WD TV HD Media Player

Thunder866

New member
Witam

Mam problem z WD TV HD MEDIA PLAYER. Otóż urządzenie było nie używane jakieś 3 miesiące. Dzisaj próbuje je odpalić i pojawia się tylko czarny ekran z napisem w WD. Na nic nie reaguje. Próbowałem go resetoweać tym małym przyciskiem ale bez rezultatu. Proszę napiszcie czy ktoś już mniał taki problem czy jest jakiś sposób żeby go ożywić
 

Szmugiel

New member
Witam

Mam problem z WD TV HD MEDIA PLAYER. Otóż urządzenie było nie używane jakieś 3 miesiące. Dzisaj próbuje je odpalić i pojawia się tylko czarny ekran z napisem w WD. Na nic nie reaguje. Próbowałem go resetoweać tym małym przyciskiem ale bez rezultatu. Proszę napiszcie czy ktoś już mniał taki problem czy jest jakiś sposób żeby go ożywić

Moze wina oprogramowanie... Zobacz na poradnik:

forum.wdtv.com.pl/viewtopic.php?t=9
 

crux

New member
Witam mam ten sam problem co kolega wyżej. Da się coś zrobić z tym playerem żeby czytał pliki pow. 10gb z dts, czy tylko wymiana na inny?
Poradziłem sobie z tym problemem ściągając plik jeszcze raz z innego źródła - działa pięknie!
Jak na razie nie spotkałem filmu HD, który by nie odpalił na tm playerze.
 

Holt_

New member
Bez reklam
Mam pytanie - jakim kabelkiem podłączyć tego playerka do amplitunera stereo Yamahy, który posiada tylko wejście analogowe audio? 3xrca/jack?
 

promek

New member
Też to miałem, problem leży w tym że nagłówek kontenera mkv jest kompresowany a WD sobie z tym nie radzi. Problem rozwiązuje program mkvmerge GUI - trzeba zremuxować plik z wyłączoną opcją kompresji.


Prosze mi odpowiedziec czy to powoduje jakies zmiany w pliku mkv? jest jakas strata po przetworzeniu?
 

pitpc1978

New member
Poradziłem sobie z tym problemem ściągając plik jeszcze raz z innego źródła - działa pięknie!
Jak na razie nie spotkałem filmu HD, który by nie odpalił na tm playerze.


... i co takiego było, ja posiadam WD HDTV MEDIA PLAYER, mam soft 1.02.10 i nie wszystko działa jak powinno. Ostatnio przy odpalaniu 720p / zawiesił się, w sensie że czarny ekran i nic innego, powrót tylko do menu urządzenia ale wtedy już żadny film nie idzie....tylko wył i wł playerka pomaga, ale też nie do końca.

... jaki jest soft uniwersalny, lub najodpowiedniejszy do tego WD? Proszę o pomoc.
 

pitpc1978

New member
... to może potestuj i zobaczymy jak się zachowuje.
Filmy mkv, najbardziej weż na testy, z DTS, AC3 6 kanałami, bo u mnie w tych filmach najbardziej loteria jest...ale przeważnie one sie wywalają.

... i zobaczymy jaka wersja stabilna jest.
 

lm648

Banned
......Filmy mkv, najbardziej weż na testy, z DTS, AC3 6 kanałami, bo u mnie w tych filmach najbardziej loteria jest...ale przeważnie one sie wywalają.

Przyczyną tego zjawiska nie jest DTS ani AC3 (6ch) lecz profil mkv :) Ten player czyta wszystkie mkv o profilu do 4,1. Aby zmienić profil mkv wystarczy taki plik "zremuksować" aplikacją np. mkvmerge v.4 GUI i po problemie :)
 

Seba_Fan

New member
Bez reklam
WD czyta DTS ja nigdy nie miałem problemu, prawdopodobnie to złe kodowanie, obejrzałem masę filmów i wszystko śmiga, a jak coś było to po prostu przy kodowaniu były ustawione źle preferencje do kodowania materiału.
 

lm648

Banned
WD czyta DTS ja nigdy nie miałem problemu...............

WD??? od kiedy czyta DTS???:eek: aby nie pomyliłeś z AC3 (czyt.Dolby Digital) ?
Mój jakoś nie czyta DTS-u i nigdy tego nie robił:) a mam go już chyba ponad 5 lat z aktualnym softem 1.03.01,(są jakieś nowsze?). W takim razie jaki należy mieć soft aby czytał DTS? :)
 
Ostatnia edycja:

pitpc1978

New member
Przyczyną tego zjawiska nie jest DTS ani AC3 (6ch) lecz profil mkv :) Ten player czyta wszystkie mkv o profilu do 4,1. Aby zmienić profil mkv wystarczy taki plik "zremuksować" aplikacją np. mkvmerge v.4 GUI i po problemie :)


jednak coś nie tak: film - ZyciePi.2012.PLDUB.720p.BluRay.x264.AC3-BiDA.mkv - nie da rady ciągle tylko czarny ekran mam, AC3 jest 6 kanałowy, ale wogóle także obrazu nie mam, może ktoś podsunie pomysł. Zremuxowałem mkvmerge v.4 GUI - nic nie dało.
 

crux

New member
jednak coś nie tak: film - ZyciePi.2012.PLDUB.720p.BluRay.x264.AC3-BiDA.mkv - nie da rady ciągle tylko czarny ekran mam, AC3 jest 6 kanałowy, ale wogóle także obrazu nie mam, może ktoś podsunie pomysł. Zremuxowałem mkvmerge v.4 GUI - nic nie dało.
A zrobiłeś to co wcześniej w tym temacie pisano?
"Też to miałem, problem leży w tym że nagłówek kontenera mkv jest kompresowany a WD sobie z tym nie radzi. Problem rozwiązuje program mkvmerge GUI - trzeba zremuxować plik z wyłączoną opcją kompresji."
Jeżeli masz dalej problem, pisz PM. Rzadko tu zaglądam więc mogę długo odpisywać w innym wypadku.

WD??? od kiedy czyta DTS???:eek: aby nie pomyliłeś z AC3 (czyt.Dolby Digital) ?
Mój jakoś nie czyta DTS-u i nigdy tego nie robił:) a mam go już chyba ponad 5 lat z aktualnym softem 1.03.01,(są jakieś nowsze?). W takim razie jaki należy mieć soft aby czytał DTS? :)
Oczywiście, że WD 1 czyta DTS :) Potrzebujesz jednak do tego amplitunera :)

Mam WD od kilku lat z tym samym softem i ciągle odpalam każdy film 720p pod warunkiem wyłączenia kompresji nagłówka za pomocą mkvmerge.
 

loras

New member
@up nie mam tego avr, ale przez hdmi dts nie pójdzie
Musisz użyć wyjścia optycznego

Wysłane z mojego GT-I9000 przy użyciu Tapatalka
 

lm648

Banned
...Oczywiście, że WD 1 czyta DTS :) Potrzebujesz jednak do tego amplitunera :)

Mam WD od kilku lat z tym samym softem............

:) Dobrze zastanów się nad tym co napisałeś :)
W tym przypadku WD przesyła bitstream do amplitunera, który z kolei czyta/odtwarza audio DTS.
W bezpośrednim połączeniu WD-TV niema takiej możliwości aby odtworzyć audio dts, no chyba, że w tym wypadku TV go zdekoduje.
Reasumując WD nie czyta DTS-u :) też "Mam WD od kilku lat" i wiem co piszę :eek:k:
 
Do góry