wszystko na temat 42PFL7603D

ktp

New member
Piszesz o wyglądzie zewnętrznym ? Faktycznie ciekawy ale przypomina mi monitory. Ta cena, o której piszesz jest niska bo u nas za tyle można kupić 5603. Chyba, że to ta wersja 7603 bez 100Hz. Mam nadzieje, że się niedługo pokaże bo do czerwca muszę coś kupić.
 

KIELAQ

New member
Z niecierpliwością czekam na model 37PFL9703 . Przeszukałem Ceneo , Skąpca no i lipa :( . Czy ktoś wie kiedy będzie można go kupić ?
 

urad

New member
Bylem w media markt i stal sony obok philipsa (model 7762) i niestety musze powiedziec ze na philu obraz był znacnzie gorszy w porownaniu do sony, mniej kontrastowy, mniej wyraźny, porownywałem mozna powiedziec tej samej klasy LCD.
Powiedzcie mi czy philips poczynil jakies postepy w matrycach w 7603 w stosunku do starszych modeli czy nie zmienilo się ?
 

KIELAQ

New member
Z opisu nowych modeli wynika że mają lepszy kontrast . Ale trzeba by porównać oba modele na tym samym źródle sygnału . Narazie trochę dziwne jest to że nowe modele będą chyba trochę tańsze niż stare :confused:
 

StaniB

New member
Panowie mam do was pytanie .W sobote akurat co bylem z zona w MM,to byl akurat gosciu z Philipsa i pokazywal nam dokladnie ten model ze to nowosc itp.......zapytalem sie wtedy jego o 100Hz,to powiedzial mi ze ten model ma to .... HD Natural Motion i powiedzial nam ze to dziala jak 100 Hz,a te LCD drogie z 100 Hz co maja!!!, w Philipsach to poprostu tylko marketingowa strategia czy to prawda? tego nie wiem? W nowych LCD z firmy JVC to ten system nazywa sie Dynamix-HD-Engine .Pozdrawiam.
 

KIELAQ

New member
HD Natural Motion to jeden z systemów poprawy obrazu . Aby cieszyć się pełnym wypasem potrzebny jest system 100 Hz Clear LCD . To działa - widziałem . Zastosowanie tego systemu powoduje wzrost ceny niestety ale warto . Wyraźną poprawę obrazu powoduje też system Perfect Pixel HD lub Pixel Plus 3HD - zależy od modelu . Co do innych ulepszaczy do mam mieszane uczucia .
 

StaniB

New member
Kielaq, ten model Philipsa (7603)....ma wlasnie Pixel Plus3 HD.I naprawde warty jest swojej ceny.Bo moim zdaniem cena jest z tej ziemi :)
 

urad

New member
Hejka,
wlasnie wrocilem ze sklepu
ogladalem co prawda 5603 ale on jedynie chyba nie ma ambilight, ktory jest rewelacyjny i dlatego biore pod uwage 7603

zalety:
ogladalem patrzylem bawilem sie menu, ma sporo "ulepszen" obrazu tak jak np pixel plus - redukuje szumy i wygladza (bluruje) obraz, przez co jest milszy dla oka - w dodatku ma 3 poziomy ustawień

Spodobalo mi sie "miekkie" przechodzenie miedzy formatami 4:3 na 16:9
co do jakosci obrazu hmm... wogol stalt same phile wiec nie bylo za bardzo co porownywac, ale wg mnie jest ok w dodatku obraz dynamicznie sie dostosowuje dowyswietlanej sceny

Ma sensor jasnosci pomieszczenia dzieki czemu w nocy automatycznie sciemnia sie obraz

z wad:
mimo ze tv jest plaski to jednak nie da sie go "dokleic" do sciany gdyz gniazda z tylu sa na sztorc, wiec przez to trzeba juz odsunac go od sciany na jakies min 5 cm

jak bylem w saturnie w arkadii to ten obraz wydawał sie jakis taki rozmazany i malo wyrazisty...

poziom glosnosci wyswietlany pionowo po lewej stronie (ale do tego trzeba sie juz przyzywczaić)

NA koniec porównujac do Samsunga - philips ma wiecej "wodotryskow" i wg mnie lepsze menu ekranowe
 

KIELAQ

New member
7603 jest fajny ale ja choruję na 9703 . Cena wysoka ale ma 100 Hz , trójstronny ambilight , perfect pixel HD . Problem w tym że 42 cale to dla mnie za dużo a 37 cali na razie nigdzie nie widziałem . Zawsze jakieś problemy a do EURO coraz bliżej ! :p
 

KIELAQ

New member
Jeśli ma oznaczenie - Ambilight Spectra 2 to oznacza że ma podświetlenie po bokach , a jeżeli ma Ambilight Spectra 3 to ma światełka i po bokach i na górze .
 

jarek12345

New member
KIELAQ napisał:
Z niecierpliwością czekam na model 37PFL9703 . Przeszukałem Ceneo , Skąpca no i lipa :( . Czy ktoś wie kiedy będzie można go kupić ?


cos mi sie wydaje ze moze nie byc w sprzedazy 37" filipa 9703 :( na tej stronce :http://whathifi.com/television/arch...spectra-and-ambisound-to-2008-tv-line-up.aspx

ze beda modele w rozmiarowce :The 9700 series offers three sides of Ambilight Spectra, and is available in 42, 47 and 52in sets.
The 9600 series has two sides of Ambilight Spectra, and is available in 32, 37, 42 and 47in forms, as is the one-sided Ambilight of the 7600 (below).

.

KIELAQ napisał:
Jeśli ma oznaczenie - Ambilight Spectra 2 to oznacza że ma podświetlenie po bokach , a jeżeli ma Ambilight Spectra 3 to ma światełka i po bokach i na górze .



nie wiem moze sie myle ale to chyba troche nie tak. w modelach np 9632 lub 7962 byl AmbiLight: kanał oświetlenia Ambilight 2 (stereo -tylko boki) a w 9732 AmbiLight: kanał oświetlenia Ambilight surround (czyli tak jak piszesz boki i gora). w najwyzszym modelu Philips Aurea 42PFL9900D zastosowany byl natomiast Ambilight Spectra .teraz to najnowsze rozwiazanie Spectra wprowadzone zostalo do modeli nowych i tanszych i jest to duzy plus ze strony philipsa. pozdr


.
 

StaniB

New member
• Aby uzyska​
ć najlepszy efekt oświetlenia


Ambilight, ustaw telewizor w odleg​
łości


10–20 cm od​
ściany. Funkcja Ambilight


dzia​
ła najlepiej w pomieszczeniu

z przyciemnionym o
świetleniem.

Tak powinno sie wieszac Philipsa z Ambilight.

Model 7603 posiada Ambilight 2.
 

urad

New member
czy wiecie jaką max rozdzielczość obrazu uzyskamy podłączając pod Philipsa komputer ?

Samsung A656 oferuje 1920x1080dpi a jak to się właśnie ma w tym TV ?
 

StaniB

New member
#azur
Wenn ich es richtig verstanden habe, erzeugt der Prozessor bei 100HZ LCD Geräten "Zwischenbilder". Damit ruckelt das Bild nicht mehr - das sieht man auch bei direktem Vergleich deutlich.
(Man kann darüber streiten, wie sinnvoll das ist. Wenn ich aber in 2008 ein neuen LCD-TV kaufe dann würde ich auch gleich das technisch beste kaufen)

Zum Philips LCD TV:
Lt. meiner Informationen ist bei den Philips Modellen dafür das Natural Motion zuständig. Und das hat der 42PFL7603 auch (nicht die beste aber die zweitbeste Ausführung).
Damit müsste der 42PFL7603 theoretisch auch 100HZ haben.
Am besten Du schaust Dir bei einem MM oder Saturn mal den 7603 an und beobachtest, ob ein Ruckel erkennbar ist.



Panowie czytalem wlasnie na niemieckim forum o modelu 42 PFL 7603 i tu wlasnie pisza...... ze teoretycznie musi miec ten 7603 100Hz !!! Ale tak jak juz wspomnialem, gosc z Philipsa tez mi o tym wspomial.To teraz naprawde jestem ciekawy jak to jest naprawde......???Jak ktos z was bedzie wiedzial cos wiecej to prosze podzielic sie informacja.
 

Agrescik

New member
A ja mam kwestie...

... gdzie moge uchwycic wszelkie roznice pomiedzy tymi nowymi modelami serii xx03? Probuje wybrac dla siebie optymalny wariant i nie moge sie polapac w czym one sie roznia...
Moze ktos juz ma jakas wiedze wieksza ?

Pozdrawiam.
 
Do góry