współpraca Sharp 40LE830 z modułem nCam

zibi079

New member
Wygląda na to, że po aktualizacji softu 14.06.2012 w tv sharp tuner dvb-s2 będzie dobrze działał z cyfrą+ (z modułem astona ba bawet ze spliterem diviso działa:))
Wczoraj na szybko sprawdzałem i wygląda, że jest ok działają c+ zwykłe i hd też, eurosporty, domo, pakiet tvn-u itd. również.
Mam kilka pytań
1. Jak sprawdzić poziom sygnału satelity w sharpie przy zmianie kanałów w fergusonie było to widoczne tu niestety nie
2. Która z opcji wyszukieania 2 satelit wybrać dla monoblocka ???
3. Jak ew, wyszukiwać rećznie nowe kanały???
Pozdro. Zibi
 

andrzejag

New member
witam
posiadam SharpLe830E z kablówka stream przez moduł CAM niestety Stream wycofuje sie z modułów CAM a ja ze Stream . Polsat cyfrowy posiada ofertę z modułem CAM ale nie wiem czy ich karty współgrają z SharpemLe830E.
Ma ktoś z was Polsat Cyfrowy z modułem CAM?? czy to działa????
dzięki za info.
 

ON18

New member
Witam Wszystkich,
SHARP 46LE830 moduł NCAM ;
Czy komus udało sie ustawić TVN24 HD na tym LCD?
Jezeli tak, prośba o info - na jakich ustawieniach TV ten kanał jest widoczny.
Jakie "czarodziejskie" działania należy poczynić żeby ten kanał został zauważony ?
 

ON18

New member
Tak , odbieram wszytkie programy z pakietu. Jedynie tylko ten jeden jest wyjątkowy. I oczywiście zawsze przez ręczne wyszukiwanie na 11508 GHZ, ale poprostu go nie widać. Jak to wygląda w waszym przypadku? Co trzeba zrobić ?
 

krukis

New member
Też używam nCam i nie mam problemów z odbiorem, wyszukiwałem ręcznie na 11508 GHz, polaryz. V tylko nie pamiętam czy ustawiałem pasmo niskie czy wysokie przy rozpoczęciu wyszukiwania.
 

ON18

New member
Czy mógłbyś dopisac na jakich ustawieniach tego dokonałeś ? Jakie pasma dolne- górne ? No i jak pozostałe parametry.
Sprawa wydaje się prosta ale pomimo wielu prób cały czas nie mogę wyszukać tvn 24 hd... :(
 

krukis

New member
Na pewno częstotliwość 11508 GHz, szybkość symbolu 27500, pasmo pionowe, nie pamiętam tylko czy wysokie czy niskie, dużego wyboru nie masz, próbuj wyszukać na obu, a jak nie to od nowa automatyczna instalacja (listę kanałów i tak masz rozwaloną) Nie chcę wyszukiwać i sprawdzać jeszcze raz u siebie bo wiadomo, że wiąże się to z układaniem całej listy od nowa, a to trochę trwa jak pewnie się już zorientowałeś.
 

ON18

New member
Bardziej chodziło raczej o samego sharpa i ustawienia tunera. Zanim "wywale" swoją listę poprzez automatyczną instalacje chciałbym być pewien że mam prawidłowy dolny i górny zakres, no i pozostałe parametry związane z ustawieniem konwertera, szybkość powtarzania, napięcie sterujące, sygnał 22 khz, sygnał przełączający - są prawidło ustawione, i tu pytanie jak te parametry ustawić żeby tvn 24 hd się pojawiło ?
 

COBYR

New member
Mam prośbę do użytkowników Sharpa z modułem CI - proszę o łopatologiczne wytłumaczenie co i gdzie wpisać aby odbierać polsat HD , wszystko śmiga , wszystko posegregowane , ale nie chce po raz kolejny siedzieć kilka godzin i segregować kolejność kanałów .
Chciałbym go dodać z ręki ale w tych tabelkach w necie są parametry , których nie jestem w stanie przełożyć na menu tV .
Proszę o pomoc z góry dziękuję .
Może ktoś umieści zrzut ekranu z sharpa z parametrami Polsatu HD aby go tylko prze klepać .
 

krukis

New member
Mam prośbę do użytkowników Sharpa z modułem CI - proszę o łopatologiczne wytłumaczenie co i gdzie wpisać aby odbierać polsat HD.

Kolejno menu - ustawienia kanałów - ustawienia programów - ustaw. kan. satelit. - wyszukiwanie ręczne i wpisujesz: częstotliwość 12265 MHz, pasmo pionowe, szybkość symbolu 27500. Segregować i tak będziesz musiał bo listę kanałów rozwali, jedyny plus to dodane zostaną tylko kanały z tego transpondera.
 

COBYR

New member
kanały

Dziękuję , więc pozostaje mi ola..... polsat HD bo nie mam zamiaru znów siedzieć i szukać i segregować tyle kanałów !!!!
A nawiasem mówiąc to mój stary LG ma lepsze oprogramowanie niż Sharp.
Nawet jak się EPG włączy to ani głosu ani podglądu ......
masakra .
Brak funkcji nagrywania ( progamowanego) tez rozwala a mam takiego Sharpa 22 cale u dzieci 2 lata starszy i nagrywa na pendrive wszystko co zaprogramuję ......
 
Do góry