Wielka "n"cyklopedia - czyli wszystko o "n"-tv

Jak oceniasz oferte programową dostępną w n?


  • Total voters
    0

Gucio50

New member
Bez reklam
diana napisał:
witam
ale widząc ich problemy z ; naprawą; softu do boxa , różnie z tym nowym softem może byc.


Mam nkę dekoder oraz drugi n Recorder
Po wymianie softu na dekoderze wyrażnie gorzej widać nSport czy TVN 24


Ale....
od 2-3 dni na nSport nawet transmisja ze studia, w rekorderze, a więc na "starym" sofvie
obraz jest 0.5HD czyli Full SD. Szczególnie widać to na włosach prezenterów. :confused:

- czy mi się popsuły oczy
- czy nka "nie trzyma parametrów"
 

arsenal

Moderator
VIP
Coś widocznie kombinują. Tak przy okazji, część transpondera 11,523 V, gdzie nadawany jest analogowo TVN wykorzystywany jest właśnie do testów cyfrowych( SR=5000 ; FEC 7/8). Na razie jest tam planszaniekoowana. Czyżby TVN w 16/9 lu HD nam się kroił? Chyba Polsat mocno wszedł na ambicję TVN'owi. ;)

 

Deimos

Banned
1 września nowe oprogramowanie dla "N"

Oto lista zmian, które zostaną wprowadzone 1 września:

-udoskonalona wersja EPG - użytkownik będzie mógł np. wyszukać program czy film emitowany o wybranej przez niego porze dnia określając tylko jego gatunek. Wprowadzane zmiany pozwolą również na dostarczenie odbiorcom rekomendacji redakcji wskazujących np. na najciekawsze programy emitowane w danym dniu,

-zmieniony interfejs, akustyczna sygnalizacja ułatwiająca odpowiednie ustawienie anteny, sprawniejsza nawigacja (sortowanie kanałów na liście użytkownika, szybkie dodawanie kanału do listy użytkownika, sygnalizacja wybranej listy)

-przeglądarka XION, dzięki której użytkownicy uzyskają dostęp do specjalnie przygotowanych serwisów informacyjnych związanych z nadawanymi kanałami. Na początku będą to serwisy tvn24.pl i nSport, przygotowane specjalnie dla telewizji n. Pierwszy z nich będzie dostępny przez satelitę, drugi będzie wymagał podłączenia do Internetu,

-dostęp do nRadia czyli kilkuset internetowych rozgłośni radiowych dostępnych po podłączeniu nbox HDTV do Sieci. nRadio to również stacje stworzone przez gwiazdy polskiej sceny muzycznej: Beatę Kozidrak, Kayah, Muńka Staszczyka, Nigel'a Kennedy'ego i Leszka Możdżera.

Dodatkową funkcjonalnością jaka pojawi się wraz z nowym oprogramowaniem jest możliwość korzystania z nowej usługi tzw. transakcyjnego VOD (TVOD). Dzięki temu już od września każdy abonent posiadający nbox HDTV recorder będzie mógł dokonywać zakupu pojedynczych filmów z biblioteki filmów na życzenie - transakcyjnego VOD (TVOD).


Jeśli chodzi o nowe EPG to oficjalne komunikaty ITI milczą o tym czy będzie można samodzielnie określić godzinę rozpoczęcia i zakończenia nagrania danej audycji. Obecnie brak tej funkcji jest jednym z największych braków nbox recordera. Nie wiadomo także czy nowe oprogramowanie poprawi współpracę odbiornika z telewizorami podłączonymi kablem HDMI.
żródło: kinodomowe
 

solo2000

New member
jak podzielic sygnał z nboxa na siec domowa koncentryk???

Witam, prosze o rade jak podzielic sygnal z nboxa, chodzi mi o to zeby w kazdym pokoju (takie jest okablowanie w domku, po koncentryku) odbierac programy z n-ki, ten sam program.np. nsport na dwoch odbiornikach.
Prosze o rady jak mozna na maila: solo2000@poczta.onet.pl
Z góry dziekuje
 

Elberoth

New member
Mam dziwny problem z transmisją na złączu HDMI.

Po powrocie z urlopu stwierdziłem, że nbox przestał działać na złączu HDMI z plazmą ! DVD działa jak działało po HDMI, a nbox nie może się z ekranem dogadać ! Na componencie wszystko działa jak trzeba.

Ma ktoś jeszcze podobny problem z HDMI ? Jakiś nowy soft wgrali czy czy co ? Przedtem pół roku działało i było dobrze :-(
 

pinja

New member
Elberoth napisał:
Mam dziwny problem z transmisją na złączu HDMI.

Po powrocie z urlopu stwierdziłem, że nbox przestał działać na złączu HDMI z plazmą ! DVD działa jak działało po HDMI, a nbox nie może się z ekranem dogadać ! Na componencie wszystko działa jak trzeba.

Ma ktoś jeszcze podobny problem z HDMI ? Jakiś nowy soft wgrali czy czy co ? Przedtem pół roku działało i było dobrze :-(

Coś mi się zdaje, że to efekt ostaniej aktualizacji nboxa, już na tym forum kilka osób sygnalizowało taki problem
 

Gucio50

New member
Bez reklam
pinja napisał:
Coś mi się zdaje, że to efekt ostaniej aktualizacji nboxa, już na tym forum kilka osób sygnalizowało taki problem

Mam od wczoraj amplituner ONKYO-605
i on "nie jest przepuszczalny" do TV przez ten amplituner. Na ekrania widać napis no signal input a na dekoderze pali sie duży napis "Blad"

Wswzystkie inne żródła HDMI jakie mam a więc kamera i Blu-Ray przepuszcza OK a nki nie chce.

Czegoś nie wiem albo nie umiem? :confused: :confused:
 

neon

New member
depesz napisał:
To chyba jakiś ogólny problem współpracy Nki z Onkyo - mam Onkyo 674 i też nie współpracuje mi z nboxem po HDMI. Niestety...
Mam nowego Panasa TH-50PY-700P i w nim tez nie działa HDMI nboxa, działa dopiero po przestawieniu na DVI, jest obraz nie ma dzwięku ale można go uzyskać po podłączeniu do kina domowego. W Media M. poinformowali mnie, że mieli już takie zgłoszenia. Zgłosiłem to w N-ce i dowiedziałem się, że we wrześniu ma wejść nowe oprogramowanie.
Jerzy
 

AWGUST72

Klub HDTV.com.pl
VIP
neon napisał:
Mam nowego Panasa TH-50PY-700P i w nim tez nie działa HDMI nboxa, działa dopiero po przestawieniu na DVI, jest obraz nie ma dzwięku ale można go uzyskać po podłączeniu do kina domowego. W Media M. poinformowali mnie, że mieli już takie zgłoszenia. Zgłosiłem to w N-ce i dowiedziałem się, że we wrześniu ma wejść nowe oprogramowanie.
Jerzy

Niedługo minie rok działalności N-ki a oni cały czas tak samo chrzanią.Niestety po pierwszej fali euforii musze przyznać że w dalszym ciągu jest szereg istotnych niedociagnięc. Ich kolejne zmiany softu sa jedynie kosmetyczne i g..o dają Ja tak dalej pojdzie to ByE BYE NK-O

POZDRO!
 

EMEM

New member
Nowy soft - wrażenia

Jestem ciekaw jakie macie wrażenia z użytkowania nowego softu. Nareszcie jest możliwosc nagrywania wg czasu! Jest mozliwośc wyszukiwania zaawansowanego, programy rekomendowane, ładniejsza szata graficzna...
 

iqpablo

New member
No i dalej lipa zadnych sensownych filmow nie ma dalej w VOD w ofercie nki. A mialy byc filmy jeszcze przed premierami na dvd. co za lipa.
 

Gucio50

New member
Bez reklam
arsenal napisał:
I będą. Tylko jak zwykle nie zdążyli na pierwszego miesiąca i pewnie za tydzień, dwa się wyrobią.

Będą niedługo, też tak uważam. Wyrobiąsię i będą filmy w nTv VOD

Tyle że knoty.

Rada programowa uważa, ze przeciętny polak potrrzebuje zakopana betty, masakrę piła mechaniczną.

Od czasu do czasu próbuję czegos ambitniejszego ale ich gust to Dziwka z Denise Richards albo Nieodwracalne.

Do klubu filmowego tak ale do telewizji, trzeba nie mieć wyobraźni.

Ale mamy co mamy. Gra sie takimi kartami jakie życie dało. :(
 

Daras72

New member
soft

Witam
Od wczoraj jestem posiadaczem n-recordera , działał bez zarzutu dopóki nie zainstalowało się nowe oprogramowanie. Od tamtej pory pojawia się kanał MGM lub napis ''trwa pobieranie listy kanałów'' i nic więcej ! Nie pomagają resety itd.
Próbowałem się dodzwonić na info , ale narazie bezskutecznie.
Od znajomego sprzedawcy dowiedziłem się że mają w sklepie to samo , trochę mi ,,ulżyło'' ale nie tak to miało wyglądać. ( chyba )
Ale mam nerw , jutro im to chyba oddam, khem
 

Harry Lloyd

New member
Widział ktoś może na necie fotki tego jak wyglądali Kryminalni na TVN HD? Bo kumpel mówił że było coś nie tak z proporcjami i były paski z każdej strony.
 

oclass

New member
Harry Lloyd napisał:
Widział ktoś może na necie fotki tego jak wyglądali Kryminalni na TVN HD? Bo kumpel mówił że było coś nie tak z proporcjami i były paski z każdej strony.


Nie no TVN HD ja niemoge:hihi:
Zapewne jeszcze w 1080P :grin:
 

Elberoth

New member
U mnie dalej nbox nie dogaduje sie z LG 50PC1R po HDMI. Czyli jest tak jak było.

Ostatnio natomiast odkryłem jak jednak ustanowic transmisję po HDMI.

1. Wybrać wejście HDMI w plazmie.
2. Poczekać aż plazma wyświetli napis "brak sygnału" (trwa to ok 15s, podczas których TV próbuje sie dogadac z Nką).
3. Przyciskiem RES na Nboxie zmienic rozdzielczość (z 720 na 1080 lub odwrotnie).

Po tej przydługiej operacji możemy sie cieszyc obrazem po HDMI :D

Niestety po zmianie wejścia w TV i przełączeniu np. na DVD (o wyłączeniu TV już nie mówiąc) operację trzeba powtarzac od nowa.
 

many

New member
NTSC a n-ka

Witam serdecznie wszystkich forumowiczów.
Chciałbym zadać pytanie czy można podpiąc bezpośrednio dekoder n-ki do LCD działającego w systemie tylko NTSC a dokładnie, czy będzie wszystko działać?:confused:
 
Do góry