Wszystko o 9603/9703

Czy warto kupić telewizor LCD Philips model 9603/9703


  • Total voters
    0

KIELAQ

New member
Czy ktoś wie kiedy będzie dostępny w Polsce model 9703 - 37 cali . Pojawiły się 42 cale i większe a o 37 calowym cisza . Na stronie Philipsa całkowita lipa - brak wielu nowych modeli . Infolinia Philips to całkowite nieporozumienie . Ludzie którzy tam pracują mają słabe pojęcie . Odbierający nie wiedział nawet że pojawiły się nowe modele :)
 

jarek12345

New member
KIELAQ napisał:
Czy ktoś wie kiedy będzie dostępny w Polsce model 9703 - 37 cali . Pojawiły się 42 cale i większe a o 37 calowym cisza . Na stronie Philipsa całkowita lipa - brak wielu nowych modeli . Infolinia Philips to całkowite nieporozumienie . Ludzie którzy tam pracują mają słabe pojęcie . Odbierający nie wiedział nawet że pojawiły się nowe modele :)



cos mi sie wydaje ze moze nie byc w sprzedazy 37" filipa 9703 :( na tej stronce :http://whathifi.com/television/archi...v-line-up.aspx

ze beda modele w rozmiarowce :The 9700 series offers three sides of Ambilight Spectra, and is available in 42, 47 and 52in sets.
The 9600 series has two sides of Ambilight Spectra, and is available in 32, 37, 42 and 47in forms, as is the one-sided Ambilight of the 7600 (below).
 

KIELAQ

New member
Niestety chyba masz rację Jarek . Pozostaje mi model 9732 . Też jest wypasiony . Jeśli chodzi o 9703 to jest problem z dostępnością . Ale pewnie trzeba trochę poczekać rozkręcenie machiny marketingowej .
 

jarek12345

New member
KIELAQ napisał:
Niestety chyba masz rację Jarek . Pozostaje mi model 9732 . Też jest wypasiony . Jeśli chodzi o 9703 to jest problem z dostępnością . Ale pewnie trzeba trochę poczekać rozkręcenie machiny marketingowej .



czesc. jest tez inna opcja .podobno w sprzedazy bedzie od rozmiaru 37" do 47" nowa Aurea czyli model 9903 (na pewnym forum znalazlem info o 37" z koncowka H -nie wiem wiec czy bedzie on na polske) .tak czy inaczej jakas to alternatywa jest (ma sie ukazac na przelomie maja-czerwca) tylko ta cena :(
 

KIELAQ

New member
Aurea 42 cale kosztuje około 11000 złotych . Na model 37 pewnie trzeba będzie wydać około 9000 zł . To dla mnie jednak za dużo . Chociaż taka Aurea to jest wypas nie z tej ziemi ! Widziałem jak to działa i muszę przyznać że robi niesamowite wrażenie :p
 

arkkul

New member
Znalazłem ofertę dwóch modeli Philipsa 42PFL9703D za 7200 zł oraz
Philips 42PFL9603D za 7500 zł. To powazna oferta powaznego sklepu.
Co o tym myslicie. Czy ktoś może powiedzieć coś konkretnego o tych modelach. Nie chodzi mi o suche dane techniczne ale tzw wrazenia wzrokowe.
 

jarek12345

New member
KIELAQ napisał:
Aurea 42 cale kosztuje około 11000 złotych . Na model 37 pewnie trzeba będzie wydać około 9000 zł . To dla mnie jednak za dużo . Chociaż taka Aurea to jest wypas nie z tej ziemi ! Widziałem jak to działa i muszę przyznać że robi niesamowite wrażenie :p



ogolnie KIELAQ jak masz jeszcze troche czasu (nie spieszysz sie z zakupem TV) to radze poczekac bo cos mi sie wydaje ze jednak model 9603 w 37" ma 100Hz (na allegro jest dostepny za 4800zl) . jesli by tak bylo to byloby naprawde warto kupic ten LCD :)
 

KIELAQ

New member
Chciałbym mieć nowy TV na EURO . Czekam , zwlekam , czytam i analizuję . Mam kase ale chcę być pewny że nie będę żałować . Murowanym faworytem był 37" 9732 ale weszły nowe modele i narobiły zamieszania . Jeśli potwierdzi się że 9603 37" ma 100 Hz to on będzie numer jeden dla mnie . Poczekać jeszcze trochę można . Sprawdziłem i rzeczywiście będzie Aurea 37" ale podobno dopiero w sierpniu . Jest kozacka ale ta cena :(

Arkkul - model 9603 ma ambilight dwustronny a 9703 trójstronny . Wszystko wskazuje na to że matryce mają te same . Mała różnica miedzy nimi . Z tego co wiem także cała elektronika jest taka sama . Kłopot w tym że nie wiadomo czy wszystkie wielkości 9603 mają 100 Hz
 

karelmar

Member
Posiadam philipsa 42pfl9603 jestem bardzo zadowolony posiada 100hz ambiligth ,4xhdmi, czas reakcji 2ms , perfect piksel hd. Obraz z tvixa 4100 to
naprawdę żyleta.
 

KIELAQ

New member
A jak czerń i kąty patrzenia ? Jesteś jednym z pierwszych którzy mają ten model . Napisz coś więcej . Mam też pytanie czy próbowałeś podłączyć komputer .
 

urad

New member
karelmar, ja tez jestem ciekaw jaką rozdzielczosc uzyskujesz po podlaczeniu komputera

po VGA podobno max 1024x768
jesli podłączymy przez przejsciowke DVI-HDMI, to mozna uzyskac 1920x1080

to prawda?
 

jarek12345

New member
urad napisał:
karelmar, ja tez jestem ciekaw jaką rozdzielczosc uzyskujesz po podlaczeniu komputera

po VGA podobno max 1024x768
jesli podłączymy przez przejsciowke DVI-HDMI, to mozna uzyskac 1920x1080

to prawda?


po VGA chyba max poleci 1024x768 lub 1280x768( nie jestem do konca pewny) a jest to po prostu uwarunkowane aspektem tech (przesylany sygnal nie jest cyfrowy )natomiast DVI-HDMI to tak jak piszesz .pozdr



.
 
Ostatnia edycja:

_MarSs_

New member
42pfl9603 jest teoretycznie odbiornikiem spełniającym moje wszelkie założenia i to z miłym bonusem w postaci obsługi Ethernet (swoją drogą ciekawe dlaczego nie odtwarza jeszcze DivX i nie ma przeglądarki :) byłby normalnie kosmos!

Najgorsze, że nie można go nigdzie zobaczyć. Niby można kupic w ciemno przez internet i ewentualnie oddać w ciągu 10 dni, ale zawsze to dodatkowe ryzyko.

Mógłby ktoś z posiadaczy napisać jak sprawuje się ten TV ale troszkę więcej:
- jaka jest szybkość odpowiedzi (czy tak długo jak w Sharp) na komendy z pilota;
- czy występuje banding (widziałem w Electroworld takie demo Philipsa - motolotnia na tle wieżowca i gostek na deskorolce - niestety na wszystkich, normalnie 100% TV, było kiepsko, ale w sumie na Philipsach i Sharp'ach było najlepiej);
- czy ergonomiczne menu;
- itp
 

jarek12345

New member
_MarSs_ napisał:
42pfl9603 jest teoretycznie odbiornikiem spełniającym moje wszelkie założenia i to z miłym bonusem w postaci obsługi Ethernet (swoją drogą ciekawe dlaczego nie odtwarza jeszcze DivX i nie ma przeglądarki :) byłby normalnie kosmos!

Najgorsze, że nie można go nigdzie zobaczyć. Niby można kupic w ciemno przez internet i ewentualnie oddać w ciągu 10 dni, ale zawsze to dodatkowe ryzyko.

Mógłby ktoś z posiadaczy napisać jak sprawuje się ten TV ale troszkę więcej:
- jaka jest szybkość odpowiedzi (czy tak długo jak w Sharp) na komendy z pilota;
- czy występuje banding (widziałem w Electroworld takie demo Philipsa - motolotnia na tle wieżowca i gostek na deskorolce - niestety na wszystkich, normalnie 100% TV, było kiepsko, ale w sumie na Philipsach i Sharp'ach było najlepiej);
- czy ergonomiczne menu;
- itp[/q




kolega "urad" zamowil juz 42" 9603 wiec jak tylko go dostanie obiecal opisac ten flagowy model :)


.
 

KIELAQ

New member
Pilot wygląda ładnie , całkiem podobnie do tego z modelu 9732 a ten otrzymał bardzo pochlebne opinie . Czytałem nawet opinię że to najlepszy pilot jakiego używał . Ale co innego czytać a co innego trzymać w ręku i używac . Czekamy na opinie !
 

albert123

New member
Witam wszystkich!
Rowniez jestem na etapie wyboru miedzy 42 9632 a 42 9603 Gosc ze sklepu powiedzial mi ze 9632 juz nie ma jednak niektore sklepy maja stare zapasy i tu pojawia sie pytanie czy warto kupic stary(sprawdzony model) czy nowy? wiadomo ze teoretycznie nowy powinien miec lepsze parametry jednak 9603 ma taka sama matryce tylko ponoc ulepszone pixel plus 3 a nie hd ambilight itd. Czy moglby ktos napisac czy sa jakies widoczne roznice w porownaniu z poprzednim modelem czy tez odswiezenie serii pozdrawiam
 

urad

New member
zbytnio nie ma czym porównywac, bo ja jeszcze nie widzialem na półkach sklepowych 42" 9603...
jedynie mozna porownac na sucho parametry... i tu widac ze nowy jest lepciejszy :)
 
Do góry