Wszystko o 9603/9703

Czy warto kupić telewizor LCD Philips model 9603/9703


  • Total voters
    0

urad

New member
e tam, zawsze sprzet moge oddac w ciagu 14 dni ;-)
ma kilka wad kąty, vga (1024x768) ...
ale ma i fajne gadzety i zalety np: design, ambi, lan, 2ms, i 42" a nie 40" ;)

i np takie coś Open Source File - Software :) moze z czasem chłopaki wymyślą coś ciekawego ??? :)
 
Ostatnia edycja:

pkoso

New member
Jak wspominalem wczesniej - katy ujda do jakis 45 % pozniej jest kiepsko - ale chyba nikt nie oglada z wiekszych a jesli to tylko plazma bo wszystkie lcd tak maja - sharp np zlewa czarny nie widac szczegolow tylko czarna plame wiec tez kiepsko. Natomiast faktycznie najepiej powiesic philipsa wyzej na scianie bo najgorzej jest patrzec na obraz z gory. U mnie ogladam raczej na siedzaco wiec nie ma problemu, a stolik mam niski. Chyba jeszcze nie wymyslili taiego lcd coby nie mial jakies wady - pozdrawiam
 

KIELAQ

New member
Można kupić CRT 40 calowego o wadze miliona ton i wymiarach statku transportowego :) Ale za to kąty i czerń idealne
 

_MarSs_

New member
Do URAD skoro nabyłeś Phila 9603 mógłbyś sprawdzić kilka spraw:
1. jak odtwarza z USB zdjęcia dużej rozdzielczości (tak 8-10MP);
2. czy z USB odtwarza mpg1,2,3,4, divx;
3. czy rzeczywiście odbiera DVB z mpeg4;
4. jak układa się współpraca z kompem przez LAN, czy idą same jpg i mp3 czy też inne.

Będę Ci bardzo, bardzo wdzięczny za pomoc.
 

KIELAQ

New member
Mam dostawę telewizorka na poniedziałek . He , he zacieramy rączki :) :)
9603/9703 w wersji /D odtważają MPEG2 nic więcej . Pisaliśmy już o tym . Oczywiście chodzi mi o DVB . Co do reszty to proszę o zabranie głosu kolegów posiadających sprzęt
 
Ostatnia edycja:

NickSon

Member
KIELAQ napisał:
Można kupić CRT 40 calowego o wadze miliona ton i wymiarach statku transportowego :) Ale za to kąty i czerń idealne
Ehh ci napaleni przyszli użytkownicy ktorzy nie chcą słyszeć o wadach ich nadchodzącego nabytku :). Ja bym chciał usłyszeć obiektywne opinie.
Ja planuje zakup juz od wielu miesiecy :) teraz padło na Philipsa nawet z jego wadami :). Nie rozprawiajmy na temat ze LCD ma ogolnie swoje ułomnosci bo to lamerskie pitolenie nie na ten wątek.
Kolega wyżej poruszył temat gubienia szczegołów w czerni u sharpa Moze model 9703 ktory ogladalem byl zle wyregulowany ale wlasnie gubil szczegoly w porownaniu z obok stojacymi szajsungami. Czytałem kiedys test 9632 i chyba o tym wspominali zdaje mi sie że miedzy innymi odpowiedzialny za to jest dośc wąski zakres realnego kontrastu. Podkreślam że to sa moje odczucia z szybkich oględzin sklepowych :).
 

neo_plonsk

New member
Dolaczam sie do pytaia kolegi marssa:


- czy z USB odtwarza mpg1,2,3,4, divx;
- jak układa się współpraca z kompem przez LAN, czy idą same jpg i mp3 czy też inne.


Ludzie kiedy bedzie 52 pfl 97 ???? Zdaze przed mistrzostwami ?
 

KIELAQ

New member
Ja również rozpoznawałem rynek już od kilku miesięcy NickSon . Wybór Philipsa to nie jest pospieszna , nieprzemyślana decyzja . Przeszedłem przez etapy z samsungiem , sharpem aż wreszcie staneło na philipsie . Tysiące przeczytanych materiałów i liczne wizyty w sklepach raczej nie poszły na marne . To naprawdę przemyślany wybór . Raczej się nie napalam - za stary na to jestem .
 

pkoso

New member
NickSon napisał:
Ehh ci napaleni przyszli użytkownicy ktorzy nie chcą słyszeć o wadach ich nadchodzącego nabytku :). Ja bym chciał usłyszeć obiektywne opinie.
Ja planuje zakup juz od wielu miesiecy :) teraz padło na Philipsa nawet z jego wadami :). Nie rozprawiajmy na temat ze LCD ma ogolnie swoje ułomnosci bo to lamerskie pitolenie nie na ten wątek.
Kolega wyżej poruszył temat gubienia szczegołów w czerni u sharpa Moze model 9703 ktory ogladalem byl zle wyregulowany ale wlasnie gubil szczegoly w porownaniu z obok stojacymi szajsungami. Czytałem kiedys test 9632 i chyba o tym wspominali zdaje mi sie że miedzy innymi odpowiedzialny za to jest dośc wąski zakres realnego kontrastu. Podkreślam że to sa moje odczucia z szybkich oględzin sklepowych :).

O obiektywna opinie jest trudno, kazda powtarzam kazda opinia na tym forum jak i na innych jest opinia subiektywna bo jeden widzi obraz taki a taki a inny widzi to inaczej i cos innego mu sie podoba i to jest w porzadku. Tak ma byc dopoki ktos nie pisze na forum zeby cos zalatwic i urobic sobie potencjalnego klienta na sprzedawany przez siebie tv a tak tez sie zdarza i to to na tym forum zreszta. Cos trzeba wybrac - i tyle. Ja pisze duzo na tym forum bo tez korzystalem z opisow innych i tylko dla tego. Mam juz tv - jestem zadowolony - mialem inny z inna techmnologia wiec mam porownanie i moze wieksza wiedze wiec sie nia dziele. Mam nadzieje ze kazdy znajdzie sobie cos dla siebie ale prosze wszystkich zeby wiedzieli i powtarzam to moje SUBIEKTYWNE odczucia - pozdrawiam
 

ProSiaczek

New member
KIELAQ mam to samo i też teraz padło na tego philipka. Jak będziesz miał już i ochłoniesz po pierwszych oględzinach sprawdź jak wygląda współpraca z kompem.
Najbardziej interesuje mnie czy nie występuje przy szybkim ruchu opóźnienie bo o ile dobrze pamiętam w 96 czy 97 takie coś występowało.

Na placu boju pozostał jeszcze Sony X3500 a jeżeli nie będzie tego opóźnienia to chyba stoczę prawdziwą wojnę.
 

urad

New member
podłączyłem dziś laptopa po DVI-HDMI - udało się uzyskać 1080p :D
niestety po VGA max 1024x768, więc nie wiem skąd w instrukcji podają wyższe rozdzielczości ...
 

mojz37

New member
nie jest dobrze...

Witam Panowie. Dzisiaj odebrałm 42PFL9603D.

Na początku myślałem, że się zesram z zachwytu. Super design, fajne menu, amibilight - mistrzostwo. Obraz bardzo przyzwoity juz przy zwyklej kablowce.

Jednak kiedy odpalilem dvd mocna sie przestraszylem. Dzwiek, bezpośredni z DVD idzie do wzmacniacza. DVD jes połączone przez euro z TV. JEST KOSZMARNE PRZESUNIECIE W CZASIE MIEDZY OBRAZEM A DZWIEKIEM. Obraz w TV wydaje sie być znacznie opóźniny względem dźwięku z wzmacniacza. Nie da się oglądać!!!!!

To opóźnienie maleje (niestety nie do zera) po wyłączeniu bajerów poprawy obrazu (perfect pixel, 100hz, etc.) ale to żaden interes, kupic taki tv i wylaczyc bajery....
Czytalem o efekcie lagu u poprzedników tego modelu, ale nie zdawałem sobie sprawy z jego rozmiarów.
Trochę mi się nie chce wierzyć, żeby Philips tak sobie strzelił w kolano. O podłączeniu wzmacniacza, czy współpracy z konsolą, to nie ma w takiej sytuacji mowy.
Będę jutro męczył pomoc techniczą. Jeżeli się dowiem, że tak po prostu jest, to oddaje telewizor.

Napaleńcom, takim jak ja, radzę wstrzymać się na moment z zamówieniami.

Pozdr.
 

mojz37

New member
sprostowanie

Sam sobie trochę strzeliłem w kolano :)
Telewizor ma wyjsćia audio, więc dźwięk może iśc prze tv do wzmacniacza, co zapewnia pełną synchronizację.

Trochę się uspokoiłem, ale efekt lagu był bardzo słyszalny i nie są to ułamki sekundy. Jeżeli technologie poprawy obrazu potrzebują tyle czasu na działanie, to może to mieć bardzo negatywny impakt jakości gry na konsoli.

Ja nie gram i na razie nie planuje, na szczęście, bo bym się wkurzył.

pozdr
 

jarek12345

New member
urad napisał:
podłączyłem dziś laptopa po DVI-HDMI - udało się uzyskać 1080p :D
niestety po VGA max 1024x768, więc nie wiem skąd w instrukcji podają wyższe rozdzielczości ...



urad technicznie jest wiadomo ze z VGA nie wyciszniesz wiecej jak max 1024x768 bez wzgledu na TV .pozdr



.
 

Siege

New member
Czy ktos uzywa 42PFL9703 lub 42PFL9603D do grania na xboxie 360 lub ps3 ? Jak jest z dzwiekiem i obrazem ?
 

KIELAQ

New member
Wiem że jest możliwość korekcji dzwięku w amplitunerach (nie we wszystkich) pisał o tym admin . Poza tym moim zdaniem do grania część ulepszaczy można spokojnie wyłączyć więc będzie dzwięk dawać szybciej . Ostatecznie pozostaje dzwięk dawany przez tv ale to trochę lipa . Jak ktoś wykorzystuje 9603/9703 do gier to prosimy o wrażenia .
 

KIELAQ

New member
ProSiaczek napisał:
KIELAQ mam to samo i też teraz padło na tego philipka. Jak będziesz miał już i ochłoniesz po pierwszych oględzinach sprawdź jak wygląda współpraca z kompem.
Najbardziej interesuje mnie czy nie występuje przy szybkim ruchu opóźnienie bo o ile dobrze pamiętam w 96 czy 97 takie coś występowało.

Na placu boju pozostał jeszcze Sony X3500 a jeżeli nie będzie tego opóźnienia to chyba stoczę prawdziwą wojnę.


Myślę że około 50% czasu użytkowania nowego tv będzie przypadało na kompa . Więc będzie czas żeby porządnie przetestować sprzęt . Niestety żeby odpalić Crysisa w full hd będzie chyba potrzeba 8 kart graficznych :)
 

urad

New member
Owszem mozna wpuścić dźwiek 5.1 po HDMI i wyjąc go z LCD po "Audio Digital OUT", ale u mnie wtedy wychodzi PCM, a nie 5.1 !!!!

Jak jest u was ?
 

marianin

New member
mojz37 napisał:
Witam Panowie. Dzisiaj odebrałm 42PFL9603D.

Na początku myślałem, że się zesram z zachwytu. Super design, fajne menu, amibilight - mistrzostwo. Obraz bardzo przyzwoity juz przy zwyklej kablowce.

Jednak kiedy odpalilem dvd mocna sie przestraszylem. Dzwiek, bezpośredni z DVD idzie do wzmacniacza. DVD jes połączone przez euro z TV. JEST KOSZMARNE PRZESUNIECIE W CZASIE MIEDZY OBRAZEM A DZWIEKIEM. Obraz w TV wydaje sie być znacznie opóźniny względem dźwięku z wzmacniacza. Nie da się oglądać!!!!!
cut

Pozdr.

Zastanawiam się jak by to "przesunięcie" wyglądało gdyby tak wszystko połączyć po HDMI. DVD do amplitunera a ten do TV ??
 
Do góry