Weeb.tv działa na PS3 ?

sabun

New member
Jest tylko jeden problem, w XBMC mam liste wszystkich programow i moge je ogladac, a na TV widze tylko pierwszych 20, niestety nie da sie przewinac listy dalej ......

Ponieważ w tym pluginie jest błąd. na stronie "skeptical.github.com/jumpy/readme.html#WIN32SETUP" jest nowsza wersja, ale jej nie sprawdzałem.

Właśnie jestem w trakcie tworzenia własnego pluginu do UMSa i myślę że udostępnię go już niedługo (robię to w wolnym czasie, a nie mam go zbyt wiele).
Mój plugin powstaje w celu prezentacji programów WEEB.TV poprzez serwer DLNA na odbiorniku Panasonic G20. Na innych też powinien działać, ale tego nie gwarantuję i wszystkie optymalizacje obrazu powstają pod G20.

Parę screenów z działającej wersji (nie mogę wklejać linków, więc należy skopiować adres URL) :

  • i45.tinypic.com/30ts1ev.jpg
  • i49.tinypic.com/2lthrtz.jpg
jakość w rzeczywistości jest dużo lepsza niż wygląda to ze zdjęcia

Plugin będzie dział tylko dla kont premium.

sabun
 
Ostatnia edycja:

Kamart

New member
Witam,
jest możliwość streamowania sygnału z weeb.tv poprzez DLNA do PS3.
Niestety wymagane jest do tego użycie komputera który będzie serwował sygnał.
W skrócie wygląda to tak (sprawdzone i działa na koncie premium) :

1. Instalujemy program XBMC na komputerze
2. Instalujemy plugin do XBMC umożliwiający oglądanie WEEB.TV (pobieramy go ze strony weeb.tv)
3. Konfigurujemy plugin i sprawdzamy czy działa

Teraz robimy serwer DLNA :

4. Instalujemy Universal Media Server
5. Konfigurujemy UMS aby działał na naszej konsoli (przy okazji będziemy mogli oglądac filmy z komputera na konsoli)

Jak juz mamy działające XBMC oraz UMS to instalujemy plugin Jumpy do Universal Media Sever (lub PS3 Media Server - plugin jest ten sam).

Instalator plugina Jumpy powinien zainstalować nam jumpy-xbmc który umozliwi nam przeglądanie wszystkich pluginów XBMC z poziomu odbiornika DLNA (testowane na PS3 oraz Panasonic G20).

Nie podaję linków bo nie mam 5 postów, ale wszystkie elementy są łatwe do znalezienia w sieci.

Może laickie pytanie:

UMS instalujemy na kompie? Plugin Jumpy też?
Jak skonfigurować UMS na PS3? Czy tv Sony do tego się nadaje?
 
Ostatnia edycja:

fonos

New member
Zaktualizowalem jumpy do wersji 0.2.6 i nadal to samo, na TV moge przewijac tylko pierwszych 20 stacji :(. Twoja wtyczka jest fajna ale bedzie ograniczona tylko do weeb. tv. Tymczasem ja moge na TV ogladac wszystko co mam dolaczone do XBMC. Np. mam dodatek code.google.com/psd-xbmc i na TV moge ogladac TVP.VOD :) Tam akurat jest dzielone we wtyczce wszystko po 17 a potem jest "nastepna strona" wiec na TV dziala super. Gorzej juz z weeb.tv gdzie niby jest 77 kanalow ale widze na TV tylko pierwszych 20. W XBMC oczywiscie wszystko dziala dobrze. Uzywam PS3 media serwer (transkoduje wszystko na TV) + jumpy ktory wlasnie pozwala na ogladanie tego co mam w XBMC na TV.
 

fonos

New member
Tak, UMS instalujesz na kompie do tego plugin jumpy i PMSEncoder (tak przynajmniej jest
w PS3 media serwer). Dodatkowo na tym samym kompie XBMC.
Wowczas bez problemu ogladasz sobie przez DLNA wszystko na TV
warunek TV musi obslugiac DLNA. Nic nie trzeba konfigurowac TV sam wykryje Ci serwer DLNA.
Konsoli PS3 nie znam to nie wiem, ale pewnie tez sama odnajduje serwery DLNA w sieci (oczywscie wszystko musisz miec podpiete w siec bo po wifi nie polecam - za slaby transfer)


Może laickie pytanie:

UMS instalujemy na kompie? Plugin Jumpy też?
Jak skonfigurować UMS na PS3? Czy tv Sony do tego się nadaje?
 

invisiblemik

New member
Słuchajcie nie mogę tego odpalić. Mam Vistę i może przez to?
Instaluję XBMC, dodaję wtyczkę weeb.tv, następnie instaluję PMS (UMS też próbowałem), umieszczam plik jumpy w katalogu plugins PMS/UMS i instaluję (python itd.), w katalogu plugins umieszczam PMSEncoder

W katalogu XBMC nie pojawia się jumpy jak to jest w opisie instalacji, uruchamiam XBMC i kanał z weeb.tv, odpalam PMS/UMS, telewizor widzi serwer ale weeb.tv nie można uruchomić.

Poradzicie coś?
Pozdrawiam
Michał
 

fonos

New member
Czy jumpy zainstalowalo sie poprawnie ? Zainstaluj uruchamiajac "jako administrator". Ponadto nie odpalaj XMBC na kompie. Na kompie musi byc tylko uruchomione PS3/UMS :) Na tv zoaczysz katalog jumpy, wchodzisz i tam masz reszte :)

Słuchajcie nie mogę tego odpalić. Mam Vistę i może przez to?
Instaluję XBMC, dodaję wtyczkę weeb.tv, następnie instaluję PMS (UMS też próbowałem), umieszczam plik jumpy w katalogu plugins PMS/UMS i instaluję (python itd.), w katalogu plugins umieszczam PMSEncoder

W katalogu XBMC nie pojawia się jumpy jak to jest w opisie instalacji, uruchamiam XBMC i kanał z weeb.tv, odpalam PMS/UMS, telewizor widzi serwer ale weeb.tv nie można uruchomić.

Poradzicie coś?
Pozdrawiam
Michał
 

invisiblemik

New member
Dzięki za odpowiedź, jeśli chodzi o Jumpy instalowałem jako administrator ale nie jestem pewien czy poinstalowało się co trzeba. Jak pisałem nie znalazłem katalogu Jumpy w XBMC - a w opisie napisane jest, że ma być. Co do uruchamiania XBMC to sprawdzałem tak i tak.

Sprawdzę jeszcze dziś na Windowsie XP i dam znać.
 

adrian1488

New member
Witam,

Odświeżam troche stary temat. W pokoju mam komputer stacjonarny, natomiast w salonie TV LG 42LM620s oraz PS3.
Bawie się z weeb.tv. Chciałem zrobic tak by móc odglądać w salonie weeb.tv. Zrobiłem następujące kroki:

1. Ściągnąłem i zainstalowałem XBMC.
2. Ze strony weeb.tv. pobrałem wtyczkę i zainstalowałem. teraz po wejsciu w wideo daje filmy i uruchamiam wtyczke i cały zestaw kanałów z weeba.
3. Komunikuje się zarówno z TV jak i PS UMS.
4. TV jak i również PS3 widzą UMS.
5. Do folderu plugins w UMS wrzuciłem folder jumpy wraz zawartością oraz folder pmsencoder.
6. Wchodzę przez PS3 do UMS i widze następujące foldery:
- Web
- Jumpy (a w nim dwa foldery Until i Bookmarks)
- Chanels

I tutaj dalej nie wiem co ma robić by weeb.tv bylo na TV lub ps3...;/ proszę o pomoc bo juz wymiekam;-(
 

otherrun

New member
Witam!
Mam problem, otóż wszystko działa, tylko ze kanały wylaczaja sie po kilku sekundach w PS3.Testowane na Universal Media Server, na koncie premium. Sprawdzalem na komputerze na XBMX i na weeb.tv wszystko normalnie smiga. Co moze byc nie tak?
 

DOMEL9

New member
Bez reklam
według mnie logowanie do serwisu może nie przechodzić - w jaki sposób logujesz sie na konto premium przez ums ?
 

otherrun

New member
logowanie na pewno przechodzi bo odpalałem też w HD (tylko premium ) i działało ale tylko przez kilka sekund. nazwę użytkownika i hasło podaje w ustawieniach wtyczki weeb.tv dla XMBC. niewiem czy to ma jakies znaczenie, bo ums mialem najwyzszy transwer (przeplywnosc) 13 Mb/s, a srednio jest 1-2 Mb/s, wedlug mnie to troche malo i moze przez to sie rozlacza?
 
Ostatnia edycja:

Rawq

New member
Potrzebuje pomocy, robie tak jak w opisie:


1. Instalujemy program XBMC na komputerze
2. Instalujemy plugin do XBMC umożliwiający oglądanie WEEB.TV (pobieramy go ze strony weeb.tv)
3. Konfigurujemy plugin i sprawdzamy czy działa

Teraz robimy serwer DLNA :

4. Instalujemy Universal Media Server
5. Konfigurujemy UMS aby działał na naszej konsoli (przy okazji będziemy mogli oglądac filmy z komputera na konsoli)

Jak juz mamy działające XBMC oraz UMS to instalujemy plugin Jumpy do Universal Media Sever (lub PS3 Media Server - plugin jest ten sam).

Serwer działa XBMC działa ale katalogu jumpy nie ma i kanałów z poziomu TV nie widać... Dlaczego?

Czy trzeba coś jeszcze zrobić, edytować pliki konfiguracyjne ?
 

andromaha

New member
Mam problem z nadawaniem weeb.tv na telewizor a nawet dwa problemy:)

1. Jeżeli używam PS3 Media Serwer wtedy wybrany program z weeb.tv pokazuje się tylko przez kilka sekund i przeskakuje na następny.

2. Jeżeli używam Universal Media Server wszystko jest w porządku tylko jakość obrazu jest słaba (nie ma HD). W PMS jakość jest bardzo dobra co mogę zauważyć przez te kilka sekund.

Ustawienia w UMS i PMS są takie same. Wersje programów i wtyczek mam najnowsze.
 

INTseed

New member
Witam.
Właśnie trafiłem na temat o PS3 Media Server i weeb.tv
Mam wszystko poustawiane i działa mi tylko część kanałów z weeb.tv
Najczęściej te z opisem HD nie działają.
Zmniejszałem jakość video setting na najmniej i dalej to samo.
Zmieniłem też ustawienie w xbmc w opcjach do weeb.tv żeby działało z gorszą jakością.
Dalej nic.
Podczas odpalania np. discovery chanel wiatrak na kompie zaczyna szybciej się kręcić i tyle.
Mój komp to phenom 4 rdzeniowy + 2 giga ramu więc powinien śmiało to pociągnąć.
Próbowałem też uruchomić UMS ale nie widzi mi wogóle kanałów weeb podczas przeglądania.
pmsencoder niby jest zainstalowany ale jak wchodze w opcje UMS to nie widać tam tego pluginu obok jumpy
 

stoina

New member
czołem! opisany sposób XBMC + UMS + JUMPY u mnie działa i na PS3 i na kinie domowym Sony ale niestety z małym problemem. działają praktycznie wszystkie kanały oprócz kilku canal +.
 

snik3rs

New member
Witam.
Próbowałem uruchomić weeb.tv opisanym sposobem ale mam problem. PS3 wykrywa mi folder jumpy ale posiada on wewnątrz tylko 3 foldery Bookmarks, Util i Util. Żadnych kanałów :( co może być tego powodem.

Chciałem zaznaczyć ze podczas instalacji Jumpy pokazuje się jakiś komunikat o błędzie instlacji Pythona :/ będę bardzo wdzieczny za pomoc.
 

jimbeam

New member
Mam to samo , filmy streamuje ok ale w jumpy na ps3 nie mam weeb.tv tylko foldery takie jak snik3rs. Co dziwne jumpy instalowałem na ps3ms w wersji 2.9 a w xbmc jest w wersji 2.0 - tak powinno być? Na ums jumpy instalował się ale program go nie wykrywał za to widział ps3 i xbmc. Natomiast ps3ms widzi tylko konsole, brak xbmc ale działą jumpy. Co za bajzel, ktoś może to ogarnąć?
 

Nefthis27

New member
Ponieważ w tym pluginie jest błąd. na stronie "skeptical.github.com/jumpy/readme.html#WIN32SETUP" jest nowsza wersja, ale jej nie sprawdzałem.

Właśnie jestem w trakcie tworzenia własnego pluginu do UMSa i myślę że udostępnię go już niedługo (robię to w wolnym czasie, a nie mam go zbyt wiele).
Mój plugin powstaje w celu prezentacji programów WEEB.TV poprzez serwer DLNA na odbiorniku Panasonic G20. Na innych też powinien działać, ale tego nie gwarantuję i wszystkie optymalizacje obrazu powstają pod G20.

Parę screenów z działającej wersji (nie mogę wklejać linków, więc należy skopiować adres URL) :

  • i45.tinypic.com/30ts1ev.jpg
  • i49.tinypic.com/2lthrtz.jpg
jakość w rzeczywistości jest dużo lepsza niż wygląda to ze zdjęcia

Plugin będzie dział tylko dla kont premium.

sabun

Podzieliłbyś się tym pluginem;)
 

noler77

New member
Witam.
Próbowałem uruchomić weeb.tv opisanym sposobem ale mam problem. PS3 wykrywa mi folder jumpy ale posiada on wewnątrz tylko 3 foldery Bookmarks, Util i Util. Żadnych kanałów :( co może być tego powodem.

Chciałem zaznaczyć ze podczas instalacji Jumpy pokazuje się jakiś komunikat o błędzie instlacji Pythona :/ będę bardzo wdzieczny za pomoc.

Mam to samo , filmy streamuje ok ale w jumpy na ps3 nie mam weeb.tv tylko foldery takie jak snik3rs. Co dziwne jumpy instalowałem na ps3ms w wersji 2.9 a w xbmc jest w wersji 2.0 - tak powinno być? Na ums jumpy instalował się ale program go nie wykrywał za to widział ps3 i xbmc. Natomiast ps3ms widzi tylko konsole, brak xbmc ale działą jumpy. Co za bajzel, ktoś może to ogarnąć?

Problem polega na tym, że nie zainstalowaliscie poprawnie jumpy. Najlepiej wrzucić instalator do katalogu plugins i wtedy zainstalować. Często jest tak, że nie chce się on zainstalować i odrazu program który się odpala chcę się wyłączyć - "Kliknij dowolony klawisz, aby zakończyć "
Poprawnie się instaluje jumpy wtedy, gdy pyta o instalacje Pythona i oczywiscie go instaluje. Powodzenia !


Ja z kolei mam inne pytanie odnośnie stream'owania danego weeb.tv.
Instalacji dokonałem na dwóch komputerach - jeden na Universal Media Server a drugi na PS3 Media Server.
Ogólnie wszystko ładnie chodzi, lecz na kilku kanałach wyskakuje komunikat w konsoli "Tego materiału nie można odtworzyć. (800288E1)". W większości przypadków na sprawdzanych kanałach komunikat wyskakuje, gdy kanał jest OFFLINE (oczywiscie jest to normalne) - lecz nie zawsze. Zdarza się też tak, że kanał jest dostępny na komputerze a na konsoli nie.
Drugi problem polega na oglądaniu kanału np. 1h i nagle zaczyna się strasznie ciąć. Gdy wyłączę i włącze kanał to automatycznie pauzuje po 2 sekunach. I już w sumie nie da rady ogladać tego kanału. Gdzie na komputerze oczywiście idzie bez problemu. Jasne jest to, że wszędzie jestem pologowany do konta premium. Problem tkwi w logowaniu czy w wersji jumpy? Moja to 030.
Jesli ktoś miał podobny przypadek i zna rozwiązanie to prosze bardzo serdecznie o odpowiedz.

POZDRAWIAM!!
 
Do góry