Wszystko o 9603/9703

Czy warto kupić telewizor LCD Philips model 9603/9703


  • Total voters
    0

TUSIO

New member
Spectra 2 / 3

Czesc,

Mam pytanie do posiadaczy Philipsa z systemem podswietlenia. Mam zamiar kupic 9603 lub 9703 ale nie bede wieszal na scianie. LCD bedzie stał na stoliku w odległosci jakies 0,5 metra od sciany. Pytanie czy system podswietlenia wogole bedzie widoczny w takich warunkach?? Moze Spectra sprawdzi sie tylko jak TV bedzie wisial??:???:

dzieki za info.

Tomek
 

jarek12345

New member
TUSIO napisał:
Czesc,

Mam pytanie do posiadaczy Philipsa z systemem podswietlenia. Mam zamiar kupic 9603 lub 9703 ale nie bede wieszal na scianie. LCD bedzie stał na stoliku w odległosci jakies 0,5 metra od sciany. Pytanie czy system podswietlenia wogole bedzie widoczny w takich warunkach?? Moze Spectra sprawdzi sie tylko jak TV bedzie wisial??:???:

dzieki za info.

Tomek


hmm ciezko cokolwiek napisac (sensownego bo 0,5 metra to troche jest) .moim zdaniem amblight sprawdza sie przede wszystkim gdy LCD wisi lub stoi blisko sciany na stoliku bo swiatla maja padac na sciane i od niej sie odbijac. im wiec TV bedzie dalej od sciany tym swiatlo amblight bedzie bardziej rozproszone a efekt coraz slabszy .na tej stronce masz fotki wczesniejszego modelu -9632 : http://www.prisjakt.nu/produkt.php?g=207465 .pozdr


.
 

KIELAQ

New member
Można jeszcze dodać że najlepiej gdy ściana jesy biała . Można też używać jako lampki przy wyłączonym telewizorze :)
 

Agrescik

New member
pkoso napisał:
Na razie cyfra po euro, w tym tygodniu zamienie na hdmi i napisze jak sie sprawuje. co do n-ki to chyba wina po stronie dekodera - wiele roznej marki tv nie wspolpracuje z dekoderem - cos tam n-ka poprawila i ponoc teraz nie powinno byc problemu - najglosniej chyba bylo z panasonicami - mozna poczytac o tym na tym forum. Acha ten tv stare filmy tez swietnie wyswietla "Faceci lubia blondynki" wlasnie ogladam i naprawde dobrze a nawet bardzo dobrze. Co do kupowania na allegro - odradzam. Nie wiadomo kto to i skad ma sprzet - zeby nie okazalo sie ze w razie problemow tv ie bedzie mial polskiej gwarancji. ja kupilem w market media i nie zaluje blyskawicznie mi przywiezli i jest ok a i cena chyba jest niezla. widzialem ze maja 42 w wersji 9 i 7.KIELAQ jesli masz do dyspozycji 6kilo zlotych to wez sobie 9603 i to 42calowy. Uwierz mi ja tez chialem kupic 37 cale bo uwazalem ze to jest optymalny rozmiar (moj salon nie jest wielki jakies 19 m2). ale dziekuje Bogu ze jednak kupilem wiekszy bo pewnie bym zalowal - ogladam z odleglosci 2,5-3,5m i naprawde jest ok- pozdrawiam
NO to troszke rozwiales watpliwosci mojej drugiej polowy. Mowila ze 42 to za duzy na taki pokoj. A ty potwierdzasz ze 42 na odleglosc 2,5- 3,5 (pokoj 5x4 pi razy drzwi :) to dobre rozwiazanie... :) Kupiles za 6060 w Market Media? Na raty? Bo ja chce go wziac w kredycie pol na pol. Ja glownie bede mial podlaczona kablowke ( moze w przyszlosci N-ka) i DVD DVP 5980 z HDMI Philipsa (odtwarzane divixy). Napisz jaki obrazek sie z DVD prezentuje. A moze jednak zaoszczedzic te 1,3kpln i kupic model 42pfl 7603? Wiem ze ambilight gorszy ( w sumie mocno mi na nim nie zalezy -ale jakby byl to :))))) :) NO i prawdopodobnie bedzie do niego podlaczony Lapek jeszcze nie wiem po czym. Mooooze kiedys jakas konsola do gry... ale to juz sie lekko galopuje :)))

Mozesz doradzic czy to napewno dobry wybor? Na razie chcialbym wiedziec jak by ten model sobie z kablowka dawal rade (widzialem inne modele - nizsze podlaczone do kablowki w realu i ogolnie stwierdzilem ze jesli jest ok sygnal z kabla to te telewizorki sobie niezle radza z tym sygnalem :) No niestety z siatki to ja bym sie niczego nie spodziewal :) No moze jedynie po TVNie przy dobrych wiatrach :) mozna liczyc na jakosc :)

Pozdrawiam i napisz cos wiecej o tym modelu - teraz to temat bardzo aktualny . A moze jednak skusic sie na jakis inny model nie z tej nowej serii...
 

jery--

New member
Bez reklam
TUSIO napisał:
Efekt ambilightu będzie widoczny, nawet bardziej (więcej światła na ścianie) ale nie wiem co ze spectrą ? Może się rozmyć. Ja miałem TV oddalony od ściany (ściana bardziej oświetlona rozproszonym światłem), a teraz zawiesiłem na ścianie i jest mniejsza powirzchnia odbitego światła ale za to bardziej intensywne. To drugie rozwiązanie bardziej mi odpowiada.
Mam Philipsa ze zwykłym ambilightem.

Pozdrawiam
 

Agrescik

New member
jery-- napisał:
TUSIO napisał:
Efekt ambilightu będzie widoczny, nawet bardziej (więcej światła na ścianie) ale nie wiem co ze spectrą ? Może się rozmyć. Ja miałem TV oddalony od ściany (ściana bardziej oświetlona rozproszonym światłem), a teraz zawiesiłem na ścianie i jest mniejsza powirzchnia odbitego światła ale za to bardziej intensywne. To drugie rozwiązanie bardziej mi odpowiada.
Mam Philipsa ze zwykłym ambilightem.

Pozdrawiam


Jery . i ten zwykly ambilight jest ok? Daje lepsze wrazenie przy ogladaniu?
 

jarek12345

New member
Agrescik napisał:
jery-- napisał:
Jery . i ten zwykly ambilight jest ok? Daje lepsze wrazenie przy ogladaniu?


zwykly amblight swieci jednym kolorem po kazdej stronie -boku TV natomiast amblight spectra swieci roznymi kolorami w zaleznosci od wyswietlanego obrazu na ekranie :) co do odleglosci TV od sciany to nie bede sie wypowiadal ale wydaje mi sie ze pol metra od sciany to spora odleglosc i efekt amblight spectra sporo na tym traci .pozdr



.
 

StaniB

New member
Juz wypowiadalem sie na ten temat ,ale jeszcze raz: idealna odleglosc od sciany to 10 do 20 cm,wtedy jest najlepszy efekt ambilight.Pozdrawiam .P.S.Niekoniecznie musi byc biala sciana.
 

jery--

New member
Bez reklam
jarek12345 napisał:
zwykly amblight swieci jednym kolorem po kazdej stronie...



Opisałeś to tochę nieprecyzyjnie. Kolory się zmieniają ale jednocześnie jest to jeden kolor na całym boku i po obu (lub trzech) stronach. Ambilight 2 kanałowy działa już niezależnie po każdej ze stron, a spectra to kolejny krok naprzód.

Nawet przy pierwszej generacji efekt jest super i nie wyobrażam sobie TV bez tego 'bajeru'. Przy zmianie TV brałbym pod uwagę tylko Philipsa.
 
Ostatnia edycja:

KIELAQ

New member
Niestety wersja /H nie jest na Polskę a zatem brak Polskiej gwarancji . Trudno , kupi się wersję /D . Moim zdaniem jest to mała wada . Nie oglądam telewizji przez naziemny tuner cyfrowy . Najlepszym rozwiązaniem do telewizora LCD jest na dzień dzisiejszy platforma cyfrowa z jak największą ilością kanałów w HD .
 

Romanoff

New member
jarek12345 napisał:
wiesz najgorsza jest jednak sama dezinformacja w sklepie .pamietasz jak "urad" pisal 24 kwietnia ze byl w electroworld (M1 - wawa) i stalo czarno na bialym ze sprzedawany u nich 32" 9603 ma 100 Hz ? lecisz do sklepu i kupujesz a w domu zonk :( wtedy bym sie dopiero wsciekl :) pozdr



.

W tym sklepie (Electro World Targówek)nigdy nie było modelu 32PFL9603D więc jak widać forumowicze również wypisują bzdury i dezinformują pozostałych.

Pozdro
 

KIELAQ

New member
Masz rację . Nie warto opierać się na opinii jednego forumowicza . Zawsze lepiej porównywać opinie i samemu wyciągać wnioski . A co do opinii o telewizorach to najlepiej zobaczyć na własne oczy . Nic tego nie zastąpi .
 

neo_plonsk

New member
Zancie moze dokladniejsza date Philka 52 pfl 97 i moze cos wiecej o nim? Jaka szacowana cena? Ja juz bylem zdecydowany na 52pfl96 ale sobie pomyslalem ze poczekam ale muisze miec nowy tv przed mistrzostwami. Ciekawy jestem jak bedzie to cenowo wygladalo
 

ktp

New member
Od wczoraj w MM Katowice stoją 42 "9703 9603 7603 5603 i 37" 9603. Prezentują się całkiem fajnie. Co do obrazu to mogę powiedzieć, że jest bardzo płynny ale jakoś fabryczne ustawienia do mnie nie przemawiają - obraz bardzo ciemny. Ambilight działa bardzo fajnie.
 

dachar1

New member
Cześć. Mój Philek ma 42" a oglądam go z odległości ok 2,5 - 3 m i jest ok chociaż żonka troszkę narzeka że za wyraźny obraz:D ale co one mogą wiedziec. A co do "n" teraz dopiero zacznę sprawdzać bo długi weekend był wyjazdowy.
 
Do góry