Wszystko o Samsung PS50C550 (model 2010)

cactusek

New member
Bez reklam
Ok, to co byście kupili zamiast C530 czy C550? Praktycznie nie ma fajnej plazmy FHD w tym rozmiarze do 3tys. Panasonici kosztują prawie 4. Tyle za tv nie dam.
Załóżmy że oddadzą wam kasę za Samsunga i co z nią zrobicie?
 

rooland

New member
Kurde oglądałem dużo filmów HD na tym tv i na serio nie zauważyłem tego migotania... a specjalnie się temu przyglądam. Może nie każdy tv ma ta wadę. Ja bynajmniej jej nie zauważyłem i jestem bardzo zadowolony z tego tv. no może lekko czasem mnie denerwuje to bzyczenie ale to jak oglądam o 1 w nocy że jest mega cicho. Ogólnie to jest "nowe" (bo dopiero dzisiaj je zobaczyłem) oprogramowanie do tego TV z dnia 19 maj. Wgrałem je lecz zmian na tą chwilę nie zauwazyłem....
 

pietrek.pong

New member
Czołem!

mam ten telewizor od jakichs 2 tyg -przesiadka z LCD32 JVC była dla mnie pozytywnym kopem w zad ;)

ale szpecem nie jestem, o czym zaraz się zresztą przekonacie ;)

jeśli chodzi o bzyczenie - fakt, jest słyszalne, ale dla mnie WYŁĄCZNIE w odległości 15-20cm od TV. Naprawdę, nie słyszę go z 'normalnej' odległości (ok.4m, z dywanu-2m-również nie).

zmian jasności nie zauważyłem w ogóle - ani na kanałach SD, ani na kanałach HD (mam kablówkę z TELPOL), ani na filmach z USB, ani na filmach po LAN. Wypożyczyłem też film FATUM i wszystko grało jak w bajce.

generalnie jestem z niego BARDZO zadowolony. A teraz dowody na to że szpecem nie jestem..
chcąć zobaczyć jak wygląda menu serwisowe, "udało" mi się jakimś dziwnym sposobem wybrać opcję HDMI CALIBRATION ;)

teraz jest failure, kalibracja z szachownicą 8x8 nie pomaga. Zastanawia mnie natomiast co to zmienia - kolory są w porządku, jasność też. Co więcej, przytargałem plazmę od znajomego który mieszka obok (też samsung 50cali, troszkę starszy model) i widać różnicę - na korzyść PS50C550.

Więc póki co tym problemem się nie przejmuje - z tego powodu że nie potrafię go rozwiązać ;)

moja rada dla innych - 3majcie się z dala od trybu serwisowego, jeśli macie podobny do mnie poziom wiedzy na ten temat (czyt. zerowy;)

teraz pytania - czy wiecie jaki Media Server pozwala na przewijanie filmów puszczanych z kompa?
Po USB przewijać się da, przez Samsung PC SHARE MANAGER - nie.

chciałem skonfigurować sieć w domu, tak aby z dysku sieciowego można bezpośrednio oglądać filmy na TV - niestety jest do dla mnie zbyt skomplikowane (wgranie skompilowanego skryptu do TV) więc przechodzę na opcje - dysk USB i eSata przeznaczony wyłącznie dla filmów.

uff, ale się rozpisałem. pozdrawiam,

Pietrek
 

cactusek

New member
Bez reklam
O tym właśnie mowa, Samsung sprzedaje w PL tysiące sztuk tego modelu i C530 i 99% userów nie widzi tego migotania. Dlaczego pojawia sie ono np na dekoderach nki a np na kablowce nie? Czy ktos je widział na cyfrze albo na DVD ?
 

SULIx

Member
wada - niepożądane zmiany jasności i kontrastu

Pooglądajcie sobie tv przez kilka czy kilkanaście dni w trybie "FILM" najlepiej z pełnym dopasowaniem geometrii obrazu. Wada migotania obrazu jest zauważalna w określonych sytuacjach których jest niestety b.wiele. Np. gdy mamy dobry obraz ze studia w jednej scenie jasność potrafi zmieniać jeden z ciemnych elementów obrazu. Na filmach formatu blu-ray efekt może nie występować jeśli seria C ma opcję w menu "cinema smooth". Ta opcja przykrywa problem ale go nie eliminuje.Seria B ma tę opcję wyłączoną w menu serwisowym.Filmy puszczane w telewizji z różnych źródeł z dużą ilością ciemniejszych słabo skontrastowanych scen, uwidaczniają migotanie b.często.Problem nie występuje dla sygnału ze źródeł 60 Hz.Np. wejście komputerowe jest 60 hercowe. Na dzień dzisiejszy niestety nie mogę polecić Samsunga. Puki Samsung w sposób arogancki olewa klientów jedynym sensownym zakupem pozostaje Panasonic TX-P50G20E koszt ok. 4800 zł.Wyższa cena ale tv zdaje się bardziej dopracowane pod każdym względem. 99 % użytkowników przesiada się z reguły ze starych tv i fascynuje się wielkością i innymi cechami 50 cali.Gdy emocje opadają okazuje się, że król jest nagi.TV miga jak psująca się żarówka. Ale pozostaje 95 % normalnej pracy. Wadę jednak porównałbym do sytuacji gdy tv nie wyświetlałby kolorów przez parę sekund. Da się go oglądać tylko znaczy to, że przez czas utraty kolorów mamy tv czarno białe.
 
Ostatnia edycja:

honki

New member
O tym właśnie mowa, Samsung sprzedaje w PL tysiące sztuk tego modelu i C530 i 99% userów nie widzi tego migotania. Dlaczego pojawia sie ono np na dekoderach nki a np na kablowce nie? Czy ktos je widział na cyfrze albo na DVD ?
Cactus, proszę, dlaczego ciągle siejesz ferment wokół tej sprawy? Czy ty w ogóle masz ten telewizor?

Źródło nie ma znaczenia. Znaczenie ma FPS materiału. Sprawdzone dla 50Hz: DVD (dowolny input), komputer DVI, przeróżne odtwarzacze (HDMI, analog), WEWNĘTRZNY TUNER telewizora (przy DVB T ze stacji naziemnych) - nie widzę sensu w tworzeniu teorii spiskowych dotyczących tunera Nki jako jedynego urządzenia na którym problem występuje.
 

SULIx

Member
Skarga do Urzedu Ochron Konkurencji i Konsumentów.

Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów (UOKiK)

UOKiK - centralny urząd, którego zadaniem jest ochrona konkurencji na rynku oraz zbiorowych interesów konsumentów. Jeśli więc twój problem uderza nie tylko w ciebie, ale w interesy wszystkich konsumentów – np. zły system obsługi klienta, wprowadzająca w błąd reklama, nieprawdziwa informacja na opakowaniu produktu, ukryte wady przedmiotu – złóż skargę do UOKiK. Możesz to zrobić pisemnie, faksem, telefonicznie, e-mailem lub podczas rozmowy z urzędnikiem. Prezes Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów jest centralnym organem administracji rządowej, właściwym w sprawach ochrony konsumentów, ale nie tylko, bo także w sprawach ochrony konkurencji. W skład Urzędu wchodzi centrala w Warszawie oraz delegatury Urzędu w Bydgoszczy, w Gdańsku, w Katowicach, w Krakowie, w Lublinie, w Łodzi, w Poznaniu, w Warszawie i we Wrocławiu. Skargi i wnioski mogą być wnoszone pisemnie, telegraficznie, faksem, pocztą elektroniczną. Po otrzymaniu skargi Urząd może wszcząć postępowanie administracyjne i w jego wyniku podejmuje decyzję. Dla wszystkich którzy mieliby ochotę poinformować UOKiK o ukrytej wadzie swojego telewizora powstało gotowe pismo. Wystarczy nanieść odpowiednie dane dotyczące własnej sprawy lub zmodyfikować pismo i złożyć w urzędzie. Aby miało to odpowiedni oddźwięk proponowałbym składać w jednym urzędzie to jest w Warszawie

  • dane osobowe Urząd Ochrony Konkurencji





    SKARGA KONSUMENTA

    Dotyczy:
    ukrytej wady przedmiotu
    nierzetelnej informacji o przedmiocie
    Telewizor typ: PS50..................
    numer seryjny : ....................

    data nabycia: .........................


    Koncern Samsung Electronics Sp. z o. o. Polska z siedzibą ul. Szturmowa 2 a 02- 678 Warszawa
    jest producentem 50 calowych telewizorów plazmowych PS50.............


    Firma w instrukcji obsługi nie informuje rzetelnie nabywcy o sposobie pracy ww. odbiornika.
    Konsument w trakcie użytkowania zaskakiwany jest sytuacją niestabilności jasności i kontrastu.
    Instrukcja obsługi nie zawiera nigdzie informacji czytelnie przedstawionej nabywcy. Telewizor wykazuje wadliwe i niepożądane przetwarzanie ciemniejszych mniej skontrastowanych elementów obrazu.
    Zgłoszenia naprawy gwarancyjnej dotyczących nienormatywnej pracy telewizora w autoryzowanym serwisie są załatwiane przez serwis w porozumieniu z Samsung Electronics opiniami o treści:
    Serwis stwierdza poprawną pracę odbiornika zgodną z parametrami producenta. Serwis potwierdza występowanie zgłaszanego efektu przez Klienta i przekazuje tą informację do Samsung Polska do dalszego postępowania.


    W związku z tym, że konsument ma prawo do jasnej informacji o produkcie, jego parametrach jak też specyfiki pracy uważam, że zostałem wprowadzony w błąd.
    Migotanie kontrastu nie występuje w powszechnie dostępnych odbiornikach telewizyjnych.
    Jest powszechnie uważane za wadę.
    Parametry producenta powinny być bardzo precyzyjnie określone w instrukcji czy też informacji handlowej przez firmę Samsung Electronics.
    Po zakupie produktu i stwierdzeniu wadliwego działania przekonałem się z wiadomości zawartych na forach internetowych Polski, Anglii, Francji oraz Hiszpanii, że problem nieinformowania przez producenta o możliwej specyficznej wadliwej pracy telewizora dotyczy bardzo szerokiej grupy konsumentów w Polsce i Europie.
    Wszyscy oni żalą się na istniejącą sytuację lekceważenia przez koncern Samsung.
    W związku z tym, że producent nie nazywa tej specyfiki pracy odbiornika wadą tylko własną normą
    konsument może czuć się oszukany. Wniosek o zwrot zapłaconej kwoty pieniędzy spotkał się z odmową. Producent w odpowiedzi stwierdził, że zgodnie z treścią karty gwarancyjnej może dojść do zwrotu pieniędzy tylko w wypadku pisemnego stwierdzenia przez serwis braku możliwości naprawy. Serwis nie naprawia jednak czegoś co według producenta jest jego normą.
    Uprzejmie proszę Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów o interwencję w ww. sprawie.
    Uważam, że niebawem skargi podobnej treści pojawią się na Waszym dzienniku podawczym obrazując powszechność problemu.
    Służę dodatkowymi dokumentami w ww. sprawie.
    Z poważaniem podpis
 

mzeromski

Member
ja powiem szczerze że posiadam ten telewizor już ponad tydień i na razie na nic nie narzekam. nie mam z nim żadnych problemów. ani z obrazem ani z żadnym migotaniem czy to na kablówce czy na satelicie ( sd, hd ) czy to na ps3. więc moim zdaniem telewizor super. nie wiem tylko czemu jak sie przez usb włączy jakiś film z napisami to jest ok. ale jak oglądałem przyjaciół ( serial ) to nie nadążały napisy po jakimś czasie i trzeba było je niestety co chwilę przestawiać ( co jest dostepny w tym tv) trochę to jest wkurzające bo nie da się opanować tych napisaów jak często się zmieniają.. i po jakiś 3 min napisy już tak nie nadążają żę trzeba je przewijać powiedzmy o 50sek do tyłu.. może wyjdzie hjakiś soft poprawiający to i puszczanie po optyku dolby digital i dts nie tylko z kablówki ale i z urzadzeń podłączonych przez hdmi bo jest to stresujące baaardzo.
nie wiem tylko jeszcze jak zkalibrować poprawnie telewizor. na razie używam standardowych ustawień i jest ok. ale może ktoś ma jakieś swoje dobrze prosperujące co mógłbym wyprobować na swoim telewizorku. pozdrawiam
 

kucyk

New member
ja powiem szczerze że posiadam ten telewizor już ponad tydień i na razie na nic nie narzekam. nie mam z nim żadnych problemów. ani z obrazem ani z żadnym migotaniem czy to na kablówce czy na satelicie ( sd, hd ) czy to na ps3. więc moim zdaniem telewizor super. nie wiem tylko czemu jak sie przez usb włączy jakiś film z napisami to jest ok. ale jak oglądałem przyjaciół ( serial ) to nie nadążały napisy po jakimś czasie i trzeba było je niestety co chwilę przestawiać ( co jest dostepny w tym tv) trochę to jest wkurzające bo nie da się opanować tych napisaów jak często się zmieniają.. i po jakiś 3 min napisy już tak nie nadążają żę trzeba je przewijać powiedzmy o 50sek do tyłu.. może wyjdzie hjakiś soft poprawiający to i puszczanie po optyku dolby digital i dts nie tylko z kablówki ale i z urzadzeń podłączonych przez hdmi bo jest to stresujące baaardzo.
nie wiem tylko jeszcze jak zkalibrować poprawnie telewizor. na razie używam standardowych ustawień i jest ok. ale może ktoś ma jakieś swoje dobrze prosperujące co mógłbym wyprobować na swoim telewizorku. pozdrawiam
przekonwertuj napisy do odpowiedajacej filmowi ilosci klatek na sekunde
 

albundy

New member
ja mam pytanie czy telewizor samsung ps50c530 ma tuner DVB-C i wejscie CI
w mojej kablowce powiedzieli mi ze to jest potrzebne do ogladania telewizji HD
w zaleznosci od opisu tego telewizora raz jest napisane ze to jest a innym razem ze nie ma
ktos moglby potwierdzic lub zaprzeczyc?
 

tHe_mRuWa

New member
przekonwertuj napisy do odpowiedajacej filmowi ilosci klatek na sekunde

Jedna ciekawa rzecz zauważyłem wczoraj, mianowicie: mam dvdripa 25kl/sek i dopasowane napisy - na kompie działa ok, ale już na TV przez USB było nie tak w końcu przekonwertowalem napisy do 23,976kl/sek i wreszcie jest OK.
Wniosek: TV niezaleznie od pliku zrodlowego zawsze odtwarza go w niespelna 24kl/sek. Naszczescie znakomita większość plików jest w standardzie 23,976
 

tHe_mRuWa

New member
ja mam pytanie czy telewizor samsung ps50c530 ma tuner DVB-C i wejscie CI
w mojej kablowce powiedzieli mi ze to jest potrzebne do ogladania telewizji HD
w zaleznosci od opisu tego telewizora raz jest napisane ze to jest a innym razem ze nie ma
ktos moglby potwierdzic lub zaprzeczyc?

potwierdzam jest: cyfrowy tuner kablówki i wejscie CI
 

lont

New member
jest wporzo

Witam,
Dzięki temu forum kupiłem telewizor, spłacę dług wdzięczności skrobiąc parę słów o PS50C550.
Zacznę od jedynej wady:
- lekkie bzyczenie, słyszalne tylko wieczorem przy b. niskim poziomie dźwięku (o czym zresztą już było na forum…). Jestem bardzo wrażliwy na tego typu efekty, ale mi nie przeszkadza. Byłem w pełni świadomy, że może bzyczeć, kupiłem TV w sklepie internetowym m.in. po to, żeby go móc oddać – gdyby bzykał za głośno. Ale jest ok. Moje niby niezłe dvd (Denon1940) piszczy bardziej…

O zaletach było już dużo, telewizor naprawdę świetny (kolor, kontrast, czerń, płynność). Kalibrując TV lekko go „przytemperowałem”, szczególnie poziom czerwieni w balansie bieli. Kolory b. naturalne (takie, jak lubię).

USB - odtwarza prawie wszystkie pliki (choć nie wiem dlaczego, niektóre mkv nie „poszły” mi na TV, choć na kompie śmigają. Audio DD i DTS trzeba oczywiście przesłać kabelkiem optycznym do kina domowego (testowałem także sygnał DTS7.1 – wszystko ok.).

Podkreślę brak wad: żadnego migotania, smużenia, duszków, juddera. Posty o serii B powinny być z tego wątku usunięte, seria C nie ma tych wad!
Odbicie światła – na ścianę z TV światło pada pod takim kątem, że odbicia widzę tylko w rogu pokoju (z którego nikt TV nie ogląda). Ale jeśli ktoś źle dobierze miejsce na TV, może mieć w domu duże lusterko. U mnie jest dobrze, dużo lepiej niż w starym CRT.

Co do jakości obrazu - wszystko zależy jednak od jakości i fps sygnału… Mam n-kę i w pierwszej chwili telewizor mnie nie zachwycił…(choć potem się okazało, że to wada turbodekodera n-ki, który jednak słabo sobie radzi..). Kupiłem plazmę m.in. dlatego, że oferta hd jest wciąż słaba (na nce 15 kanałów w 1080i, żadne z tego full hd…). A plazmy teoretycznie powinny lepiej odtwarzać sygnał SD. Niestety obraz SD nie zachwycał (smużył w dynamicznych scenach, szczególnie widoczne to było na twarzach). Efekt występował też na niektórych kanałach HD, choć trzeba było się wpatrywać. Zacząłem podejrzewać n-kę (a nie tv) o tę wadę, kiedy przetestowałem pliki avi (SD) i filmy z dvd – tutaj tego efektu nie było, choć sygnał niby gorszej jakości od 1080i. No i wpadłem na pomysł, żeby się „przesiąść” z połączenia HDMI na komponentowe i wykorzystać moje kino domowe (Denon AVR230 do upscalingu sygnału do 1080p. Efekt zdumiewający – smużenia znikły, obraz „żyleta”. Polecam to rozwiązanie wszystkim, którzy mają kina domowe zapewniające upscaling (dla mniej „wtajemniczonych”: upscaling to konwersja sygnału słabszej rozdzielczości na wyższą).

Podsumowując: jestem z tv b. zadowolony, w pełni zaspokoił moje oczekiwania. (co do n-ki, cóż…, dobrze że mam kino domowe z upscalingiem…). Stosunek jakości do ceny (3035 zł) – rewelacja!

Pozdrawiam

Lont
P.S. mundial na TVPHD – wow!
 

masloww

New member
Bez reklam
małe sprostowanie;1080i jest obrazem full hd 1920x1080 tyle że z przeplotem;
za Wikipedią:
1080i – oznaczenie jednej z rozdzielczości telewizji HDTV (ang. High-definition television), z przeplotem "i" (ang. interlaced). Rozdzielczość ta wynosi 1920 × 1080, a sygnał nadawany jest w proporcji 16:9. Jedna klatka podaje parzyste linie, a następna nieparzyste, czyli jedna klatka ma rozdzielczość 1920 x 540.

twój Denon oprócz tego że ma upscaling ma też de-interlacing, który usuwa przeplot – zamienia obraz 1080i w 1080p

p.s.
swoją drogą ciągle się zastanawiam czemu w telewizorach nie ma właśnie takich układów wideo jak w amplitunerach?
 
Ostatnia edycja:

wiktorzi

New member
Ja również głównie dzięki temu forum oraz zabójczej dywagacji na temat "lepszy SD z FHD, czy HD z HDReady" wybrałem ten model.
Początkowo 530 ale nie było i kupiłem wczoraj 550,
Po pierwsze szok po przesiadce z 29CRT, generalnie kino w domu, pomimo 4 m odległości.
Dziwny dźwięk na początku ale to wina badziewnych nagrań i samego sygnału z anteny. Po puszczeniu prawidłowego materiału FHD z dźwiękiem z usb, uszy mi opadły.

Bzyczy, ale to wiedzą już wszyscy - pewnie po gwarancji coś się w nim pogrzebie, chyba że do tego czasu się wyciszy.
Jakość obrazu bardzo dobra. SD wygląda dużo lepiej niż na wcześniejszym CRT 29 LG Flatron, bo puszczam to samo z dysku przez wejście wideo.

Trochę mało user friendly pilot - w przeciwieństwie do menu ( bo to jest jasne i czytelne) - łatwo coś ponaciskać, trzeba potwierdzać, ale spotykałem gorsze, nie ma co się czepiać.

Światło pada na niego z boku, lewej strony ale jakoś specjalnie odbić nie widzę. Może mam wadę wzroku.

na razie mam 2 problemy,
- odtwarzanie materiałów *.m2ts,
- PIP w instrukcji jest lakonicznie a włączyć nie mogę.

Za tą cenę (3087) - nie widzę konkurencji.

PS. odtwarzanie materiałów się rozwiązało, wystarczyło zmienić rozszerzenie na prawdopodobnie cokolwiek co w instrukcji (próbowałem mpeg, mpg, ts, mp4) i chodziło.
PIP jest wyjaśnienie w błędach instruckji tylko sygnał TV przy głównym hdmi/dvi/pc
 
Ostatnia edycja:

GRIGORI

New member
Czesc

Mam problem z odtwarzaniem niektórych mkv-ów.
Pomimo zmiany rozszerzeń plików, tylko niektóre mi poszły...
Czy jest jakiś inny sposób aby chodziły wszystkie *.mkv ?

Czy macie jakieś sprawdzone ustawienia obrazu, przy których obraz jest "siekiera" :p

pozdrawiam
Mohmed
 

cactusek

New member
Bez reklam
Prośba do wszystkich właścicieli C550 i C530 aby odpalili ten filmik na swoim TV.
www.proxnet.webh.pl/testsamsung.rar
Najlepiej z pendriva. Jest to filmik testujący telewizor pod kątem migotania nasycenia czerni w ciemnych scenach.
Przygotował go gość z anglojęzycznego forum.
W czasie testu najlepiej ustawić: 59 brightness i 50 contrast
Jeśli twój telewizor ma z tym problem to czerń widoczna na filmiku zacznie migotać. Najlepiej oglądać w zaciemnionym pomieszczeniu, ale można oczywiście przetestować w każdych warunkach.
Ja i myślę, że wielu userów z forum bedziemy bardzo wdzięczni każdemy kto poświęci 5 minut i to sprawdzi i napisze na forum o efektach.
Wszystkie Samsungi z serii B (B550, B551, B650 itd) strasznie migotają czernią na tym teście. A mało kto testował to na serii C.
Filmik można nagrać wielokrotnie na penie z kolejnymi nazwami tak żeby telewizor odtwarzał go jeden po drugim wtedy można dłużej przyglądać się efektom bo oryginał trwa tylko kilkanaście sekund.
 
Ostatnia edycja:
Do góry