Wszystko o modelu 9803

jtd

New member
Bez reklam
I kto by pomyslal ze to philips a nie sony czy samsung jako pierwszy z LEDow zagosci w naszych domach:cool:
 

vidi21

New member
czern robi wrazenie to prawda. czy jest lepsza od kuro ? pewnie nie chociaz musialbym miec bezposrednie porownanie :) na moje oko odpowiada mniej wiecej mojej pansie (ktora jak porownywalem do kuro przy kupnie nie wygladala wcale gorzej... ) ale to sprawdze dopiero za jakis czas.
ciekawy jestem obrazu 1080 p - sd nie jest zle ... ale to sd i te artefakty (analogowe kanaly).

edit: a co do phila w naszych domach ? ja sie nie dziwie. sony sam itd to firmy z azjatyckiego rynku. sa najpierw w usa potem u nas. z philem tak nie jest - nowosci sa szybko dostepne w europie - co nie zmienia faktu, ze dzwonilem do philipsa i powiedzieli, ze ten tv ma premiere pod koniec roku w polsce :)
 

vidi21

New member
no juz widze, ze na tej stronce jest za 9.999 :) takze wcale nie mniej niz w avpartner a w avpartner nie masz sciem tylko masz sprzet od reki - nawet tego samego dnia co zamowisz.
wiadomo za jakis czas cena spadnie - ale nie ma co ukrywac, ze jak ktos chce leda to nie ma wyboru :) tylko phil bo sony i sam to beda kolo pazdziernika u nas ( jestem realista nie wierze sprzedawca mowiacym koniec wrzesnia). do tego np dla mnie 46 sama byloby juz troche za duze (tak samo sony) a 40-42 innych niz philips ledow z tego co sie orientuje nie ma. (x4500 dopiero od 46 to led przeciez, tak samo samsung seria 9).
 

vidi21

New member
za pare minut jade do zakopanego takze sprawdze wszystko jak wroce. co do sd... no wiesz jak by to byla tv cyfrowa pewnie wygladaloby to lepiej niz analog z anteny z drutu ;/ ale tak naprawde wszystko bede mogl opisac za okolo tydzien. poki co jak wlaczalem rozne tryby (perfect pixel na maksa itd) to widac bylo roznica ale wiadomo- jak wrzuce jakis film akcji chocby na dvd to dokladnie opisze czy 100 hz sie sprawdza tak jak powinno. na moje oko z tego co do tej pory widzialem obraz bardzo plynny i naprawde dobry jak na full hd 42 cale i antene dachowa. zamowilem sobie z hmv pare filmow na br - transformers, jestem legenda i znaki takze wszystkie je przetestuje :) (tym bardziej, ze ludzie strasznie chwala sobie transformersy jako niezmieski test tv). postaram sie rowniez o zdjecia porownawcze pansy i philipsa jesli uda mi sie je postawic obok siebie :)
jedno musze powiedziec -zdjecia naprawde nie oddaja tego co widac na ekranie. nawet sama czern na zdjeciach jest inna. w praktyce paskow w nocy w ogole nie widac - tak jakby zaraz za obrazem konczyl sie tv. niestety jak wszystkie opcje poprawy obrazu powlacza sie na maksa to czern robie sie momentami nieco jasniejsza gdyz oprogramowanie phila rozjasnia caly tv przy scenach jasnych a przyciemnia przy ciemnych (cos w ten desen) ale widac to dopiero jak wszystko ustawi sie na maksimum - a tak raczej nikt tv nie oglada. przy ustawieniach wszystko na standard - nie widac praktycznie w ogole tego efektu
 

AndysTV

New member
Wiesz co vidi21.................. !?
Weź Ty lepiej już do tego zakopanego nie jedz ;)
Nim wrócisz to my tu palpitacji serca dostaniemy czekając na Twoje
testy i opinie.

Ps. AVPartner obsługa telefoniczna (jeszcze TV u nich nie kupiłem) na najwyższym poziomie, spec od RTV ponad 1/2h spokojnie i cierpliwie
rozwiewał wszelkie moje wątpliwości i bez problemu podchodził
do moich wywodów nt. jakości TV dziś i ew. sprawdzania przy zakupie.
Bardzo sympatyczna rozmowa :) Moje nastawienie do nich na duży +
 

jtd

New member
Bez reklam
Czy do tego tv pilot daja tylko bialy?

42pfl9803h_10_rcw_.jpg
 

vidi21

New member
ok z zakopanego juz wrocilem... z psem :) przyblakal sie owczarek niemiecki.. i ... zostaje (jak zje mi tv to ja go zjem)

jestem juz w lublinie i czekam na transport tv z kielc do lublina - znajomy przewozi wraz z meblami ale dopiero w poniedzialek. w kazdym razie jestem dobrej mysli. wlasnie z hmv przyjechaly 4 filmiki: transformersy, znaki, jestem legenda i 300. bedzie na czym testowac (br ofc).

pilot- tak tylko taki jest dodawany.

co do tv- jest jego recenzja bodajze... w audio video i obraz dostal 39/40 tak jak kuro... bardzo ciekawy jestem porownania z moja plazma.
 

adam_aaa

New member
to moj pierwszy post, wiec nie bijcie... za brak jakiejkolwiek - chocby podstawowej wiedzy nt. TV

ale po przeczytaniu wielu postow udalo sie podjac decyzje...

i jest - stoi na komodzie i dziala:)

po pierwsze: fanastyczny kontakt z firma, ktora dostarcza do domu tego samego dnia i mozna na miejscu zaplacic (wiem, ze nie mozna reklamowac, ale naprawde partnerska firma AudioVideo:)

po drugie: TV podlaczony tylko do UPC analogowej i cyforowej i oczywiscie na analogu troche razi jakosc, ale juz na cyforowej znacznie milej sie oglada i przechodzac po kanalach widac wyraznie roznice w jakosci miedzy poszczegolnymi nadawcami

wniosek: na zwyklym analogu da sie ogladac (odleglosc ok. 4 m.) mimo ze bardzo sie balem, ze bedzie dramat - dramatu nie ma: ocena dostateczna

na cyforowej UPC: jakosc dobra

dzis podlacze DVD przez HDMI i mam nadzieje, ze bedzie bardzo dobra:)

a teraz cop spowodowalo, ze kupilem ten TV: info o tym, ze wyeliminowano w nim to co w LCD bylo najgorsze: brak czerni i "poswiata" za np. pilka: a zatem: czern jest - jak najbardziej czarna, poswiaty nie ma:)

jesli macie jakies pytania - sprobuje odpowiedziec:)

PS. na zakonczenie - generalnie super forum, bo wielu rzeczy sie dowiedzialem i na podstawie wypowiedzi podjalem decyzje o kupnie (bo po wizytach w marketach wiedzialem mniej, niz przed wejsciem do nich)
 
Ostatnia edycja:

vidi21

New member
nie do konca sie zgodze co do analogowego sygnalu. owszem nie jest idealny (bo sam sygnal jest do du...) ale zdecydowanie ten phil radzi sobie duzo lepiej ze slabym obrazem niz jakikolwiek lcd jaki widzialem. plazma to co innego chociaz tak naprawde zeby sprawdzic czern i jakosc phila do np kuro 9tki nalezaloby przetestowac je odpowiednim softem do ktorego np ja nie mam dostepu. moge tylko mowic o moich wlasnych wrazeniach. producent chwali sie, ze ten tv bije kuro na glowe- w to nie wierze i raczej sie sam nie przekonam :)

juz sam poniedzialku nie moge sie doczekac - czeka ps3, czekaja kabelki, czeka amplit i glosniki, i doczekac sie juz nie moga :)

aha - nie bardzo rozumiem co masz na mysli piszac, ze w ledach problemem jest slaba czern...
 

adam_aaa

New member
najwyrazniej bylem tak przejety pisaniem, ze wkradl sie blad. oto jak powinno brzmiec:

a teraz co spowodowalo, ze kupilem ten TV: info o tym, ze wyeliminowano w nim to co w LCD (a nie jak napisalem w LED) bylo najgorsze: brak czerni i "poswiata" za np. pilka: a zatem: czern jest - jak najbardziej czarna, poswiaty nie ma

a jesli chodzi o analogowy - to napisalem dostateczne, bo da sie ogladac i tak bede ogladal na razie 70% czasu wlasnie analogowy sygnal - do lepszych filmow UPC cyfra i wtedy juz naprawde dobry obraz (a wiec dla mnie dostateczny to znaczy naprawde pozytywnie zaskoczony bo balem sie, ze bedzie dramat i wyrzuce go za okno:)
 

borecki

New member
a jak dziala pilot? Te kolko jest rownie nieprecyzyjne jak w modelach 9703, 9603?

Jest tam wejscie na LAN? W jednej specyfikacji czytalem ze jest, a w drugiej ze nie ma. Probowaliscie juz jakis filmik, zdjecie, muze przez LAN? Ambilight jest tylko po lewej i prawej?

Czy ktos zna jakies dodatkowe roznice w stosunku do modelu 9703?
 

vidi21

New member
wszystko masz w specyfikacji tego tv. ambl jest spectra 2 wiec tylko po lewej i po prawej. pokretlo.. jak dla mnie jest wystarczajaco precyzyjne. nie potrafie porownac do innych philow bo to moj pierwszy
 

adam_aaa

New member
a jak dziala pilot? Te kolko jest rownie nieprecyzyjne jak w modelach 9703, 9603?

-> tez nie mialem poprzednich modeli, ale czasami mam wrazenie, ze precyzja nie jest najmocniejsza strona tego urzadzenia - przydaje sie - i to bardzo przy przesuwaniu obrazu na DVD:)

Jest tam wejscie na LAN? W jednej specyfikacji czytalem ze jest, a w drugiej ze nie ma. Probowaliscie juz jakis filmik, zdjecie, muze przez LAN? Ambilight jest tylko po lewej i prawej?

-> LAN jest, oraz Spectrum 2 - a wiec lewa i prawa strona

Natomiast w week-end mialem mozliwosc potestowania i porzadnego podlaczenia:), tj. zakupilem kabelki naprawde z wyzszej polki:)

- jesli chodzi o sygnal analogowy, to teraz bym uznal, ze zalezy od programu: TVN i Polsat - naprawde niezle, pozostale, szczegolnie TVP1 i TVP2 to niekoniecznie, a wszystko z jednego kabelka UPC

- cyforwy obraz UPC - naprawde dobry i trzeba sie czepiac, aby cos zobaczyc, tzn. usiasc blizej TV:)

- ale DVD po HDMI - bajka! z przyjemnoscia obejrzalem wlasnie bajko: Shreka i Cars Disneya (Ci, co maja dzieci wiedza o co chodzi) i jest super obraz i dzwiek - po raz kolejny ogladalem te filmy ale po raz pierwszy je odkrylem na nowo - mnogosc szczegolow, precyzja, kontrast - SUPER - nie zaluje zakupu,
 

borecki

New member
dzieki @adam_aaa. To mnie uspokoiles z tyn lanem. To ze w tym modelu jest tylko spektra 2 moge jeszcze przebolec...

Przez dluzszy czas obserwowalem forum 9703/9603 juz prawie kupilem 9703 a tu nagle informacja o nowej technologi LED. Teraz juz koniecznie musze kupic ten model jak troche stanieje, bo inaczej to mozna czekac latami.

Fajnie by bylo gdyby ktos mial mozliwosc porownac osobiscie modele 9703 i 9803, czy rzeczywiscie ta czern jest duzo lepsza i czy sa inne ulepszenie.

W nowym modelu jest przetwornik MPEG4. Moze divx beda smigaly przez lan?
 

adam_aaa

New member
jesli chodzi o LAN, to w kazdym razie ma wejscie - jeszcze tego nie tesotowalem - moze w week-end

jesli chodzi o ceny, to mam wrazenie, ze max do 8,5-9k zejdzie, ale nie mniej, a ja juz nie moglem czekac, bo na 14 calowym z odleglosci 4 metrow trudno dojrzec o co chodzi na boisku, jak gra PL:)

udanych wyborow...
 
Do góry