Wielka "n"cyklopedia - czyli wszystko o "n"-tv

Jak oceniasz oferte programową dostępną w n?


  • Total voters
    0
D

Deleted member 121090

Guest
U mnie się umowa kończy z końcem roku. Już dzwonili o przedłużenie ale nic ponadto co w oficjalnym cenniku dać nie chcieli. Zobaczymy. Czekam na drugi telefon. Może na święta będą lepsze promocje.
 

Andriuu_eJaY

New member
Witam proszę o pomoc, bo nie wiem co robić ;)

Pod koniec miesiąca muszę złożyć 3-miesięczne wypowiedzenie z N'ki. Na chwilę obecną mam maksymalny pakiet, za który płacę 149 zł. Co mi doradzacie złożyć wypowiedzenie (mogę złożyć je mailowo - ponieważ jestem za granicą i zdecydowanie by mi to ułatwiło ??) :

1) i czekać na ich odpowiedź może zaproponują mi korzystniejsze warunki ??

2) w grudniu podpisać nową umowę, bo będą korzystniejsze promocje w okresie świątecznym

3) a może zrezygnować z N'ki i wybrać Cyfrę+ ???
 

Monkin

New member
Bez reklam
Złóż wypowiedzenie, czekaj co ci zaproponują i twardo negocjuj warunki nowej umowy przedłużeniowej . Inaczej będą pewni, że mają przywiązanego "starego" klienta i się z ofertą nie wysilą.
 

boromirep

New member
sprzęt

Czy ktoś się orientuje , czy kupując dekoder bez nagrywarki mozna jakos nagrać program z tv poprzez podłaczenie dysku badź opamieci tak jak to oferuje cyfra+ i czy przy tym mozna jednoczesnie ogladac inny program ? Badź jakieś inne rozwiazanie które przy tym dekoderze pozwoliło by na nagrywanie programu i ogladanie jednoczesnie innego ?
 

Monkin

New member
Bez reklam
Boromirep na dekoderze przynajmniej musisz mieć wyjście usb pod zewnętrznego twardziela i soft umożliwiający nagrywanie programu. Tak było w nieszczęsnych Sagemcomach DSI 87 w Cyfrze, możliwość nagrywania na zewnętrzną pamięć dali dopiero po którejś tam aktualizacji softu. Wcześniej była ta funkcja nieaktywna.
W dekoderach jednogłowicowych nagrywasz tylko to co oglądasz. Innej możliwości nie ma. Dwugłowicowe kosztują znacznie drożej i dopiero na nich możesz co innego oglądać, co innego nagrywać. Ale to już inna liga sprzętu. No i inna kasa.
 
D

Deleted member 121090

Guest
Umowa z N-ka kończy mi się z końcem roku. Po rozmowie z konsultantem, i po krótkich przepychankach, dostałem na pół roku pakiet z N-premium, HBO i History HD za 69zł.( Po prawdzie History HD za darmo tylko przez dwa miesiące, potem 1.99zł na miesiąc). Na pół roku. Czyli lepiej sporo niż mają w ofercie bo obecnie ten pakiet dla tych co nie chcą kupować N-rekordera, kosztuje 79zł i HBO ma tylko na trzy miesiące. Potem trzeba płacić.
 

acidburn

New member
Timac, ale w której opcji VOD, bo w n-ce jest ich kilka ;).

W PictureBox pewnie większość nie będzie w HD, bo tam są z reguły starsze filmy, ale w Premierach, czy nPremiumHD z tego co pamiętam to w HD są. Na pewno w HBO OD masz wybór jakości SD i HD, ale do tego musisz mieć dekoder podłączony do internetu i dość solidne łącze.
 

boncio1

New member
Oczywiście, że są filmy HD w VOD (Premiery, nSeriale i nPremium, w PB bardzo rzadko), niektóre nawet z DD5.1. Aczkolwiek jest to mniejszość, bo zdecydowana większość to trochę lepsza jakość niż SD.
Wystarczy wejść w katalog, żeby sprawdzić to.
A jakość HBO OD to jest prawie HD, to tylko lepsze SD i do tego mocno skompresowane. Wymagane łącze to 8Mb, ale przy 6Mb też działa.
 
Ostatnia edycja:

krzys.pe

New member
mam n na kartę i teraz mam możliwość podłączenia modułu nCAM.
Nie wiem tylko czy najlepiej kupić moduł nCam czy kupić jakiś inny.

Czy moduł DVB-T RWT Neotion Pocket NP4+ podpinając do samsunga ue32es6100W i wkładając w niego starter ,,n'' na kartę będzie działąć czy trzeba kupić nCam?
 

krzys.pe

New member
Witam, mam samsunga ue32es6100E oraz moduł nCAM HD (moduł Cl z systemem Connax)

Ale Mój model tv nie jest na liście certyfikowanych przez telewizje n oraz CYFRA+

gniazdo mam na ten moduł ale pytanie, czy będzie działać skoro nie jest certfikowany mój model? szkoda aktywować jak będzie lipa

dziękuję za pomoc
 

Zielony_M

Member
- Czy ktoś może wytłumaczyć w prostych słowach jak wygląda sprawa z nagrywaniem i oglądaniem programów, jeśli n'ka jest podłączona jednym kablem (nie ma i nie będzie opcji na dwa kable)?
- Ktoś natrafił na jakąś sensowną tabelkę z pogrupowanymi kanałami wg. tych samych transponderów?
- Z ilu transponderów n'ka korzysta?
- Jakie są pozostałe minusy korzystania z nki na jednym kablu?
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
- Czy ktoś może wytłumaczyć w prostych słowach jak wygląda sprawa z nagrywaniem i oglądaniem programów, jeśli n'ka jest podłączona jednym kablem (nie ma i nie będzie opcji na dwa kable)?
- Ktoś natrafił na jakąś sensowną tabelkę z pogrupowanymi kanałami wg. tych samych transponderów?
- Z ilu transponderów n'ka korzysta?
- Jakie są pozostałe minusy korzystania z nki na jednym kablu?

Ja mam też na jednym kablu i pojedynczym konwerterze, bo mam gównianą listwę przypodłogową i brak miejsca żeby pociągnąć 2 kable. Z tego co wiem to jedyną różnicą między jednym a dwoma kablami jest że na dwóch szybciej ładuje się uaktualnienie, filmy VOD itd. Na dwóch kablach możesz w tym samym czasie oglądać inny kanał i nagrywać inny, a na pojedynczym albo nagrywasz to co aktualnie oglądasz albo jak ustawisz nagrywanie to dekoder musi być wyłączony. Mnie to osobiście nie przeszkadza, bo jak nie śpię to i tak mogę obejrzeć to co chcę, a jak coś jest późno to ustawiam na nagrywanie i wyłączam dekoder. Tu masz tabelę http://nhdtv.pl/forum/files/faq_images/hk/Rozklad_kanalow-wg._transponderow.pdf.
 

Sheik

New member
Ja mam też na jednym kablu i pojedynczym konwerterze,... Na dwóch kablach możesz w tym samym czasie oglądać inny kanał i nagrywać inny, a na pojedynczym albo nagrywasz to co aktualnie oglądasz albo jak ustawisz nagrywanie to dekoder musi być wyłączony. Mnie to osobiście nie przeszkadza, bo jak nie śpię to i tak mogę obejrzeć to co chcę, a jak coś jest późno to ustawiam na nagrywanie i wyłączam dekoder.
A jak w tym czasie kiedy nie śpisz lecą jednocześnie 2 programy które chciałbyś obejrzeć to... musisz wybierać, a gdybyś miał Twina to drugi program pooglądał byś sobie w innym czasie. Bardzo przydatna funkcja kiedy w domu jest jeden TV a Twoja Wife chce oglądać coś innego niż Ty w tym samym czasie:)
Może ktoś z wiedzą fachową powie czy można sygnał z Twina sprowadzić jednym kablem a potem rozdzielić przed dekoderem?
 

Zielony_M

Member

Dzięki za odpowiedź.
Rozumiem, że w tej tabeli CZĘSTOTLIWOŚĆ = TRANSPONDER?
Czyli dajmy na to wg tabeli biorąc pierwsze pozycje po uwagę mogę spokojnie np. oglądać FilmBox a nagrywać w tym samym czasie TVP Seriale?

Bardzo przydatna funkcja kiedy w domu jest jeden TV a Twoja Wife chce oglądać coś innego niż Ty w tym samym czasie:)
Może ktoś z wiedzą fachową powie czy można sygnał z Twina sprowadzić jednym kablem a potem rozdzielić przed dekoderem?

Tak się składa, że na osiedlu jest zbiorcza instalacja satelitarna (satelita na dachu, i sygnał puszczony na mieszkania). W miarę nowe osiedle, tyle, że firma która to instalowała nie wzięła pod uwagę potrzeb dzisiejszej telewizji :-/ i do mieszkania dochodzi jeden kabel SAT :-(
Z tego co widziałem na satelicie są zamontowane dwa konwertery, ale domyślam się, że jeden jest ustawiony na Aster a drugi na HotBird.
 
Ostatnia edycja:
D

Deleted member 121090

Guest
Ja mam też na jednym kablu i pojedynczym konwerterze, bo mam gównianą listwę przypodłogową i brak miejsca żeby pociągnąć 2 kable. Z tego co wiem to jedyną różnicą między jednym a dwoma kablami jest że na dwóch szybciej ładuje się uaktualnienie, filmy VOD itd. Na dwóch kablach możesz w tym samym czasie oglądać inny kanał i nagrywać inny, a na pojedynczym albo nagrywasz to co aktualnie oglądasz albo jak ustawisz nagrywanie to dekoder musi być wyłączony. Mnie to osobiście nie przeszkadza, bo jak nie śpię to i tak mogę obejrzeć to co chcę, a jak coś jest późno to ustawiam na nagrywanie i wyłączam dekoder. Tu masz tabelę http://nhdtv.pl/forum/files/faq_images/hk/Rozklad_kanalow-wg._transponderow.pdf.
No są jeszcze inne plusy dwóch kabli.
Załóżmy że o 20-tej zaczyna sie dobry film. Mając dwa kable możesz zacząć oglądać o 20.30 i przewijać sobie pojawiające się reklamy. I spokojnie obejrzysz film bez nich. Z jednym kablem to się nie uda. No i nie ma mozliwości nagrywania czegos innego i oglądania też innego programu.
 

Sansei6

Member
Bez reklam
I dlatego trzymam się jeszcze mojej analogowej kablówki i mam nagrywarkę z twardym dyskiem... ta cyfryzacja ma kilka swoich słabych stron... a tak oglądam co chcę i nagrywam co chcę, a w dodatku właśnie mogą sobie oglądać też to co się nagrywa i przewijać reklamy ;) I w 98% przypadków nie muszę włączać nawet tunera cyfrowego.
 
Do góry