Wielka "n"cyklopedia - czyli wszystko o "n"-tv

Jak oceniasz oferte programową dostępną w n?


  • Total voters
    0

kowal131

New member
Jakie są plusy turbodekodera w porównaniu z nbox recorderem?
Poza oczywiście wielkością dysku, bo wiadomo, że w turbo jest większy.
 
lista kanałów

witam jak to jest z tworzeniem własnych list kanałów?
utworzyłem własną liste i np. kanał nFilm zrobiłem sobie na pozycji 3 ale po naciśnięciu na pilocie przycisku [3] wskakuje mi kanał tvnHD
jak to jest
 

bogdan_kr

Member
Bez reklam
Własna lista kanałów ogranicza jedynie kanały dla "przerzucania" pilotem góra/dół Ch+ / Ch-. Zdaje się nie ma możliwości aby przypisać numery do kanałów, pozostają te narzucone przez n.

Pozdrowienia!
 

chief

New member
Mam brak dzwieku na baby tv , to znaczy od poczatku jak dostalem nie mam polskiego dzwieku, mam angielski, niemiecki, francuski, a polskiego brak, macie jkies pomysly co zrobic?, n polskim jest cisza.
 

danteusz

New member
upscaling kanalow sd do hd trzeba jakos wlaczyc czy to normalne ze kanaly jak tvn7 wygladaja ohydnie na 40c tv?
w ogole bardzo zawiodlem sie na jakosci, przyzwoicie to tylko wygladaja przyrodnicze w hd
 

bogdan_kr

Member
Bez reklam
upscaling kanalow sd do hd trzeba jakos wlaczyc czy to normalne ze kanaly jak tvn7 wygladaja ohydnie na 40c tv?
w ogole bardzo zawiodlem sie na jakosci, przyzwoicie to tylko wygladaja przyrodnicze w hd
Wygląda na to, że jakość odbioru obrazu przez widza zależy też od jakości telewizora. Ja akurat powiedziałbym, że TVN7 to jeden z lepszych kanałów SD w n-ce oraz że ogólnie wygląda on dość dobrze.
Jeśli przyrodnicze HD wyglądają u ciebie lepiej, to jest duża doza prawdopodobieństwa, że prawidłowo podłączyłeś dekoder do telewizora (odpowiednio wybrano rozdzielczość wysyłaną do tv, np. 1080i - przycisk RES na dekoderze). W takim przypadku wiele więcej z dekoderem nie powojujesz, jeśli już to można spróbować regulacji ustawień telewizora - może masz ustawiony zbyt duży kontrast?

Pozdrowienia!
 

danteusz

New member
Wygląda na to, że jakość odbioru obrazu przez widza zależy też od jakości telewizora. Ja akurat powiedziałbym, że TVN7 to jeden z lepszych kanałów SD w n-ce oraz że ogólnie wygląda on dość dobrze.
Jeśli przyrodnicze HD wyglądają u ciebie lepiej, to jest duża doza prawdopodobieństwa, że prawidłowo podłączyłeś dekoder do telewizora (odpowiednio wybrano rozdzielczość wysyłaną do tv, np. 1080i - przycisk RES na dekoderze). W takim przypadku wiele więcej z dekoderem nie powojujesz, jeśli już to można spróbować regulacji ustawień telewizora - może masz ustawiony zbyt duży kontrast?

Pozdrowienia!

tv mam w miare dobry samsung b530 i wiele materialow hd na wd live ogladalem, tak samo na konsolach gralem i zawsze bylem zadowolony z jakosci obrazu

ogladasz na ratio filmu normalny czy rozciagniety?
 

bogdan_kr

Member
Bez reklam
Przepraszam, uwaga odnośnie twojego tv była niezasadna - pomieszałem odpowiedź z innym wątkiem, który w międzyczasie czytałem.

Ale zobacz, że sam porównujesz w miarę dobry materiał hd do gorszego materiału sd. Osobiście uważam, że spośród kanałów sd nadawanych przez n-kę, TVN7 jest kanałem całkiem niezłym - niektóre pozycje programowe ogląda się z przyjemnością (oczywiście ma też znaczenie sam materiał źródłowy, który jest emitowany na kanale). Dla porównania naprawdę kiepska jakość jest na TVP1, czasami wręcz żenująco niska.

Wzorcem jakości SD, również dla nadawców satelitarnych, powinien być dobrej jakości materiał DVD. Jasne, że w transmisji cyfrowej liczy się każdy bit i nadawcy ograniczają bitrate jak tylko mogą, ale czasami chyba nie sprawdzają jaki jest efekt końcowy - dosyć trafny opis tematu bitrate/jakości kanałów satelitarnych jest np. tutaj.

Choć ogólnie oferta programowa jest niezła i jakość nienajgorsza, to nadal niestety n nie dba o jakość niektórych kanałów. Gdybyśmy mieli kontynuować naszą dyskusję o jakości sd w n, to prawdopodobnie musiałbym się z tobą zgodzić, że jakość sd niektórych kanałów to przysłowiowa "kiepa". Na TVP1 jakość spada niekiedy poniżej akceptowalnego poziomu. Na TVN7 jest lepiej. Naprawdę odnoszę czasem wrażenie, że albo nikt nie kontroluje efektu końcowego, albo czyni to na oglądając podgląd kanału na crt 14 cali.

Pozdrowienia!
 
aktywacja tnk

witam niedługo otrzymam drugi dekoder z enki i chcialbym się dowiedzieć czy już bedzie aktywny czy będe musiał zadzwonić i aktywować?
albo w inny sposób?
 

p@well

New member
Ustawisz antenę, ściągniesz soft i będziesz miał programy. Aktywacja w momencie wysyłki. Okres doładowania sprawdzisz w necie.
 
antena

witam mam pytanie
w menu "antena" siłe mam 54% a jakośc-68%
w "diagnostyka" - miernik sygnału mam -siła-70% a jakość 82% skąd taka różnica?
a co jest ważne siła czy jakość?
 

danteusz

New member
Przepraszam, uwaga odnośnie twojego tv była niezasadna - pomieszałem odpowiedź z innym wątkiem, który w międzyczasie czytałem.

Ale zobacz, że sam porównujesz w miarę dobry materiał hd do gorszego materiału sd. Osobiście uważam, że spośród kanałów sd nadawanych przez n-kę, TVN7 jest kanałem całkiem niezłym - niektóre pozycje programowe ogląda się z przyjemnością (oczywiście ma też znaczenie sam materiał źródłowy, który jest emitowany na kanale). Dla porównania naprawdę kiepska jakość jest na TVP1, czasami wręcz żenująco niska.

Wzorcem jakości SD, również dla nadawców satelitarnych, powinien być dobrej jakości materiał DVD. Jasne, że w transmisji cyfrowej liczy się każdy bit i nadawcy ograniczają bitrate jak tylko mogą, ale czasami chyba nie sprawdzają jaki jest efekt końcowy - dosyć trafny opis tematu bitrate/jakości kanałów satelitarnych jest np. tutaj.

Choć ogólnie oferta programowa jest niezła i jakość nienajgorsza, to nadal niestety n nie dba o jakość niektórych kanałów. Gdybyśmy mieli kontynuować naszą dyskusję o jakości sd w n, to prawdopodobnie musiałbym się z tobą zgodzić, że jakość sd niektórych kanałów to przysłowiowa "kiepa". Na TVP1 jakość spada niekiedy poniżej akceptowalnego poziomu. Na TVN7 jest lepiej. Naprawdę odnoszę czasem wrażenie, że albo nikt nie kontroluje efektu końcowego, albo czyni to na oglądając podgląd kanału na crt 14 cali.

Pozdrowienia!


Czasem dixivy z playera wygladaly lepiej niz niektore sd w n.
Nawet hd kanaly nie porazaja jakoscia, w mtv hd trafiaja sie klipy, ktore slabo wygladaja.
Skandaliczna sprawa jest dla mnie brak ang audio+napisy w takich kanalach jak hbo czy cinemax, chyba tylko nfilmhd oferuje cos takiego, tyle lat minelo od ostatniej telewizji w moim pokoju i dalej jestem skazany na zenujacego lektora ze ,,swietnym,, tlumaczeniem
 

danteusz

New member
sluchajcie jak jest z VOD serialami?
troche dlugo mi sie to dogrywalo bo tylko jeden kabel mam i caly czas mam tylko 1idc Heroes i Mentalista, to normalne ze tylko 2 seriale?
A gdzie dexter czy californicatiin?
filmy mam tylko 3 kategorie komedia, sensacja i SF
jak jest u Was?
 
Ustawisz antenę, ściągniesz soft i będziesz miał programy. Aktywacja w momencie wysyłki. Okres doładowania sprawdzisz w necie.
wlaśnie otrzymałem drugi dekoder na karte wyświetliło mi się okno z napisem "oczekiwanie na aktywacje karty"
jak długo będe czekał?
chciałem aktywować przez internet ale jest coś nie tak wyskakuje komunikat że jest błąd
 

p@well

New member
... jak ustawiłeś i potwierdziłeś parametry anteny, to po załadowaniu progamów ja miałem po 2-4 godzinach nie wiem dokładnie, bo wyłączyłem TV...
Widząc na czas wpisu już powinieneś mieć obraz.
 

danteusz

New member
na nce sa jakies kanaly sportowe gdzie leci duzo boksu?
tzn chce oddac to dla rodzicow a ojciec oglada tego sporo na CP ale nie jestem pewien na jakim kanale, chyba na polsat sport
Na nce to duzo futbolu jest ale boksu nie widzialem?

Jak zdecyduje sie na zwrot w ciagu 30dni rozumiem, ze odesla mi te 140zl, ktore zaplacilem dla kuriera?
 
Do góry