Wszystko o modelu 9803

vidi21

New member
zalezy od pogody. chcialem posiedziec tydzien (jade kolo wtorku takze jesli tv bedzie juz wtedy u mnie w domu to cos napisze, pare zdj itd- ale dokladniej opisze jak wroce). sprawa jest o tyle skomplikowana, ze tv jedzie na adres moich rodzicow a tu nawet nie ma blue r takze moge co najwyzej odpalic go na cyfrze.
 

jarek12345

New member
vidi21 napisał:
czesc
zamowilem dzisiaj ten tv. jest na stanie (3 sztuki) takze za pare dni bedzie u mnie. dam znac jak sie spisuje (mam samsunga seria 6 i panse 46p85 domu takze bedzie do czego porownywac). jedyny problem, ze jade z zona do zakopanego we wtorek takze spora szansa, ze mala relacja bedzie po powrocie.
pozdrawiam
ps: to moj pierwszy phil takze mam nadzieje, ze nie zapesze :)



witam. no to sie kolega szarpnal w szybkim dzialaniu :) Gratulacje i czekamy na pierwsze infa z linii frontu pierwszego testera :) pozdr



.
 

vidi21

New member
dosc dlugo zastanawialem sie jaki tv bedzie mi pasowal do sypialni... planowalem samsunga serie 9 ale musze szczerze powiedziec, ze polskie sklepy internetowe mnie niesamowicie zawiodly. pisalem mase razy do roznych sklepow i odpowiedzi byly bardzo zdawkowe (a zamierzalem kupic nie jeden a 2 tv w cenie do 10 tys za jeden). digitalo mnie zwodzilo bardzo dlugo, od elektrody rowniez dlugo nic nie moglem wyciagnac. dlatego zdecydowalem sie na ten - jest ? to biore (bo rowniez ten tv byl jednym z faworytow). avpartner ma opinie bdb w internecie - zobaczymy czy ja rowniez ja potwierdze :)

edit: poki co narzekac nie moge. w sobote dostalem maila, ze sa 3 sztuki i spokojnie mozna zamowic. maila dostalem po godzinach pracy sklepu takze poki co pelen profesjonalizm. bede pisal co i jak dalej :)
 
Ostatnia edycja:

vidi21

New member
musze powiedziec, ze jestem mile zaskoczony obsluga firmy avpartner. dzisiaj dostalem telefon, ze z uwagi na koszt produktu firma oferuje transport wlasny. zaoferowala go nawet na dzisiaj ale poprosilem o dostarczenie tv jutro. tv bedzie u mnie w okolicach godziny 13 takze juz jutro napisze cos, porownam do jakosci dvd i tv sd. hd bedzie musialo zaczekac jeszcze okolo tygodnia.
poki co pelen profesjonalizm firmy avpartner
 

jtd

New member
Bez reklam
A masz mozliwosc ustawienia tego phila obok innych telewizorow co wymieniales i zrobienia zdjec z porownania ?
 

vidi21

New member
hmm teoretycznie moge go zaniesc wyzej czy nizej (tv na roznych pietrach) tyle ze nie bardzo wiem jak podlaczyc tv skoro mam jeden sygnal.. jedna antene. jestem raczej laikiem w tym aspekcie - jest jakies rozwiazanie ? jak juz bede u siebie to moge go porownac do samsunga 52 seria 6. tu w domu mam panasa i rowniez tego samego samsunga jednak 46.
 

jtd

New member
Bez reklam
Jesli masz antene analogowa to mozesz zawsze uzyc rozgaleznika na dwa kable. Wazne zebys zrobil tez zdjecia w ciemnym pomieszczeniu. W koncu to bedzie pierwszy test LEDa :eek:k:
 

vidi21

New member
postaram sie cos wykombinowac :) tv jutro okolo 9 rano bedzie u mnie w domu takze niedlugo po tym cos napisze
edit -wczesniej pisalem, ze tv bedzie okolo 113 ale nastapily zmiany :)
 
Ostatnia edycja:

jarek12345

New member
vidi21 napisał:
postaram sie cos wykombinowac :) tv jutro okolo 9 rano bedzie u mnie w domu takze niedlugo po tym cos napisze
edit -wczesniej pisalem, ze tv bedzie okolo 113 ale nastapily zmiany :)



no to czekamy na pierwsze wrazenia ,jakies testy i co wazne fotki :) pozdr


.
 

vidi21

New member
tv juz od jakiegos czasu jest u mnie ale musialem sie chwile nim pobawic wybaczcie :) na razie za wiele nie moge powiedziec gdyz podlaczony jest do zwyklej anteny - ale o dziwo jestem zaskoczony jakoscia obrazu sd. bardzo dobry - w bezposrednim porownaniu z samsungiem seria 6 wypada duzo lepiej. niestety nie mam tutaj (nie jestem u siebie w domu) ani mozliwosci podlaczenia po hdmi odtwarzacza br ;/ dopiero w domu, gdzie bede za okolo tydzien bede mogl zdac pelna relacje i porownac do pansy.
poki co obraz sd bardzo dobry, dzwiek rowniez jak na mozliwosci telewizora. porobie popoludniu zdjecia i wkleje ich pare. poki co jestem zadowolony

jednynie co moge powiedziec o obrazie hd to to, ze w czasie konfiguracji tv pokazywane sa zdjecia w hd i wybiera sie te ktore sie bardziej podobaja (typowa kalibracja philipsa podobno). byly one bardzo dobrej jakosci, nawet przetestowalem czern calkowicie zaslaniajac rolokasety i czern byla ... czarna. nie swiecila szaroscia (a amblight byl wylaczony- calkowita ciemnosc) i nie widac bylo obszarow jasniej i ciemniej swiecacych. postaram sie to pokazac dzisiaj na zdjeciach (pokaze ramke tv przy 4:3) chociaz nie wiem czy moj apart bedzie w stanie to uwiecznic :)

jak macie jakies pytania albo zyczenia o specjalne zdj to piszcie - postaram sie je zrobic.

ps1: goraco polecam avpartner - pelen profesjonalizm
ps2: pan z avpartner powiedzial, ze jestem pierwsza osoba w polsce, ktora kupila ten tv i w sumie.. jest to calkiem mozliwe
 

ProSiaczek

New member
O czerni napisałeś, o dźwięku też a na gorąco to przyszło mi pytanie jak szybko tv zmienia kanały i czy występuje problem z kątami??

Czy przy takim podświetleniu patrząc z boku czerń robi się szara?
 

vidi21

New member
no to tak. od momentu nacisniecia przycisku do pojawienia sie kanalu mija okolo 1.5-2 s. kanal zmienia sie w momencie nacisniecia ale chwile trwa zanim sie pojawi obraz (cala procedura trwa wlasnie tyle co napisalem). wiadomo - sam tv wlacza sie dosc wolno - jak kazdy lcd. okolo 5-8 s trzeba poczekac.
co do zmiany kanalow.. nie jest to uciazliwe - mniej wiecej podobnie zmieniaja sie kanaly w samsungu.

katy... pod katem okolo 70 stopni nie zauwazylem jeszcze wiekszych zmian w obrazie (spada lekko kontrast ale nie wiele) takze nie jest zle. pobiegalem troche po schodach i popatrzylem na tym samym sygnale sd samsunga i tego phila - katy ma phil lepsze - sporo lepsze.

czern jest czarna caly czas - wiadomo jak patrze pod swiatlo (jak sie swiatlo odbija ) to jest jasniejsza. przy zamknietych rolokasetach czern zmienia sie dopiero przy katach powyzej okolo 70 stopni (tak na oko nie mierzylem :) ) musze powiedziec, ze sama czern robi naprawde duze wrazenie - szkoda, ze nie mam jak br tu zobaczyc ale juz teraz widze spora roznice przy zamknietych rolokasetach jak patrze na czarne paski w samie a w philu. duza roznica. jesli mnie pamiec nie myli (wiadomo wrazenia wzrokowe) to taka jak w pansie mnie wiecej. dokladne porownanie dam za tydzien - moze pare dni dluzej - jeszcze na tydzien jade na wakacje takze pytajcie mnie dzisiaj o to co chcecie wiedziec gdyz od jutra juz mnie na forum nie bedzie wlasnie przez ten tydzien
 

ProSiaczek

New member
Mam jeszcze jedno pytanie odnośnie dźwięku:

W modelu 97/96'03 był problem z opóźnieniem dźwięku.Trzeba było trochę nakombinowć a mianowicie w przypadku gdy obraz z DVD był podpięty do tv a dźwięk szedł do ampli wtedy następowało opóźnienie. Radą na to było podpięcie DVD pod telewizor a z telewizora dopiero wypuszczało się sygnał dźwiękowy do ampli. Nie pamiętam ale na początku, zanim wydali nowy soft do tv nie było DTS.
Mam więc pytanie czy z tym modelem jest tak samo?

I drugie pytanie o ile jesteś graczem podłącz konsole/komp (niepotrzebne skreślić) aby sprawdzić czy występuje efekt lagu.

Dzięki vidi21 za wszelkie info. Ja też w piątek wreszcie jade na urlop i po powrocie chętnie poczytm opis. Jestem zainteresowany tym modelem dlatego tak się dopytuję.
 

vidi21

New member
powiem Ci, ze ja tez jestem bardzo ciekawy :) ale tutaj nie mam jak podlaczyc wlasciwie nic - nie jestem u siebie. jak wroce z zakopanego (okolo tygognia moze lekko dluzej) to podlacze i kino i ps3 (gram raczej okazjonalnie). na pewno jakis lag bedzie - w koncu to lcd ale nie sadze zeby byl zbyt duzy- chociaz sie okaze :)
z infem - nie ma sprawy - tego samego oczekiwalbym od kogos kto kupilby tv, ktory mnie interesuje
pozdrawiam i jak obiecalem pozniej zdjecia wrzuce
 

vidi21

New member
no nie no zdecydowanie nie :) sd na lcd nigdy chyba nie dorowna plazmie.
czern podobna mi sie wydaje ale mowie, ze takie wrazenie mam w pamieci - z plazma bede mogl porownac dopiero jak bede w domu. nie spodziewam sie lepszego obrazu - ale mam nadzieje, ze nie bedzie bardzo odstawal :)
 

vidi21

New member
obiecane zdjecia. chcialem uchwycic katy ale troche nie wyszlo
zdjecia 'w nocy' robione w trybie 4:3 zeby pokazac czern paskow
 

Attachments

  • P1020108a.JPG
    P1020108a.JPG
    227,7 KB · Wyś: 189
  • P1020109a.JPG
    P1020109a.JPG
    227,2 KB · Wyś: 150
  • P1020111a.JPG
    P1020111a.JPG
    97,5 KB · Wyś: 149
  • P1020112a.JPG
    P1020112a.JPG
    114,9 KB · Wyś: 143
  • P1020113a.JPG
    P1020113a.JPG
    72,4 KB · Wyś: 138
Do góry