Wielka "n"cyklopedia - czyli wszystko o "n"-tv

Jak oceniasz oferte programową dostępną w n?


  • Total voters
    0

Max78

New member
wg mnie to bez róźnicy.
odpal ustawienia anteny (SETUP na pilocie), masz tam nawet sygnalizator dźwiękowy :)
BTW - pamiętaj, żeby po każdorazowym przestawieniu anteny/konwertera, odczekać ok 2sek.
Powodzenia :)
 

Max78

New member
Zupełnie nie rozumiem, dlaczego na BBC HD ma być lepiej ustawić sygnał :D
Osobiście odpaliłem ustawianie anteny prze SETUP, włączyłem sygnalizację dźwiękową i jazda. Zajęło mi to niecałe 10min (też na mrozie ;P) aby dokładnie ustawić antenę a później konwerter (skos).

Powodzenia :)
 

fafik73

New member
mam do Was pytanie,dziś zamówiłem N-kę,będzie to drugi dekoder w domu,głównym jest Cyfra,bardziej odpowiada mi programowo,N-ka będzie podłączona pod tv kineskopowy,czy jeśli nagram program HD na nboxa,ustawionego na współpracę z tv o standardzie SD,to po podłączeniu nboxa do tv HD , będę mógł odtworzyć program w HD,czy nagranie zostanie dokonane w SD i po ptakach?na logikę biorąc program powinien być nagrany surowy na dysk czyli w HD , dekoder zmienia rozdzielczość na SD jakby po fakcie?dobrze mi się wydaję czy bredzę?
 

JackS.

New member
Bez reklam
mam do Was pytanie,dziś zamówiłem N-kę,będzie to drugi dekoder w domu,głównym jest Cyfra,bardziej odpowiada mi programowo,N-ka będzie podłączona pod tv kineskopowy,czy jeśli nagram program HD na nboxa,ustawionego na współpracę z tv o standardzie SD,to po podłączeniu nboxa do tv HD , będę mógł odtworzyć program w HD,
Tak.
czy nagranie zostanie dokonane w SD i po ptakach?
Nie.
na logikę biorąc program powinien być nagrany surowy na dysk czyli w HD , dekoder zmienia rozdzielczość na SD jakby po fakcie?dobrze mi się wydaję czy bredzę?
Dobrze. Nagrywany jest kompletny spakowany stream łącznie z wszystkimi ścieżkami audio i napisami jeśli są dla danego programu dostępne.
 

zenobiuszek1

New member
Witam mam pewien problem z tnk

zamontowana antena 80-90 cm juz nie pamietam

konwerter twin full hd opticum

podlaczone dwa tunery tnk

szczegolnie wieczorami kanaly hd rwą lub zanikaja , w dzien jakosc i sila przewaznie ok wieczorami drastycznie spada i odbija sie to na kanalach hd reszta kanalow ( nie hd smiga)

moze ktos pomoze , pozdrawiam

w tej chwili sile mam 91%

jakosc 46%

by za chwile miec jakosc 100% i sile 80%

jest to zmiennie
 

Frauka

New member
Bez reklam
Jedyne co mi przychodzi na myśl to dostrojenie anteny, czasem milimetr sprawia takie kłopoty.
U mnie na antenie 80 nic nie rwie, nic nie pikseluje.
 

gadi

New member
Myśle ze te skoki jakości są spowodowane słabym zamocowaniem anteny, która porusza sie na wietrze.
 

Max78

New member
Aktualnie anteny o większej średnicy a stosunkowo niskiej cenie, są niezbyt sztywne. Zwłaszcza element, na którym mocuje się konwerter...
Tak jak napisała koleżanka FRAUKA -> sztywności brak na wietrze :D
Rozwiązaniem może być zamontowanie anteny w miejscu osłoniętym od wiatru (jednak takim, aby nie blokował sygnału) oraz bardzo dokładne jej ustawienie.
Ustawić można samodzielnie całkiem dokładnie - wymaga to pomocy 1-2 osób i cierpliwości :) (U mnie 'młodzi' zamówili 'szpeca' z miernikami -> tak poustawiał, że i siła i sygnał były o 40% słabsze :D Ustawiłem ręcznie sam i jest jak powinno i u nich i u mnie).
 

Frauka

New member
Bez reklam
A co tu pisać, dno i wodorosty :)
Jak wynika z Tego co mówi Tomasz Berezowski z N to firma też nie jest zadowolona z tego co dostają.

Od 14 lutego mają być zmiany w Wiadomościach, Teleexpresie. Może do 2012 to będzie jakoś wyglądało ;)
 

okojen

New member
Zwracam się do forumowiczów z pytaniem:

Co sie dzieje z dekoderem po rozwiązaniu umowy? Czy muszę go zwrócić czy też zostaje u mnie?
 

Max78

New member
Dekoder jest własnością dostawcy uslug, czili n-ki :]

FRAUKA -> tya? aR jU SURE?! Wszak zwykle o sztywność chodzi :D ;)
(ANTENY! ANTENY!)
 

fasi

New member
Wczoraj wieczorkiem czytam książkę, żona ogląda nagrane seriale lecące na TVN i... aż książka mi wypadła jak leciała reklama Nki a lektor powiedział o POLSACIE w N :)
Ktoś wie coś więcej na ten temat? Od kiedy? :)

Przyznam, że za Polsatem tęskniłem głównie z powodu F1, a tu kłopoty Roberta... :?
 

fasi

New member
Czyli, jednym słowem "wałek"?
Niestety nie u mnie nie ma możliwości odbioru cyfrowej telewizji naziemnej.

Czyżby Nka w tak podchwytliwy sposób szukała nowych klientów?
 
Do góry