Wielka "n"cyklopedia - czyli wszystko o "n"-tv

Jak oceniasz oferte programową dostępną w n?


  • Total voters
    0

KKuba

New member
Bez reklam
Przepraszam jako użytkownik oferty premium Cyfry, chyba o czymś nie wiem. Z czym to się Cyfra nie moze równać? Z Canal+ nadającym w kółko te same filmy klasy B i C od pół roku? Można by tą stacje nazwać około jedna ciekawa premiera w miesiacu (chyba, że jednak nie ma premiery). Zapraszamy też na kanał HBO odtwarzany, chyba prosto z kaset VHS. Mamy na nim tydzień powtórek wszystkiego z zeszłego tygodnia (w zeszłym tygodniu przypomniano nam poprzedni tydzień). Oczywiscie troche przesadzam , ale przestańmy się oszukiwać z tą ofertą premium (raczej pseudo premium). Jakość tej oferty porównywalna do Picture Box w n. 12 filmów ciekawych w roku za kosmiczną opłatą.
Prawda jest taka, że każada platofrma ma jakieś zalety, ale nie to co się powszechnie pisze. Stereotyp: Cyfra super oferrta premium, n super jakość, Polsat tani. Prawada? A guzik. Tak naprawdę są istotne różnice programowe. N: Picture Box (zakładam, że się rozkręci), VOD, MGM, Discovery HD (aż trudno nie mieć). Polsat: FoxLife (a to jeden z atrakcyjniejszych obecnie kanałów), TV1000, Europa Europa no i Polsat. Cyfra to rzeczywiście NG, Canal+ i HBO (acz nie przesadzajmy z tą zaletą), MiniMini (tak tak - to jest kluczowa sprawa jak się ma dzieci) czy Ale Kino. I co??? Wybór czytelniku należy do Ciebie, ale kieruj się rozsądkiem, a nie idotycznym makaronem nawijanym na uszy. W sumie fajnie, że jest ten wybór, acz szkoda, że jest jednak niełatwy... Sam niestetey nie dałem rady i mam dwie platformy. Cholerny FoxLife... ;)
 

effe

New member
Człowieku chwalisz się czy żalisz?:) To po co ci to premium jak tak narzekasz? Kazał ci ktoś to brać? Przecież od "n" czasu wiadomo, że canal + powtarza swoje filmy w kółko. Od 1995 roku tak było jak jeszcze były dekodery na kluczyk (ah co to były za czasy). Jak dla mnie to cyfra jest najlepszą platformą w polsce. Świetne programy, dużo ciekawych filmów dla mnie i mojej żony. Kiedy jestem w pracy i nie obejrze jakiegoś filmu to zawsze mam szanse go obejrzeć w innym terminie. Świetny sport, którego nie ma inna telewizja. Wszystkie najciekawsze ligi w europie no i nasza:) Co do filmów na HBO to faktycznie zgodze się że nie są wysokiej jakości, ale obraz jest zadowalający. "Polsat" co ma ciekawego? Sport? Jak nawet bundesligi nie ma już! Liga mistrzów to przeszłość bo "n" im zabrała. Polsat to tragedia, jak dla mnie. N" już przewyższa polsat, ale i tak brakuje im kanału filmowego z prawdziwego zdarzenia coś ala HBO, Canal+. I długo mieć nie będą!
 

KKuba

New member
Bez reklam
Człowieku pracujesz w Cyfrze? Przeczytaj sobie mój post zamiast pisać znowu to samo. A płacę za premium w Cyfrze bo chcę. Ale nie zabrania mi to mieć swoich poglądów. Podoba Ci się oferta premium Cyfry - Twoja sprawa. A mnie się nie podoba i moja sprawa. Ale tak na marginesie masz inne platformy, żeby tak na nie nalatywać, czy z gazety wyrażasz opinie??? A ja mam... I nie zamierzam bynajmniej wywższać się na ludzmi mającymi Polsat, tylko dlatego, że mam Canal+. Wcale to takie proste nie jest jak piszesz.
 
Ostatnia edycja:

arsenal

Moderator
VIP
effe napisał:
(...) N" już przewyższa Polsat, ale i tak brakuje im kanału filmowego z prawdziwego zdarzenia coś ala HBO, Canal+. I długo mieć nie będą!
Czy grudzień tego roku to długo dla abonentów N by ujrzeli HBO na swych dekoderach?:):D:p
Ja bym się kłócił, aczkolwiek ten kanał coraz mniej obchodzi. Gdyby był w HD, to może ...
 

effe

New member
KKuba napisał:
Człowieku pracujesz w Cyfrze? Przeczytaj sobie mój post zamiast pisać znowu to samo. A płacę za premium w Cyfrze bo chcę. Ale nie zabrania mi to mieć swoich poglądów. Podoba Ci się oferta premium Cyfry - Twoja sprawa. A mnie się nie podoba i moja sprawa. Ale tak na marginesie masz inne platformy, żeby tak na nie nalatywać, czy z gazety wyrażasz opinie??? A ja mam... I nie zamierzam bynajmniej wywższać się na ludzmi mającymi Polsat, tylko dlatego, że mam Canal+. Wcale to takie proste nie jest jak piszesz.
To ci szczerze z całego serca współczuje człowieczku:) Musisz płacić za coś co ci się nie podoba:) Katorga, opiszesz jak to jest??? hihi:) Do twojej wiadomości, nie trzeba mieć w domu polsatu czy n, wystarczy poczytać opinie innych użytkowników. Ja mam kablówkę pełny pakiet więc praktycznie wszystko co polsat oferuje. "n" posiada moja siostra i jak dla mnie nie ma tam nic ciekawego. Sport? jaki sport?? Liga mistrzów? mam na DSF za darmo:) Filmy? Sorry ale nie interesują mnie filmy z 1965r. Dziadkiem nie jestem. Czyli co jeszcze? Może wymienisz jakieś ciekawe propozycje? Sportu nie ma na najwyższym poziomie, filmów również. A to dwie najważniejsze tematy,dla których się decyduje na platformę cyfrową. Ciekaw jestem dlaczego tak najeżdżasz na cyfrę skoro ją masz i to premium? Co za wynalazki:) heh
 

KKuba

New member
Bez reklam
Człowieku weż wreszcie przeczytaj moje posty. Ja najeżdżam na Cyfre??? To Ty najeżdzasz na wszsytko w okolicy co nie jest Cyfrą (teraz nawet kablówką się dostało, czekamy na telewizje publiczną i Dziennik). Po pierwsze nie wszyscy wybierają platforme cyfrową kierując się takimi kryteriami co Ty (ja wiem Kali i krowy), bo ja na przykład ogładam filmy dokumentalne, seriale i mam dziecko, które ogląda bajki (sportu nie oglądam). I nie mam na Cyfrze: Boomerangu, JetixPlay, FoxLife, E!, Discovery HD, Travel Chanel, Babby TV i to jeszcze nie wszsytko. I z czego to się mam cieszyć??? Po wtóre moim zdaniem, oferta Cyfry premium jest słaba (no jak Cię zadowala oferta Canal+ czy HBO ok, masz fajnie). A kupuje ją ztego powodu co w n się kupuje VOD. Bo nic innego nie ma i wszyscy klną, ale VOD kupują. Ciesze sie, że masz znakomity humor, ale weź zrozum, że inni wcale nie muszą mieć takiego samego zdania. W różnorodnosci siła. Ale ciesze sie, że Cyfra daje Ci tyle radości, miło widzieć zadowolnych abonentów.
P.S. Uprzedzajac odpowiedź. Oczywiscie są elemementy w Cyfrze, które mi się bardzo podobają i dlatego ją mam. Tylko naprawdę ich oferta mogłaby być dużo lepsza, a nie jest. I tylko o to tu chodzi.
 
Ostatnia edycja:

sebool

New member
"N-ka" i LG 32LC3R

Witam...
1.Mam zamiar kupić eNke i czytając forum nie jestem pewnien czy będzie ona działać bez problemów ze telewizorem LCD LG 32LC3R przez kabel HDMI...
2.Czy za antenę trzeba płacić osobno ?? Czy jego cena wliczona jest w cene nboxa ??
3.Jak to jest z tą podwyższką cen ?? Nie mogę nigdzie znaleść informacji o tym :( edit: ceny pakietów za 10 zł wzrosną na 16 tak ??

Liczę na wyrozumiałość oraz na to, że mi pomożecie :)
 
Ostatnia edycja:

AZAZEL

New member
effe napisał:
chyba 3 kanały człowieku, zajrzyj do oferty a później się wypowiadaj. oszczędzisz sobie kompromitacji:) Przedwszystkim Cyfra posiada: Canal +, Canal +film HD, Canal +sport HD, HBO, HBO2, HBO comedy, NG HD całe po polsku!!! Żadna platforma nie może się równać!

Kompromitujesz się Ty,atakując mnie.Dla mnie akurat te kanały nie mają żadnej wartości.Głupie amerykańskie filmy, jeszcze głupsze dokumenty na NG.Jedyny wartościowy kanał to PLANETE.Lista tak wspaniałych Twoim zdaniem kanałów, nie robi na mnie wrażenia. Pozdrawiam!
 

iqpablo

New member
effe napisał:
chyba 3 kanały człowieku, zajrzyj do oferty a później się wypowiadaj. oszczędzisz sobie kompromitacji:) Przedwszystkim Cyfra posiada: Canal +, Canal +film HD, Canal +sport HD, HBO, HBO2, HBO comedy, NG HD całe po polsku!!! Żadna platforma nie może się równać!

wolnego sobie. mam taki8e male spostrzezenia do tej super ofercy c+:

jesli chodzi o kanaly HD:

1. C+HD - filmy (prawie wszystkie) upscalowane do HD a nie HD.

2. c+sportHD - to nie jest nawet sd to jest czarnopastwo na wszystkie strony :)

3. ngHD - za 6 zl miesiecznie mozna sobie poogladac reklam do woli.

jesli chodzi o kanaly HBO to na moich kasetach VHS z przed 5 lat mam lepszy obraz.

pozdrowionka dla wszystkich zachwyconych c+.
 

arsenal

Moderator
VIP
Panie i panowie. To jest wątek o ofercie programowej N a nie Cyfry+. Za dalsze kłótnie i odbieganie od tematu będą ostrzeżenia!
 

effe

New member
Jak dla mnie to "n" jeszcze nie zaproponowała nic ciekawego. 0 filmów z światowych kin, 0 sportu z najwyższej półki. HD? "N" nie wie chyba co to oznacza. MGM? Te filmy z jakością HD nie mają nic wspólnego. Discovery HD? Same powtórki i reklamy, beznadzieja! Jednym słowem tragedia cała platforma:)
 

iqpablo

New member
effe napisał:
Jak dla mnie to "n" jeszcze nie zaproponowała nic ciekawego. 0 filmów z światowych kin, 0 sportu z najwyższej półki. HD? "N" nie wie chyba co to oznacza. MGM? Te filmy z jakością HD nie mają nic wspólnego. Discovery HD? Same powtórki i reklamy, beznadzieja! Jednym słowem tragedia cała platforma:)

no i tu sie mylisz.

1. na mgm filmy sa po pierwsze przerobione bezposrednio z tasmy do jakosci HD a nie jedynie upscalowane jak w c+.

2. na mgm sa wlasnie same hity swiatowego kina - nie sa to nowosci ale to jest klasyka na najwyzszym poziomie - jak ktos woli tylko wspolczesne kino to rzeczywiscie nie znajdzie tam nic ciekawego

3. jesli np. liga mistrzow czy NHL i to w jakosci HD to nie jest sport z najwyzszej polki to pozostawiam to bez kometarza.

4. discovery hd powtorki i reklamy powiadasz, no to poczekaj na ngHD w c+, na razie jest tam cala masa reklam, a poniewaz program nadaje od 2 dni to zapewne w przyszlym tygodniu tez bedziesz mial powtorki, bo to jest niestety przy takich kanalach zasada.

tak wiec jak ktos juz powiedzial przyczepic mozna sie do kazdej platformy ze jest nie zbyt dobra. ja czekam na dialog ktory ma wprowadzic wybor kanalow - wybierasz sobie te kanaly na ktore masz ochote i za nie tylko placisz.
 

jędrzejj 1957

Active member
Bez reklam
sebool napisał:
Witam...
1.Mam zamiar kupić eNke i czytając forum nie jestem pewnien czy będzie ona działać bez problemów ze telewizorem LCD LG 32LC3R przez kabel HDMI...
2.Czy za antenę trzeba płacić osobno ?? Czy jego cena wliczona jest w cene nboxa ??
3.Jak to jest z tą podwyższką cen ?? Nie mogę nigdzie znaleść informacji o tym :( edit: ceny pakietów za 10 zł wzrosną na 16 tak ??

Liczę na wyrozumiałość oraz na to, że mi pomożecie :)
Witam
1 Nie wiem czy ten LCD będzie poprawnie działał po kablu HDMI , ale na dzień dziśiejszy większośc TV ma problemy z bezproblemowym odbiorem po tym łączu
2 Za antenę płacisz osobno , moim zdaniem lepiej gdy sam zakupisz
3 Tak ceny wzrosną i wszystkie pakiety będą kosztowac 16 zł.
 
sebool napisał:
Witam...
1.Mam zamiar kupić eNke i czytając forum nie jestem pewnien czy będzie ona działać bez problemów ze telewizorem LCD LG 32LC3R przez kabel HDMI...
2.Czy za antenę trzeba płacić osobno ?? Czy jego cena wliczona jest w cene nboxa ??
3.Jak to jest z tą podwyższką cen ?? Nie mogę nigdzie znaleść informacji o tym :( edit: ceny pakietów za 10 zł wzrosną na 16 tak ??

Liczę na wyrozumiałość oraz na to, że mi pomożecie :)

1. http://www.hdtv.com.pl/forum/showthread.php?p=73645&highlight=32LC3R#post73645
 

effe

New member
1. To że "N" daje lige mistrzów i NHL to jak dla mnie nic szczególnego. eśli chodzi o lige mistrzów to jest ona tak rzadko, że nie ma się czym podniecać, zwłaszcza że można ją sobie oglądać na wielu innych kanałach:):):). Wolę oglądać Ligę angielską, puchar angli, Lige włoską, hiszpańską, francuską i polską. NBA i żużel. Wszystko kilka razy w tygodniu.
2. A co "N" może zaproponować z premier filmowych? Same stare filmy, cienkie kanały typu: Cinemax, cinemax2:) jedna wielka ściema. MGM? no coż, rzeczywiście obraz bardzo ładny ale tego typu filmy większości nie interesuje.
3. Tego co mi brakuje w C+ to comedy central bo uwielbiam komedie, no ale wkońcu jest HBO Comedy:)
4. Plusy na korzyść "N" to "NASN", "sportklub".
Jak narazie to platforma nie zasługuje na miano "telewizji nowej generacji". Samozwańcze i niestosowne do mozliwości.
 

pawcho

New member
ta a świstak siedzi ..... wszyscy się kłocą co lepsze a tak naprawdę właścicielom chodzi o kasę jak najmniejszym kosztem a N wymusiła konkurencję i ruszyła zramolałą cyfrę. Ale jak ją ruszyła to cyferka ją przeskoczyła i w ofercie i jakości chyba już też / poza HBO/. Czy do wyścigu włączy się Polsat jakoś nie wierzę w Solorza co chwila chce sie sprzedać a kryguje się jak panienka na wybiegu i to ich HD - ciekawe co pokażą chyba Polsat 2. A tak naprawdę fajnie że mamy 2 platformy z HD/ wybór należy do Ciebie:mrgreen:
 

effe

New member
Tak naprawde w polsce jest jedna platforma HD. Bo oglądanie starych upscalowanych filmów w MGM, które już zna się na pamięć nie jest przyjemne:) Już wolę oglądać premiery, nakręcone prawdziwymi kamerami HD a nie jakieś nie wiadomo co. "N" się raczej nie rozwinie zważywszy na ilość abonentów, gdzie ich liczba spada, z powodu oszukania klientów swoją pseudo "nową generacją".
 

iqpablo

New member
no ja tez wczoraj oddalem juz dekoder n i wrocilem do pelnego pakietu c+. poczekam jak sie rozwinie sytuacja na n, ale jak sie dowiedzialem ze jednym z nowych programow na n od jesieni ma byc n-owsiak to od razu szukalem pretekstu do rzwiazania umowy. no i na szczescie sie nadarzyl - zmiany w regulaminie.
chwala dla n za konkurencje przez co c+ ruszyla z hd, ale jak na razie po zapowiedziach nowych kanalow na n "ja podziekowal".
 
Do góry