Witamy Philipsa Fidelio HTL 9100, czyli Cesarza dźwięku bezprzewodowego -test otwarty

szakil

New member
moje wrażenia

Jestem posiadaczem soundbara od października 2013 i muszę przyznać, że zestaw spełnia moje oczekiwania. Z uwagi na brak zgody małżonki na jakiekolwiek kable kucia ścian to była jedyną słuszna opcja. Podłączone mam nc+, ps3. Oglądanie filmów zwłaszcza na canal+ nabrało nowego wymiaru, a w grach przy rozsyawionych głośnikach efekt jest jeszcze lepszy. Sąsiad nie mógł uwierzyć, że taka beleczka może grać głośno i zarazem czysto. Pecam zakup choć wiem, że cena nie jest niska. Soyndbar połączony kablem hdmi do plazmy Panasonica py80. Kiki dziękuję za test, był jednym z argumentów by przekonać żonę :).
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Szczerze to ja sam się pierwszy raz przekonałem do Soundbara.
W domu jak dla mnie ( podobne warunki) gra naprawdę dobrze.
 

Andrast

New member
Dostałęm jeszcze 100 zł rabatu wiec 2400, w saturnie jest teraz promocja i idzie go nawat za 2350 zlapac ale niestety jestem z katowic, a najblizszy saturn z philipsem w krakowie :)
Jutro będe testować :)
 

collider

New member
Bez reklam
Też jestem ciekawy jak zagrają E5.
Teraz mam HTL 9100 i jest naprawdę extra.

Te E5 naprawdę wyglądają obiecująco. Kurcze są naprawdę super. Do tego te wykończenie "filcem" ;)? Jedyne do czego mam obawy to czy głośniki są wystarczająco ciężkie, stabilne by nie przesuwać się pod wpływem mocowania na nich surroundów. No i cena, kiki znasz?

Właściwie odpowiedź już znalazłem, cena około 2600zł.
 
Ostatnia edycja:

Cyper

New member
Czy wiecie może gdzie w Warszawie można by odsłuchać ten sprzęt? Opinie wyczytane na forum są niesamowicie pozytywne, a nauczony poprzednim doświadczeniem, gdzie forumowicze doradzili mi TV i jestem niesamowicie zadowolony, mogę podejrzewać, że tu też będzie strzał w 10 :)
Poza tym - w internecie widzę, że praktycznie w żadnym sklepie nie licząc saturna nie można go kupić. Czy jest jakiś problem z dostępnością?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Są dostępne od ręki.
Ja też mam i mogę Ci polecić do kina gra znakomicie.
Zarówno moc jak i dźwięk robią na wszystkich wrażenie
sporo osób kupiło ten zestaw i jak poczytasz sami polecają innym.
Napisz na Pw dostaniesz info .
 

sporyszek

New member
Dzisiaj jak sroga gapiłem się i słuchałem HTL 9100/12. Fajnie, bo podłączyłem się do soundbara swoim iPhone 5. Mam w związku z tym kilka pytań:
- słuchać muzyki ze smartfona można tylko po BT, prawda? Nie znalazłem żadnego wejścia USB przy gniazdach.
- czy na iOS jest jakaś aplikacja do zarządzania sprzętem? Gdy podłączyłem się do jakiegoś soundbara Yamahy, od razu pojawił się na smartfonie monit o pobranie apki, która pełni funkcję pilota. W HTL9100 zarządzamydołączonym pilotem?
- czy Fidelio ma menu ekranowe, bo testowany przeze mnie nie był podpięty pod tv.
- ostatnie pytanie dotyczy odtwarzacza BR. Czy możecie polecić jakiś w cenie do 500 zł, który by dobrze się komponował z HTL9100 (niekoniecznie Philips)
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
- tak można przez BT - ale to chyba dobrze...
- tego nie wiem ale mogę zapytać
- z tego co pamiętam , nie ma.
- Panasonic BDT 260
 

sonika

New member
Czy te odłączane satelitki napewno są bezprzewodowe? Na opisie jednej aukcji na allegro jest taki tekst:
"GŁOŚNIKI SATELITARNE Z PRZEWODAMI !
GŁOŚNIK NISKOTONOWY BEZPRZEWODOWY !"
z opisów testowych wynika, że jest odwrotnie. Więc o co chodzi?
Zastanawia mnie tez cena na tej aukcji na allegro 1890PLN - nie jest to czasem jakaś uboższa wersja?
 

WhiteTiger

New member
Satelitki są bezprzewodowe, po odłączeniu działają na wbudowanych bateriach... :)

Subwoofer z sounbarem łączy się bezprzewodowo, ale do prądu i tak musisz go podłączyć..

Jest tylko jedna wersja tego soundbara... :)
 

soy

New member
Mam od kilku dni Fidelio 9100.Poprzedni soundbar Panasonica nie ma do niego startu.Słucham sobie muzy z Fiio x5 po analogu, ale i bluetooth z flac też daje radę.Chcę obejrzeć film, odpinam satelity i już.Prosto, wygodnie i elegancko.
Dla mnie był to dobry wybór,nie mogłem przeforsować (żona) wzmaka z kolumnami.Początkowo myślałem, że będzie to tzw.mniejsze zło, ale od kilku dni banan nie schodzi mi z gęby ;-)
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Dokładnie jest tak jak piszesz.
Ktoś pisze w drugim wątku głupoty o nim .
Przecież on go nie widział nawet na oczy, nie mówiąc o słuchaniu...

Dokładnie został przetestowany, dokładnie.Ci co kupili wszyscy bez wyjątku maja podobne zdanie jak Ty.
 

Cyper

New member
Nie. Kolega soy zwinal mi sprzed nosa na allegro za 1600. Nowka sztuka, z gwarancją od maja. Nietrafiony prezent. Mam rację? :-D
 

soy

New member
Nie. Kolega soy zwinal mi sprzed nosa na allegro za 1600. Nowka sztuka, z gwarancją od maja. Nietrafiony prezent. Mam rację? :-D

Tak własnie było.Sprzedający, bardzo porządni i wiarygodni.Małżeństwo pracujące w Philipsie - Fidelio był nagrodą z firmy.Przyszedł do mnie w oryg.kartonie włożonym w dodatkowe pudło oklejone jako szkło ;-)

Oczywiście jest gwarancja, potwierdzona dodatkowo pismem przez ich firmę.

Tak więc była, jak to mówią " nówka nie śmigana".
 

soy

New member
Właśnie sobie leci The Division Bell (1994), ostatni studyjny album jaki nagrali Pink Floyd więc jest super zabawa ;-)
 

sonika

New member
1920pln na Allegro z dostawa, jakaś promocja ?


a.
No właśnie o co chodzi?
Czaje się na tą aukcję ale trzy rzeczy mnie zastanawiają i nie pozwalają mi podjąć decyzji.
- cena dużo niższa niż wszędzie indziej
- w opisie informacja: "GŁOŚNIKI SATELITARNE Z PRZEWODAMI !"
- nikt ani na poprzedniej aukcji ani ta bieżącej nie kupił tego sprzętu.
o co kaman?

a i jeszcze jedno... na allegro nie ma nigdzie indziej tego sprzętu do kupienia.. coś tu nie gra.
 
Ostatnia edycja:
Do góry