Weeb.tv działa na PS3 ?

rutkose

New member
Mam dziwny problem... Co nie wlacze jakas stacje, to leci ok 2 sekundy i sie zatrzymuje. Najnowszy PS3 media server + jumpy 3.0.0, gdyz na starszych nie dziala w ogole.
 

Kuba_ps2

New member
Bez reklam
U mnie tez cos takiego, ze w folderze jumpy sa foldery Util, Web Reader, Earmarks, Bookmarks, Util i nic wiecej zwiazanego z czymkolwiek a napewno z XBMC
 

falcon1982

New member
Czytając to forum widzę że sporo osób ma problem z zainstalowaniem pliku jumpy.
Postanowiłem krok po kroku opisać instalacje by zmotywować mniej ogarniętych w temacie.

1. Instalujemy program XBMC na komputerze
2. Instalujemy plugin do XBMC umożliwiający oglądanie WEEB.TV
a. pobieramy go ze strony weeb.tv - plugin.video.weeb.tv.0.1.33.zip
b. uruchamiamy xbmc i wchodzimy w system/add-ons/install from zip file i wybieramy powyższy plik.
c. Konfigurujemy plugin i sprawdzamy czy działa wchodząc w zakładkę wideo (xbmc)
3. Teraz robimy serwer DLNA :
a. Instalujemy Universal Media Server
b. Konfigurujemy UMS aby działał na naszej konsoli (przy okazji będziemy mogli oglądac filmy z komputera na konsoli)
c.Jak juz mamy działające XBMC oraz UMS to instalujemy plugin Jumpy do Universal Media Sever (lub PS3 Media Server - plugin jest ten sam). Potrzebne do tego pliki to:
„ pmsencoder-1.6.3.jar” ,”jumpy-0.3.3.exe” (mogą różnić się wersją) przegrywamy je do katalogu C:\Program Files\PS3 Media Server\plugins lub C:\Program Files\Universal Media Server \plugins i uruchamiamy plik jumpy-0.3.3.exe (UWAGA: plik musi być uruchomiony jako administrator czyli: klikamy prawy przycisk myszki, wybieramy (u mnie drugie od góry)
„uruchom jako administrator” (często mylone z kątem administratora)
Instalator plugina Jumpy powinien zainstalować nam jumpy-xbmc który umozliwi nam przeglądanie wszystkich pluginów XBMC z poziomu odbiornika DLNA

P.S. jeśli przy instalacji jumpy.exe pojawi nam się jakaś czerwona linijka nie będzie widocznych programów weeb w katalogu JUMPY na telewizorze.
dozwolona jest jedna na końcu związana z youtube.
Wymiana rutera lub modemu wymaga ponownej instalacji "jumpy"
 
Ostatnia edycja:

dianabp

New member
Witam!
Jestem nowym użytkownikiem.

Próbuję podłączyć weeb.tv na playstation 3 i mi w ogóle to nie wychodzi. Wszystko na komputerze zainstalowałam, weeb.tv na XBMC śmiga jak należy.
Problem jest w tym, że Universal Media Server nie wykrywa mi żadnych urządzeń. Gdy na konsoli klikam wyszukaj serwery multimedialne to też nie potrafi znaleźć. Laptop mam podłączony przez wifi, a konsolę przez kabel- nie wiem czy to ma znaczenie.
Może problem leży w konfiguracji ps3, chociaż połączenie z serwerem multimediów mam włączone, no i w teście połączenia internetowego też wszędzie jest powodzenie.
Nie rozumiem dlaczego to nie chce działać :/ Czy ktoś może mi wytłumaczyć jak krowie na miedzy jak to zrobić? Już sił nie mam do tego... :/
 

devil86sc

New member
Witam :) Jesli mi sie pojawia przy wlaczaniu juz kanalu "blad serwera multimediow( blad 500)" to jest spowodowane przesylem przez wifi ? Musi Ps3 byc podlaczone kablem zeby xbmc dzialalo dobrze na ps3 ?
 
Ostatnia edycja:
Do góry