Wybór głośników

danielos75

New member
optymalne zestawienie sprzętu za 6000 zł

Witam wszystkich. Jak pewnie większość z was za nim coś napisałem zrobiłem dość dobry rekonesans jeżeli chodzi o sprzęt Audio.

Na dzień dzisiejszy jestem szczęśliwym posiadaczem telewizora Panasonic 42 PY80 Full HD,nagrywarka Sony HD 820i oraz PS3 jak i sprzętu muzycznego w postaci Pianocrafta z podłączony Subem Elac model SUB 111.2 ESP. Od pewnego czasu przymierzam się do zmiany sprzętu i robię rekonesans, moje preferencje to :
Telewizja i Kino - 60%, Muzyka (Rock,POP) 20 %, PS3-20% pokój 22m


W związku z tm że chciałbym zostawić tego SUB-a jest naprawdę dobry a przede wszystkim szybki i nie zamula dźwięków pozostaje mi do zakupu Amplituner + 5.0 kolumn. Budżet 6000 zł komplet

Oto moje sugestie i najczęstsze konfiguracje jakie spotkałem i chciałbym się zapytać was jak i guru tego forum Blackninja co o tym sądzicie :

Cambridge audio 540v3 - kolumny KEF iQ5 ,iQ1 i central
Cambridge audio 540v3 - Monitor Audio Bronze BR5 + BR1 + BR-LCR

Denon 1908 lub 2308 - Dali 5.0 Concept 6 niestety Ikony są chyba ciut za drogie i za dobre do tego co potrzebuje

Onkyo 606 - Tu też myślałem o monitor Audio Bronz bo Silvery tak jak Ikony ciut za drogie

Onkyo 606 - zestaw Jamo C 605 HCS 3 (fronty to JAMO C 605)te kolumny bardzo podobają mi się wizualnie ale nikt o nich nie pisze jakiś nowy model ?

Onkoy 606 - Mission 5.0 zestaw m 3... lub e3....

Wharffedale się troszkę boje a JBL są za amerykańskie takie cyk cyk, Infinity miałem Alfy ( słabe) wolałbym żeby bas był miękki ale w miarę szybki i dobrze zespalał się z Subem elaca. Może jakieś Tanoy-je.

Danielos
 

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
Z CA bas bedzie szybki i twardy.
Miękki i dośc szybki to Marantz, HK, Onkyo.
Do tego Monitor Audio i będzie pełnia sukcesu.
 

marko__k

New member
jakie kolumny

Witam. Jestem tu nowy ale juz na watku dot. nowych amplitunerów HK zasiegałem opinii w sprawie doboru zestawu kolumn do HK AVR 255 ale chciałbym poznać takze inne propozycje bo przyznaje szczerze jestem kompletnym laikiem. Pokoj ma ok 25m2 słucham muzyki elektronicznej trance house troche jazz. Chcaiłbym dokupic zestaw kolumn dobrze wspołgrajacych z tym HK. Preferencje to 60% muzyka 40% kino. Budżet za same głosniki do 4000zł. Macie jakies propozycje? Wielu mi poleca JBL z serii E ale jeszcze ich nie słuchałem i nie wiem czy do tej muzyki to dobry wybór. Bede wdzieczny za porady :) marek
 

Jimmy

New member
Właśnie zakupiłem najnowszy amplituner Sony STR-DG 820 głównie z powodu jego wysokości (tylko 15,7 cm) oraz obecności dekoderów DTS HD MA i Dolby True HD. W tej chwili rozważam różne opcje zakupu głośników bo moje wysłużone Eltaxy już raczej się nie nadają. Jak na razie moje typy to zestawy:
- JBL ES 80/ES25C/ES20/ES150P,
- Yamaha NS 8900/NS-P 8900/YST-RSW300 Sub.,
- Jamo C405/C401/C400CEN/SUB300.
Cenowo Jamo wygrywa, jednak wdzięczny byłbym za informacje bardziej doswiadczonych forumowiczów czy rzeczywiście potrzebuję do właściwego obsłużenia tego amplitunera głośników o pasmie przenoszenia powyżej 20kHz takich jak JBL ES i Yamaha NS, czy to nic nie da i wystarczy Jamo do 20 kHz?
Dodam, że pokój ma 36 m2, nieregularny kształt. Wykorzystanie głośnikow głównie do kina domowego: filmy i koncerty na płytach Blu-ray.
 
Ostatnia edycja:

don111

Banned
chyba chcesz ugotować tego Sony'ego skoro się ledwo wcisnął w półkę :rolleyes:
powyżej 20khz i tak nic nie usłyszysz, a tym bardziej z tych serii JBL, wiele kolumn o "standardowym" paśmie przenoszenia brzmi od nich znacznie bardziej szczegółowo.... do kina się nadadzą, do muzyki można lepiej trafić (albo i jedno i drugie ;))
 

Jimmy

New member
Dziękuję za informacje.
Miałem właśnie okazję przetestować JBL ES 80 i Jamo C405. JBL ES wręcz zmiażdżył Jamo szczegółowością dźwięków. Jamo trochę cieplej brzmią, bardziej słychać niskie tony, ale wszystko jest jakby zamulone.
 

Jimmy

New member
@don111

Może byś coś w takim razie polecił do 5.1 z limitem cenowym do 5.000 zł za komplet? O ile się orientuję Vienna Acoustics w tym limicie się nie zmieści.
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Dla Twoich potrzeb więcej szczegółów mają kolumny Elac FS 86/BS 63/
CC 61 . Sprawdziłbym też Kefa - IQ7 .
Ale jak zaszalejesz to na raty JBL - ale seria LS 60.
 

don111

Banned
Jimmy napisał:
Może byś coś w takim razie polecił do 5.1 z limitem cenowym do 5.000 zł za komplet? O ile się orientuję Vienna Acoustics w tym limicie się nie zmieści.

JBL z tym "super" gwizdkiem grają ostro ale wcale nie szczegółowo, taka mała różnica... podoba się to tylko na początku a potem męczy, poza tym są bardzo cięzkie do wysterowania dla amplitunerów

do 5 tys. ze zwyczajnie lepiej grających masz np Dali Concept 8, Mission M35i, Canton GLE 409, Paradigm Monitor 7v5/9v5 (ale tu już z subem nnej firmy), Kefy też fajne (słuchałem iQ), w cenie zmieściłbyś się z praktycznie identyczną serią Q (z Q7 na przodzie)
największy problem może być z amplitunerem, wątpie żeby dobrze "pociągnął" takie mocne kolumny
 

ProSiaczek

New member
Teraz u mnie nadszedł czas na zmianę kolumn, więc proszę o radę. Trochę może to skomplikuję ale potrzebuję zestawu 5.1 na teraz i do przyszłego ampli.Przyszłe ampli będę kupować za ok. 2 lata więc chciałbym mieć już "dobre" głośniki.Nie będzie to z najwyższej półki ale powiedzmy następca Onkyo 606 lub Yamahy 663.

A na teraz jest ampli JVC RX-6042

Pokój 23 m2
kino 45 / muzyka 45 :rock,pop / 10 PS3

Myślałem nad zestawem Jamo S606 i JBL Northridge Cinepack ale nie jestem pewien czy teraźniejszy ampli to uciągnie?

Co możecie polecić?
 
Ostatnia edycja:

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
Lepiej kierować się własnym słuchem, tym bardziej, że to co opisał Jimmy ma potwierdzenie w naturze :)

Powyżej 20kHz bezpośrednio nie słyszymy ale już harmoniczne wyższych rejestrów uwidaczniają się w paśmie słyszalnym. To tak jak z gramofonami 50kHZ, Legato Link Pioneera.

ProSiaczek twój amplituner będzie następnym ogniwem do wymiany po zakupie kolumn.
 
Ostatnia edycja:

Shagohad

New member
Bez reklam
A slyszal ktos z Was o takim zestawie, jak Wharfedale Vardus 300 Power ??. Wygladaja bardzo ladnie i chcialem sie dowiedziec co to za wynalazek :). Zreszta tak na marginesie: dlaczego marka Wharfedale jest tak malo popularna na tym forum ??. Przeciez wcale to nie jest kiepska firma :]
 
Ostatnia edycja:

Shagohad

New member
Bez reklam
Wybacz Blackninja ze zakwestionuje Twoja wypowiedz :), ale co ma strona internetowa wspolnego z jakoscia kolumn ??:confused: . A po za tym moim zdaniem oficjalna strona nie jest taka zla, a to ze nie ma polskiej to coz... wielu producentow jej nie ma :)
Pozdr.
 

armi

New member
Bez reklam
nie ma polskiej domeny ... bo na tej stronie można sobie wybrać j. polski :) i wszystko jest ładnie przetłumaczone

ps
polska strona, polska dystrybucja, marketing w Polsce - jak widać dobre kolumny to nie wszystko - trzeba coś zrobić by pomóc sklepom je sprzedać :) takie czasy
ps2
Polacy też robią w miarę dobre kolumny - trzeba umieć je jeszcze wypromować chociaż w Polsce nie mówiąc o Europie - JBL przykład daje najlepszy
 

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
Shagohad pisałeś o popularności na forum, a nie jakości i do niej się odniosłem.
Gdy oglądałem firmową stronę, po wybraniu naszego języka nie było dostępnych produktów :) teraz już to poprawili, widać się przejmują popularnością.

preview_1.jpg
preview_2.jpg
 

Shagohad

New member
Bez reklam
Moim zdaniem jest to firma godna polecenia: Produkuje kolumny bardzo dobrej jakosc jak i estetyczne :). Serii Diamond nie mozna nic zarzucic :p
 
Do góry