Wszystko o PS50B550 (Mkv, dvix)

gopiter

New member
nochal_76 co do migotania tego TV to potwierdzam, że występuje jednak odpowienimi ustawieniami (o których można przeczytać w tym wątku) można ten efekt w dosyć mocny sposób ograniczyć.U mnie w tej chwili migotanie pojawia się naprawdę bardzo bardzo rzadko, a wcześniej też rzucałem mięchem oglądając TV.Co do czerni to już nie mogę się z Tobą zgodzić, gdyż według mnie jest naprawdę świetna i niewiele różni się od czarnaj ramki telewizora.Może też być to kwestia ustawień bo nie wiem jak masz ustawiony TV.Jeśli chodzi natomiast o powidoki to pamiętaj że w trybie obrazu "dopasowany do ekranu" nie działa ochrona przed wypalaniem poprzez przesunięcie obrazu.Więc jeśli korzystasz z tego trybu to nie dziw się że powstają powidoki.
 

pawelt

New member
Od czwartku mam ten TV i....:

1. bolą mnie oczy :/. A nie oglądałem wcale dużo. Czego to może być wina? Oglądam średnio z 3,5 m. Ustawienia kolorów i kontrastów nie mam wyśrubowane. Oglądałem zwykłą kablówkę, dvd, ps2, obraz z pc przez dsub i trochę trailerów w FHD (pisało 24Hz). Być może muszą mi się oczy przyzwyczaić, ale może ktoś miał podobnie?

2. czerń nie jest czarna :zdziwko:. Dużo się różni od obudowy. Pewnie mam źle dobrane ustawienia, ale jak próbowałem zmniejszać podświetlanie do zera i inne to obraz był dużo za ciemny. Gopiter, jak ty masz dobrane parametry obrazu???

3. głośniki do d... . Musiałem podłączyć do wieży, bo basów się nie dosłuchałem :). Ale po co robić tv z dobrymi głośnikami, jak i tak większość podłącza kino domowe??

4. słychać bzyczenie. W instrukcji piszą, że to normalne. Ale na szczęście jest dość ciche i można się przyzwyczaić.

5. strasznie łapie kurz. Mam wrażenie, że z całego pokoju wyłapuje. Może i dobrze, bo wystarczy telewizor przetrzeć i w pokoju już czysto ;)

6. przesunięcie obrazu o 1 piksel, to kiepskie zabezpieczenie, bo loga są zazwyczaj grubsze niż 1 piksel. Ale na szczęście powidoki widać tylko przez chwilę i to na ciemnym obrazie. Z tego co czytałem to chyba po jakimś czasie będą się zmniejszać.

7. tv stoi u mnie na podstawce i jest bardzo stabilny. Na razie nie będę go wieszał na ścianie jak chciałem, bo zależy mi na obrocie na boki o te 20stopni. Są wieszaki które tez to umożliwiają?

8. Obraz, kolory, nasycenie barw super! Tu jest ogromny plus. A obraz na FHD żyleta :)

9. Ale najlepsza jest wielkość! Przez pierwszą godzinę był za duży, przez następną w sam raz, a teraz mógłby być większy :).

10. kupiłem go za 3.020zł w portone.pl, więc za taką cenę nie będę za dużo wybrzydzał :) (model b551)

edit
zapomniałem napisać, że u mnie też zauważyłem wczoraj efekt migotania (zmiany poziomu jasności) w ciemnych scenach. Ale było to tylko na jednym filmie na TV2. Mam model z lutego 2010 roku. Wydaje mi się że wcześniej tego nie miałem.
 
Ostatnia edycja:

nochal_76

New member
.Co do czerni to już nie mogę się z Tobą zgodzić, gdyż według mnie jest naprawdę świetna i niewiele różni się od czarnaj ramki telewizora.Może też być to kwestia ustawień bo nie wiem jak masz ustawiony TV.

A czy możesz z ręką na sercu potwierdzić, że np. bez sygnału, gdy ekran jest ciemny (nie mówię o autowyłaczaniu całego ekranu przez jakąś magiczną funkcję) wygląda on tak samo jakby był wyłączony, czyli zgodnie z opisami dot. plazm "czarny w plazmie jest czarny, ponieważ komórki, które go "wyświetlają" nie świecą"? No u mnie niestety tak nie jest, ewidetnie ekran świeci w takim przypadku, a zjeżdżanie podświetleniem (co to za parametr w plazmie?!), jasnością czy kontrastem nie eliminuje tego efektu. Nie da się osiągnąć naprawdę czarnego nawet dla sprawdzenia jaki mógłby on być :/
Oczywiście z dysku czy BR czerń jest lepsza, ale na pewno daleko jej do tego co widziałem na CRT'ku.
 

SP0X

New member
A czy możesz z ręką na sercu potwierdzić, że np. bez sygnału, gdy ekran jest ciemny (nie mówię o autowyłaczaniu całego ekranu przez jakąś magiczną funkcję) wygląda on tak samo jakby był wyłączony, czyli zgodnie z opisami dot. plazm "czarny w plazmie jest czarny, ponieważ komórki, które go "wyświetlają" nie świecą"? No u mnie niestety tak nie jest, ewidetnie ekran świeci w takim przypadku, a zjeżdżanie podświetleniem (co to za parametr w plazmie?!), jasnością czy kontrastem nie eliminuje tego efektu. Nie da się osiągnąć naprawdę czarnego nawet dla sprawdzenia jaki mógłby on być :/
Oczywiście z dysku czy BR czerń jest lepsza, ale na pewno daleko jej do tego co widziałem na CRT'ku.

Brak głębokiej czerni jest ściśle związany z efektem szczątkowej pamięci, czyli powidoków. Mówi się że tzw powidok powstaje na skutek długotrwałego wyświetlania niezmieniającej się treści obrazu. Należy pamiętać jednak że powidok powstaje cały czas na całej powierzchni ekranu na skutek wyświetlania zmieniających się jasnych treści obrazu. Nie widzimy tych powidoków bo jest on po prostu lekko świecącym tłem. i to jest wg mnie główna przyczyna braku głębokiej czerni w plazmach. Łatwo jest to sprawdzić - wystarczy przez 1,5 godziny oglądać film nadawany z proporcją obrazu wymagającą wyświetlania czarnych pasków na górze i u dołu ekranu. Wtedy na czarnym tle przy wyświetlaniu napisów końcowych widać wyraźnie że na paskach gdzie obraz nie był wyświetlany czerń jest dużo głębsza.

Pozdrawiam,
 

SULIx

Member
Czerń w PS50B551

Mój tv PS50B551 jest obecnie w serwisie w związku z problemem migotania (szerzej wątek tutaj) http://www.hdtv.com.pl/forum/samsung/50907-seria-b-poziom-czerni-automatyczne-zmiany-jasnosci.html muszę wszystkim kolegom przypomnieć co znaczy technologia plazmowa w stosunku do CRT( Cathode-Ray Tube) czyli starych TV kineskopowych. Powróciłem do oglądania TV na moim starym Sony Trynitron. Cały czas jest w doskonałym stanie co czasami jest aż nie realne, bo naprawdę ma sporo latek. Jest to jeden z doskonalszych kineskopów CRT. W czasach swojej świetności zbierał same pozytywne opinie. W momentach całkowitej ciemności w miejscu gdzie jest włączony wyświetla plansze z tak zwanym czarnym tłem (napisy końcowe i.t.p) dokładnie tak samo jak każda plazma. Nie ma takiej możliwości aby jakakolwiek plazma w takiej sytuacji i TV CRT były całkowicie wygaszone. Nikt jeszcze nie wyprodukował takiej plazmy która jak w przypadku LCD z podświetleniem LED wygasza do zera ekran. Takie są właściwości luminoforu i technologii. TV LCD z LED jest pod tym względem lepszy. Pozostaje jednak wybór kompromisu. Wszystkie TV LCD jak wiemy, przetwarzają obraz jak w grach komputerowych czyli w sposób bardzo nienaturalny. Nie zmienia tego faktu nawet podświetlenie ledowe.
Plazmowiec w związku z b. dobrym kontrastem i naturalnością obróbki z każdego źródła na dzień dzisiejszy zostawia każde LCD w tyle. Przyzwyczajcie się więc do sytuacji kiedy plazma świeci w nocy. Ta technologia w 2010 roku tak właśnie będzie się zachowywać. Czas się z tym faktem oswoić. Na rynku ciut lepiej w takich sytuacjach lecz nie idealnie zachowują się telewizory Panasonic. Tam jednak pojawił się inny problem ... stopniowej utraty czerni po upływie 1500 godzin.http://www.hdtv.com.pl/forum/panasonic/49297-utrata-czerni-w-panasonicach-seria-na-2009-a.html Zawsze więc jakiś klopsik znajdzie się w KAŻDYM modelu TV. Cieszcie się więc innymi zaletami plazmy. Nie dajcie się jednak nabijać Samsungowi kiedy dostrzeżecie problem migotania. REKLAMUJCIE. Mam b. dobry materiał testowy. Własny filmik dvd zgrany z programu TVP2. Serwis nie był wstanie zaprzeczyć, że nie widzą problemu.
 

gopiter

New member
A czy możesz z ręką na sercu potwierdzić, że np. bez sygnału, gdy ekran jest ciemny (nie mówię o autowyłaczaniu całego ekranu przez jakąś magiczną funkcję) wygląda on tak samo jakby był wyłączony
Z ręką na sercu mówię NIE.Bez sygnału obraz nie jest czarny.Jednak gdy sygnał jest np. lecą napisy po fakimś filmie czy programie na czarnym tle to czarny jest czarny i naprawdę niewiele różni się od ramki telewizora.Druga sprawa mój tv gdy jest wyłączony nie ma czarnego ekranu tylko szary, a z tego co piszesz Twój jest czarny i to mnie dziwi bo jeśli to jest dla Ciebie czarny to chyba inaczej widzimy kolory;) (mówię oczywiście o sytuacji z dziennym oświetleniem a nie w nocy).
Co do ustawień to u mnie wygłada to tak:

Podświetlenie 8
Kontrast 72
Jasność 56
Ostrość 20
Kolor 42
Odcień Z/C Z35/C65

Do tego kontrast dynamiczny średni
Poziom czerni HDMI niski
Ton. kolorów ciep.1
Tryb film auto1
Balans bieli ustawiony tak jak opisane jest to wcześniej w tym temacie.

Dodam że takie ustawienia nie są jeszcze optymalne dla mnie i coś jeszcze będę kombinował ale na czarny jak narazie narzekać nie mogę.
 

zimoch

New member
Sam się włącza i wyłącza

Mam b. dobry materiał testowy. Własny filmik dvd zgrany z programu TVP2. Serwis nie był wstanie zaprzeczyć, że nie widzą problemu.

Czy mógłbyś go gdzieś wrzucić abym mogł też sprawdzić sobie tą jasność?

Powiedzcie dlaczego ten telewizor włącza się i wyłącza co jakiś czas?

Po włączeniu jest czarny obraz na chwilę i zaraz potem sam się wyłącza. Robi chrakterystyczny "pstryk" przy włączaniu tak jakbym go z pilota

Pytanie nr 2 : Przestawiłem go na model 650 czy jeżeli przestawię go na model 850 otrzymam dodatkowo PiP? A może już to mam a nie wiem jak to włączyć?
 
Ostatnia edycja:

SULIx

Member
Razem z tv film jest w serwisie. Raczej cała seria B ma problemik "flicker". Twój TV usiłuje automatycznie sprawdzać aktualizację. Oj nie chce się przeglądnąć forum. Wyłącz ustawienia aktualizacji w menu.Nie będzie się samoczynnie włączał i wyłączał. PIP w 650 powinien być z drugiego tunera oczywiście.
 
Ostatnia edycja:

cezaryece

Member
PIP w 550 ustawionym na model 650 działa, ale tylko przy sygnale głównym z HDMI (zewnetrzne źródło). W PIPie można wtedy ustwic kanał z analogowego tunera. Jak ktos ma dekoder satelitarny to raczej z tego nie skorzysta, chyba że podłączy zwykłą antenę i ustawi jakis kanał osiagalny "z powietrza". Ja mam kablówkę cyfrową, ale w kablu tez idzie sygnał analogowy, więc w PIPie moge te kanały wyświetlić.
 

SULIx

Member
Samsung PS50B550 - DigitalVersus Skoro mierzony poziom czerni w tym tv to podobno 0.07 do 0.09 cd/m2 nie ma możliwości by ekran był super czarny. Do poziomu czerni kultowego Pioniera Kuro 0.003 cd/m2 zbliżył się podobno PanasonicTX-P50VT20 0.006 cd/m2 Cena "tylko" 8800 zł.



 

cactusek

New member
Bez reklam
Dalibyście już spokoj z tą czernią. Komu potrzebna super głeboka czerń? Ile jest takich scen w filmach.programach które wymagają takiego poziomu czerni żeby to mogło drażnić ?
 

bolo28

New member
Witam,
Mam problem z dyskiem 3,5" oddzielnie zasilanym, po podpięciu pod USB TV go "nie widzi". Dysk jest sformatowany w NTFS. Pendrive'a widzi bez problemu, dysku nie. Ktoś wcześniej pisał, że ta plazma czyta dyski w NTFS. Jak faktycznie z tym jest?
Pozdrawiam
 

horachte

New member
NTFS działa na 100% sprawdziłem na CF8GB w czytniku kart podłączonym do TV. Nie wiem od czego zależny czy TV widzi dysk. Mam 40GB i pożyczałem 500GB obydwa 3,5" i z zewnętrznym zasilaniem, jest tak ze 40 mi nie widzi a 500 śmiga aż milo. Dodam dla ciekawości ze TV widzi kartę pamięci w moim telefonie SE K770i oraz w aparacie SONY A300. Tak wiec istnieje możliwość szybkiego podglądu zrobionych zdjęć i posłuchania MP3 ;).
 

horachte

New member
W swoim czytniku kart mam rozdzielacz USB na 3, po podłączeniu 3 uradzeń każde z nich działa bez problemu (NTFS i FAT) i jest możliwość wyboru w TV z której pamięci (dysku) chcemy korzystać ;)
 

bolo28

New member
NTFS działa na 100% sprawdziłem na CF8GB w czytniku kart podłączonym do TV. Nie wiem od czego zależny czy TV widzi dysk. Mam 40GB i pożyczałem 500GB obydwa 3,5" i z zewnętrznym zasilaniem, jest tak ze 40 mi nie widzi a 500 śmiga aż milo. Dodam dla ciekawości ze TV widzi kartę pamięci w moim telefonie SE K770i oraz w aparacie SONY A300. Tak wiec istnieje możliwość szybkiego podglądu zrobionych zdjęć i posłuchania MP3 ;).

A może jeden był ATA a drugi SATA i tu jest różnica? Czy to może być przyczyną, że jedne dyski widzi, innych nie?
 
Ostatnia edycja:

SULIx

Member
Wada serii PS50B550/51

Kto ma dosyć borykania się z wadą niepożądanych zmian jasności w PS50B550/51 powinien wystąpić do sprzedawcy z wnioskiem o naprawę lub wymianę tv. NIE KORZYSTAĆ Z KARTY GWARANCYJNEJ.Na razie nie kontaktować się z serwisem.To inna forma dochodzenia praw konsumenta.Trzeba mieć film na którym są nagrane wadliwie wyświetlane sceny i przedstawić w sklepie występujący defekt.(Postaram się zamieścić takie dvd w najbliższym czasie do ściągnięcia z netu.Będziecie mogli się przekonać że lub czy wada występuje w waszym TV.)
Przy okazji przepisy kreują inną ważną zasadę, która może ułatwiać życie konsumentom: w razie stwierdzenia niezgodności towaru z umową przed upływem sześciu miesięcy od jego wydania domniemywa się, że istniała ona już w chwili zakupu. Niezgodność towaru z umową pozwala się konsumentowi domagać albo nieodpłatnej jego naprawy od sprzedawcy-sklepu albo jego wymiany na nowy. Celem obu czynności jest doprowadzenie do zgodności produktu z umową. Wybór należy do konsumenta.
Sprzedawca po otrzymaniu wniosku o wymianę lub naprawę towaru nie ma już w zasadzie wyjścia. Jeśli nie odpowie na żądanie konsumenta w ciągu 14 dni kalendarzowych, to przyjmuje się, że uznał żądanie za uzasadnione. Pozostaje mu dostarczyć produkt do naprawy i wymiany. Zgodnie z przepisami sprzedawca ma obowiązek zwrotu kosztów poniesionych przez konsumenta na demontaż, dostarczenie, robociznę, materiały oraz ponowne zamontowanie i uruchomienie wadliwego urządzenia. Oczywiście sama naprawa lub wymiana produktu nie może trwać miesiącami. Przepisy mówią o odpowiednim okresie, biorąc pod uwagę rodzaj towaru i cel jego nabycia.
Gdy naprawa lub wymiana nie jest możliwa albo wymaga nadmiernych kosztów, klientowi pozostaje już tylko domagać się obniżenia ceny lub zwrotu pieniędzy, czyli odstąpienia od umowy. Wada towaru w tym przypadku jest istotna.
 

cezaryece

Member
Witam,
Mam problem z dyskiem 3,5" oddzielnie zasilanym, po podpięciu pod USB TV go "nie widzi". Dysk jest sformatowany w NTFS.
Nie sprawdzałem tego, więc moge się mylić, ale powodem moze byc sposób partycjonowania.
Chodzi o to, aby na dysku była partycja NTFS jako PODSTAWOWA, a nie rozszerzona z logiczną NTFS.
Sprawdzałem natomiast na dysku USB bez zasilania (Toshiba 320GB), że NTFS musi byc pierwszą partycją. Gdy jako pierwszą miałem partycję ext3, a dopiero za nią była partycja NTFS (druga partycja podstawowa) to TV dysku nie widział. Gdy je zamieniłem miejscami NTFS jest widoczny i działa prawie bez zająknięcia (prawie, bo TV player czasem potrafi się zaciąć przy odpalaniu nowego filmu i wtedy trzeba wyłączyć TV).
 

bolo28

New member
Nie sprawdzałem tego, więc moge się mylić, ale powodem moze byc sposób partycjonowania.
Chodzi o to, aby na dysku była partycja NTFS jako PODSTAWOWA, a nie rozszerzona z logiczną NTFS.
Sprawdzałem natomiast na dysku USB bez zasilania (Toshiba 320GB), że NTFS musi byc pierwszą partycją. Gdy jako pierwszą miałem partycję ext3, a dopiero za nią była partycja NTFS (druga partycja podstawowa) to TV dysku nie widział. Gdy je zamieniłem miejscami NTFS jest widoczny i działa prawie bez zająknięcia (prawie, bo TV player czasem potrafi się zaciąć przy odpalaniu nowego filmu i wtedy trzeba wyłączyć TV).
Dyski mają tylko jedną partycję sformatowaną jako NTFS, są to dyski ATA z adapterem USB.
 
Do góry