Wielka "n"cyklopedia - czyli wszystko o "n"-tv

Jak oceniasz oferte programową dostępną w n?


  • Total voters
    0

zcott

New member
Piotrek_PP napisał:
A właśnie, że nie można. Jedna z dziwnych "prawd" funkcjonujących w świadomości zbiorowej, którą zresztą starałem się już negować na tym forum. ICT czyli Image Constraint Token jak sama nazwa wskazuje wymusza jedynie downscaling na ścieżce analogowej do max. ok 500tys aktywnych (widocznych) pikseli czyli roz. max ok. 960x540. Nie ma żadnego związku z zabezpieczeniem HDCP.
No ok, zgadza się. ICT decyduje co wychodzi przez niezabezpieczone wyjścia: wszystko/nic/downsample.
Ale reszta już nie jest taka jasna:

Piotrek_PP napisał:
HDCP jest rozwiązaniem czysto sprzętowym, nie może być włączone czy wyłączone w jakikolwiek programowy sposób. Cyfrowy uścisk dłoni zachodzi zawsze o ile oba urządzenia są wyposażone w enkrypcję i nigdy jeżeli odbiornik nie jest. Bez uścisku nie ma transmisji.
I właśnie, czy aby napewno? Przyznam, że nie znalazłem żadnej pewnej informacji jak to wygląda, zdania są podzielone...
Należy pamiętać, że HDMI jest całkowicie kompatybilne z DVI i to w obie strony, a wiele urządzeń DVI na rynku nie ma HDCP. Nie można więc powiedzieć, że bez handshake'u HDCP nie ma transmisji! To co się stanie zależy prawdopodobnie od tego czy kontent wymaga HDCP czy nie.
Wydawało mi się, że decyzja o tym jaki wypuścić sygnał (zwykły/przeskalowany/żaden) zależy również od flagi ICT... ale może zależy od czego innego... Nie dotarłem do żadnych pewnych informacji na ten temat.

Piotrek_PP napisał:
Wyłączenie HDCP jakąś flagą oczywiście jest możliwe z technicznego punktu widzenia ale jest wbrew licencji i producent musi się liczyć że takie urządzenie zostanie wpisane na "czarną listę" i jego klucze zostaną unieważnione.
Nie wiem jaką licencję podpisało ITI ale znam politykę dystrybutorów i stojących za nimi wytwórni filmowych. Nie pozwolą sobie na eksperymenty jeżeli płacą już opłaty licencyjne za system bezpieczeństwa, za którym stoi konsorcjum AACS.
Chodzi o to, że wytwórniom nie zależy na tym, żeby klient, który dopiero co kupił odtwarzacz BD, po podłączeniu go do swojej plazmy z DVI zobaczył czarny ekran. To by bardzo odstraszało klientów. Właśnie z tego powodu tak zwlekają z ustawianiem flagi ICT - większość klientów (zwłaszcza w stanach) ma wyświetlacze HD bez HDCP. Ostatnio była mowa, że przesuneli wprowadzenie na 2010r.
 

DaN

New member
iqpablo napisał:
...moze ktos juz dzisiaj wie czy da rade z jednej anteny puscic sygnal na 2 boxy??
Oczywiście, że można. Potrzebny jest tylko odpowiedni konwerter z dwoma wejściami i dwa kable. Zresztą chyba właśnie taki konwerter ma być używany z droższym nboxem.
 

pooh1968

Klub HDTV.com.pl
VIP
NIE wiem jak u Ciebie, ale mój Ferguson ma wejście i wyjście dla kabla - można z niego puścić sygnał dalej do kolejnego tunera, podobnie jak wejścia i wyjścia antenowe w nagrywarkach i magnetowidach. PZDR
 

niezabitowski

New member
pytanie o abonament

Czy kupując "n" i zdejmując zwykłą antenę z dachu (nie jest satelitarna) będę musiał płacić zwykły abonament radio-telewizja? Jak to wygląda z C+ ??
 

iqpablo

New member
wyjdzie z mojego tunera mam dalej ale czy to da rade podlaczyc do boxa n (nie bedzie jakiegos konfliktu)?? nie trzeba jakiegos innego konwertera na box z hdd??
 

Monk

New member
Wie może ktoś czy wszystkie sygnały bedą zabezpieczone w HDCP, czy tylko ten od VoD???

Bardzo by mi zależało aby sygnał leciał przez mój komputerek a później był wyświetlany na moim monitorku Belinea 10 20 35w, i jeśli sygnał normalnych programów HD (VoD mnie nie obchodzą) nie będzie zabezpieczony HDCP to wszystko będzie oki...

Bardzo mi zalezy na odpowiedzi...;-)
 

Mazoku

New member
Oferta programowa jest bardzo dobra moim zdaniem. Fakt, że ma pewne braki, ale to przecież tylko początek. Miejmy nadzieję, że wraz z rozwojem platformy ilość kanałów będzie się zwiększac. A jest o co:

National Geographic HD na przykład. Brak NG trochę mnie zaskoczył, ale może to dla tego, że przygotowują się do wprowadzenia jego wysokorozdzielczościowej wersji.

TV 4 - nie będę tęsknił jakoś specjalnie za tą stacją. Właściwie to jego odrzucenie jest sensowne, bo pod względem programowym jest konkurencją TVN Siedem, a ITI musi też dbać o interesy swoich innych podmiotów ;) A F1 od następnego sezonu przejmie pewnie jakaś inna stacja, skoro teraz pojawił się Kubica i zainteresowanie Formułą rośnie. Czemuż by nie nsport, w końcu wszystkie wyścigi są realizowane w HD. Tylko Kinomaniaka żal.

Jest natomiast Eurosport, co jest przemiłym akcentem. Szczególnie że, jak wszyscy dobrze wiemy, stacja ta zaczyna nadawanie w HD od stycznia 2007. Może i n się skusi :)

Ciekawą propozycją mogą okazać się też nowe kanały tematyczne TVP, szczególnie Film i Rozrywka. A Comedy Central czy Wojna i Pokój też się świetnie zapowiadają. No i ta cena - 78 zł za pakiet pełny. Jeśli VOD będzie w takim układzie kosztował np. 20 zł to mamy naprawdę bezkompromisową ofertę. Oby im wyszło :D
 

Mazoku

New member
Czy kupując "n" i zdejmując zwykłą antenę z dachu (nie jest satelitarna) będę musiał płacić zwykły abonament radio-telewizja? Jak to wygląda z C+ ??
Oczywiście, że tak. Abonament płaci się od telewizora. Nie, nie pytaj mnie, jaki to ma sens, skoro platformy też muszą płacić spore opłaty za kanały TVP :p

Chociażby dlatego że jest w pierwszej 3- producentów
Dodatkowo większość platform zamawia u nich
No i stosuje rozwiązania sprawdzone
Bzdura. ADB też siedzi w tym biznesie od jakiegoś czasu i sprzedało ponad 6 milionów STB. Nie jest tak znane, jak Pace czy Humax z tego powodu, że produkują urządzenia przede wszystkim dla platform właśnie, a nie do sprzedaży detalicznej.
 

Mazoku

New member
I właśnie, czy aby napewno? Przyznam, że nie znalazłem żadnej pewnej informacji jak to wygląda, zdania są podzielone...
Na pewno. Szyfrowanie HDCP jest zaimplementowane w każdym kontrolerze HDMI.

Należy pamiętać, że HDMI jest całkowicie kompatybilne z DVI i to w obie strony, a wiele urządzeń DVI na rynku nie ma HDCP. Nie można więc powiedzieć, że bez handshake'u HDCP nie ma transmisji! To co się stanie zależy prawdopodobnie od tego czy kontent wymaga HDCP czy nie.
No właśnie nie jest całkowicie kompatybilne. Można przesłać niezaszyfrowany sygnał z DVI do HDMI, ale odwrotnie już nie, gdyż zgodnie z licencją każda transmisja poprzez HDMI musi być szyfrowana. Jeśli złącze DVI w odbiorniku nie obsługuje HDCP, to nie będzie działać. Proste.

- przez scarta wypuścisz wszystkiej wymienione sygnały, do wyboru
Ojoj. Scart nie obsługuje nawet progresywnego skanowania, o HDTV nie wspominając :) Takie rzeczy tylko w HDMI i po komponencie.
 

smith

New member
Dlaczego tuner z twardym dyskiem ma na zdjęciu tylko jedno wejście antenowe skoro ma dwa tunery? Pilot do tego tunera ma jedną poważna wadę.... brak bezpośredniego dostępu do zmiany formatu obrazu.... pan & scan, letter box, mieszany... itd. Wchodzić przez menu by to zmienić jest mocno upierdliwe...
 

tomobo

New member
podłączenie po instalacji Cyfry

Witam po dłuższej przerwie.
Śledzę wszystkie wątki dotyczące nowej platformy. Obecnie jestem użytkownikiem Cyfry + z nastawieniem na filmy (takie zboczenie). Jestem o tyle w dobrej sytuacji, iż (co nie jest związane z nową platformą) rozwiązałem umowę z datą 2 listopada. (Tak a propos zauwazyliście, że zawierając z Cyfrą co roku nową umowę płatną za cały rok oszczędzacie od 300 do 400 zł? przy wyższych pakietach). Ale do rzeczy:Instalację do cyfry - chodzi o kabel (jeden przewód) mam w ścianie no i nie uśmiecha mi się robienie nowego remontu. Czy ktos może mi odpowiedzeć w prostych żołnierskich słowach czy mogę odłączyć tuner cyfry i podłaczyć w jego miejsce tuner nowej platformy? Czy muszę na przykład zmieniać ustawienia anteny sat.?
Wiem, że to nie ten wątek ale co do oferty to krótko. Jako fan filmów poczękam na ruch Cyfry.
Pozdrawiam
 

pmcomp

New member
smith napisał:
Dlaczego tuner z twardym dyskiem ma na zdjęciu tylko jedno wejście antenowe skoro ma dwa tunery? Pilot do tego tunera ma jedną poważna wadę.... brak bezpośredniego dostępu do zmiany formatu obrazu.... pan & scan, letter box, mieszany... itd. Wchodzić przez menu by to zmienić jest mocno upierdliwe...

ma klawiszem OPT.
Jak ja kocham ludzi co się nie bawili i się mądralują :mrgreen: .
Zapewne ten nbox nie ma jeszcze wielu rzeczy: widoku na Tatry i nie wiąże krawatów.

Cytuję: "A SZKODA, taki ładny był, amerykanski !!!"

PS. Z jakiego to filmu?

Pozdro
 

k0gi

New member
hmm, dla mnie w n-ce brakuje dobrych kanałów filmowych i strasznie NationalG. szkoda strasza.

narazie zlozylem rezygnacje z C+, w grudni mi wylacza, wiec mam czas sie zastanowic co robic :) ale chyab jak juz ktos wyzej pisal najfajniej bedzie miec i jedno i drugie i tak sobei zgrac zeby za duzo nie placic w sumie :D

a tak na marginesie to chyba za n-ke placic nie bede bo w czwartek dowiedzialem od wspolnika, ze bedziemy w naszych punktach Ery handlowac N-kami :-D wiec bede mial demoKartę może, wspólnik byl na szkoleniu w piątek w Wwie z n-ki

ma mi jutro dać notatki i pogadac jak się spotkamy wiec bede weidzial co jak od podszewki :-D

jak cos to sie podzielę wiedzą.
 
Ostatnia edycja:

iqpablo

New member
qwerty123 napisał:
TVN dobre 2 miesiace temu kupilo prawa do pokazywania F1 od nastepnego sezonu.

"Przegląd Sportowy w poniedziałek pisał, że od przyszłego sezonu wyścigi F1 pokazywać będzie TVN. Doniesienia dziennika dementuje jednak Andrzej Sołtysik, rzecznik prasowy stacji. – Nie jesteśmy zainteresowani zakupem praw do transmisji Formuły 1 – mówi nam Sołtysik."

niestety nie bedzie f1 na tvn :(
 

paw166

New member
W forumle 1 jest taki kruczek z prawami wszystkie wyscigi musza byc FTA!!
A to oznacza ze tvn by musiał puścić je na tvnie zwykłym !!
 
Do góry