WD TV HD Media Player

krissk

New member
Witam! Mam WD TV Media Player gen 2 i niedawno kupiłem kamerę full hd Panasonic HDC-TM60 i mam pewien kłopot a mianowicie jak odtwarzam nagrane filmy bezpośrednio z kamery na TV przez HDMI to obraz jest super bez żadnego ziarna a jak odtworzyłem te same pliki na wd to przy tych samych scenach jest kupa ziarna że oglądać się nie da, tak jakby WD za bardzo wyostrzał obraz, z kompa jest tak samo jak z kamery, może lekko mniej ostro ale bez ziarna. Ktoś ma podobny problem, w czym może tkwić przyczyna ?
 

Kampaj

New member
Bez reklam
Mam prośbę do znawcy urządzenia. Chciałbym zaktualizować 1. generację WD media player do wersji najnowszej, ale nie wiem jak. Kiedyś ściągnąłem ze strony producenta najnowsza aktualizację-rozpakowałem ją na pen-drive i po podłączeniu do urządzenia nie dało sie załączyć aktualizacji.
Bedę bardzo wdzięczny, gdyby ktoś podał link z dokładnym opisem: Jak zaktualizować lub cokolwiek co pomogłoby mi to zaktualizować.

Interesuje mnie odtwarzanie plików txt z polską czcionka na filmach. Mam nadzieję, że ktoś się pokusi o pomoc. Moge się odwdzięczyć informacjami o telewizorach.
 

grzegorz1418

New member
witam,
mam wd tv hd media playera ale niestety nie mam amplitunera i w zwiazku z tym nie dzialają mi filmy z DTS. Mam pytanie czy są jakaies mini wieże które rozwiazą mi ten problem bo nie chce na razie kupowac ampli i kolumn, wole miniwieża, ale nie wiem czy to bedzie dzialać i jesli bedzie to z jaką miniwieża??? pozdrawiam serdecznie
 

crux

New member
Witam
Na 169 stronie tematu jest informacja, że dysk Samsung S2 nie jest kompatybilny z naszym WD. Sprawdziłem i jednak jest. Wszystko działa bardzo dobrze.
Obecnie jest promocja w MM, dysk 500GB za 219zł. Polecam!
Pozdrawiam
 

karolinho5

New member
Witam!
Mam problem z odtwarzaczem WD TV.
Otóż, ściągnąłem film 720p, ale gdy chcę go oglądać na WD to nie ma dźwięku.
Oto dane nt. ścieżki audio: 448 Kb/s, 48 KHz, 6 kanałów, AC-3.
 

tyal

New member
Jeśli to jest pierwsza wersja WDTV to nie obsługuje dzwięku na 6 kanałach.
Pozostaje przerobienie na dwukanałowe, nie zajmuje to dużo czasu.
Ja używam do tego "Pazera_Free_Audio_Extractor" oraz mkvtoolnix
 

loras

New member
Jeśli to jest pierwsza wersja WDTV to nie obsługuje dzwięku na 6 kanałach.
Pozostaje przerobienie na dwukanałowe, nie zajmuje to dużo czasu.
Ja używam do tego "Pazera_Free_Audio_Extractor" oraz mkvtoolnix

Witam
Wydaje mi się że kolega powyżej lekko wprowadził w błąd.
WD obsługuje 6ch ale AC3 a nie DTS.
Ja do zmiany używam AudioConverter i działa bardzo sprawnie (wykorzystuje 4 rdzenie).
Wszystko przebiega automatycznie - konfiguracja nie jest skomplikowana.
Oczywiście jest też możliwość uzyskana 2ch.
Pozdrawiam
 

Wartal

New member
Mam problem z moim pudełkiem. Chodzi o odtwarzanie filmow HD poprzez wifi. Mam podlaczony pod wd tv live router WL-5460AP v2 i połaczenie jest ok. Wlaczylem udostepnianie folderów na kompie i jak chce wlaczyc jakis film HD co zajmuje 10GB to sie uruchamia i po chwili zacina sie i przycina caly film ze nie da sie go obejrzec?! wie ktos czy da sie cos z tym zrobic zeby filmy chodzily plynnie?!
 

modelk56

Klub HDTV.com.pl
VIP
rezmus

Witam serdecznie, przez parę miesięcy ( no prawie rok ) nie wchodziłem na forum odnośnie "naszego wd'ka" 1 gen. bo nie potrzebowałem alternatywnego firmware'u. Wiem , ze wszystko co było potrzebne do przerobienia wdtv było na stronie "rezmusa".

Moje pytantko to co się stało z tą stronką ????. Pozostało tylko logo / WDTV.org /


pozdrawiam
 

raulek

New member
Po dodaniu ścieżki dźwiękowej film nie działa ???

Witam.
Mam następujący problemik - otóż mam film 720p z oryginalną ścieżką dźwiękową (english) i udało mi się znaleźć ścieżkę dźwiękową polską do tego filmu . Na innych forach znalazłem sposób jak ją dodać do filmu . Użyłem do tego programu MKVmerge GUI zgodnie ze znalezioną również instrukcją jak to zrobić . No i efekt jest taki , że gotowy nowy plik filmowy odtwarzam w komputerze na obojętnie jakim odtwarzaczu i wszystko jest OK ( czyli polski lektor i po przełączenie oryginalna ścieżka z filmu !? ) , natomiast kiedy chcę odtworzyć film przez mojego WD HD TV to niestety pudełko albo się całkiem zawiesza , albo czasem uda mi się powrócić do menu lecz inne filmy , które wcześniej normalnie działają przestają również chodzić ! Czyli w zasadzie też pudełko jest w stanie zawieszenia częściowego . Czy ktoś jest w stanie mi pomóc ??? Może ktoś miał takie problemy i sobie z tym poradził ??? Czy robię coś źle przy dodawaniu ścieżki ? W ogóle to już wcześniej próbowałem robić podobną rzecz na innych filmach ale z tym samym skutkiem . Będę bardzo wdzięczny za pomoc . Pozdrawiam i czekam na odpowiedź :niewiem:
 

tyal

New member
Wersje MKVMerge od 4.1.0 dodają jakiś fragment do pliku, przez który sprzęt głupieje. Jest coś o tym na stronach comunnity.wdc.com w FAQ dotyczącym tej wersji sprzętu, punkt I. Nie mogę wklejać linków :/
 

raulek

New member
Dzięki "tyal" , ale może coś konkretniejszego . Wczoraj próbowałem MKVmerge GUI jeszcze raz i zmieniłem coś nie coś w ustawieniach Extra options w audio ( za poradą z innego forum ) - niestety bez efektu ...
 

KubaArek

New member
Bez reklam
na forum juz było o plikach mkv które np odpalają ale nie ma obrazu a u Ciebie coś dzieje się z dżwiękiem ,sprubój przelecieć ten film programem mkvmerge GUI 3.3.0 ( ja tak robię) bez żadnych ustawień dodatkowych :) poprostu add film i start muxing ,po tej operacji film śmiga bez problemu.
 

raulek

New member
Po dodaniu ścieżki dźwiękowej film nie działa - SUKCES !

Witam ponownie .
W związku z tym , że jest Zaduszkowe Święto dopiero teraz mogłem się odezwać . Niestety kolejna propozycje nie przynosiły oczekiwanego rezultatu ( dalej skrzyneczka zawieszała się ... ) , ale spróbowałem pomysłu kolegi "KubaArek" i wreszcie SUKCES !!!
Otóż zainstalowałem starszą wersję programu MKVmerge GUI 3.3.0 i bez żadnych ustawień dodałem ścieżkę audio PL .
Efekt - śmiga jak ta lala !!! Wszystko jest OK i działa . Serdeczne DZIĘKI wszystkim , którzy próbowali mi pomóc ( co 2,3,4 .... głowy to nie jedna ! )
Myślę , że kolejna wersja MKVmerge GUI np.4.3 będzie miała już poprawione ustawienia i nie będzie tego problemu . Ewentualnie nowy soft do WD HD TV 1 będzie miał "coś" co będzie "ten" problem eliminować .
Jeszcze raz Dzięki i Pozdrawiam :eek:k:
 

dred1975

New member
Witam mam dość nietypowy problem dotyczy on wyjścia optycznego.Po uruchomieniu sie playera i uruchmieniu filmu zaświeca sie wyjście optyczne i tak juz zostaje nawet gdy wyłącze player pilotem .Czy to normalne? (przeszkadza mi to poniewaz mam rozdzielacz optyczny i przełączam sobie sygnał a nie gasnący sygnał z wyłączonego playera blokuje inny sprzet)
 

djpool

New member
Witam
Dziś zakupiłem WD HD LIVE i zrobiełm aktualizację chyba ze 2 razy teraz mam wersję 1.03.43. i tu pojawił sie problem na poprzednich wersjach smigała az pieknei format z Kamery AVCHD. a Teraz pograł z 10 min i padło i nie widzi zupełnie plików format to MTS oraz MPG.
Czy ktoś ma taki Problem i co zrobić w takiej sytuacji?
 

djpool

New member
Witam
Czy ma ktoś poprzednią wersję do WDTV LIVE ja mam teraz 1.03.49V potrzebuje poprzedniej bo na tej nie chodzi format AVCHD a jak dział to tylko 5 min.
 

petrumi

New member
Czy na to pytanie padnie odpowiedź?

Witam.

Przejrzałem ostatnie parę stron i widzę, że sporo pytań pozostaje bez odpowiedzi. Może mi się jednak trafi ktoś, komu się chce?

Czy istnieje FW do WD TV HD, które ściąga polskie opisy filmów?
 
Do góry