Wszystko o modelu 9803

jtd

New member
Bez reklam
Dzisiaj sobie ogladalem tego LEDa, czern wieksza niz na jakiejkolwiek plazmie, nie wspominajac o lcd, oczywiscie kiedy jest ciemno na scenie. Kiedy jest duza jasnosc i tylko jeden ciekmy punkt, jego czern moze byc gorsza. Ale tego nie idzie od tak zauwazyc. Szkoda ze ramka jest srebrna, moglabyc czarna :)
 

vidi21

New member
zgadza sie tez mam takie wrazenie co do czerni. led>all jak dla mnie w tym momencie. czekam na oled teraz :)

ramki maja miec rozne wzornictwo - ale pewnie na to trzeba troche czasu. mi tam czarny sie nie podoba bo za pospolity - ta wyglada dosc.. nowoczesnie co mi bardzo odpowiada. moze dam zdj jak wyglada tv w domu
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Tak wygląda prezentacja nowego modelu Philipsa PFL 9803 . Modelu za który Philips otrzymał najwyższe wyróżnienie w Europie.
023_P1080702.JPG


Wyposażenie
025_P1080704.JPG


Zasada działania nowej technologii
026_P1080705.JPG


strefowa obróbka sygnału
027_P1080706.JPG


028_P1080707.JPG


029_P1080708.JPG


030_P1080709.JPG


031_P1080710.JPG


032_P1080711.JPG



042_P1080721.JPG



Model nie posiada kątów bocznych , pierwszy raz czerń w LCD rewelacyjna
050_P1080729.JPG



Wygląd ogólny
051_P1080731.JPG



Szklana obwoluta
052_P1080735.JPG


053_P1080736.JPG



niebłyszcząca matryca
054_P1080737.JPG



znakomita ilosć szczegółów - to właśnie PFL 9803 Philipsa
055_P1080738.JPG
 

vidi21

New member
nie spotkalem sie i nie liczylbym na to za bardzo. tez jak kupowalem to sie o to martwilem ale jak sie okazalo niepotrzebnie. spectra 2 jest w zupelnosci wystarczajace a do tego i tak nie uzywa sie go za czesto (przynajmniej ja). jesli nie jestes maniakiem to mysle, ze nie bedzie ci to przeszkadzalo
 

ProSiaczek

New member
Maniakiem to nie jestem ale już prawie zaprojektowałem sobie "wypukłość" ściany ( coś w stylu jaki prezentują 9900 w sklepach) a w związku z tym górna pozostanie biała i nie będzie dawać efektów bliskiego spotkania trzeciego stopnia :grin:
 

jtd

New member
Bez reklam
Czy ten philips ma opcje stopklatki, ze ogladam sobie jakis program tv i chce "zamrozic" na chwile obraz - mozna tak ?
 

vidi21

New member
nie chyba nie - chociaz nie mam pewnosci

edit: btw jutro spotkanie 3 stopnia philpsa z pionkiem 9g 50 calowym :) o 7 rano ale nie wiem czy wstane tak wczensie. relacji mozecie sie spodziewac po poludniu jak pobawie sie troche tym tv
 
Ostatnia edycja:

vidi21

New member
zgodnie z tym co pisalem wczesniej wczoraj przyjechal pioneer 5090H do moich rodzicow. juz minelo troche czasu takze moglem sie juz pioneerem pobawic :) wykonanie - wiadomo - praktycznie idealne i na bardzo wysokim poziomie. sam montaz podstawy i glosnikow byl bardzo prosty - az sam sie zdziwilem, ze az tak. obraz... bardzo ladny nie moge miec zastrzezen. ale- czern jest lepsze w philipsie i jest to zauwazalne. nie mam bezposredniego porownania (phil jest w lublinie a pion w kielcach) ale z cala pewnoscia moge stwierdzic po filmie '300', ze czern jest lepsza wlasnie w philipsie.
po zabawie z tym tv tylko potwierdzilem sam przed soba, ze kupno phila bylo idealne dla mnie.
pionek dla rodzicow lepiej sie sprawdzi (idealna sala do kina domowego z bdb askustyka i do tego calkowicie zaciemniona) - rodzicie ogladaja tylko dvd/br a maja jeszcze 2 tv do ogladania zwyklej tv badz cyfry
pioneera dostalem od firmy ********* tak jak ostatnio philipsa i naprawde goraco moge polecic ta firme- wszystko perfekcyjnie, ceny bardzo dobre, nie zlewanie klienta - ogolnie bardzo dobry kontakt i wlasny transport (co mnie bardzo cieszy bo jakos nie chcialbym oddawac tv kurierowi z dhlki)
 
Ostatnia edycja:

pawel86ck

New member
Wszystko ładnie i pięknie tylko ta przekątna nie ta :p, poczekam jeszcze trochę to może wyjdzie jakaś 32 i koniecznie full hd, no chyba ze technologia ledowa ma jakieś ograniczenia co do wielkości poniżej której nie może być zastosowana:confused:. Swoją drogą pozytyw dla autorów zdjęć tutaj zamieszczonych, zwłąszcza od kikiego, prawdziwie czarna apla poza psiakiem i perfekcyjna ilość szczegółów jaką na niej zobaczyłem. Heh a pomyśleć ze jeszcze 2 miesiace temu miałem brać sony w4000:D
 

pawel86ck

New member
32 cale i full hd to kiepski pomysl. dla mnie 42 to bylo minimum. tv moglby byc ciut wiekszy ale jest ok :)
Mam w salonie 42 a w swoim pokoju obecnie samsunga 26r41b i szczerze powiem ze te 26 mi w zupełności wystarcza, a koniecznie full hd bo sprawował by się wtedy dobrze przy pc. Nie wiem co to za trend by we wszystkie nowinki uzbrajać tylko tv w większych przekątnych, za taki odpowiednik tego philipsowego led'a, full hd, przy warjancie 32 cale spokojnie dał bym z te 7 patyków;)
 

vidi21

New member
poniewaz to nie ma byc monitor a tv salonowy - cena to sugeruje. proponuje ci mointor wysokiej klasy dla grafikow komputerowych - mozna wydac kolo 6 k za 24 cale - ale otrzymuje sie naprawde super monitor. no i lg wprowadzilo rgb ledy przeciez do monitorow. tego phila po prostu nie wykorzystasz jakbys mial kupic 32 cale lub mniej moim zdaniem.

sebek- fajnie, ze moje doswiadczenia pomogly komus z wyborem.

a co do reklamy... nie mam zadnego interesu zeby reklamowac firme z wawy (pana slawka). nie mam nawet rodziny w warszawie, po prostu jestem bardzo zadowolony z tej firmy i dlatego polecam ja innym. pewien jestem tego, ze znow do niej wroce mimo ze sa tansze - ale ta to pewniak
 

borecki

New member
Widzialem ostatnio en TV w sklepie. Wyglada szlachetniej od 9703. Czekam jak cena spadnie do 2200Euro i wtedy nic mnie nie powstrzyma! Po ile ten TV mozna dostac w polsce?

Czy ktos juz zrobil test LAN?

Acha i dajcie jakies zdjecia jak ten TV prezentuje sie w domu... Nikt nic nie pisze o ambilight, w 9703 byl to przeciez highlight...
 

vidi21

New member
no masz moje zdj przeciez. jak bardzo chcesz wrzuce jakies nowe. powiedz co cie dokladnie interesuje? br? amblight spectra 2 czyli standard raczej. spectra 3 bylaby mile widziana ale spectra 2 tez daje rade. ja kupilem za 10 k ale to jakis czas temu - teraz mozna kupic podobno za 8-9 k - nie wiem dokladnie jaka jest cena.

lan dzial - sam nie sprawdzalem ale tak pisza uzytkownicy
 

pawel86ck

New member
Mam pytanko dla osób co mieli okazje oglądać napisy na czarnej apli obrazu przy ledzie, na zdjęciach które można sobie znaleźć na necie można dostrzec ze jasne literki mają obwodówkę z białej poswiaty, czy w realu też jest to widoczne ?:confused:
ponieważ to nie ma byc monitor a tv salonowy - cena to sugeruje. proponuje ci monitor wysokiej klasy dla grafików komputerowych - mozna wydac kolo 6 k za 24 cale - ale otrzymuje sie naprawde super monitor. no i lg wprowadzilo rgb ledy przeciez do monitorow. tego phila po prostu nie wykorzystasz jakbys mial kupic 32 cale lub mniej moim zdaniem.
Kwestia wielkości odbiornika tv jest indywidualna, dla mnie 32 są OK. Monitor odpada, tv nadal ma być przedewszystkim tv (wejscia itp), pozatym ma ogromną ilości ustawień parametru obrazu które sprawiają ze filmy nabierają głębi. Co do zasadności fullhd to porównywałem mój model do 32lzd85 (1080p) i róznica była zauważalna w nagraniu BR o dobrym bit rate'cie na średnim poziomie 42Mbps, nie wspominając już o grach i wielu innych rzeczach, aż sam się zdziwiłem. Co prawdą rozdzielczość jest tylko składową jakości obrazu ale kupując teraz nowy tv warto sobie dać ten późniejszy większy komfort przy ewentualnej współpracy z PC, BR czy innymi urządzeniami podającymi obraz wysokiej rozdzielczości, Swoją drogą nie trzeba być wróżką żeby przewidzieć ze led'y wyznaczają faktycznie nową jakość, szybko się przyjmą i takie led 32 full hd to mam nadzieje tylko kwestia czasu. :eek:k:
 
Ostatnia edycja:

vidi21

New member
nie literki sie nie swieca- zakladam, ze sa na czarnym tle- na pasku na dole. nie maja obwodki swiecacej- to nie. ale jest inny problem. philips ma taka smieszna funkcje poprawy kontrasu- przyciemnia ceny ciemne i rozjasnia jasne tak aby roznice byly bardziej zauwazalne. mialem ta funkcje ustawiona na sredni zakres - i niestety litery raz sa jasniejsze raz ciemniejsze co denerwuje. teraz mam ustawienia zmienione na minimum i tego problemu nie ma. na pewno ten problem wystepuje w kazdym nowszym philipsie- ta funkcja jest praktycznie obecna w wiekszosci modeli (nie moge sobie przypomniec nazwy a nie mam jak teraz sprawdzic- wiecie o co chodzi - perfect pixel bodajze ...)
 

saygon

New member
Jakie macie ustawienia?

Witam,

A jakie macie ustawienia? moze ktos bedzie tak dobry i podzieli sie nimi :) Kalibracje robiliscie? Jak ja robiliscie na planszach testowych czy w inny sposob? :)
 
Do góry