Wielka "n"cyklopedia - czyli wszystko o "n"-tv

Jak oceniasz oferte programową dostępną w n?


  • Total voters
    0

marecki78

New member
a co z reklamami?

A ja się obawiam o spsób transmisji w "n"

Dziś oglądanie filmu lub czegokolwiek na TVN to koszmar. To nie film tylko blok reklamowy poprzecinany fragmentami filmów. Dochodzi do sytuacji, jak na przykład tydzień temu, że chciałem sobie zobaczyć tą polską komedię VINCI i mimo że trąbią w TVN że będzie u nich tej jesieni to wolałem sobie kupić płytkę.ALbo wczoraj - Szeregowiec Rayan - start 22:30, koniec 1:55 - PARANOJA ! Więc jakakolwiek oferta programowa, dobra lub zła, może nie mieć większego wpływu na mój wybór. Poczekam jeszcze ze dwa miechy i sprawdzę opinię użytkowników. Jeżeli w sprawie reklam TVN się poprawi to kto wie, może się skuszę. Jednak jak na razie to ta stacja kojarzy mi się nie z filmami ale z reklamami co 15 min.

Pozdrawiam
 

dnc

Moderator
VIP
pl_k napisał:
Gdzies to juz pisalem. Mimo tego ze odbieram tv4 to kubice wole ogladac na RTL - duzo lepsza jakosc przekazu. A jak wiadomo RTL jest FTA.


pozdro

Problem dla wielu polegać będzie na tym, że nie mają dostępu do RTL, ponieważ on nadaje z Astry 19.2E, a do tego trzeba mieć drugi konwerter. Jeśli box "N" będzie obsługiwał Diseq z dwoma konwerterami i będzie mozliwość dogrywania listy kanałów, lub ich dopisywania ręcznie, to nie będzie problemu? Jednak podczas prezentacji, nic na ten temat nie powiedziano!!! To ważne. Ja, np., oglądam jeszcze Sat.1, ZDF i PRO7 i jeszcze kilka innych. To wszystko straciłbym nie mogąc oglądać ich na nowym boxie. Musiałbym dalej korzystać z tunera DVB PCI.
Po za tym, tak jak już wspominałem we wczorajszym poście w temacie "Nowej Platformy", kanały FTA nie powinny wchodzić w sklad jakiegokolwiek pakietu!!! To jest gra nie fair, ponieważ wprowadza w błąd tych co się na tym nie znają!!! Owszem, należy o nich wspomnieć, ale jako dodatkowe kanały dostępne po za ofertą platformy w ramach telewizji niekodowanej.
Tak np. robi C+ oraz PC!!! Myślałem, że N z tego zrezygnuje, ale niestety...
Oferta N jest taka tania gdyż nie zawiera kanałów Premium. Gdyby N otrzymała licencje przynajmniej na 1 kanał filmowy to winna się starać o licencję na kanał HD. To zupełnie inna jakość niż kanały SD, jakie ma C+. Co powinno być kartą przetargową przy rozmowach pomiędzy N a dystrybutorami filmów z USA, Europy i Azji. Pragnę zauważyć także, że prawie cała produkcja filmowa we Francji jest wspierana przez Canal+!!! Co to oznacza? Każdy się może domysleć.
Najprędzej liczyłbym na wspólny kanał Sony i N. Oferta filmowa tego giganta medialnego jest ogromna i zapewne wiele z tego jest lub będzie dostępnych w HD!!! To byłby Hit: Kanał filmowy "N-Sony Film HD" (nazwa może być inna) Jeśli pojawiłby się taki kanał brałbym platformę bez pytania o cenę od razu. A tak? Wszystko inne mam na C+. Szkoda mi trochę Discovery HD, jednak nie mógłbym wziąść tylko jednego pakietu (trzeba mieć 2). To jest problem. Moim zdaniem w każdym pakiecie powinien być przynajmniej jeden kanał HD (TVN w pakiecie podstawowym, Discovey w przyrodniczo-społecznym: jest, kanał muzyczny w pakiecie rozrywkowym!!!, no i kanał filmowy!!! )
To dla mnie sprawa oczywista i zarazem podstawowa. Oferta początkowa jest skromna. Liczę jednak, że się znacznie poszerzy w ciągu najbliższych 3-4 miesięcy.
 

Monk

New member
gWitam,
Jestem nowy na forum więc prosze mi wybaczyć jeśli moje pytania bedą uznane za lamerskie.

Troszke czekałem na HDTV, z poczatku miałem zamiar kupić własny tuner
DVB-S2, ale mam maczka a w ofercie firm Elgato i Maglia (jedyne produkujace tunery na maki) nie ma niestety takiego modelu, a wersjie z wejściem na te karty platform są juz wogóle nie rozwijane od dawna.

Wiem że może sie wydawac że to troszeczke OT, ale teraz wyjasnie dlaczego nie.

Do maczka dość łatwo mozna przekazać sygnał z np. kamery cyfrowej przez firewire, i tak naprawdę jest to jedyne wyjście aby poogladac sobie HDTV na monitorku belinea 102035W.

Czy nbox bedzie "eksportował" swój sygnał przez firewire lub też usb, czy cos o tym wiadomo, czy tez może istnieje jakieś "przejściówka" HDMI -> firewire?
 

Piotrek_PP

New member
No cóż... odbiór strumienia vod tylko jedną głowicą jest technicznie wykonalny choć mało elegancki z inżynierskiego punktu widzenia i związany z kompromisami. Z drugiej strony większość instalacji podtynkowych i zbiorczych nie przewiduje konieczności prowadzenia dwóch niezależnych przewodów koncentrycznych z konwertera. To także jest mało eleganckie. Zresztą temat zamknął się sam bo n-box z hdd ma mieć dwie niezależne głowice.
zott napisał:
Właśnie, że można, właśnie od tego jest ta flaga, o której wspomniałeś (tylko nazywa się chyba ICT).
A właśnie, że nie można. Jedna z dziwnych "prawd" funkcjonujących w świadomości zbiorowej, którą zresztą starałem się już negować na tym forum. ICT czyli Image Constraint Token jak sama nazwa wskazuje wymusza jedynie downscaling na ścieżce analogowej do max. ok 500tys aktywnych (widocznych) pikseli czyli roz. max ok. 960x540. Nie ma żadnego związku z zabezpieczeniem HDCP. HDCP jest rozwiązaniem czysto sprzętowym, nie może być włączone czy wyłączone w jakikolwiek programowy sposób. Cyfrowy uścisk dłoni zachodzi zawsze o ile oba urządzenia są wyposażone w enkrypcję i nigdy jeżeli odbiornik nie jest. Bez uścisku nie ma transmisji.
Wyłączenie HDCP jakąś flagą oczywiście jest możliwe z technicznego punktu widzenia ale jest wbrew licencji i producent musi się liczyć że takie urządzenie zostanie wpisane na "czarną listę" i jego klucze zostaną unieważnione.
Nie wiem jaką licencję podpisało ITI ale znam politykę dystrybutorów i stojących za nimi wytwórni filmowych. Nie pozwolą sobie na eksperymenty jeżeli płacą już opłaty licencyjne za system bezpieczeństwa, za którym stoi konsorcjum AACS.
 

marcel23

New member
pytanie

witam

jestem "zielony" w tych wszystkich kwestiach technicznych, ale mam jedno pytanie.

czy jest jakakolwiek mozliwosc podlaczenie tunera cyfry+ do tego tunera "n" z opcja nagrywania. tak abym mogl na ten dysk nagrac rowniez programy z cyfry.

bede wdzieczny za odpowiedz
 

Andrus86

New member
Mam putanko do czego służa te 3 pionowo umieszczone chincze??? z tyłu w dekoderach bo mam to smao u siebie w plazmie pioneera 42 cale i nie mam pojecia o co w tych wejsciach chodzi;/
 

ar2

Wsparcie
Członek Załogi
HD Squad
Jeśli box "N" będzie obsługiwał Diseq z dwoma konwerterami i będzie mozliwość dogrywania listy kanałów, lub ich dopisywania ręcznie, to nie będzie problemu? Jednak podczas prezentacji, nic na ten temat nie powiedziano!!!

Powiedziano powiedziano :p, po konferencji był obstrzelaliśmy pytaniami Pana Sojkę. Już gdzieś tą kwestię omówiłem, ale jeszcze raz...

Na początku nie będzie można zmieniać listy kanałów, jest to kwestia oprogramowania, nad którym cały czas pracują... nie wiadomo czy będzie to możliwe w przyszłości.

W sprawie kanału filmowego HD... ma być dostępny podczas startu platformy, jednak nie chciano zdradzić co i jak...

No i ostatnia kwestia... podział pakietów... łączenie FTA z płatnymi kanałami wg. mnie jest to nie fair, z drugiej strony muszą jakoś zarabiać.
 

dnc

Moderator
VIP
kamon napisał:
Jak nie jak tak. Ja nawet przelaczam w czasie transmisji miedzy TV4 a RTL.
Na tunerze Cyfry+ kanal 110.

No jest rzeczywiście. Na 110: RTL Szwajcarski, a na 116: RTL TV. Tp. 11054. Ale żeśmy zrobili offtopic.
Już nic więcej nie piszę... ;) Please forgive Me
 

ar2

Wsparcie
Członek Załogi
HD Squad
marcel23 napisał:
witam

jestem "zielony" w tych wszystkich kwestiach technicznych, ale mam jedno pytanie.

czy jest jakakolwiek mozliwosc podlaczenie tunera cyfry+ do tego tunera "n" z opcja nagrywania. tak abym mogl na ten dysk nagrac rowniez programy z cyfry.

bede wdzieczny za odpowiedz

Nie, nie ma takiej możliwości.

Mam putanko do czego służa te 3 pionowo umieszczone chincze??? z tyłu w dekoderach bo mam to smao u siebie w plazmie pioneera 42 cale i nie mam pojecia o co w tych wejsciach chodzi;/


http://www.hdtv.com.pl/index.php?module=CMpro&func=viewpage&pageid=30
 

pinio1

New member
a Polsat???

Dla mnie jeśli mówimy o telewizji (a nie DVD, VOD i innymi rzeczami które nie są telewizją) to nie rozumiem dlaczego nikt nie zauważył tutaj że nie ma Polsatu. Kanał jest oczywiście w większości syfny i sposób pokazywania filmów (a raczej reklam z kawałkami filmów w międzyczasie) to skandal, ale jednak jest to jeden z czterech głównych programów w Polsce (obok TVP 1,2 i TVN). To jest fakt i już!
Więc jeśli n nie ma go u siebie - to co to za oferta?
Czy jeśli jakimś cudem coś będzie ważnego na Polsacie to mam sobie podłączyć zwykłą antenę?
Żadna inna platforma cyfrowa czy większa kablówka nie ma takiego maknamentu, o ile się nie mylę, więc szczerze mówiąc dopóki n tego nie będzie miał, to jest po prostu niekompletny i tyle..
 

kanurwa

New member
Panowie tylko weźcie jedno pod uwage, RTL Group za niedlugo przechodzi w HDTV bedzie tworzyc pakiet cyfrowy i ma byc on zakodowany wiec za niedlugo bedzie "kaput" z ogladania RTLu. Zreszta o ile pamietam to ASTRA i HB zamierzaja zadac oplat za kanaly FTA nadawane w HDTV wiec prosze raczej nie liczyc na rozwoj kanalow HDTV za free.
dnc, tak na marginesie, a propos produkcji canal +, zauwaz ze sporo filmow ich produkcji lecialo i leci na HBO wiec to tak do konca nic nie znaczy zalezy kto jest ich dystrybutorem na dane terytorium.
Pozdrawiam.
 
Ostatnia edycja:

pl_k

New member
pinio1 napisał:
Żadna inna platforma cyfrowa czy większa kablówka nie ma takiego maknamentu, o ile się nie mylę, więc szczerze mówiąc dopóki n tego nie będzie miał, to jest po prostu niekompletny i tyle..

Hmm, jakos nie zauwazylem w cyfrze polsatu :hmm: . Chyba ze o czyms nie wiem :niewiem:

pozdro
 

mareck

New member
W tym wszystkim można się pogubić, ale wydaje mi się, że czytałem, iż nie będzie dostępu do nagrań (tych własnych, nie VOD) przez Ethernet/USB celem zgrania na dysk komputera. Ktoś może to potwierdzić, bo niezbyt mi to się podoba, gdyż:
1. Prędzej czy później dysk się zapełni i trzeba będzie decydować czy kasujemy wyścig Kubicy, czy jubileuszowy odcinek Mody na sukces ;)
2. Rezygnując z platformy stracimy wszystkie nagrania.
Wiem, że można sobie poprzegrywać na zewnętrzną nagrywarkę DVD, ale trzeba taką mieć, jest to upierdliwe, pogarsza jakość. A jak przegrać nagrania HD, skoro nie zapowiada się na szybki wysyp tanich nagrywarek HDDVD/BlueRay :-?
 

dnc

Moderator
VIP
kanurwa napisał:
...
dnc, tak na marginesie, a propos produkcji canal +, zauwaz ze sporo filmow ich produkcji lecialo i leci na HBO wiec to tak do konca nic nie znaczy zalezy kto jest ich dystrybutorem na dane terytorium.
Pozdrawiam.

To prawda. Tylko, że HBO jest dostępne tylko na C+ (nie liczę kablówek), więc i tak cała zawartość zostaje u Francuzów. Oczywiście to wcale nie oznacza, że filmów z tej stajni nie będzie w ogóle, ale na nowości bym raczej nie liczył.

Jeśli ar2 mówisz to co obiecał prezes N to mam nadzieję, że jednak kanał filmowy HD będzie. Właściwie tylko na to najbardziej liczyłem (prócz kanalów muzycznych HD), więc... Poczekamy zobaczymy...
 

iqpablo

New member
SPRAWA WYGLADA TAK:

place teraz 145 w c+, jak sie pojawi n to po manipulacji pakietami w c+ i n bede ogladal praktycznie wszystkie kanaly obu platform za ok 160 zl. jest to ok 20 zl drozej niz obecnie, ale mam praktycznie wszystkie kanaly jakie mozna ogladac na c+ i n.

pytanie jest takie: czy musze miec druga antene na balkonie czy moge puscic sygnal z jednej nateny na dwa boxy??? jak dzwonilem dzisiaj do n to nie mogli mi udzielic tej informacji (dopiero 12 pazdziernika mi powiedza). moze ktos juz dzisiaj wie czy da rade z jednej anteny puscic sygnal na 2 boxy??
 
Do góry