Wielka "n"cyklopedia - czyli wszystko o "n"-tv

Jak oceniasz oferte programową dostępną w n?


  • Total voters
    0

iqpablo

New member
BOXy bedzie dostarczac firma ADB z Zielonej Gory - mojego miasta :).

firma jest extra, robi sprzety dla japoncow. wiec przypuszczam ze i boxy dla pl beda wypasiorskie :)
 

zcott

New member
Mazoku napisał:
No właśnie nie jest całkowicie kompatybilne. Można przesłać niezaszyfrowany sygnał z DVI do HDMI, ale odwrotnie już nie, gdyż zgodnie z licencją każda transmisja poprzez HDMI musi być szyfrowana. Jeśli złącze DVI w odbiorniku nie obsługuje HDCP, to nie będzie działać. Proste.
Proste?? No to zamiast rzucać słowa na wiatr posłużę się informacją ze strony o niewiele mówiącej nazwie hdmi.org... :)

Tutaj czytamy co następuje:

"Q. Is HDMI backward compatible with DVI (Digital Visual Interface)?

Yes, HDMI is fully backward compatible with DVI compliant devices. HDMI DTVs will display video received from existing DVI-equipped products, and DVI-equipped TVs will display video from HDMI sources."

I dalej:

"Also, consumers may want to confirm that the DVI interface supports High-bandwidth Digital Content Protection (HDCP), as content that requires HDCP copy protection will require that both the HDMI and DVI devices support HDCP to properly view the video content."

Wg mnie można to interpretować tak, że w przypadku braku HDCP obraz może iść np. przeskalowany, ale i tak tylko wtedy kiedy nadawca wymaga HDCP!

---------------------------------------------

pmcomp napisał:
Panowie,

zawsze możecie się podłaczyć po componencie.

Pozdro
No cośty! Po analogu?!? :p
 

daniel1602

New member
To na platforma Premiere jest FTA ?? Bo chyba jest tam F1 w HD. Oczywiście mamy też w RTL i to jest w FTA. Także nie jest wykluczone że moze bedzie tak jak jest w niemczech.:hmm:
 

Jussi

New member
Bez reklam
Przeprasza, ze moze nie doczytalem, ale rozumiem ze pakiety beda kosztowac po 10 i 20zl, a jak wyglada sprawa z tunerem? Jaka bedzie jego cena? Czy zapowiadaja sie promocje typu tuner za free przez cfzas trwania umowy itp?

Pozdrawiam
 

besson

New member
Witam.
Jako miłośnik dobrej jakości zakupiłem w zeszłym roku super http://**********.com/style_emoticons/default/mad.gif telewizor HD Ready Samsung WS-32Z308P osługujący jak twierdzi producent "rodzaje przyjmowanego sygnału PAL : 1O8Oi(HD) 720P/ 576P(SD)/48OP(SD)/ 576i(Analog)/ 48Oi(Analog)". Telewizor posiada jedynie łacze Component.

Pytanie co będę mógł na nim obejżeć podłączając go do tego dekodera z dyskiem. Czy to, że będę sygnał wysyłał po componencie w jakimś stopniu ograniczy jego możliwości?

I drugie pytanie, jak sądzicie jeśli Samsung umiescił logo HD Ready a nie spełnił warunków jakie powinien (czytaj telewizor nie ma wejścia HDMI) to czy mogę żądać zwrotu gotówki z tytułu nie zgodności z umową? Mój telewizor był jednym z pierwszych i jako jeden z nielicznych posiadał to logo nastepne miały już tylko "1080i".

Będę bardzo wdzięczny za pomoc.
Pozdrawiam
Piotr
 

arsenal

Moderator
VIP
besson napisał:
Witam.
Jako miłośnik dobrej jakości zakupiłem w zeszłym roku super http://**********.com/style_emoticons/default/mad.gif telewizor HD Ready Samsung WS-32Z308P osługujący jak twierdzi producent "rodzaje przyjmowanego sygnału PAL : 1O8Oi(HD) 720P/ 576P(SD)/48OP(SD)/ 576i(Analog)/ 48Oi(Analog)". Telewizor posiada jedynie łacze Component.

Pytanie co będę mógł na nim obejżeć podłączając go do tego dekodera z dyskiem. Czy to, że będę sygnał wysyłał po componencie w jakimś stopniu ograniczy jego możliwości?

I drugie pytanie, jak sądzicie jeśli Samsung umiescił logo HD Ready a nie spełnił warunków jakie powinien (czytaj telewizor nie ma wejścia HDMI) to czy mogę żądać zwrotu gotówki z tytułu nie zgodności z umową? Mój telewizor był jednym z pierwszych i jako jeden z nielicznych posiadał to logo nastepne miały już tylko "1080i".

Będę bardzo wdzięczny za pomoc.
Pozdrawiam
Piotr
Z tego co dowiedziałem się od Ar2 to po componencie obejzysz w 1080i kanały HD. VOD niestety tylko w PAL'u, co najwyżej poddanemu progresywnemu skanowaniu.
Jeśli ten telewizor ma nalepkę HDReady a nie posiada złącza DVI lub HDMI to jest ot wprowadzenie konsumenta w błąd. Możesz powalczyć.

No wiec co z ta cena tunera?
Można przecież poczytać troszkę, poszukać na forum a odpowiedź się znajdzie. Można wejść na Onet, zobaczyć konferencję. Można... a co mi tam. Ceny są miodzio więc jeszcze raz: 99 zł za tuner HD, 449 zł za tuner HD z dyskiem.
 

Jussi

New member
Bez reklam
No wiec co z ta cena tunera?
Arsenal czytalem, wierz mi, nie zaglebialem sie dokladnie ale rzucilem na to okiem i te ceny tez gdzies mi sie rzucily w oczy, tyle ze po prostu wydawalo mi sie to "troche" malo wydawalo dlatego bylem ciekaw czy faktycznie tak ma byc.

Pozdrawiam i dziekuje
 
Ostatnia edycja:

arsenal

Moderator
VIP
Jeśli komuś baardzo zależy na HBO w N to mam dobre wieści. Umowa HBO z Cyfrą+ na wyłączność kończy się 31 grudnia 2006 roku. Tak przynajmniej twierdzi serwis Media2.
Ja twierdzę, że ten kanał będzie zupełnie w eNce niepotrzebny, no ale co kto lubi.
W forumle 1 jest taki kruczek z prawami wszystkie wyscigi musza byc FTA!!
A to oznacza ze tvn by musiał puścić je na tvnie zwykłym !!
Nie ma takiego kruczka.
 

DaN

New member
paw166 napisał:
W forumle 1 jest taki kruczek z prawami wszystkie wyscigi musza byc FTA!!
A to oznacza ze tvn by musiał puścić je na tvnie zwykłym !!
A to niby od kiedy? Przecież jeszcze niedawno F1 leciała na Cyfrze i na pewno była kodowana.
 

domag

New member
Witam wszystkich. Ja mam jedno male pytanko. Kiedys chcialem podlaczyc u siebie WizjeTV i okazalo sie, ze z okna widze " nie ta co trzeba strone nieba". I musialem sobie darowac. Czy z "N"ka bedzie podobnie (ten sam satelita) Dzieki za odpowiedz. Pozdrawiam
 

DaN

New member
domag napisał:
Witam wszystkich. Ja mam jedno male pytanko. Kiedys chcialem podlaczyc u siebie WizjeTV i okazalo sie, ze z okna widze " nie ta co trzeba strone nieba". I musialem sobie darowac. Czy z "N"ka bedzie podobnie (ten sam satelita) Dzieki za odpowiedz. Pozdrawiam
Tak to ta sama satelita - Hotbird 13E.
 

G@RY

New member
to w którym kierunku trzeba mieć antenę skierowaną? pólnoc czy południe czy jak? bo się nie orientuje :) z tego co widzę to większość anten "nasłuchują" z południa.
 

paw166

New member
Chodzi tu nie dokonca FTA ale ogolno dostepny.TV4 jest ogolno dostepne przez antene naziemną a już nplanet nie takie sa prawa od jakiegoś monetu i przypuszczalnie dlatego prawa ma tv4 a nie c+.Z oficjalnych informacji wynika ze przetarg na prawa tv do nastepnego sezonu rozpoczynie sie dopiero po zakonczeniu obecnego sezonu.
Kolejne informacje o iti:
-w poniedziałek z nowej strony www.itineovision.pl
-1 padziernika w waszych lokalnych centrach sprzedaży
-12 października otwarcie platformy i chyba ta gibana imprezka
-12 listopada wdrazenie nboxów recorderów i uruchomienie vod
i od 12 listopada już bedą chyba wszystkie stare i nowe kanały i dopiero premiera tvp i eurosportu hd bedzie w styczniu.
 

Mazoku

New member
Jeśli komuś baardzo zależy na HBO w N to mam dobre wieści. Umowa HBO z Cyfrą+ na wyłączność kończy się 31 grudnia 2006 roku. Tak przynajmniej twierdzi serwis Media2.
Jeśli tak, to HBO i HBO 2 raczej na pewno znajdą się w ofercie n w przyszłym roku. Możliwe, że wraz z HBO HD i nowym HBO Comedy. W końcu na platformie są już wszystkie pozostałe kanały należące do Home Box Office Poland, czyli Cinemax, Cinemax 2, AXN, AXN Sci-Fi i AXN Crime.

PS. Tak mnie nagle naszło. Ciekawe, czy ten tajemniczy kanał filmowy HD to właśnie nie... HBO HD. W końcu możnaby go potraktować jako kanał odrębny od HBO i nie objęty umową na wyłączność ;)

PS2. Inny szalony pomysł: może nVOD będzie nosił markę HBO? Jakiś czas temu krążyły przecież słuchy o planach tej stacji względem video na żądanie. To by nieźle wpłynęło na sprzedaż.
 

DaN

New member
Rzeczywiście WizjaTV była z Astry. Mój błąd. Dawno temu to było ;) Nie zmienia to jednak faktu, że jak ktoś nie mógł ustawić talerza żeby oglądać Wizję (na południe) to będzie miał taki sam problem z N-ką.
 

Marcin_s

Member
Monk napisał:
gWitam,
Jestem nowy na forum więc prosze mi wybaczyć jeśli moje pytania bedą uznane za lamerskie.

Troszke czekałem na HDTV, z poczatku miałem zamiar kupić własny tuner
DVB-S2, ale mam maczka a w ofercie firm Elgato i Maglia (jedyne produkujace tunery na maki) nie ma niestety takiego modelu, a wersjie z wejściem na te karty platform są juz wogóle nie rozwijane od dawna.

Wiem że może sie wydawac że to troszeczke OT, ale teraz wyjasnie dlaczego nie.

Do maczka dość łatwo mozna przekazać sygnał z np. kamery cyfrowej przez firewire, i tak naprawdę jest to jedyne wyjście aby poogladac sobie HDTV na monitorku belinea 102035W.

Czy nbox bedzie "eksportował" swój sygnał przez firewire lub też usb, czy cos o tym wiadomo, czy tez może istnieje jakieś "przejściówka" HDMI -> firewire?
nie ma takie przejcowki. Troche inne sa te streamy. natomiast pojawily sie karty HDMI, jesli masz nowego MacaPro na Intelu to spora nadzieja ze taka karta ruszy.
 

kanurwa

New member
Bylbym bardzo zdziwiony jakby HBO ojawilo sie w n-ce, poza tym o ile sie nie myle to HBO poprzez UPC jest powiazane kapitalowo z Canal + Cyfrowy, ale moge sie mylic ;)
Mazoku - popatrz co HBO robi ostatnio mialo nawet problem z puszczaniem bez problemów w zwyklym SDTV, niech najpier wezma sie za pożądny dźwiek i HD a potem za inne rewelacjie wg mnie HBO to najbardziej olewajacy klientow kanal typu PREMIUM, totalna żenada.
 
Ostatnia edycja:

paw166

New member
Każdy nowy hanał paczki HBO nie jest objety wyłącznośćcią dla C+ właśnie dlatego CP chciał bardzo wprowadzenia cinemaxów !!
A ja jestem ciekaw czy iti nie wpadnie na pomysł żeby na jakimś 200 ktorymś kanale umiejscowic itvn ;>wtedy by już nikt nie chciał c+,na itvn pokazywana jest liga polska na polonie zagraniczną.
 
Ostatnia edycja:
Do góry