Wielka "n"cyklopedia - czyli wszystko o "n"-tv

Jak oceniasz oferte programową dostępną w n?


  • Total voters
    0

Draco22

New member
Koszty instalacji

Witam, mam pytanko, czy przy zamówieniu n-ki, przyjeżdzają instalatorzy i to montuja? Chodzi mi o ustawienie czaszy wg wskażników? i le taka przyjemność kosztuje?
 

jędrzejj 1957

Active member
Bez reklam
Możesz zamówic instolatora z Nki , ale równie dobrze możesz zamówic z obojętnie jakiej firmy w swoim mieście która zajmuje się śatelitarną.Koszt instalacji w granicach 120-200zł.
 

krecha2

New member
witam mam pytanie do posiadaczy N-ki ile macie programow w HD chodzi mi o wszystkie programy niewazne czy polskie czy zagraniczne ile programow mozna zobaczyc w HD dzieki N ..
 

Draco22

New member
Witam mam pytanie , czy z N-box mozna nagrac jakikolwiek program na nagrywrce DVD? czy ktoś juz to próbował? za pomoca jakich złącz i jakie parametry?
 

maposte

New member
n-recorder jako nagrywarka?

witam
z gory przepraszam jesli juz o tym bylo, ale czy istnieje mozliwosc nagrania na n-recorder ze zrodla zewnetrznego, np tunra ferguson?
 

kaczord

New member
z innej beczki. N, zez i diseq....Czy tak może być???

Mam następujące pytanie. Posiadam antene z zezem na hot-birda i astre.
Zakupiłem n a on wymaga konwertera twin.

Czy mogę wymienić konwerter skierowany na hotbirda na konwerter twin, majac możliwość potem dalszego korzystania z zeza.Czy mogę mieć potem jeden z kabli podłączony przez diseq do tunera n-box recorder-a a drugi przewód bezpośrednio do tunera.

Zawsze jak będe chciał korzystać z wyedukowanego philipsa 6010,bede mial ,mozliwosc podpiecia go do kabla z diseq.
 

jędrzejj 1957

Active member
Bez reklam
Witam
Na wstępie przypomnę że nrecorder do bezproblemowej pracy potrzebuje dwa kable.W takim wypadku najlepszym wyjściem (choc droższym) jest zakup Quada.W przypadku pracy na jednym kablu nie wszystkie programy będą dostępne ponieważ nrecorder sam sobie przełącza wejścia przy oglądaniu tego samego kanału.W przypadku zaprogramowanego nagrywania może okazac się to niemożliwe do wykonania przez nrecorder.
Do Astry też powinien byc zastosowany konwerter Twin .Sumując najlepszym (choc nie tanim) rozwiązaniem byłoby zastosowanie Quad , Twin , oraz dwa przełączniki DiSEq
 

cola0760

Member
Witam!
Od piątku jestem posiadaczem Nki i mam w związku z tym kilka pytań :

1) Monter ustawił i mam obraz paskudny (oprócz HD kanałów) Siła 70-75% a jakość 30-60% w zależności od pogody :( Gość powiedział, że sie więcej nie da, bo za długi kabel (mieszkam na II piętrze w 4-ro piętrowym bloku, a antenę mam na dachu) Czy naprawdę tyle kabla to aż tak dużo?

2) VOD - czy w związku z tą jakością (30-60%) filmy w VOD też ściągają się w gorszej jakości? Bo powiem szczerze, że kompletnie nie powalają (DVD ze stacjonarki idą duzo ładniejsze)

Pozdrawiam
 

arsenal

Moderator
VIP
Nie wiem co za monter ci ustawiał tą antenę ale zasięgnij może fachowej opinii w innym miejscu. U mnie 2 kable od anteny do Recordera mają po ponad 30 metrów( do 50 metrów przy dobrym kablu nie ma spadku jakości). Antena jest o średnicy 80 cm, samodzielnie ustawiona i jakość sygnału na obu wejściach antenowych waha się między 92% a 98%.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

cola0760

Member
thx za odp.
tez mam antene 80cm
a jaką masz siłę??

i ponawiam do wszystkich moje pytanie o VOD - czy jakosc sygnału ma wpływ na jakosc sciagnietego obrazu?
 

arsenal

Moderator
VIP
Siłę sygnału mam na 60% do 70%. jest ona mniej ważna niż jakość sygnału.
Jakość sygnału nie ma wpływu na jakość filmów na VOD bo są one przesyłane w postaci plików. Ma natomiast wpływ na czas wgrywania się tych filmów.
 

krecha2

New member
witam mam zamiar zainstalowac N-ke i mam do was prosbe , odrazu zaznaczam ze jestem w tym temacie Zielony (kable,konwertery itp)...co mam kupic zeby moc podlaczyc n-ke ,jaki talerz ,kable ,konwertety (chce miec tagrze Astre i Hot birda) mieszkam na ostatnim pietrze wiec antene bede mogl miec na dachu ,z tego co widze to sasiad ma ustawiona antene na wprost gdzie jest czysciutkie niebo, chce miec jak najlepsza jakosc obrazu .. Pomocy
 

arsenal

Moderator
VIP
Antena o średnicy minimum 80cm dobrej firmy np: Corab czy Triax. Jak to będzie zwykły nBox to pojedynczy nowy konwerter z niskim dB 0.2 lub 0.1. Sharp, Golden Iterstar czy Inwerto to dobrzy producenci konwerterów. Jak to będzie Recorder to proponuję 2 dobre konwertery Twin. Konwerter na Astrę mocujemy na zezie. Konwertery łączymy przełącznikami DiSEqC i prowadzimy dwa kable do Recordera. Mamy wtedy pełną wersję PVR.
Jeśli nie do końca wszystko zrozumiałeś pokaż ten tekst w fachowym sklepie tvsat lub u dobrego instalatora. Będzie wiedział co i jak.
 

wwmm

New member
a twin monoblock ?

arsenal napisał:
Jak to będzie Recorder to proponuję 2 dobre konwertery Twin. Konwerter na Astrę mocujemy na zezie. Konwertery łączymy przełącznikami DiSEqC i prowadzimy dwa kable do Recordera. Mamy wtedy pełną wersję PVR.

ARSENAL, a czy zastosowanie "twin monoblock" nie upraszcza instalacji....?, czy są wady zastosowania twin monoblock?
Co myślisz o takim zestawie?
http://www.hollex.pl/index.php?page=prod&kat=74&id=645
 

arsenal

Moderator
VIP
Nie preferuję i raczej nie polecam Monoblocków z racji swoich doświadczeń z takim sprzętem. Każdy model takiego konwertera dobrze działa tylko z jedną, opisaną w instrukcji instalacji, średnicą anteny. Pół biedy jak kupujemy cały zestaw antenowy i doświadczony sprzedawca dopasuje nam średnica czaszy do konkretnego Monoblocka. Gorzej gdy kupimy taki konwerter nie pamiętając jaka antena wisi na dachu . To samo gdy zachce nam się zmienić czaszę na mniejszą lub większą od dedykowanej. We wszystkich tych przypadkach odbiór jest słaby a najczęściej nie ma go wcale.
Następną wadą jest oczywiście to, że jak się taki konwerter zepsuje to jesteśmy pozbawieni telewizji na czas naprawy( często nawet ponad 2 tygodnie) a przy dwóch konwerterach Twin gdy jeden nawali wypinamy go i zostawiamy drugi sprawny dla HotBirda i przerwy w oglądaniu nie ma.
 
Do góry