wszystko na temat 42PFL7603D

pixelangel

New member
Pisalem ostatnio pare emaili do philipsa ,nawet do nich dzwonilem w sprawie modelu 47pfl7603D
Philips ma male zamieszanie informacyjne na stronce www ,np:
wg informacji na stronce model 5603 ma lepsza matryce od 7603 - 10 bit .Jest to niby blad .Z tego co mi napisalo i przekazano telefonicznie ,to obydwa modele maja 10 bitową matrycę .
Model 7603 nie ma 100hz (chociaż miałem okazję byc na to naciagany w paru sklepach internetowych). Wsumie nie wiem po jakiego grzyba potrzeba 100hz ,skoro philips ma technologie HD natural motion.
5603 /7603 w trybie pc maja max 1024 x 768 (chociaz w instrukcji pdf na stronce philips.pl pisze jak byk ze tryb PC MODE dziala do 1920x1080)
 

taipan

New member
Agrescik napisał:
... gdzie moge uchwycic wszelkie roznice pomiedzy tymi nowymi modelami serii xx03? Probuje wybrac dla siebie optymalny wariant i nie moge sie polapac w czym one sie roznia...
Moze ktos juz ma jakas wiedze wieksza ?

Pozdrawiam.

Ciekawych informacji o modelach Philipsa można dowiedzieć się ze strony ich supportu.

Wpisujemy model do wyszukiwania (najlepiej w formacie '42PFL76' ); potem jeśli wybierzemy dany model, następnie 'Product Information' mamy dostęp do ulotki zawierającej dokładne informacje o produkcie (łącznie ze specyfikacją); więc jeśli ktoś ma wątpliwości odnośnie jakiegoś modelu warto skorzystać. Jest to również dobry wskaźnik dostępności modeli - jeśli czegoś nie ma w supporcie, to znaczy, że w sprzedaży też nie może być :)

Rozwiewa to również wątpliwości co do dostępności wyższej rozdzielczości z kompa niż 1024x768 po HDMI/DVI (przynajmniej dla modeli z serii 7603 dedykowanych na Europę). Modele Kanadyjskie (PFL 7603D/27) od 42'' wzyż puszczają obraz z kompa do 1920x1080.
 

KIELAQ

New member
Modele z serii 9 też powinny odtważać 1920x1080 z kompa . Ale pewności nie mam , wszędzie piszą że format komputerowy do 1920x1080 60 Hz . Jeśli nie będzie 37 calowego 9703 to będę się CHLASTAŁ :(
PORAŻKA !
 

StaniB

New member
pixelangel napisał:
Pisalem ostatnio pare emaili do philipsa ,nawet do nich dzwonilem w sprawie modelu 47pfl7603D
Philips ma male zamieszanie informacyjne na stronce www ,np:
wg informacji na stronce model 5603 ma lepsza matryce od 7603 - 10 bit .Jest to niby blad .Z tego co mi napisalo i przekazano telefonicznie ,to obydwa modele maja 10 bitową matrycę .
Model 7603 nie ma 100hz (chociaż miałem okazję byc na to naciagany w paru sklepach internetowych). Wsumie nie wiem po jakiego grzyba potrzeba 100hz ,skoro philips ma technologie HD natural motion.
5603 /7603 w trybie pc maja max 1024 x 768 (chociaz w instrukcji pdf na stronce philips.pl pisze jak byk ze tryb PC MODE dziala do 1920x1080)

Pixelangel........ to Twoim zdaniem technologia HD natural motion dziala ,a raczej zastepuje 100 Hz ?? Bo w tych wiekszych modelach juz od seri 9,maja one i HD natural motion jak i tez 100 Hz.Czy twoim zdaniem jest to tylko strategia marketingowa?
 

KIELAQ

New member
W nowych modelach tachnologia ta nazywa się Perfect Natural Motion . Ale przecież jest to tylko namiastka 100 Hz . Połączenie obu systemów daje najlepszy efekt . Tylko cena wyższa :(
 

urad

New member
Zamowilem dzis w topmarket 9603 ...
http://www.topmarket.pl/telewizory_lcd_full_hd/PHILIPS_42_PFL_9603_D.php
pół dnia oglądałem model 9632 (w saturnie w jankach 6399PLN) i jesli nic nie spie*niczyli w 9603 to będzie to chyba dobry wybór.
Jesli chodzi o podłącznie komputera i rozdzielczosć 1024x768 to chodzi tu o analogowe wejscie VGA, ale przeciez mozna połączyć za pomocą DVI-HDMI a wtedy mamy 1920x1080 :D

Samsung to porażka, a szczegółnie nowy model A656 mydło, że aż bąbelki mu bokami wychodzą.

Czy ktoś wie skąd pobrać dokłądną specyfikację 42PFL9603D? moze byc w języku ang.

Edit: Znalazłem :) http://www.cobrason.com/data/fr/pdf/47PFL9603H PROVISOIRE ANGLAIS.pdf
 
Ostatnia edycja:

jarek12345

New member
urad napisał:
Zamowilem dzis w topmarket 9603 ...
http://www.topmarket.pl/telewizory_lcd_full_hd/PHILIPS_42_PFL_9603_D.php
pół dnia oglądałem model 9632 (w saturnie w jankach 6399PLN) i jesli nic nie spie*niczyli w 9603 to będzie to chyba dobry wybór.
Jesli chodzi o podłącznie komputera i rozdzielczosć 1024x768 to chodzi tu o analogowe wejscie VGA, ale przeciez mozna połączyć za pomocą DVI-HDMI a wtedy mamy 1920x1080 :D

Samsung to porażka, a szczegółnie nowy model A656 mydło, że aż bąbelki mu bokami wychodzą.

Czy ktoś wie skąd pobrać dokłądną specyfikację 42PFL9603D? moze byc w języku ang.




no to mamy pierwsza osobe z tym modelem :) co do instrukcji to do 42" nie ma ale jest do 32" i mozna sie nia posilkowac .jak otrzymasz TV (instrukcja pl powinna byc) to daj znac jak sie nabytek sprawuje .na stronce sklepu w ktorym kupiles nie pisza nic o 100Hz ale to pewnie luka bo z tego co mi wiadomo 42" maja 100hz oraz dekoder mpeg 4 .pozdr i czekam na opis pierwszych wrazen :)



.
 

StaniB

New member
urad ....gratuluje zakupu!!!! no i oczywiscie czekam na relacje jak juz bedziesz te cudo posiadac :eek:k: .Jestem ciekawy czy bedziesz zadowolony?! Pozdrawiam.
 

urad

New member
jarek12345, podalem linka w moim poscie do broszury Philipsa w jezyku ang) i wyraznie piszą ze:

Elevate your viewing experience​
[FONT=Gill Sans FM,Gill Sans FM]
•Ambilight Spectra 2 enhances the viewing experience​
[/FONT]
Breathtaking perfect pictures​
[FONT=Gill Sans FM,Gill Sans FM]
•Perfect Pixel HD Engine for unrivalled sharpness and clarity
•HD ready 1080p for highest quality display of Full HD images
•Perfect Natural Motion for ultra smooth Full HD movies
100Hz Clear LCD, 2ms performance for superb motion sharpness
•2250 trillion colors processing
•Dynamic contrast 30000:1 for incredible rich black details​
[/FONT]
Easy to connect and enjoy​
[FONT=Gill Sans FM,Gill Sans FM]
•DLNA PC network link to browse PC and Home network content
•4 HDMI inputs (3+1) + HDMI CEC​
[/FONT]
 

KIELAQ

New member
A ja chcę zamówić 9732 ale dzwoniłem po sklepach i nie mają . Wziął bym 37 calowy 9603 ale skoro nie ma 100 Hz to wolę model starszy ale mający 100 Hz i trójstronny ambilight . Życzę nabywcą Philipsów wszystkiego najlepszego na nowej drodze życia z Philipsem :)
 

jarek12345

New member
KIELAQ napisał:
A ja chcę zamówić 9732 ale dzwoniłem po sklepach i nie mają . Wziął bym 37 calowy 9603 ale skoro nie ma 100 Hz to wolę model starszy ale mający 100 Hz i trójstronny ambilight . Życzę nabywcą Philipsów wszystkiego najlepszego na nowej drodze życia z Philipsem :)



gdzies czytalem (chyba na jakims holenderskim forum) ze 37" 9603 niby ma 100 hz ale nie bede wiecej mieszal .tak czy inaczej poczekam .w maju powinno wszystko przyspieszyc jesli chodzi o dane (wyjasniajace).


.
 

KIELAQ

New member
Trzeba poczekać . Wszysto się wyjaśni . Mam nadzieję że do maja oficjalna strona Philipsa zostanie dokładnie zaktualizowana .
 

jarek12345

New member
KIELAQ napisał:
Trzeba poczekać . Wszysto się wyjaśni . Mam nadzieję że do maja oficjalna strona Philipsa zostanie dokładnie zaktualizowana .


no ja jestem dobrej mysli i mam nadzieje ze 9603 37" jednak te 100 Hz bedzie mial bo bardzo by mi zalezalo na takim rozwiazaniu. tak czy siak jak cos bede wiedzial to napisze na forum.


.
 
Ostatnia edycja:

StaniB

New member
pixelangel napisał:
Pisalem ostatnio pare emaili do philipsa ,nawet do nich dzwonilem w sprawie modelu 47pfl7603D
Philips ma male zamieszanie informacyjne na stronce www ,np:
wg informacji na stronce model 5603 ma lepsza matryce od 7603 - 10 bit .Jest to niby blad .Z tego co mi napisalo i przekazano telefonicznie ,to obydwa modele maja 10 bitową matrycę .
Model 7603 nie ma 100hz (chociaż miałem okazję byc na to naciagany w paru sklepach internetowych). Wsumie nie wiem po jakiego grzyba potrzeba 100hz ,skoro philips ma technologie HD natural motion.
5603 /7603 w trybie pc maja max 1024 x 768 (chociaz w instrukcji pdf na stronce philips.pl pisze jak byk ze tryb PC MODE dziala do 1920x1080)

Pixelangel dzis dostalem odpowiedz od Philips niemcy, i model 7603 ma 12 bitowa matryce.Pozdrowienia.
 

StaniB

New member
Urad Philips 9603 ma 17-bitowa matryce !!!! a to juz lepiej.....oj lepiej.....Ale kiedys czytalem ze dobra plasma, juz powinna miec wlasnie od 12-bit( informacje ta mam z AudioVision 04/08.)Nie wiem jak to jest z LCD,ale napewno ,czym wiecej tym lepiej..??!!
 
Ostatnia edycja:

jarek12345

New member
StaniB napisał:
Urad Philips 9603 ma 17-bitowa matryce !!!! a to juz lepiej.....oj lepiej.....Ale kiedys czytalem ze dobra plasma, juz powinna miec wlasnie od 12-bit( informacje ta mam z AudioVision 04/08.)Nie wiem jak to jest z LCD,ale napewno ,czym wiecej tym lepiej..??!!



oczywiscie ze lepiej bo wyswietli wieksza palete barw np model 9632 ma 4 biliony kolorów (RGB 14 bitów) na 9603 juz 2250 biliony kolorów (RGB 17 bitów) :)


.
 

jarek12345

New member
urad napisał:
w electroworld (M1 - wawa) już jest 42PFL7603 w cenie 6999 PLN



o kurcze, a nie pomyliles modelow ? z tego co ja wiem mozna ten TV kupic np na skapcu (dostepny od reki) w cenie od 4645.00 (42") .jest natomiast w cenie od 6277.00 zl model 42" 9603 . pozdr

gadalem dzis ze sprzedawcami (sklepy w necie) w sprawie modelu 37" 9603 (a konkretnie pytalem o 100Hz w tym modelu) i niestety nikt tak do konca nie jest pewny co i jak gdyz w tym rozmiarze jeszcze go nie maja .TV maja natomiast miec na poczatku maja i wtedy wszystko sie wyjasni.
.
 
Ostatnia edycja:
Do góry