Wielka "n"cyklopedia - czyli wszystko o "n"-tv

Jak oceniasz oferte programową dostępną w n?


  • Total voters
    0

lukasz.ku

New member
Witam,

mam problem z Dolby Digital przy podlaczeniu dekodera N do amplitunera przez zlacze optyczne. Innej opcji podlaczenia nie mam.
Amplituner wykrywa sygnal DD, ale dekoduje jako Dolby Prologic II.

Moj amplituner to Pioneer VSX-417.

Wiecie moze jak to rozwiazac?
 

JackS.

New member
Bez reklam
Witam,

mam problem z Dolby Digital przy podlaczeniu dekodera N do amplitunera przez zlacze optyczne. Innej opcji podlaczenia nie mam.
Amplituner wykrywa sygnal DD, ale dekoduje jako Dolby Prologic II.

Moj amplituner to Pioneer VSX-417.

Wiecie moze jak to rozwiazac?

A ustawiłeś w menu "Ustawienia" nboxa "Dolby Digital" na TAK?
 

lukasz.ku

New member
Tak jest ustawione i amplitner wykrywa taki sygnal jednak nie dekoduje go do DD. Wszedzie jest Dolby Pro Logic II.
Ustawienie w ampli jest na "Auto" czyli pownien sam sam rozpoznawac zrodlo (to robi) i dekodowac odpowiednio (tu jest problem).
 

JackS.

New member
Bez reklam
Tak jest ustawione i amplitner wykrywa taki sygnal jednak nie dekoduje go do DD. Wszedzie jest Dolby Pro Logic II.
Ustawienie w ampli jest na "Auto" czyli pownien sam sam rozpoznawac zrodlo (to robi) i dekodowac odpowiednio (tu jest problem).
A jesteś pewien, że sprawdzasz to na audycjach, na których faktycznie idzie DD5.1? Pamiętaj też o tym, aby opcją dostępną pod przyciskiem OPT, mieć ustawioną właściwą ścieżkę dźwiękową. Na przykład na TVP HD musisz wybrać opcję mis, nie DD, aby mieć dźwięk DD5.1.
 

boncio1

New member
No i nie każdy program jest z DD5.1. Wiele jest w tylko DD2.0 (zakodowane w dolby, ale tylko stereo niestety lub ProLogic), a wtedy ampli ustawia DD PLII. Srawdź jak kolega napisał lub Filmbox, MTVHD, TVN (HD). N-box nie ma problemu z wysyłaniem DD5.1 przez optyka, choć ja teraz już uzywam HDMI.
 
Ostatnia edycja:

aszlok

New member
Witam
Kupiłem TNK z nbox-em, wyslalem kod aktywacyjny sms-em, narazie nie dostalem wiadomosc zwrotnej o aktywacji karty, czy mimo to moge ogladac juz nie kodowane programy??
Poniewaz po wlaczeniu tunera wyskakuja ustawienia anteny i pojawia sie sila (96%) i jakosc (0%) sygnalu. Czy jajkosc na poziomie 0% moze byc spowodowana tym ze karta jeszcze jest nie aktywna??

Z góry wielkie dzieki za odpowiedz
 

bluray

Banned
Skuteczna metoda, ale kasująca zawartość dysku:
Front panel:
jednocześnie REC + EPG + strzałka w górę.
Kilka sekund.
Efekt:
Stracimy na kilka godzin wersje TURBO. Wróci sama.
Brak VOD, bo się musi załadować. Kilka godzin.
Po 24 h powinno być wszystko OK !
 

grzeh

New member
Brak sygnału z wyjścia HDMI

Witam.
Tak jak w tytule po zaniku zasilania dekoder normalnie się włancza z pilota, ale nie ma po kablu HDMI sygnału. Próbowałem przyciskiem na panelu przednim zmieniać na różne HDMI (3 opcje) wyskakuje komunikat : Problem HDCP i świeci sie obok przycisków czerwony trójkącik z wykrzyknikiem. Czy spotkał sie ktoś z podobnym problemem ?
 

soplus

Active member
Bez reklam
Witam. mam problem z rachunkami N-ki a właściwie z ich brakiem. Mam n-kę od końca stycznia, do tej pory nie dostałem rachunku, na koncie internetowym n saldo 0,00 PLN, przy płatnościach w Menu brak informacji o fakturach. Dzwonić do BOK-u czy wstrzymać się jeszcze. Mam umowę na 13-ms za 48PLN w promocji tam jakiejś.
 

graby1

New member
Witam wszystkich a w szczególności tych którzy odpowiedzą mi na moje pytania :)
mam cholerny niesmak co do dekodera N a uściślając brak możliwości najprostrzej edycji zapisanych na dysku nagrań - chodzi o proste przycięcie i skasowanie niepotrzebnych rzeczy. Czy to aż taki problem dla konstruktorów w dziesjszych czasach kiedy takie edycje robimy prostymi telefonami komórkowymi ... :) chyba że ja jestem ciemniamkiem i nie wiem jak się za to zabrac...
mam jescze jeden minus i chociaż tu może ktoś mi pomoże - otóż podczas oglądania w systemie 5.1 czy tez przestrzennym DD w momencie wejścia reklam w stereo sygnal tak mocno wzrasta że bolą uszy i bez natychmiastowej reakcji pilota sie nie obejdzie... wiem że niktóre ampli mają dolby volume podobno załatwiający temat. Mój pioneek VSX2020 niby reguluje automatycznie poziom dźwieku ale wydaje mi sie tylko w momentach zbyt dużego sygnału wejściowego - gdyż zapala sie hasło na czerwono "over" po czym dial -4 np.
Ostatnim problemem jest odtwarzanie sygnałów 5,1 z listy i przejście na kanały 5.1 tv - występują jekieś głośne trzaski z n-ki ( mam nadzieje że nie jest to wina ampli przy dekodowaniu dźwięków...
 

YogiCK

New member
Nie słyszałem o PVRze umożliwiającym coś takiego, więc dekoder Nki nie jest jakimś wyjątkiem. Zreszta, na co ci edycja nagranego materiału jak nigdzie w sensowny sposób nie możesz go zgrać.
 

Max78

New member
A są takie PVRy... Wcześniej używałem Markus'a - poszukacie w moich postach, to znajdziecie info, bo próbowałem go tutaj sprzedać.
Miał nieskomplikowaną, ale skuteczną edycję nagrań.
Są także inne :)

n-Ka i brak faktur - nie jesteś wyjątkiem soplus. Koleżanka z biura ma dokładnie to samo... Dzwoniła - nic nie wiedzą w BOKu...
Moja rada - OLAĆ temat. Nie wiedzą w BOK, to dlaczego Ty/Wy macie odpowiadać za ten bajzel? Niby na jakiej podstawie zamierzasz zapłacić, jak nawet nie znasz numeru faktury?!

n-ka - mój boss, podobnie jak ja ma już dość tej platformy. Niby największa liczba kanałów HD, ale praktycznie z tym HD jest SŁABO - delikatnie mówiąc. Ponadto i kompresja sygnału wysoka, i jakość audio (via ampli) jest w 98% kompletnie do d...py. W sumie na kilku kanałach FTA jest to na przyzwoitym poziomie (kanały niemieckie...). Te z oferty n-ki to żenada. Przynajmniej na recorderze i turborecorderze...
 
Do góry