Wszystko o Samsung PS50C550 (model 2010)

mld1981

New member
witam, zastanawiam się nad kupnem sama50" tylko nie wiem czy C550 czy C6500.. jedyne różnice jakie widze między nimi to internetTV(na tym mi specjalnie nie zależy) i cinema smooth (we właściwościach na stronie samsunga "cinema smooth" ma taki sam opis co "600 Hz Subfield Motion" więc o co chodzi?).. oraz SRS (ale nie spodziwam się super dźwięku z tv, docelowo planuje kiedyś jakies kino domowe) czy warto zatem dopłacać te 800pln? czy obraz będzie lepszy?? tv ma służyć głównie do oglądania filmów i piłki nożnej (eNka).. tv chodzi głównie 2-4h/dobe
 
Ostatnia edycja:

kstilger

New member
Tak wygląda to menu serwisowe w PS50c550: www . avsforum . com / avs-vb/showthread.php?p=18545328#post18545328 Generalnie cały wątek jest ciekawy:)
 

mld1981

New member
witam ponownie, wczoraj byłem w sklepach zobaczyć dokładnie jak te tiviki wyglądają i bzyczą.. 6500 nie słychac wogóle.. 550 nie było 530 tak troche 450 bardzo... oczywiście biorę pod uwagę ze w sklepie byl szym ale tv stały w zasadzie koło siebie i takie są moje odczucia.. jedyne co mnie martwi to że obraz z tych tv wyglądał zaskakująco slabo porownując do lcd czy ledów.. a myślałem że to plazma ma najżywsze kolory.. kolor czarny to już wogóle jakas porażka.. zupelnie szary porównując właśnie do lcd a wyświetlane było dokładnie to samo... możliwe ze były inaczej podpięte?? albo coś.. ustawieniami się nie bawiłem bo sprzedawca mi nie dał pilota ;) ktoś coś podpowie??
 

mld1981

New member
W sklepie przy sztucznym jasnym oświetleniu zawsze lepiej będzie wyglądać LCD/LED. W domowych warunkach jest zupełnie inaczej.

no nie wiem, poszedłem tam znowu pobawić się ustawieniami obrazu i wcale lepiej nie wyglądało.. w porownaniu do lcd kolory były mniej ostre i jakoś rozmyte, matowe... ma ktoś jakiś pomysł o co chcodzi?? spodziwałem się ze obraz na plaźmie to żyleta ;)
 

cactusek

New member
Bez reklam
Nie przejmuj sie - też tak miałem za dwa lata temu jak byłem jeszcze zupełnie zielony w temacie. Potem pare znajomych kupiło plazmy i pare LCD i zacząłem je porównywać w warunkach domowych i teraz moge zadać sobie pytanie: "Co sie stało z tą fajną jakościa LCD którą widziałem w sklepie i gdzie ta czerń???"
Jak w mieszkaniu zgasisz światło wieczorem i jest ciemnawo to zobaczysz jak na LCD ekran po prostu świeci jak żarówka nawet w bardzo ciemnych scenach, jest nienaturalny, a czerń jest tylko wtedy jak go wyłączysz.
Plazma natomiast dla kogos kto dotychczas ogladał tylko CRT i LCD może wydawać się za ciemna i troche trwa zanim przyzwyczajamy sie do innych ustawien kontrastu i podświetlania w tej technologii. Potem idziesz do kogos z LCD i obraz razi cię po oczach albo zauważasz inne wady tej technologii których nigdy wcześniej nie dostrzegaleś.
 

Sebek0203

New member
Witam ponownie. Ostatnio bawiłem się w MS i zmieniłem model na c6500. Wszystko jest ok, oprócz dźwięku którego nie ma. Czy wie ktoś jakie opcje należy zmienić w MS aby był głos? A może to kwestia oprogramowania które też muszę zmienić na c6500. Z góry dzięki za poradę i pozdrawiam
 

winiu89

New member
Witam,

Telewizor mam od miesiąca, tak więc trochę już się naoglądałem.

Pierwsza sprawa bzyczenia - To ja wybierałem ten telewizor, więc byłem świadomy, że będzie bzyczeć, ale prawda jest taka, że w nocy po wyłączeniu całkowicie dźwięku słyszę to bzyczenie, dopiero, gdy wsadzę głowę za telewizor, mojej rodzinie oczywiście nie powiedziałem o tej wadzie tego telewizora i jeszcze nikt nie wspomniał słowem o tym, że coś mu tam bzyczy (ani Ojciec, ani Siostra, ani Mama, ani żaden znajomy - nikt nie wspomniał słowem, że słyszy jakiś dziwny dźwięk), a często oglądamy filmy wieczorem w całkowitej ciszy otoczenia, a jeżeli ktoś piszę, że słychać to bzyczenia z innego pomieszczenia, to albo specjalnie sieje panikę, albo może faktycznie była jakaś partia transformatorów, które tak mocno bzyczą - w moim przypadku, mogę powiedzieć, że problemy bzyczenia - NIE MA.

Druga sprawa powidoki - oczywiście, że są, jak chyba w każdej plazmie, widać je głównie po zmianie kanału, gdy pojawia się czarny ekran i wtedy widać logo poprzedniej stacji, ale widać to tylko na czarnym tle i gdy poogląda się chwile co innego to powidoki znikają, lub można użyć specjalnej funkcji przewijania, która likwiduje te powidoki, nie wpływa to moim zdaniem w żaden sposób na komfort oglądania.

Kolejna sprawa migotanie - Ja czegoś takiego jak migotanie nie zauważyłem, oglądamy głównie programy DVB-T nadawane z TP EMITEL w Górze, k/Śremu, oraz filmy HD i Full HD poprzez podłączony dysk USB.

Jeżeli chodzi o jakość obrazu, to jesteśmy bardzo zadowoleni, filmy Full HD z dysku USB w formacie .mkv to po prostu bajka, piękne kolory i ostrość. Świetna sprawa z tym USB, ponieważ obawiałem się, że może nie wykryć dysku 1TB, ale na szczęście nie ma z tym najmniejszego problemu, co prawda zdarzają się filmy, których telewizor nie chce odtworzyć, ale na szczęście niezbyt często - wtedy trzeba po prostu podłączyć laptopa. Jeżeli chodzi o format .mt2s którego telewizor nie obsługuje, to wystarczy zmienić rozszerzenie na .mkv i już wszystko gra (bez żadnej kompresji na inny format, tylko po prostu zamiast abc.mt2s zrobić abc.mkv - wiem, że dziwne, że to działa, ale ważne, że działa :) Jeżeli chodzi o jakość obrazu zwykłej rozdzielczości - Cyfrowa telewizja naziemna, to jest ona jak najbardziej akceptowalna, myślałem, że gorzej będzie się oglądać na 50 calach telewizje w takiej rozdzielczości z 3 metrów, ale naprawdę nie jest źle. Jeżeli chodzi o napisy to nie ma z nimi żadnych problemów, ja zawsze konwertuje na .srt i wszystkie chodzą OK, tylko jeżeli napisy są już w kontenerze .mkv to wtedy niestety ich nie widzi ;/ chyba, że ktoś zna jakiś sposób? Póki co to muszę mieć napisy zawsze w osobnym pliku, aby telewizor je odtworzył.

Jeżeli chodzi o czerń to niestety trochę się zawiodłem, ponieważ myślałem, że plazmy działają tak, że jeżeli jest wyświetlany kolor czarny to po prostu jest to "głębokie nic", ponieważ przecież nie mają żadnej lampy, która podświetla to wszystko, a tutaj niestety czarny nie jest tak naprawdę głęboki czarny, tylko tak wygląda jakby jednak coś go tam delikatnie podświetlało, może mi ktoś wyjaśnić dlaczego tak jest? Oczywiście nie jest to tragedia, no ale trochę się zawiodłem. Porównałem mój monitor LCD w całkowitej ciemność, jak się wyświetla np. wygaszacz Windowsa z czarnym tłem, no to świeci jak żarówka, tak więc z monitorem LCD nie ma co porównywać - na korzyść plazmy, ale mógłby być głębszy ten czarny...

Ogólnie to mogę polecić ten telewizor, w cenie poniżej 3k chyba nić lepszego się nie znajdzie jeżeli chodzi o 50"

Mam jeszcze pytanie, jak wejść do menu serwisowego? oraz czy ktoś może coś więcej powiedzieć na temat tego menu?
 

wiktorzi

New member
Jeżeli chodzi o format .mt2s którego telewizor nie obsługuje, to wystarczy zmienić rozszerzenie na .mkv
Jakbyś wątek czytał, to byś znalazł odpowiedzi na swoje tematy i także byś nie powielał.
Pisałem już o tym pół roku temu i nie na mkv, tylko na jakiekolwiek akceptowalne rozszerzenie pliku np. mts. m2ts jest to zwykły mpeg2 ze ścieżką czasową.

Czerń sobie ustawiasz, może masz podświetlenie i dlatego czarne nie jest.

Menu serwisowe = google wiedzą,
 

winiu89

New member
Jakbyś wątek czytał, to byś znalazł odpowiedzi na swoje tematy i także byś nie powielał.
Pisałem już o tym pół roku temu i nie na mkv, tylko na jakiekolwiek akceptowalne rozszerzenie pliku np. mts. m2ts jest to zwykły mpeg2 ze ścieżką czasową.

Czerń sobie ustawiasz, może masz podświetlenie i dlatego czarne nie jest.

Menu serwisowe = google wiedzą,

Jeżeli Cię uraziłem przez to, że napisałem coś co ty już napisałeś pół roku temu, to przepraszam, chciałem po prostu wyrazić opinie na temat tego telewizora.

Moje google niestety nie wie jak uruchomić menu serwisowe, bynajmniej te polskie.
Może możesz zaproponować dobre rozwiązanie ustawień do oglądania filmów? kontrast, podświetlenie itp.?

Pozdrawiam
 

winiu89

New member
Dobra,

poszperałem i znalazłem na hiszpańskim forum jak to zrobić:

1. Telewizor musi być wyłączony,
2. klikamy po kolei "info" "menu" "mute"
3. po czym klikamy czerwony guzik, włącza nam się telewizor i pokazuje nam się ukryte menu :)

Sposób działa, przed chwilą sprawdziłem,
(należy pamiętać, że każde wejście do menu serwisowego resetuje nam ustawienia, więc warto je wcześniej zapisać)
Widzę, że można sobie zmienić model telewizora w tym menu, ale trochę się boje tam grzebać, jeżeli ktoś coś ciekawego w tym odkryję, bardzo proszę aby się tym z nami podzielił,

Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

wiktorzi

New member
Można zmienić, cały wątek anglojęzyczny jest o tym.
Zmiana na wyższy powoduje odblokowanie paru funkcji (m.in. cinema smooth) i skutkuje utratą gwarancji.

A co do ustawień to nie znam twojego pokoju, instrukcja w łapę i jedź po ustawieniach obrazu aż Ci sie spodoba.
 

Ptasia grypa

New member
Problemy z tym tv?

Witam,

świeżo po zakupie i mam pytanie bo przeszukałem cały niemal net i żadnej odpowiedzi, choć część osób zadaje podobne pytania.

Telewizor na białych i jasnych tłach daje od czarnych/ciemnych obiektów czarne poprzeczne smugi wzdłuż całego ekranu, lekko widoczne, o wysokości danego obiektu. Np. kiedy jest napis czarny na środku białego ekranu to na lewo od niego i na prawo pojawiają się do końca ekranu ciemne smużki, dla innych niewidoczne, dla mnie jednak bardzo wkurzające i widoczne dla wszystkich jak się pokaże.

Druga sprawa to mam ekran podzielony jakby na 6-8 poziomych pasów w miarę równych, gdzie również jest minimalna różnica w gradiencie kolorów. jasny-ciemny-jasny-ciemny. Normalnie tego nie widać, ale jak jest niebo albo śnieg to widać to bez względu na pierwszy problem. I też nie jest to jakieś wyraźne, trzeba się wpatrzyć. Chciałbym tylko wiedzieć czy tak plazmy mają, czy to usterka, bo TV mam od 4 dni od zakupu, więc mogę chyba nawet go jeszcze zwrócić. Nie chciałbym jednak zamieniać siekierki na kijek, zwłaszcza, że coś podobnego zaobserwowałem na 50'' panasonicu u rodziców - znaczy problem z białym tłem i czarnymi/ciemnymi napisami obiektami, tyle, że znacznie mniejszy. Próbowałem pozmieniać ustawienia kontrastu i innych, ale nie dało się zmienić efektu:(

Pomóżcie:)
 

wiktorzi

New member
Warunki gwarancji tak mowia?

A już pisałem, że szukanie nie boli i to na naszym forum :confused:

http://www.hdtv.com.pl/forum/samsung/46511-menu-serwisowe.html

Takie są warunki gwarancji w każdym sprzęcie, menu serwisowe nie jest dla zwykłych użytkowników. Inną sprawą jest kwestia wejścia do niego, a tutaj niestety prawnik i się sądzisz. Ale czy warto. I tak Ci udowodnią, że zrobiłeś to celowo.

Do PtasiaGrypa, masz uszkodzony panel i lepiej wymień, ale gorzej jak brałeś w normalnym sklepie bo widziały gały co brały. :(
Taka smutna polska rzeczywistość. Wymień jak najszybciej.
 
Ostatnia edycja:

Ptasia grypa

New member
Był kupowany wysyłkowo, zauważyłem to pod koniec drugiego dnia użytkowania podczas grania (było dużo jasnych powierzchni). Dziś dzwoniłem do serwisu i przyjadą po TV. Boję się tylko, że uznają mnie za jakiegoś wariata, że to jest w normie albo co, choć wyciągnąłem od faceta, że taka usterka się zdarza i wymieniają panel lub płytę główną (?)
 
Do góry