Więcej kanałów TV bezpośrednio z poziomu TV (IPTV)

wluczykijwf

New member
Witam wszystkich zadowolonych Użytkowników aplikacji OnlineTV.

Jeśli jesteście coraz bardziej rozczarowani weeb.tv (tak jak ja) i szukacie dobrego źródła TV online to polecam dostawcę DosugTV. Duża liczba kanałów PL oraz w rozdzielczości HD (1080p). Link do serwisu wskazał mi @Wolfram.

Dostawcy należy napisać, aby przesłał listę w pliku o rozszerzeniu *.m3u.
Jeśli doceniacie wkład jaki włożyłem w powstanie OnlineTV to przy kontakcie z dostawcą DosugTV wspomnijcie, że kanały będziecie oglądać przy wykorzystaniu OnlineTV.

Listę w łatwy sposób można do importować do Waszej dotychczasowej listy OnlineTV po przez aplikację OnlineTVChanList.

  1. Wkleić dotychczasową listę kanałów z telewizora (plik *.scm) do głównego katalogu aplikacji /in/CHlist/
  2. Wkleić dotychczasową listę kanałów OnlineTV (plik TvList.xml) do głównego katalogu aplikacji /in/TVlist/ zmieniając jej nazwę z TvList.xml na StaticTvList.xml
  3. Uruchomić aplikację OnlineTVCHanList
  4. Wybrać z Menu: Channels -> Add from m3u
  5. Wskazać plik z listą m3u
  6. Wybrać Otwórz
  7. Wybrać z Menu: File -> Save all files
  8. Zaktualizować obie listy jedną w TV drugą w głównym katalogu OnlineTV.

W razie problemów z importowaniem kanałów proszę pytać w tym wątku. Będzie to z pożytkiem dla pozostałych Użytkowników.
 
Ostatnia edycja:

wluczykijwf

New member
Witam. Widzę że to jest TV dla tych co mają stałe IP :(.
W takim przypadku myślę, że można skonfigurować router z darmową usługą noip.
Wtedy daną lokalizację można odszukać po stałej nazwie domeny a nie zmiennym adresie IP.
Usługodawcy można podać wtedy nazwę domeny, a nie adres IP.
Warto spróbować i przetestować takie rozwiązanie.
 

mygen

New member
Witam

Początkuję z SamyGo. Chcę zacząć wg opisu z 4 strony tego wątku. Jednak zanim zacznę to trzeba zrootować tv. Zrobiłem wg tego linku Rooting the ES-series - SamyGO
Pytanie czy jest to poprawne dla mojego tv ue46es6800s. Ewentualnie czy może ktoś podać link lub krok po kroku jak zrootować ten tv?

Generalnie udaje mi się połączyć przez FTP jednak napytakam dwa problemy:
1) brak katalogu phpsysinfo "Rozpakować listCH i przenieść cały katalog do TV przez ftp do /mnt/phpsysinfo/",
2) brak katalogu /etc/init.d "
Rozpakować 99_97_rtmpgateway i przenieść plik do TV przez ftp do /mnt/etc/init.d/"

Jak utworzyć te dwa katalogibo z poziomu połączenia ftp mi nie pozwala?

Z góry dziękuje za pomoc.
 
Ostatnia edycja:

wluczykijwf

New member
[...]
Generalnie udaje mi się połączyć przez FTP
[...]
Czyli masz root'a TV.
[...]
1) brak katalogu phpsysinfo "Rozpakować listCH i przenieść cały katalog do TV przez ftp do /mnt/phpsysinfo/",
2) brak katalogu /etc/init.d "
Rozpakować 99_97_rtmpgateway i przenieść plik do TV przez ftp do /mnt/etc/init.d/"
[...]
Te procedury są potrzebne do uruchomienia weeb.tv.
[...]
Jak utworzyć te dwa katalogibo z poziomu połączenia ftp mi nie pozwala?
[...]
Utworzenie samych katalogów nic nie da. Nie znam dokładnie struktury katalogów root'a, którego uzyskałeś w wymieniony sposób. Opis na stronie 4 tworzyłem w oparciu o root' na serię F uzyskanego według opisów zawartych na stronach forum SamyGO w tematach dostępnych tylko dla "dawców". Z opisów wskazanych przez Ciebie w linku wynika, że ta metoda root'owania TV jest pozbawiona większości narzędzi wymaganych do uruchomienia weeb.tv.
Z OnlineTV można oczywiście korzystać, ale weeb.tv z tym root'em nie uruchomisz w prosty sposób.
 

mygen

New member
Próbuję za pomocą SammyWidgets dodać Online Tv ale wywala mi błąd
Ticker App. O co chodzi? Czy mam za nowy firmware w tv?
 

wluczykijwf

New member
Próbuję za pomocą SammyWidgets dodać Online Tv ale wywala mi błąd
Ticker App. O co chodzi? Czy mam za nowy firmware w tv?
Nie. Źle czytasz instrukcję na 4 stronie. Jedyna możliwa metoda instalacji aplikacji jest podana tutaj:
  1. Rozpakować OnlineTV
  2. Połączyć się przez ftp z TV.
  3. Odszukać katalog /mtd_rwcommon/widgets/user/ i wkleić do niego rozpakowany katalog OnlineTV
Dlatego potrzebny jest root TV.
 

wluczykijwf

New member
Tak. Oczywiście po restarcie TV. Poza tym powinna być możliwość uruchomienia aplikacji OnlineTV z startem TV (Na serii F: Menu->Funkcje Smart->Ustaw. aplikacji->Autom.pas.inf.->OnlineTV)
 

mygen

New member
Czegoś nie ogarniam chyba. Co bym nie wygrał to po restarcie telewizora wszystko znika. Ikony Online tv nie miałem. Mogłem to ustawić jak napisałeś wyżej. Po restarcie tv nie ma.
 
Do góry