Wielka "n"cyklopedia - czyli wszystko o "n"-tv

Jak oceniasz oferte programową dostępną w n?


  • Total voters
    0

xbgamer

New member
Witam. Zauważył może ktoś po ostatniej aktualizacji stukanie dysku ? Dysk stuka co kilka sekund jedynie w standby po włączeniu jest cisza.
 

Liter1979

Member
Bez reklam
Witam. Zauważył może ktoś po ostatniej aktualizacji stukanie dysku ? Dysk stuka co kilka sekund jedynie w standby po włączeniu jest cisza.
U mnie nie tyle co "stuka" tylko np. podczas przewijania do tyłu obraz się zawiesza, albo np. programy przełączają się z opóźnieniem... Cholera wie o co tu chodzi...
 

djk_25

New member
moi drodzy, mam pytanie

po wciśnięciu na pilocie przycisku z napisem 'list', otwiera się lista nagranych programów. na dole mamy pasek z ikonami czerwony punkt, zegarek i zielona uśmiechnięta buźka. czy czerwony punkt określa ile zostało nam miejsca na nagrania, czy może ile już jest zajęte przez nagrania?
 

poli_x

New member
Witam,mam nbox HDTV recorder z 250gb dyskiem i mam następujący problem.
Mam
Ant 1.
Siłę 88%
Jakość 62%
Ant 2.
Siła 79%
Jakość 64%

a mimo wszystko jest pare programów przy których dostaję informacje
:"Proszę upewnić się czy dekoder jest prawidłowo podłączony"
Większość kanałów śmiga ładnie,jednak z 10 ma w/w informację.
 

arsenal

Moderator
VIP
Najprawdopodobniej musisz zmienić kąt skręcenia konwertera. Na mocowaniu konwertera jak i na nim samym powinna być podziałka. Zestrój zera obydwu podziałek. Następnie stojąc przed anteną skręć konwerter w lewo. Dla Hot Birda w zachodniej Polsce będzie to ok. 2'5 stopnia. Na wschodzie (pas Warszawa-Lublin powiedzmy) może to być nawet 6-8 stopni.
 

poli_x

New member
Sprawdz na poszczególnych kanałach np.3,11 ,22 , ale wydaje mi się że mała ;korekta; anteny rozwiąże problem.

tylko na 11 z w/w mam ten problem TVN HD i AXN HD śmigają ładnie.

co do ustawień,przebywam w Irlandii,więc myślę że wszelkie ustawienia Polskie nic nie dadzą.

drugie pytanko

Czy powiedzmy jeżeli za wszelką cenę uprę się zeby osiągnąć ponad 90% siły i jakości,to czy to da mi jakąś widoczną różnicę w obrazie? czy odpuścić to sobie i jeżeli jest powyżej 40% to jest dobrze,i tylko spróbować odpalić tą 11,ruchem samego konwertera.
 

arsenal

Moderator
VIP
To trzeba było od razu pisać, że w Irlandii jesteś. Dla tego kraju musisz skręcić konwerter w prawo aż o 13-14 stopni. Zobacz stronę dishpointer.com . Wpisz miejsce zamieszkania, wybierz satelite Hot Bird i na dole strony zobaczysz wartości potrzebne do precyzyjnego ustawienia anteny. LNB Skew to wartość która cię interesuje. Siła sygnału jest mniej istotna. Ważna jest jakość sygnału. Jakość w granicach 60-70%, w czasie deszczu, śniegu lub dużego zachmurzenia, na kanałach nadawanych w DVB-S2 może nie wystarczyć do bezproblemowego oglądania. Nagrania albo VOD mogą być nieprawidłowo zarejestrowane. 80-100% jakości i antena o średnicy 80-90 cm zapewnia znacznie stabilniejszy odbiór.
 
Ostatnia edycja:

plast

New member
A ja mam taki problem - moze ktos bedzie w stanie mi cos poradzic.

Gdy probuje wejsc na dekoderze na kanaly Fox HD, Fox Life HD oraz AXN HD to dostaje komunikat:

"BRAK SYGNALU, prosze upewnic sie czy dekoder jest prawidlowo
podlaczony"

Dekoder jest na pewno prawidlowo podlaczony i wszystko jest sprawne,
wszystkie pozostale kanaly HD oraz zwykle dzialaja bez problemow. Tylko
na tych trzech jest ten problem.

Pisalem do supportu N'ki i dostalem taka odpowiedz:

====
Uprzejmie informuje, iż kanały które Pan wymienił są nadawane z tego samego transportera. Należy sprawdzić jakość na danych kanałach na których występuje owy komunikat. Proszę przełączyć na któryś z tych kanałów nacisnąć przycisk SETUP aby pojawiło się menu. W menu wybiera Pan zakładkę diagnostyka gdzie pojawia sie parametry siły i jakości dla danych kanałów. Domyślam się, iż jakość na tych kanałach będzie wynosiła 0%. Jeżeli tak to należy doprecyzować ustawienia anteny a najpierw samego konwertera tak, aby jakość się pojawiła. Dodatkowo zaznaczam, iż jakość na każdym kanale powinna wynosić około 60%. Problem ten jest związany z tym że kanały są pogrupowane nadawane z różnych transporderów a Pan nie odbiera częstotliwości gruby właśnie tych kanałów. Jeżeli jakoś na tych kanałach się pojawi automatycznie obraz będzie dostępny.
====

Jakosc na tych kanalach faktycznie mam 0%. Ale nie rozumiem co moge poprawic w ustawieniach konwertera lub anteny. Antene mam na dachu 3 pietrowej kamienicy, konwerter sprawny, wszystko odbierane, sila i jakosc bardzo dobra.
 

arsenal

Moderator
VIP
Zobaczy czy na kanałach HBOHD, Rai uno, Rai Due, Rai Tre, BBC World czy choćby Euronews masz sygnał. Jeśli nie to najprawdopodobniej padło górne pasmo w konwerterze.
 

Alundro

New member
Witam mam następujące pytanie. Interesuje mnie zawarcie umowy z Telewizją N i zauważyłem na ich stronie, iż współpracują z Samsungiem. Chciałem kupić 32C650 a na stronie N z prezentowanych w promocji telewizorów jest właśnie mniej więcej taki tylko, że nie podali oznaczenia. Czy ktoś z Was może wie jaki to jest model ?
 
Do góry