjach może być problem. Kwestię dużej mocy przy wzbudzeniu załatwia mocne wyciszenie suba przy kalibracji, wtedy np. Audyssey ustawi sporo decybeli, natomiast kwestię częstego zasypiania można zminimalizować ustawiając LFE+main, ale nie każdego to zadowoli.
Tutaj pisałem o sprawie:
http://www.hdtv.com.pl/forum/kolumny/116278-jaki-sub-do-2-tys-bez-auto-wlaczania.html
Osobiście zastanawiam się nad Klipsch SW110, tyle, że nie słyszałem jak gra, jeśli podobnie do Velodyne to brałbym z miejsca.
 

RwVision

New member
Do velodyne chyba blizej bedzie AE, bo klipsch powinnien byc mniej dokladny jakosciowo - tak mi powiedziano, sam nie slyszalem:/

Sprawa tego auto on wyklucza dla mnie velodyne...
 

dyzio4

Klub HDTV.com.pl
VIP
Kup REL T5. I do filmu i do muzyki jeżeli chcesz słuchać z użyciem subwoofera.
 
Ostatnia edycja:

dyzio4

Klub HDTV.com.pl
VIP
Tylko tak się wydaje. Popytaj o opusty w sklepach i cena będzie podobna.Kupiłem niedawno tego Rela i jest naprawdę bardzo dobry. Słuchałem kilka innych i nie mają do niego szans.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

RwVision

New member
Do pokoju 21m i nie glosnego sluchania nie bedzie za mocny?

Wlasnie na poprzednie suby jestem juz umowiony na ponizej 1600, ciekawe ile z tego by zjechali
 

werf

Active member
Bez reklam
Do muzyki jest świetny nic lepszego w tych pieniaczach nie dostaniesz,idealnie uzupełnia dolne pasmo
Z perspektywy czasu wiem że do kina jest za mały
 

RwVision

New member
Za maly do kina, czyli nie ma odpowiedniego dzwieku czy mocy?

W sumie wlasnie tego nie rozumiem, bo nawet jak podkrece "zwykly" sub yamaha sw 030, to sama moc basu i tak jest juz za duza - obojetnie czy to do kina czy muzyki.

Nie jest tak, ze po prostu do kina ktos moze lubic bardziej ciagnacy sie bas i na tej podstawie ocenia konkretny sub?

Ja np nie lubię dudnienia i ciągnącego się basu, chce ttego wrecz uniknac:)
 

Grisza HD

New member
Jak nie chcesz dumnie nią i ciągnięcia basu to rel t5 kupisz nowe za 1600 zł ja męczyłem sprzedawcę i za tyle kupiłem. Ma bass dobry mocny na 20 m starczy.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

Yacko

Member
Grisza HD - jak wygląda sprawa auto usypiania i wzbudzania Rel T5? Ma tą funkcję czy może pracować cały czas online ?
 

werf

Active member
Bez reklam
Za maly do kina, czyli nie ma odpowiedniego dzwieku czy mocy?

W sumie wlasnie tego nie rozumiem, bo nawet jak podkrece "zwykly" sub yamaha sw 030, to sama moc basu i tak jest juz za duza - obojetnie czy to do kina czy muzyki.

Nie jest tak, ze po prostu do kina ktos moze lubic bardziej ciagnacy sie bas i na tej podstawie ocenia konkretny sub?


Ja np nie lubię dudnienia i ciągnącego się basu, chce ttego wrecz uniknac:)

Ma odpowiedni dźwięk szybki punktowy ale ma małe trafo i mały głośnik aby wytworzyć odpowiednie ciśnienie
Co absolutnie nie znaczy że jest zły
Używałem przez jakiś czas potem miałem T7 a teraz R328

Grisza HD - jak wygląda sprawa auto usypiania i wzbudzania Rel T5? Ma tą funkcję czy może pracować cały czas online ?

Rel nie usypia ma jakiś szczątkowy pobór mocy jeśli nie dostaje sygnału
 

Yacko

Member
Nie ma żadnej zwłoki przy przejściu na pełną moc ? Np ciche dialogi a nagle wybuch - reakcja jest natychmiastowa ? Po ilu minutach wchodzi w uśpienie ?
 

Grisza HD

New member
Nie ma, chyba że twoje uch słyszy setne sekundy w ogóle nie wchodzi w uspuenie. Jak nie ma sygnału to pobiera mniej watów ręcznie się go z tyłu włącza wyłącza
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

RwVision

New member
Brzmi elegancko - rozumiem, ze nie ma problemow jak velodyne z zalaczaniem przy cichym odsluchu?

Nikt nie mial okazji testowac Acoustic Energy 108?
 
Ostatnia edycja:
Do góry