Wielka "n"cyklopedia - czyli wszystko o "n"-tv

Jak oceniasz oferte programową dostępną w n?


  • Total voters
    0

Darkus

Member
popmart - Też mam N i kanały w HD są różnej jakości np.weźmy NfilmHD i Animal PlanetHD niby w HD,a jakość Animala jest o niebo lepsza.

Tak samo kanały w SD,co mnie kompletnie rozwaliło,jakość programu SportKlub to jakieś nieporozumienie(pikseloza aż oczy bolą)reszta programów obleci.
 

Darkus

Member
Tak,tylko po to kupowałem nboxa,tak jak każdy z nas żeby oglądać lepszy obraz cyfrowy sd.
A tak z mojej kablówki osiedlowej po analogu mam o wiele lepszy obraz,niż z nboxa program SportKlub.
 

Darkus

Member
Po anologu to bym się z tobą zgodził że nie dostanę w Polsce dobrej jakości sygnału,ale nie sygnał cyfrowy z nboxa,przecież jest w N skaler który ładnie to powinien obrobić.
 

popmart

New member
popmart - Też mam N i kanały w HD są różnej jakości np.weźmy NfilmHD i Animal PlanetHD niby w HD,a jakość Animala jest o niebo lepsza.

Tak samo kanały w SD,co mnie kompletnie rozwaliło,jakość programu SportKlub to jakieś nieporozumienie(pikseloza aż oczy bolą)reszta programów obleci.


ja porównywałem jakośc kanałów HD do kablówki Aster .... w porównaniu N wypada Baaaardzo blado.
 

Max78

New member
Witam,

Czy ktoś z użytkowników konwertera quad monoblock lub zeza, ma kanały z sat. Astra 2D?
Konkretnie interesuje mnie kanał BBC HD, który jest nadawany w ww. satce.
Aktualnie mam sygnał o mocy 70% i jakości wahającej sie od 35% do 45%.

Coś można zrobić, aby powyższy kanał odbierać w PL?
 

michalmichalmic

New member
Witam,

Czy ktoś z użytkowników konwertera quad monoblock lub zeza, ma kanały z sat. Astra 2D?
Konkretnie interesuje mnie kanał BBC HD, który jest nadawany w ww. satce.
Aktualnie mam sygnał o mocy 70% i jakości wahającej sie od 35% do 45%.

Coś można zrobić, aby powyższy kanał odbierać w PL?

Na forum satkurier.pl jest temat "astra 2d trudny temat" i tam sie wszystkiego dowiesz.

Do powyzszego watku. Skaler w tunerach sat jest zawsze wiele gorszy od skalera w tv full hd, natomiast jest kilka kanalow sat nadawanych w skandalicznej jakosci i do nich wlasnie sie zalicza sport klub i z czego bys tego nie odbieral to zawsze bedzie byle co na ekranie. Docen obraz w n bo ja od niedawna mam tez canal+hd i tak sie przyzwyczilem do ogladania transmisji w hd w n LM i z eurosport1,2 hd np. tenis czy bundesliga ze jak zaczalem ogladac canal+sport2 to mialem ochote isc im ten caly cyfre na pysk rzucic a na canal+sporthd to leci 1 do 2 w hd a reszta wyglada tak samo jak na canal+sport2 wiec jest sd poza tym obraz w hd jest zdecydowanie mniej szczegolowy niz z LM z nsport i Bundesligi( z zaznaczeniem ze na eurosport2hd jest w hd po jednym meczu w piat,sob i niedziele a pozostale juz nie bo pewnie maja 1 woz transmisyjny hd) z eurosport2hd. Dlatego docenicie bo ja wczesniej nie docenialem obrazu z n.

Jestem pewny ze 90proc krytykujacych obraz hd z n-ki albo nigdy jej nie mialo w domu albo nie mieli porownania z rozslawiana cyfra.
 

popmart

New member
nie porównuję z innymi nadawcami sat, tylko z kablówka ASTER .... te same kanały HD w aster wygladaja znacznie lepiej. nic wiecej nic mniej, poprostu jest wiekszy bitrate i tyle, a C+film HD to bajka w aster ... zaden kanał filmowy w N nie ma porównania jakości.
 

Max78

New member
Z moich obserwacji kanałów HD w n-ce - średnia jakość.
Dokopałem się do kanałów nadawnych w HD z Niemiec - różnice wyraźnie widoczne.
Sprzęt, programy, przygotowanie i bitrate (pasmo, jakim dysponuje nadawca) robią swoje :)
Może za jakiś czas będzie lepiej... OBY...
 

karolbe

Member
nie porównuję z innymi nadawcami sat, tylko z kablówka ASTER .... te same kanały HD w aster wygladaja znacznie lepiej. nic wiecej nic mniej, poprostu jest wiekszy bitrate i tyle, a C+film HD to bajka w aster ... zaden kanał filmowy w N nie ma porównania jakości.

a skad bierze aster te programy? nie przypadkiem z takiej n'ki czy wspolnego transpondera dla n/c+/pc? ;-) tak jest np. z filbox sd, jakosc marna, ale to samo leci w c+, moze ktos rozeznany w temacie wyjasnic jak to jest z hbo, filmbox hd itd.?
 

pralf1

New member
cześć, mam sharpa LC-42XL2E połączony z dekoderem(biały) przewodem hdmi i jak w ustawieniach włącze dźwięk -dd. to na tv wyświetla mi "dźwięk niekompatybilny" i brak dźwięku, nie na wszystkich kanałach.
Czemu tak się dzieje?
 

michalmichalmic

New member
Generalnie skad kablowe biora sygnal? czy nie jest to ten sam sygnal co jest dla n i canal+ dla cyfry?

jak ktos wie na 100proc to niech napisze a wtedy moze zakonczy sie opowiadanie bajek bo jestem za duzy juz na bajki. Iluzje zniknely jak kilka dni temu wziolem multipakiet canal+hd a te iluzjie to ze tam jest przyzwoita jakosc obrazu bo nie ma i teraz ta zwyklizne z n doceniłem.
 

popmart

New member
miałem oba dekodery tydzień obok siebie podpięte do 2 wejść HDMI i moze jak sam kiedys zobaczysz i poleci Ci ślina to zrozumiesz ... ale co tam za duzy jestes na te bajki, poprostu bitrate jest kiepski i tyle

(jakość sygnału u mnie jest b.dobra wiec to nie ten problem)
 

masloww

New member
Bez reklam
Generalnie skad kablowe biora sygnal? czy nie jest to ten sam sygnal co jest dla n i canal+ dla cyfry?

jak ktos wie na 100proc to niech napisze a wtedy moze zakonczy sie opowiadanie bajek bo jestem za duzy juz na bajki. Iluzje zniknely jak kilka dni temu wziolem multipakiet canal+hd a te iluzjie to ze tam jest przyzwoita jakosc obrazu bo nie ma i teraz ta zwyklizne z n doceniłem.
n-ka czy cyfra też muszą skądś brać sygnał żeby go umieścić na swoich transponderach; on nie bierze się tam z znikąd;
sygnał dobrej jakości bierze się bezpośrednio od nadawcy programu światłowodem lub z satelitów dosłyłowych, w obydwu przypadkach jakość sygnału (większy bitarte) jest dużo większa niż nadają platformy;
kablówki też mogą brać sygnał bezpośrednio lub dosyłów ale też mogą pójść na łatwiznę i brać np. z n-ki; kablówki też kompresują sygnały bo mają mało miejsca w pasmach sieci kablowych – wciąż nadawany jest sygnał analogowy; jedne kompresują więcej inne mniej;
znam tylko jedną – Jambox, który się chwali że nadaje maksymalnie możliwy dobry sygnał jaki jest tylko dostępny (Jambox leci po światłowodach - IPTV)
cyfra czy n-ka? - Grupy dyskusyjne - cyfra czy n-ka?

Jeżeli zależy Ci na jakości to docelowo jednak porządna kablówka będzie
lepsza. Coraz więcej cyfrowych kablówek bierze sygnał od nadawców bez
pośrednictwa satelitów, a jeżeli już biorą z satelity to satelity dosyłowego
gdzie jest większe pasmo niż na Hotbirdzie, gdzie wszystko jest tak
zgniecione, że niektóre kanały sprzedawane jako premium wyglądają jak dobry
Divix.
Jakoś obrazu zależy głównie od przepływności i kompresji. Nie jestem pewien
jak jest teraz ale na Hotbirdzie Discovery HD spakowane do MPEG-4 zajmuje
coś koło 8Mb/s (Filmbox HD chyba tylko w szczycie ma 7Mb/s, ale średna to
bedzie koło 5). To samo Discovery HD w kablówce JAMBOX (brane z dosyłowego)
w szczycie dochodzi do 18Mb/s (średnia koło 14) i wygląda już zupełnie
inaczej niż na n-ce. Telewizja TVS produkowana w całości w HD a
dystrybuowana do wielu kablówek światłowodami to strumień około 18Mb/s bo
nikt sobie tam nie żałuje - niezaleznie od tego jakie śląskie disko polo tam
puszczają wygląda to ładnie.”
 

michalmichalmic

New member
O bajkach napisalem głównie z powodu rozmycia sie moich iluzji co do canal+ w hd z cyfry a tyle sie naczytalem postow roznych ze jest lepsze niz pozostale pol programy hd az wkoncu przekonalem sie na wlasnej skorze ze jest tak przecietna ze az lepiej o nich nie wspominac dlatego sie unioslem.

Jezeli kablowe rzeczywiscie maja dostep do sygnalu bezposrednio np. od NGhd to jezeli przepuszczaja ten sygnal bez kombinowania z nim do odbiorcow to moze byc oczywiscie dobra jakosc ale musialbym dostac to na probe do domu przed podpisaniem umowy zeby byc pewnym.
 

karolbe

Member
Interesujace byloby stworzenie takiej listy programow, ktorych sygnal jest wspoldzielony przez polskie platformy sat. Jak juz napisalem, taki Filmbox jest taki sam w N'ce jak i w C+. Pewnie mnostwo innych kanalow podobnie, czasami pisza o tym na satkurier.pl ale ja nie mam czasu sledzic tych informacji niestety...

Wtedy to mogloby ostatecznie rozwiac mity na temat wyzszosci jednej platformy nad druga w kontekscie jakosci sygnalu.

Ja mimo, ze mam tylko N'ke to szczerze watpie w znaczace roznice w jakosci sygnalu. Ale ja jestem specyficznym sceptykiem :)
 

Pizzojad

New member
[...]Jakoś obrazu zależy głównie od przepływności i kompresji. Nie jestem pewien
jak jest teraz ale na Hotbirdzie Discovery HD spakowane do MPEG-4 zajmuje
coś koło 8Mb/s (Filmbox HD chyba tylko w szczycie ma 7Mb/s, ale średna to
bedzie koło 5). To samo Discovery HD w kablówce JAMBOX (brane z dosyłowego)
w szczycie dochodzi do 18Mb/s (średnia koło 14) i wygląda już zupełnie
inaczej niż na n-ce.[...]

Na temat innych kanałów nie będę się wypowiadał ale co do Discovery HD to co napisałęś prawie się zgadza, problem w tym że na HB średnio chyba jednak jest nieco więcej niż 8Mb/s - powiedziałbym że bliżej 9 przy VBR chodzącym od 6 do 12. Z kolei w kablówkach często jest faktycznie 18-22 Mb/s ale jest to nierekompresowany MPEG-2 taki jak w dosyle. Tak więc przynajmniej jeśli chodzi o bitrate to biorąc pod uwagę różnice w kompresji kablówki wcale nie są lepsze.
 
Do góry