Wielka "n"cyklopedia - czyli wszystko o "n"-tv

Jak oceniasz oferte programową dostępną w n?


  • Total voters
    0

tomato10

New member
Kolego na 99% nie ma takiej możliwości .
Apropo współpracy Nki z Samsungiem to chyba tylko współpraca czysto komercyjna ponieważ nie słyszałem aby tv samsunga lepiej pracował z nboxem niz tv innej marki . Chyba że o czymś nie wiem ..:)
 

Alkor

New member
Bez reklam
Czy można z dysku turbodekodera Nki przegrać nagrane wcześniej filmy z HBO (bajki) na pendrive ?

Witam!

Z dysku N-ki da się przegrać film na pendrive'a, oczywiście nie bezpośrednio, wykluczone jest też
nagrywanie materiału HD.

Dekoder należy przestawić w tryb RBG i podłączyć kablem SCART do nagrywarki DVD i nagrać
wybrany film bezpośrednio na płycie DVD-R (+R ) lub najpierw na dysku nagrywarki.
Później zamkniętą płytę DVD ładujemy do komputera i przy pomocy odp. programu (np. DVD Ripper)
zapisujemy w wybranym formacie wideo (MPEG2/4, AVC, DiVX) na pendrivie.

Można również podłączyć n-boxa bezpośrednio do komputera, jeśli ktoś ma odpowiednie karty/konwertery wideo ( np. z wyjść Component ).

Nawiasem mówiąc jakość takiego nagrania jest zaskakująco dobra, jeśli tylko materiał na dysku
n-boxa był dobrej jakości ( HD ). Mam nagrany w ten sposób (na płycie DVD) film " Kung-Fu Panda"
i muszę przyznać, że końcowe efekty na 50'' plazmie Samsunga a nawet projektorze Panasonika
(odtwarzanie z Blu-Raya Sony, HDMI, skalowanie 1080/50p) są naprawdę niezłe - lepsze niż znacznej
części "firmowych" płyt DVD.

Pozdrawiam.
 

Alkor

New member
Bez reklam
W karcie graficznej kompa mam tylko wyjścia 2 szt DVI i S-VIDEO

Jest jeszcze prostsze rozwiązanie. Video Grabber lub karta wideo z wejściem kompozytowym (video) lub S-Video (przejściówka ze SCARTA) z wyjściem USB do komputera. Najtańsze można kupić za kilkadziesiąt złotych. Podłączasz n-boxa (w trybie S-Video lub kompozyt - wybór klawiszem RES ) do odp. wejść karty i nagrywasz po prostu wszystko w czasie rzeczywistym lub z dysku.

Z drugiej strony nagrywarka Hauppauge HD-PVR to niesamowite urządzenie i rzeczywiście umożliwia nagrywanie w jakości HD. Nie sądziłem, że coś takiego jest możliwe już za około 800 zł. Kodowanie w locie H.264, możliwość późniejszej obróbki materiału, np. zapis filmu HD na pojedynczej płycie DVD-R w formacie AVCHD ( do odczytu na Blu-ray ).

Trzeba się na coś zdecydować.
 

gregory26

New member
Słuchajcie mam problem z n. Jestem jej posiadaczem od około tygodnia czasu. Posiadam dekoder ten z 250 GB dyskiem twardym oraz TV SAMSUNG C650 37".Oba urządzenia są podłączone za pomocą kabla HDMI. Po włączeniu TV, a następnie dekodera wyświetla mi się komunikat o braku sygnału o dziwo jakość mam ustawioną na 100% a siłę na 83%. Dopiero po restarcie urządzenia czasami raz a czasami kilka razy komunikat się nie wyświetla i wszystko chodzi do czasu wyłączenia na dłużej TV i dekodera.Jeśli wszystko działa i wyłączę i za chwilę włączę TV i dekoder wszystko zaskakuje za pierwszym razem. Sytuacja ma miejsce tylko po dłuższym czasie. Dodam, ze mam podłączony tylko jeden kabel z anteny satelitarnej. Na kablu SCART nie zauważyłem takiej sytuacji.

Proszę Was o pomoc.
 
Ostatnia edycja:

leo_rex

New member
Witam.

Posiadam turbodekoder z twardym dyskiem 500 GB.Mam problem z odtwarzaniem filmów w you tube /internet w nbox/. Zaznaczam, ze nradio i nportal dzialaja poprawnie.Po wejscie do you tube pojawiaja sie miniatury filmow, ale przy probie odtwarzania mam komunikat, ze wystapil bład i film nie jest odtwarzany.
Dodam jeszcze, ze you tube w TV Samsung LE40C650 dziala bez zarzutu.

Co robic? Czy ktos ma tez ten problem?
 
Ostatnia edycja:

JackS.

New member
Bez reklam
Witam.

Posiadam turbodekoder z twardym dyskiem 500 GB.Mam problem z odtwarzaniem filmów w you tube /internet w nbox/. Zaznaczam, ze nradio i nportal dzialaja poprawnie.Po wejscie do you tube pojawiaja sie miniatury filmow, ale przy probie odtwarzania mam komunikat, ze wystapil bład i film nie jest odtwarzany.
Dodam jeszcze, ze you tube w TV Samsung LE40C650 dziala bez zarzutu.

Co robic? Czy ktos ma tez ten problem?

Tak. Jest jakaś awaria YouTube w n-ce. Trzeba to przeczekać, samo ruszy.
 

leo_rex

New member
Witam.

Czy komuś sie udalo zlecic nagranie programu przez internet lub komorke przez strone n.lajt.pl w turbodekoderze nki?? U mnie za kazdym razem wyskakuje info: "prawdopodobnie dekoder nie jest podlaczony do internetu".Nradio i nportal dzialaja, wiec chyba mam podlaczony internet.....
 

plast

New member
A ja mam taki problem - moze ktos bedzie w stanie mi cos poradzic.

Gdy probuje wejsc na dekoderze na kanaly Fox HD, Fox Life HD oraz AXN HD to dostaje komunikat:

"BRAK SYGNALU, prosze upewnic sie czy dekoder jest prawidlowo
podlaczony"

Zobaczy czy na kanałach HBOHD, Rai uno, Rai Due, Rai Tre, BBC World czy choćby Euronews masz sygnał. Jeśli nie to najprawdopodobniej padło górne pasmo w konwerterze.

Wracajac do powyzszej sprawy - dzis cos chyba pozmieniali w N'ce, bo nagle mam Fox HD, Fox Life HD i AXN HD, a opisywany powyzej problem zaczal za to wystepowac np. na TV4. Czyzby pozmieniali transpondery/kanaly?
 

plast

New member
Sugerujesz, ze mi sie antena w nocy sama przestawila i to w taki sposob, ze dostalem 3 nowe programy a zabrali mi 5 starych? Jak dla mnie to bzdura :). Predzej uwierze w uszkodzony konwerter, w ktorym jakies pasmo czestotliwosci nie dziala + zamiane kanalow na transpoderach miejscami. Lub inne teorie. Ale nie w zle ustawiona antene, ktora jest ustawiona w ten sam sposob od 5 lat i nie ma bata, zeby ja wiatr czy snieg przestawil nawet o ulamek milimetra.
 
Do góry