Wszystko o PS50B550 (Mkv, dvix)

carinus

New member
zn21 napisał:
tak dla ciekawości sprawdź bez ustawienie eco jakie jest zużycie energii.


Tego nie można określić.Po każdej zmianie zużycie wzrasta.Interesowała mnie tylko moc pobierana przy możliwie znośnych ograniczeniach w jakości obrazu.Sporo zależy od wyświetlanych scen.LCD cały czas ma włączone podświetlenie,u nas świeci tylko jak musi i tak samo wygląda zużycie energi.Plazma ma spore wahania w trakcie pracy,lcd było bardziej stabilne.
 

rottary

New member
menu serwisowe b550

Czy ma ktoś z Was kompletne informacje na temat ustawień
w menu serwisowym ? Chodzi mi o wyłaczenie sygnału dźwiękowego przy uruchomieniu i wyłączaniu telewizora.
 

zbtomek

New member
Witam jestem nowy na tym forum jak i nowym posiadaczem tego modelu telewizora. Mam pytanie do zaawansowanych użytkowników tego modelu, a mianowicie:
Podłączam komputer przez kabel hdmi/dvi do 2 gniazda w TV (tak samo oznaczonego). Obraz jest, a jak podłączyć dźwięk by był słyszalny przez głośniki telewizora mając jedynie małe jacki w karcie muzycznej (chodzi mi o zwykłe stereo). Z tyłu telewizora jest gniazdo DVI AUDIO IN, do czego ono służy i jaki jest do niego wtyk (w odpowiedzi może jakiś link do .jpg, bo ja nic nie znalazłem na ten temat przez google)??

P.S. z telewizora jestem zadowolony, za 2 tygodnie będe miał kanały hd i wtedy się zacznie prawdziwe oglądanie..

Pozdrawiam
 

SULIx

Member
Gniazdo dvi in jak widać z instrukcji dedykowane jest do opcjonalnego podłączenia sygnału wizji przez hdmi + dźwięk (hdmi nr 2 ).Dotyczy to prawdopodobnie konwertera z dvi na hdmi.W takim przypadku dźwięk jak widać podpina się oddzielnie.Mini jack stereo. Popatrz dokładnie na diagram (str.6 instrukcji).Nie wiem doprawdy jaki masz problem z podpięciem dźwięku z karty PC skoro obok gniazda dvi jest z lewej strony gniazdo dźwięku (audio).Wpinasz w nie dźwięk z karty dźwiękowej pc i wszystko gra i bucy.
 
Ostatnia edycja:

SULIx

Member
rottary napisał:
Czy ma ktoś z Was kompletne informacje na temat ustawień
w menu serwisowym ? Chodzi mi o wyłaczenie sygnału dźwiękowego przy uruchomieniu i wyłączaniu telewizora.
Przeczytaj dokładnie instrukcję obsługi.Dźwięku nie wyłącza się z poziomu menu serwisowego.
 

rottary

New member
SULIx napisał:
Przeczytaj dokładnie instrukcję obsługi.Dźwięku nie wyłącza się z poziomu menu serwisowego.

Nie, nie. NIe o to mi chodzi. Obsługę dźwięku z papierowego manula mam opanowaną. Chodzi mi o to aby przy włączaniu/wyłączaniu nie odgrywał tej wnerwiającej melodyjki. Melodyjkę tę można pewnie wyłączyć właśnie z poziomu menu serwisowego. Tym samym ponawiam pytanie i prośbę o dostęp do funkcji `biosa` B550-tki. Jak wiecie jest tam masę ciemawych ustawień i chętnie poeksperymentowałbym dalej ... Oczywiście mój sam jest po pełnym tuningu z tegą wątku. BorysJ, a może Ty podasz tu więcej wiedzy na temat menu serwisowego lubpodaj jakieś pomocne linki do tego. Plazma jest świetna!
 

SULIx

Member
Nie bardzo opanowałeś instrukcję papierową i ogólne menu.
By wyłączyć melodię generowaną przy włączaniu i wyłączaniu tv wchodzisz w Menu - Ustawienia(ikona "trybik") - Ogólne - Melodia [wył.-włą.]
 

rottary

New member
SULIx napisał:
Nie bardzo opanowałeś instrukcję papierową i ogólne menu.
By wyłączyć melodię generowaną przy włączaniu i wyłączaniu tv wchodzisz w Menu - Ustawienia(ikona "trybik") - Ogólne - Melodia [wył.-włą.]

Dziękuję Ci bardzo - wszędzie tego szukałem.
 

SAT-FAN

New member
No i stało się............
Po około roku czasu ,szukanie tv który by mi odpowiadał,za normalne pieniądze stałem się właśnie właścicielem tego Samsunga ...550 .Jako że sporo poczytałem na tym forum,i się dużo dowiedziałem jestem wam i nowym użytkownikom winien kilka słów na temat moich wrażeń .Po analizie ,u rodziny ,znajomych ,wielu wypadach do sklepów,czytaniu opini na necie postawiłem na Plasmę ,i jestem jak najbardziej zadowolony ,a model 550 jak najbardziej trafiony .Nikt by mnie nie przekonał żeby do tv sat,naziemnej cyfrowej czy DVD kupić LCD ,po prostu do tych rzeczy Plazma bije LCD na głowę,widać to na kanałach SD których jest większość ,i jeszcze długo tak będzie ,a LCD sobie nie radzi z tym.Przez długi czas byłem nastawiony na Panasa,ale gdy przeczytałem o tym Samsungu,a potem porównałem w sklepie,wybór został tylko jeden Samsung 50" 550 model.
Ostatnio czytałem na temat "buczenia" czy "trzasków " i trochę się zaniepokoiłem ,i muszę to oficjalnie powiedzieć,TO CHYBA JAKIEŚ BAJKI SĄ!!,tu nic takiego nie ma ,nawet minimalnego ,i żadnych trzasków.Obraz z naziemnej cyfrowej czy sat sd bardzo dobry ,zależy to oczywiście też od nadawanego materiału ,ale naprawdę jest ok.O HD nie trzeba wspominać bo to jest po prostu "sama przyjemność " Testuje go dopiero jeden dzień ale tv jest super,jak ktoś napisał wart wydanej każdej złotówki,każdemu nie zdecydowanemu polecam.Jestem obiektywny i nie zachwalam czegoś dlatego ze tylko to mam,więc jak wszystko zawsze jest jakaś wada,może i nie dla wszystkich.Chodzi o dzwięk,wodotrysków to nie ma,ale wystarczy podpiąć pod kino domowe ,lub jak ja to zrobiłem,podłączyłem do poczciwej wieży Technicsa ,teraz jest po prostu radość z oglądania .!!!Polecam wszystkim niezdecydowanym ,takim jakim byłem ja...
 

rottary

New member
SAT-FAN napisał:
No i stało się............
Po około roku czasu
Gratulacje!
Bardzo dobry wybór.
Witaj w rodzinie B550.
A teraz:
1. zaprgrejduj TV nowym softem z samsung.pl
2. zrob wszystko jak pisze Borysj5
3. ciesz się mkv-ami na każdym dysku zewnetrznym

PS: Gdzie kupiłeś? Za ile ?
 

Don Tomasso

New member
SAT-FAN napisał:
No i stało się............

Ostatnio czytałem na temat "buczenia" czy "trzasków " i trochę się zaniepokoiłem ,i muszę to oficjalnie powiedzieć,TO CHYBA JAKIEŚ BAJKI SĄ!!,tu nic takiego nie ma ,nawet minimalnego ,i żadnych trzasków.
Ujmę to tak - to się ciesz...

do mnie przyszła wersja która trzeszczała przy odbiorze i po 3 tygodniach zdechła. Wczoraj odebrałem z serwisu ( dzięki Helix za odpowiedzenie na mój post). Poleciała elektronika, podobno w wyniku przepięć. Jednak Lublin ma bardzo dobry serwis i każdemu polecam! TV naprawiony bardzo szybko, Pan z serwisu zachwalał Samsunga że najszybciej części dosyłają. Padło całkowicie wyświetlanie czegokolwiek.

Ale zapytałem o modowanie, po tym jak już odebrałem TV :) Otrzymałem odpowiedź że na 99% nie miało to wspólnego z padnięciem. Także kręćta bo warto :)

Jak ma się sprawa z dts? można to jakoś obejść? upgrade kodeków?
 
Ostatnia edycja:

SAT-FAN

New member
Kupiłem w Rtv Agd za 3490 na raty 30x0 i do tego przedłużyłem gwarancje na 5 lat / + niecałe 700 zł / będę spokojniejszy:cool: .Co do nowego softu raczej nie będę ryzykował,bo raczej mi zbędne te wodotryski,mam DVD z usb i na nim łyka wszystkie formaty praktycznie,więc raczej zbędna zmiana.Jestem super zadowolony jak na razie.:D


Kolega wyżej zdążył napisać jeszcze post szybciej,chciałem się spytać o serwis,jak to wygląda,sprzęt trzeba samemu dostarczać czy przyjadą sami do domu,bo wysyłanie i pakowanie takiego "grzmota" to przyjemne raczej nie jest :-?
 
Ostatnia edycja:

SAT-FAN

New member
Testowania ciąg dalszy.Mam takie pytanie czy idzie ustawić żeby tv sam się przełączał na zródło AV,bo za każdym razem jak wyłączam SAT i włączam np.DVD muszę sięgać po pilota tv i zmieniać czy ma iść z HDMI 1 ,czy HDMI 2 ,czy jeszcze inne ,w CRT SONY starym samo się ustawiało ?

Zauważyłem że przy długim oglądaniu,tv chodził kilkanaście godzin z bliska matrycy widać delikatne powidoki czy jak to się nazywa,np jak ustawiałem SAt,to menu od niej zostało na matrycy.Jest to widoczne tylko z bardzo bliska,przy normalnym oglądaniu nie widać tego praktycznie,idzie się od tego uchronić ,lub szybko zlikwidować ?
 

Don Tomasso

New member
SAT-FAN napisał:
Kupiłem w Rtv Agd za 3490 na raty 30x0 i do tego przedłużyłem gwarancje na 5 lat / + niecałe 700 zł / będę spokojniejszy:cool: .Co do nowego softu raczej nie będę ryzykował,bo raczej mi zbędne te wodotryski,mam DVD z usb i na nim łyka wszystkie formaty praktycznie,więc raczej zbędna zmiana.Jestem super zadowolony jak na razie.:D


Kolega wyżej zdążył napisać jeszcze post szybciej,chciałem się spytać o serwis,jak to wygląda,sprzęt trzeba samemu dostarczać czy przyjadą sami do domu,bo wysyłanie i pakowanie takiego "grzmota" to przyjemne raczej nie jest :-?

- a żałuj bo jednak pliki mkv, m2ts z pendriva miażdżą dvd jakiego materiału byś tam nie miał.

Strasznie drogo dałes za ten tv - miesiąc temu z electro.pl kupowałem go za 3290 z przesyłką. Prawda jest takaa że za 5 lat to nie ma co się oszukiwać będziemy raczej mieli inne technologie i inne tv

- co do serwisu samsunga to dzwonisz na infolinię, mówisz jaki problem masz etc. oni przyjezdżają i zabierają sprzęcik ci z domu :) jedyne co musisz zrobić to pomóc znieść kolosa a później wnieść ale zero dodatkowych opłat, a tego się obawaiłem ( wysyłac plazmę, która jest w sumie dosyć wrażliwa na uszkodzenia)

Nawet bym się nie zastanawiał drugi raz żeby zrobić modowanie tego tv
 

SAT-FAN

New member
Co do oglądania tych różnych plików ,to jak pisałem tak samo oglądam z pendrive tylko że wkładam go do usb DVD ,to raczej wielkiej różnicy chyba nie będzie czy "pen" w usb dvd czy tv będzie ,poza tym mało co oglądam z pena,teraz wolę się delektować kanałami HD z SAT.Dodam że oglądałem na tym dvd z pena nie raz i obraz był ok na poprzednim tv.
Co do gwarancji na 5 lat ,myślę ze warto ,bo nie chciałbym żeby po skończonej 2 letniej gwarancji padła matryca czy cokolwiek innego,a jak piszesz ze sami biorą i przywożą po naprawie to super,0 kosztów w razie co .
Co do ceny,myślę że tanio kupiłem,bo na raty,a za tą cenę na raty z kosztami nigdzie nie kupisz,w innych sklepach doliczają 1 % ubezpieczenia ,na 30 miesięcy masz 30 procent więcej ! To ja za to ma przedłużoną gwarancję i jeszcze zostanie:p.

Może ktoś mi odpowiedzieć na moje pytanie w poście wyżej ?
 

SławekG

New member
SAT-FAN napisał:
Może ktoś mi odpowiedzieć na moje pytanie w poście wyżej ?
Niestety ale rozczaruję Ciebie. Ten tv NIESTETY ale nie przełącza się automatycznie na wejście załączonego źródła zewnętrznego. Wyjątkiem jest wejście "euro" ale... Kto mając możliwość podłączenia sygnału przez hdmi podłączy się przez archaiczne "euro" :( W tym przypadku Samsung niestety się nie popisał :evil:
 
Do góry