Wielka "n"cyklopedia - czyli wszystko o "n"-tv

Jak oceniasz oferte programową dostępną w n?


  • Total voters
    0

pooh1968

Klub HDTV.com.pl
VIP
Pelikan napisał:
zastanawia mnie jedno, pakiet CINEMAX
nie wiem czy ja jestem jakis inny ale mam ten CINEMAX w Cyfrze+ (mam najwyzszy pakiet) i ten program jest naprawde denny :???:
Zapodaja tam non stop jakies kiepskie filmy do tego w jakości gorszej niz na TVP3 ... a oni zapodali raptem 2 programy Cinemax i Cinemax2 i zadaja za to 10 zyla na miesiac ... kaszana

Poza tym jak mogli zapomnieć o NATIONAL GEOGRAPHIC ??? Przegiecie, przeciez NG łyka swoimi reportażami Discovery na wejsciu.
Programy z serii Katastrofy w przestworzach rządzą :mrgreen:
Dotego nie ma TV4 :neutral: wiec nie ma mozliwosci ogladania Kubicy.
WYobrazacie sobie wyscigi F1 w jakosci HD ? MASAKRA ... no ale cóż, maja tylko Lige Mistrzow a to troche za mało ...
Nie wposmne o tym, iz beda musieli mocno pokombinowac zeby zrekompensowac mi brak HBO czy chocby Canal+ czy Canal+ Film ...

Według mnie oferta programowa n jest niekompletna i brakuje jej kilku mocnych pozycji.
To, że maja troche nizsze ceny od Cyfry to nie jest dla mnie argument. Ja wole zaplacic 50 zł wiecej ale miec wiecej fajnych programow a takich klientow jak ja jest napewno wiecej.
No ale z czasem napewno to sie zmieni a do tego czasu ja zostaje przy Cyfrze+ ;)

Hmmmmm.... bez Kubicy nikogo Formuła nie interesowała. TV4 wykupiło prawa za grosze. W tej chwili część osób sie tu denerwuje, ze bez Kubicy to nie chcą. Trzeba zachować spokój - pewnych rzeczy przeskoczyc się nie da. Myślę, że większość z nas nie jest aż takimi maniakami F1. Mnie np. ten sport bardoz nudzi - bo wyścigi są za długie, wolę np. żużel. Ale oczywiście to moje zdanie.
Nie dopłacasz 50 złotych - tylko 600 złotych rocznie - a to juz jest znaczna kwota. Zgadzam się że Cinemax są denne, ale miałem też HBO coś około 2 lata i zrezygnowałem, bo naprawdę nie było co oglądać - wszystko mogłem wypożyczyć na DVD i kosztowało mnie to taniej w stosunku do abonamentu. Jak dla mnie już przeskoczyli C+. Na TVN często puszczają świetne filmy, będzie kanał filmowy HD, będzie kino rosyjskie (mam nadzieję, że kiedyś oferta poszerzy się wogóle na kino nieamerykańskie) - przecież to hicior. NIe chcę dopłacać 50 złotych i potem nie mieć co wybrać z oferty - a tak było wcześniej. Nie wiem może to dlatego, że nie jestem aż takim kinomaniakiem, żeby spędzać przy TV 10 godzin na dobę. Mój czas to maksymalnie 2-3 godziny na dzień + czasem coś ekstra (np. mecz, ciekawy program) i tyle. Pzdr.
 

Goliat

New member
Bez reklam
arsenal napisał:
Karta jest przypisana do konkretnego tunera więc odpada.
Z tym "zabiciem" nbox'a to nie byłbym taki pewny.
A czyli coś na wzór Polszmatowskiego Nagravision.....:(
No tak klient który podusił ze 3 guziki przekonał wszystkich o wyższości produktu nad konkurencją :D (no i ten opis o najnowszych układach w środku ;) )
A czy wiesz ile firmy które produkują sprzęcicho od jakiegoś czasu włożyły grajcarów w opracowanie samego softu? :confused:
No więc jest to obrazowo góra mamony a opowieści dyr. ITI o specjalnej grupie zajmującej się software zapamiętajmy (warto!) i po jakimś czasie rozliczmy ;)
Pozdrawiam.
 

angostura

New member
Odp:
Nie jestem sfrustrowanym uzytkownikiem Cyfry+ czy też pracownikiem Cyfry+
Nie cierpię cyfry+ za ich stosunek do klienta, za dojenie do granic możliwości, za ich pewność siebie itd. ITI zapowiadała wielką rewolucję i liczyłem że cyfra dostanie po d.... Miałem kilkanaście tunerów tych gorszych i te najlepsze i wiem że nie kupię tunera w którym nie można sobie dowolnie poukładać listy, nie można oglądać więcej niż jedną satelitę czy dokupić dodatkowy abonament jakiegoś nadawcy choćby xxx. Jeśli tunery ADB to rewolucja to ja dziękuję. Wolę poczekać aż cyfra dorzuci HDTV (myślę że nie powinni już podnosić cen) , wtedy kupię dreama 8000 lub relooka i nie będę uwiązany brakiem diseqC, możliwością edytowania listy czy zrzucania sobie materiału z dysku. Oferta ITI nie wcale zła ale funkcjonalność tunerów jest fatalna. Myślę że wielu użytkowników cyfry poczeka na ruch cyfy+ co do hdtv więc ITI nie wiele im zaszkodzi. Natomiast uważam że jeśli polsat szybko czegoś nie wymyśli to będzie miał poważne kłopoty.
 

Goliat

New member
Bez reklam
cles napisał:
Dokładnie, nie widzę powodu dla którego Humax miałby być lepszy
Chociażby dlatego że jest w pierwszej 3- producentów ;)
Dodatkowo większość platform zamawia u nich ;)
No i stosuje rozwiązania sprawdzone ;)
....zresztą zobaczymy na pierwszy wysyp N-Boxów i tematy serwisowe ;)
Pozdrawiam.
 

Agent_7454

New member
pmcomp napisał:
- nbox skalujhe w górę (do 720p lub 1080i) i w dół (do 576i).
- przez scarta wypuścisz wszystkiej wymienione sygnały, do wyboru
- HDMI obsługuje HDCP a jak będzie stosowane tego nie wiadomo. Spekuluję, że przy wszystkich sygnałach HD. Zawsze masz do dyspozycji component, na którym pojawia się także 1080i. Jedynie w opcji VoD sygnał na componencie będzie przeskalowany w dół do 576i (prawa autorskie, "zarządzenie" wytwórni filmowych.

Pozdro.

Nie są to chyba prawdziwe informacje he, he.

Czy nikt na forum nie zna tej kamery ?

Zupełnie nie orientuję się w aktualnie sprzedawanych kamerach. Czy zakup Sony HDR- UX1 w cenie 750$ (przywiezione bez dodatkowych kosztów) to dobry wybór. Dzięki za wszelkie informacje.
http://www.amazon.com/o/ASIN/B000GX43E0/ref=s9_asin_title_1/002-6167837-2661639

??????????????
 

cles

New member
Myslę, że staną na głowie aby pokazywać Kubicę, zobaczymy co z tego wyniknie. Cyfra swego czasu miała doskonałą ofertę F1 i tylko dlatego ją kupiłem. Ale to stare dzieje.
POza tym to dopiero początek, myślę, że programów będzie przybywać dlatego spokojnie. Jak za te pieniądze to wchodzić można w ciemno
 

zcott

New member
cles napisał:
Sprawa jest prosta. Nadawca FTA nadaje sam na swoim transponderze i nie pobiera za to opłat bo takie jego prawo. Jeśli natomiast inny nadawca kupuje prawo do nadawania tego programu to następnie może ze swojego transpondera kodować treść.
Przecież na hotbirdzie Eurosport jest kodowany a na astrze chodzi FTA.

No i co to ma do rzeczy? Wymienilem kanaly, które są FTA na hotbirdzie. Nie mów mi, że 'n' będzie retransmitować ten sam kanał na swoim transponderze tylko zakodowany! :D Szkoda pasma...
Jedynym sposobem na umieszczenie kanałów FTA w płatnym pakiecie jest ich blokowanie gdy się go nie wykupi, czyż nie? A to już jest draństwo...
 

jokers

New member
Z tego co wiem i obserwuje co sie dzieje na satelicie to nie wszystko bedzie nadawane w MPEG4, czesc z kanalow bedzie w MPEG2, na pewno tvn, tvn7, tvn24, tvn style, tvn turbo, tvn meteo, baby tv, wszystkie TVP, paczka MTV i cala masa pozostalych kanalow FTA.
Jest duze prawdopodobienstwo ze wieksza czesc pozostalych kanalow nie HD rowniez bedzie w MPEG2.
Odnosnie cen, jestem ciekawy pewnej sprawy ktora nikt tutaj nie porusza.
Skoro umowe bedzie mozna podpisac na 12(15) i 24 miesiecy to przeciez cos sie z tym musi wiazac, np. nizsza cena za dekoder albo cos takiego bo kto by przy takich samych cenach podpisywal umowe na 24 miesiace ?
 

ar2

Wsparcie
Członek Załogi
HD Squad
Kubica kubicą, kiedyś oglądałem F1, ale kiedy Sumacher wygrał kolejny tytuł z rzędu stało się to nudne... Dopiero po zmianach przepisów znów zaczęło robić się ciekawie, a F1 w HD to jest to co tygryski lubią bardzo, z Kubicą lub bez. I na pewno będzie to niezła karta przetargowa, kto zgarnie F1 w HD, ponieważ transmisje są realizowane w HD.
 

dzekoo

New member
cles napisał:
Myslę, że staną na głowie aby pokazywać Kubicę, zobaczymy co z tego wyniknie. Cyfra swego czasu miała doskonałą ofertę F1 i tylko dlatego ją kupiłem. Ale to stare dzieje.
POza tym to dopiero początek, myślę, że programów będzie przybywać dlatego spokojnie. Jak za te pieniądze to wchodzić można w ciemno

Z kilku kamer jednocześnie + czasy. Fajnie było. Również chciałbym F1, bo inaczej będę musiał zostawić kablówkę. A F1 w HD to by było!!!

Pozdrawiam
Jacek.
 

lemonpl

New member
Fta

Skoro 4FUN i VIVA nadawane sa z Hotbirda FTA...
To czy nie wykupujac pakietu z kanalami muzycznymi bedzie mozna odbierac te dwie stacje?
 

hes

New member
czy cos wiadomo o zabezpieczeniach przed nagrywaniem

...chodzi mi o programy FTA. Gdzies czytałem, że nie będzie takiej możliwości (chodzi oczywiście o Nboxie bez dysku).
 

darien

New member
W pakiecie Informacja i rozrywka pod * jest jeszcze notka o ponad 200 kanałach niekodowanych w różnych językach, może tam się trafi coś ciekawego:confused:
 

pl_k

New member
Kubica

Gdzies to juz pisalem. Mimo tego ze odbieram tv4 to kubice wole ogladac na RTL - duzo lepsza jakosc przekazu. A jak wiadomo RTL jest FTA.


pozdro
 

zcott

New member
Piotrek_PP napisał:
Niekoniecznie jeżeli strumień danych VoD będzie nadawany z tego samego transpondera.

Z tego samego transpondera co co? :) To znaczy, że VoD się bedzie sciągał tylko jak oglądam DiscoveryHD, a jak tv-puls to już nie? :D
Wykluczałoby to też nagrywanie innego kanału niż się ogląda w większości przypadków...

Piotrek_PP napisał:
Byłbym zdumiony jeżeli wyjście cyfrowe hdmi nie miałoby zabezpieczenia HDCP (musi być od początku bo nie można go sobie włączać i wyłączać).

Właśnie, że można, właśnie od tego jest ta flaga, o której wspomniałeś (tylko nazywa się chyba ICT). I póki co żadko się ją stosuje, bo uniemożliwiałoby to odbiór HD użytkownikom telewizorów mogących wyświetlić HD, ale mających tylko złącze DVI (bez HDCP) albo component... Czyli w praktyce większość odbiorników zakupionych do niedawna...

Piotrek_PP napisał:
Podobnie byłbym zdumiony brakiem enkrypcji na wbudownym dysku. Założę się, że będzie to szyfrownie AACS. Nie jest to widzimisie firmy ITI lecz wymóg licencji jakie firma zapewne podpisała z niezależnymi podmiotami dostarczającymi kontent HD. A Ci zawsze jeśli chodzi o bezpieczeństwo wymuszają sprawdzone licencjonowane rozwiązania ponad lokalne wynalazki (kwestia także odszkodowań).

No ale nie wiesz jaką licencję podpisało ITI. Wątpie, żeby była to licencja uniemożliwiająca odbiór w HD na większości będących w domach odbiorników zdolnych do wyświetlania HD...
Mi się wydaje, że HDCP jest zabezpieczeniem na przyszłość... W pewnym momencie dystrybutorzy kontentu stwierdzą, że nasycenie rynku odbiornikami z szyfrowaniem jest wystarczające i każą nadawcom je włączyć.

A co do szyfrowania nadnych na dysku to też jestem bardzo ciekawy co tam wymyślili... i czy ktoś się wysili, żeby je złamać... :)
 

gabor

New member
Witam. Pelikan pisze że Cinemaxy 1 i 2 w "n"-ce są piekielnie drogie. Tylko nie sprawdził ile go to kosztuje w Cyfrze+ - podpowiem. Jeden Cinemax wg cennika Cyfry to 15 zł !!! Czasem warto sprawdzić za co i ile sie placi. A dalej AXN-5 zl, Kino Polska- 3.5 zl, 3xDiscovery- 8 zl. A w pakiecie prestizowym tylko groszowe roznice, prosze sobie wszystkie opcje zsumowac. Dlatego mam pakiet komfortowy z opcjami ktore ogladam a nie za ktore tylko place. Ale "n"-ke oczywiscie biore /w koncu trzeba swoj telewizor wykorzystac/. Pozdrawiam.
 

Smartek

New member
zcott napisał:
A co do szyfrowania nadnych na dysku to też jestem bardzo ciekawy co tam wymyślili... i czy ktoś się wysili, żeby je złamać... :)

Musialby to byc ktos bardzo odwazny - musialby wziac pod uwage mozliwosc uszkodzenia nBoksa z wlasnej winy..
Ciekawe jaka wtedy bylaby kara? ;-D
 
Do góry