współpraca Sharp 40LE830 z modułem nCam

krukis

New member
sharp830e pokaże kanały fta,czy jednak by to nastąpiło potrzebny jest moduł ?

TAk, wystarczy kabelek do gniazda i wyświetla bez problemu. Czasochłonne jest tylko ich poukładanie w/g swoich upodobań, najlepiej ręcznie przeszukać tylko wybrane transpordery z których chcemy coś oglądać, wtedy będzie mniejsza ilość kanałów do segregowania.
 

rys1153

New member
TAk, wystarczy kabelek do gniazda i wyświetla bez problemu. Czasochłonne jest tylko ich poukładanie w/g swoich upodobań, najlepiej ręcznie przeszukać tylko wybrane transpordery z których chcemy coś oglądać, wtedy będzie mniejsza ilość kanałów do segregowania.
zrobiłe to jadnak przez instalowanie autom. i jest tego/kanałów/ za dużo ,proszę podpowiedzieć jak niechciane usunąć z pozycji pilota,mam czas do kolacji wigilijnej,będzie miło.Wesołych Swiąt
 

rys1153

New member
Menu - ustawienia kanałów - ustawienia programów satelitarnych - dostosowanie ręczne. Można usunąć przesunąć lub pominąć, ale można tylko każdy kanał z osobna.
jak znależć konkretny kanał nie mogę pojąć przy ustawieniach LNB co znaczy sat niskie sat wysokie a gdzie polaryzacja v czy H jak przesunę suwak to znajduje kanały lub nie jak ma być on ustawiony proszę o krótki opis.dzięki
 

wlserwis

New member
To nie jest rewelacyjny wynik - Samsung 6500/7000/8000 startuje z modułem 17 sekund...
W dodatku bezbłędnie a nie do czarnego ekranu.
 

krukis

New member
Czy w omawianym modelu odbiera Wam kanał FTA Disco TV? U mnie siła sygnału : 75, jakość 86÷93, a na ekranie pikseloza bez dźwięku i całkowite zaniki. Inne kanały na tej częstotliwości to samo. Objawy sugerują antenę, ale przy takiej "sile sygnału i jakości"?
 

COBYR

New member
Odświeżę temat - czy znacie jakiś patent na dokładanie kanałów satelitarnych tak aby poprzednio utworzona lista się nie rozjechała .
Podobno można przesłać liste kanałów na USB ale nic to nie daje bo po wyszukaniu i powrotnym wgraniu listy z USB nowe wyszukane kanały znikaja !
Może ktoś podpowie co zrobić aby nie tracić godziny na ponowne sortowanie.
Co do modułu n- ki u mnie nie ma tylko AXN !!! wszystko inne chodzi .
Ten model ma troszkę popsute EPG !!! nie widać postępu upływu czasy jak np. w LG gdzie jest strzałka w którym momencie jest dana audycja .
Z góry dziękuję .
 

krukis

New member
Odświeżę temat - czy znacie jakiś patent na dokładanie kanałów satelitarnych tak aby poprzednio utworzona lista się nie rozjechała .
Podobno można przesłać liste kanałów na USB ale nic to nie daje bo po wyszukaniu i powrotnym wgraniu listy z USB nowe wyszukane kanały znikaja !
Może ktoś podpowie co zrobić aby nie tracić godziny na ponowne sortowanie.
Najlepiej byłoby edytować na komputerze zgrany plik z kanałami, ale do tego potrzeba odpowiedniego programu. Na chwilę obecną chyba nie ma na to metody.
Co do modułu n- ki u mnie nie ma tylko AXN !!! wszystko inne chodzi.
U mnie odbierają już wszystkie, a tez miałem problemy jak pisałem wcześniej z niektórymi kanałami. Pomogła zmiana ustawień jak pisałem na początku tego tematu: http://www.hdtv.com.pl/forum/693747-post6.html na 10000 - 10850MHz, choć szczerze mówiąc chciałbym wiedzieć za co odpowiadają te ustawienia, zmieniałem metodą prób i błędów, ale pomogło.
 

COBYR

New member
Ja zauważyłem , że można programować z włożonym modułem ok 800 kanałów i bez modułu grubo ponad 1500 .
TV ok ale to segregowanie kanałów trwa ok 3 piw !
Mam go od m-ca - i juz musiałem szukać TVP Sport , TV Seriale i coś tam jeszcze bo pozmieniali te pasma czy coś .
Ja nie mam AXN co prawda jak programowałem wczoraj bez modułu był ale znów znikło N premium 2 !! a to w sumie lepsze niż AXN....
Ciekawe jak często będa w N ce zmieniać te transpordery czy jak to tam nazywają .
Pani z infolii Sharp obiecała przysłać instrukję zgrywania na Pena programów , ale w sumie to nic nie daje jak pisałem wcześniej .
 

wlserwis

New member
AXN jest nadawane z "wysokiego" i słabszego transpondera, może po prostu masz za słabą antenę/instalację?

Faktycznie - kiedy przychodzi dodać jakieś programy albo wyszukać je na nowo, ten telewizor może człowieka doprowadzić do łez koniecznością segregowania wszystkiego od nowa. Miałem wiele tunerów SAT i żaden, nawet najgorszy chinol, nie miał tego tak skopanego jak ten Sharp.
 

COBYR

New member
Gość w hotline Sharpa stwierdził , że przy długości kabla od anteny pow 25m potrzebny jest jakiś switch bo napięcie dawane przez tv jest za słabe ale jak programowałem wczoraj bez modułu N ki to był AXN ale jak wyżej było zaznaczone lepiej segregować szukają w paczce 800 kanałów niż w 1800 !!!
Dlatego odpuściłem .
Jedyna nadzieja , że może Sharp zmieni coś w oprogramowaniu i będzie łatwiej :)
 

krukis

New member
lepiej segregować szukają w paczce 800 kanałów niż w 1800 !!!
Przez rok użytkowania telewizora stwierdziłem, iż obcojęzycznych kanałów FTA i tak nikt u mnie nie ogląda więc obecnie wyszukuję kanały w trybie ręcznym (z n-ki i nasze FTA) i tak jak radzi na początku tematu kolega wlserwis po usunięciu zbędnych i kodowanych - pozostaje mniej niż 100. Następnie jeszcze raz przeszukuję już wyszukany transporder aby telewizor ułożył je od nowa (zapełnił miejsca po usuniętych kanałach) Mam ułożone alfabetycznie ok. 100 kanałów i z posegregowaniem nie ma już takiego problemu. Przy następnej jakiejś aktualizacji też ręcznie przeszukuję dany transporder, usuwam kilka zbytecznych i układam ponownie ok. 100 kanałów.
Jedyna nadzieja , że może Sharp zmieni coś w oprogramowaniu i będzie łatwiej :)
Tracę już nadzieję, firmy o starszych użytkowników nie dbają, ważne tylko dla nich aby sprzedawały się nowe modele...
 

keszelski

New member
... obecnie wyszukuję kanały w trybie ręcznym (z n-ki i nasze FTA) i tak jak radzi na początku tematu kolega wlserwis po usunięciu zbędnych i kodowanych - pozostaje mniej niż 100. Następnie jeszcze raz przeszukuję już wyszukany transporder aby telewizor ułożył je od nowa (zapełnił miejsca po usuniętych kanałach) ...

Sposób wydaje się ciekawy. Nie ćwiczyłem ręcznego wyszukiwania i dlatego zapytam - dla każdej stacji trzeba wpisać ręcznie częstotliwość i inne parametry? Jeśli tak, to też chyba jest sporo klepania?
 

krukis

New member
Sposób wydaje się ciekawy. Nie ćwiczyłem ręcznego wyszukiwania i dlatego zapytam - dla każdej stacji trzeba wpisać ręcznie częstotliwość i inne parametry? Jeśli tak, to też chyba jest sporo klepania?
Nie dla każdej stacji, dla każdego transpondera (na każdym jest nadawane kilkanaście i więcej programów) dla N na kartę wychodzi ok. 20 częstotliwości do wpisania.
 

COBYR

New member
dla N na kartę wychodzi ok. 20 częstotliwości do wpisania.

Czyli trochę roboty też jest , a gdzie można zdobyć parametry wszystkich programów N -ki w takiej formie aby bez problemy wklepać je do TV , szukałem w necie ale sa jakieś inne dane niż w TV Sharp - a ja w tej dziedzinie zupełnie zielony jestem .:blagam:
 
Do góry