współpraca Sharp 40LE830 z modułem nCam

greszio

New member
Odp. od Sharpa "

"Dziekujemy za Pana zapytanie E-Mailowe.
Informacja zostala przekazana, ale na dzien dzisiejszy nie mozemy jeszcze podac Panu terminu kiedy pojawi sie oprogramowanie"

Zadzwoniłem jescze na infolinie i potwerdzili, że cały temat dvb-s2 trafił do producenta do Japoni czekają na nowy soft ale jeszcze nie mogą obiecać kiedy to będzie.

To dobra wiadomość,
Zatem biore Nkę z dekoderem na rok w dobrej cenie a potem może już będzie nowy soft w sharpie więc sie pomyśli...:lol:
W sumie to kiszka bo cyfra na modułach nie pracuje (FEC5/6) poprawnie i n-ka także (MHEG5)... szach mat - dedykowany dekoder się kłania.
 

wlserwis

New member
To dobra wiadomość,
Zatem biore Nkę z dekoderem na rok w dobrej cenie a potem może już będzie nowy soft w sharpie więc sie pomyśli...:lol:
W sumie to kiszka bo cyfra na modułach nie pracuje (FEC5/6) poprawnie i n-ka także (MHEG5)... szach mat - dedykowany dekoder się kłania.

Po prostu Sharp sknocił to wszystko. Odnosi się wrażenie, że ten cały tuner SAT dodany jest na przyczepkę, "żeby był".
W produkatch konkurencji (Samsung, LG, Philips, Sony) nie ma problemów z modułami CAM, w każdym razie zasadniczych problemów. Obsługa tunera SAT też jest nieporównanie lepsza.

Generalnie ta rodzina telewizorów jest mocno "przechwalona", uważam, że tak naprawdę jedyną zaletą w stosunku np. do Samsungów d6500/d7000/d8000 jest matowa matryca i nieco lepszy dźwięk. Reszta jest porównywalna lub gorsza (np, odwzorowanie kolorów!). Clouding mają tak samo paskudny.
 

zibi079

New member
Odp. jest prosta bo mają jeden z najlepszych obrazów w klasie, jak dla mnie reszta tupu net, filmy z usb to bajery z których niekorzystam. Fakt, że dvb-s2 powinien działać bezproblemowo Japońce mają usunąć usterkę nowym softem ale myślę, że cyfra+ nie jest tu bez winy...
 

wlserwis

New member
Obawiam się, że Japońce niczego nie usuną. Nowy soft miał być najdalej do końca listopada. I co? I nic. Poza tym identyczne problemy z tunerem dvb-s/s2 miały i mają poprzednie modele. Również do nich od dawna nie ma żadnych aktualizacji. Smutne ale prawdziwe.
 

wlserwis

New member
"jest ale go nie ma", pamiętacie takiego, co mówił "jestem za a nawet przeciw? ;)

A teraz coś serio - stwierdziłem, że jedyny kanał z oferty n-ki, na którym moduł nCam działa w Sharpach CAŁKOWICIE prawidłowo to MTV live HD. Nie wiem, czemu akurat tak, czyżby dlatego, że nie jest polskojęzyczny? ;)
 

arcu

New member
U mnie czas uruchamiania po instalacji nie wzrósł tak drastycznie na pewno, piszę teraz z pracy, więc zmierzyć nie mogę, ale myślę, że będzie dalej ok. 10s.

Przeciez jest opcja w tym TV, zeby sie szybciej uruchamiał. Nie wiem czemu ma to służyć (niby oszczedzaniu energii, co jest dla mnie brednią), ale faktycznie jest zauważalna różnica.

No i później sortowanie kanałów to makabra, a co jeszcze gorzej po każdym wyszukiwaniu dodatkowym czy nawet ręcznym kanały układane są w/g satelity i trzeba układać od nowa...

Słuchajcie, TV ma interfejs RS232, może jest jakieś dostępne oprogramowanie, zeby posortować kanały poprzez software na PC ?
 
Ostatnia edycja:

wlserwis

New member
"Szybkie uruchamianie" oznacza po prostu start samego ekranu, cały komputer i tunery telewizora chodzi wtedy non-stop po przejściu na czuwanie, pobierając przeszło 20 watów. To nie tylko marnotrawstwo energii ale (a może przede wszystkim?) przyspieszanie agonii telewizora. Bo przecież zasilacz części komputerowej/tunerów chodzi bez przerwy i zużywa się. Oczywiście wówczas telewizor startuje bardzo szybko nawet z zainstalowanym modułem nCam.

EDIT: Telewizor startuje jeszcze zawsze szybko w sytuacji, kiedy go wyłączymy z pilota i włączymy ponownie przed upływem ok. minuty, czasem dwóch. Dzieje się tak dlatego, że wspomniany komputer, a raczej linux, który na nim chodzi, dość długo się zamyka i może przerwać ten proces. Wyłączenie z pilota powoduje w pierwszej fazie tylko wygaszenie ekranu i dźwięku. Kompletne przejście na czuwanie można poznać po cichym "kliknięciu" z wnętrza telewizora. Ma to miejsce zwykle po mniej niż minucie od wyłacznia z pilota.

Niestety nie ma żadnego oprogramowania do sortowania kanałów. Zresztą Sharp nie publikuje możliwości zapisu czegokolwiek do pamięci tego tv. Dostępne są tylko kody do prostego sterowania niczym z pilota. Bida.
 
Ostatnia edycja:

arcu

New member
Dzięki za informacje z tym szybkim uruchamianiem, ale sprawdziłem czas uruchamiania od momentu włączenia włącznikiem głównym i TV uruchamia się bardzo szybko... Po ok. 2sek już widać ekran, a zawartość po ok 4.

Jakim cudem wam się odpala 10sek ?
 

andrzejag

New member
nie wiecie czy działa z sharp 46lc830E moduł CA Conax CAS7 podobno jest w tv N i działa
oraz w strim comunication i tu nie wiem a chcę załozyc
nie chce być nie mile zaskoczony ze nie będzie działał a nie wiem gdzie to sprawdzić
dzieki za info
 

wlserwis

New member
Dzięki za informacje z tym szybkim uruchamianiem, ale sprawdziłem czas uruchamiania od momentu włączenia włącznikiem głównym i TV uruchamia się bardzo szybko... Po ok. 2sek już widać ekran, a zawartość po ok 4.

Jakim cudem wam się odpala 10sek ?

Co to jest "główny wyłącznik"? Ten z tyłu? Masz włożony moduł nCam z kartą?
4 sekundy czy 10, a kto to dokładnie mierzy? ;) Poza tym to zależy od rodzaju odbioru (SAT, DVB-T, analog, HDMI - jest nieco różnie).

W każdym razie - jeśli masz moduł CI z aktywną kartą, to od włączenia DO SIECI lub z pilota bez ustawienia "szybki start" do pokazania obrazu mija 25-35 sekund. Jeśli ktoś chce sprawdzić, powinien przed próbą wyłączyć tv na minimum minutę.
Nie ma cudów, linux potrzebuje trochę czasu na rozruch. Do tego aktywacja modułu i karty jest też powolna.
 
Ostatnia edycja:

arcu

New member
Co to jest "główny wyłącznik"? Ten z tyłu? Masz włożony moduł nCam z kartą?
4 sekundy czy 10, a kto to dokładnie mierzy? ;) Poza tym to zależy od rodzaju odbioru (SAT, DVB-T, analog, HDMI - jest nieco różnie).

W każdym razie - jeśli masz moduł CI z aktywną kartą, to od włączenia DO SIECI lub z pilota bez ustawienia "szybki start" do pokazania obrazu mija 25-35 sekund. Jeśli ktoś chce sprawdzić, powinien przed próbą wyłączyć tv na minimum minutę.
Nie ma cudów, linux potrzebuje trochę czasu na rozruch. Do tego aktywacja modułu i karty jest też powolna.

Tak, ten z tyłu. Był załączony dopiero po całym dniu spokoju, wiec nie musiałem czekać minuty.

4, czy 10sek, nie mierzy nikt dokladnie, ale zaznaczam, ze uruchomil sie szybko, bo sam okresliles wcześniej, ze 10sek to dlugi start.
Start z DVB-T, modułu nCam brak. Natomiarz wierze, ze z owym modułem bedzie dłuzej.
 

arcu

New member
Zadam troche laickie pytanie.
Czy z kazda platformą działa moduł cam? Czy wyłącznie z "n" ?
Chciałbym nabyć cyfrę+ (ze wzgledu na canal+) i pytanie czy obejdzie się bez zewnetrznego dekodera?
 

wlserwis

New member
n-ka ma moduły dedykowane do swojej usługi, w dodatku parowane z kartami abonenckimi. Jeśli chodzi o Cyfrę, to podobno są jakieś problemy z przycinaniem się obrazu na niektórych kanałach. Oczywiście Cyfra wymaga innego modułu.

No to trzeba się wprawić w nastrój poprzedniej epoki elektroniki.
Czekamy na żarzenie lamp elektronowych przed ukazaniem obrazu :)

Tak, taaaak :) To są identyczne odczucia ["chcesz oglądać, bądź cierpliwy, hahaha" :D ]!
 

rys1153

New member
tuner sat w sharpie

czy podpinając satelitę do tv bez modułu/nie ważne z której platformy/,tv sharp830e pokaże kanały fta,czy jednak by to nastąpiło potrzebny jest moduł ?
 
Do góry